f genda MUZIEK UIT BINNEN OP GREPPELPOP EN BUITENLAND OUDHEIDKAMER OP 28 JUNI OPEN Pk LIT I E BERICHTEN CHARLIE DEE TE GAST BIJ LIVE AT L0NRADI0 GEEN WACHTLIJSTEN MEER VOOR MARKTKOOPLUI mifhwerkerk ZOMERACTIVITEITEN CHRYSANTHEMUM Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 juni 2008 pagina 23 Door Marianne Fortuin Nieuwerkerk aan den IJssel - Vijf tien bands uit binnen- en buiten land traden op zaterdag 21 juni op tijdens de vijfde editie van Grep pelpop, georganiseerd door Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk. Sebas' Muziekworkshops beet om 13.00 uur het spits af met verschil lende bekende covers, daarna volgden Sugar Spoon (New Rock), LD02 (Metal), Mr. Know it All (In die-Punk), TrenchcoaT (Rock 'n Billy), Monofuse (Rock), Misty Basement (Reggae), Driftkikker (Jazz Triphop), Trouble pass me by (Country Sixties; winnaar van Road to Greppelpop), Little Mystic I (Folkrock), Eyes Can't See (Symfo nische Rock), Underground Fly (Al- trock), Rorschach (Industrial Wave- metal), BluefisH (Rock 'n Roll) en Mala Vita (Balkan Beats). Laatst genoemde band speelde een mix van ska, punk, dub, rumba en reg gae; als hoofdact en uitsmijter bij uitstek geschikt voor dit populaire popfestival. Marije Dirksen, coördinator van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk, waar Jeugdsociëteit Taverna een onderdeel van is, over de organisa tie: "We hebben een programma raad en meerdere werkgroepjes, die zich met uiteenlopende zaken bezighouden. Een groepje van 6 enthousiaste vrijwilligers, die veel van muziek weten, benadert bands en beluistert demo's, maar omdat we ondertussen al redelijk bekend zijn, krijgen we ook demo's aan geboden. Het zijn bekende en iets minder bekende muzikanten, die soms voor niets op willen treden, bijvoorbeeld Underground Fly uit Poznan in Polen. Die jongens hebben 13 uur in de auto gezeten om hier te kunnen spelen, gewel dig! Ze krijgen eten en onderdak bij de Scouting en gaan morgen weer naar huis. Andere bands vra gen een kleine vergoeding of een kratje bier. Enkele bands, zoals de hoofdact, moetje wel een normaal bedrag betalen. Gelukkig hebben we een aantal sponsors, waaron der de gemeente Nieuwerkerk, die dit jaar zelfs extra geld heeft ge geven. Zelf hebben we van tevoren geld ingezameld, op de Koningin- nemarkt en de Rommelmarkt. Ook isersponsordansen georganiseerd: 'Dance till you drop'. Vandaag heb ben we een loterij, waarbij je o.a. kaartjes kunt winnen voor Low lands en Water Dreams. In totaal zijn er 54 vrijwilligers van Taverna Trouble pass me by. actief, bijvoorbeeld voor de op- en afbouw en beveiliging. De Scou ting heeft vanmiddag voor de kin deren allerlei activiteiten georga niseerd en Stichting Evenementen regelt met zo'n 8 vrijwilligers het verkeer." Of het door concurrent Koning Voetbal kwam, of door iets anders, valt moeilijk vast te stellen, maar het aantal bezoekers was lager dan afgelopen jaren, in 2006 en 2007 kwamen zo'n 2.500 mensen naar Greppelpop, nu was het een stuk rustiger. In de loop van avond werd het weer veel drukker. Grep pelpop werd feestend en dansend afgesloten. Kijk voor meer foto's op www. hartvanholland-online.nl Little Mystic. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agentia zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den Ijssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Volksdansen voor 55-plus Locatie; Chrysantheum aanvang 14.30 op 24 juni Beeldenclub Locatie Chrysantheum, Boslaan 1 maandagochtend - 9.45 u Vrijdag 27juni voorspeelavond leerlingen muziekschool Locatie; Muziekschool aanvang 20.00 Zaterdag 28 juni voorspeelmiddag muziekschool Locatie; Muziekschool aanvang 10.30 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 28 juni open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselexpositie 'Knotwilgen bij Nooit Gedacht' te zien. Ook zijn er tal van lokale aan winsten zoals een schilderij van de steenplaats Klein-Hitland uit 1945. De Oudheidkamer is te vinden op 's-Gravenweg 8 in de monumen tale boerderij 'Nooit Gedacht'. De toegang is vrij. Voor meer informa tie; 0180-312228 of www.hvnweb. nl. Hitland-aquarel Piet de Graaff 1945. Greppelpop heeft ook een prima hangplek. Aanhouding voor vernielingen Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft een 66-jarige man uit Nieuwerkerk aangehouden op verdenking van vernieling. De politie kreeg woensdagochtend 18 juni, rond 8.45 uur, de melding dat een man met een stok vernie lingen aanrichtte bij een woning aan het Fresiaveld. De politie is direct ter plaatse gegaan en trof voor de woning een ravage aan. De voordeur was bekrast, de klep van de brievenbus ontzet, bui tenlampen vernield en diverse bloempotten kapot gegooid. De verdachte stond nog bij de wo ning en is direct aangehouden. Hij heeft de vernielingen bekend. De reden van de vernieling is gelegen in een langer durend conflict met de bewoners van het Fresiaveld. De verdachte is inmiddels weer in vrijheid gesteld en zal zich voor justitie moeten verantwoorden voor zijn daden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Rotterdamse zangeres Charlie Dee is dinsdag 1 juli te gast bij het radioprogramma Live at LONradio van de Lokale Omroep Nieuwerkerk aan den IJssel, waarin zij tussen 20.00 en 22.00 uur acht nummers zal spelen. Charlie Dee heeft in 2004 de Grote Prijs van Nederland gewonnen in de categorie singer-songwri ter. In 2006 kwam haar debuut cd 'Where do girls come from' uit en in 2007 kwam haar tweede cd 'Love your life' uit. Ze stond tevens in het voorprogramma van Joe Cocker en onlangs heeft ze nog een duet opgenomen met Huub van de Lubbe van De Dijk. Het programma te beluisteren via 107.3 FM ether of 102.4 Fm kabel of via www.lonradio. nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Marktkooplui hebben binnenkort niet meer te maken met een wachtlijst. In plaats van een wachtlijst zal nu de marktcommissie uit, via advertenties binnengekomen reacties, een aantal kandidaten selecteren en deze voorleggen aan het college. De marktcommissie gaat akkoord met het voorstel, maar is tegen het ver plaatsen van de markt bij grote evenementen. De commissie Veiligheid, Financiën, Bestuur en Beheer denkt hier anders over. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ge durende de zomermaanden juli en augustus ziet het activitei tenprogramma van in Zorgcen trum Chrysanthemum van Stich ting Zorgbeheer De Zellingen voor 55plussers er als volgt uit. Er zijn inloopmiddagen op vrij dag 4 en 18 juli en op vrijdag 1 en 15 augustus waar men gezel lig de week kan afsluiten. Iedere zondagavond van 20.00 tot 21.00 uur kan men een uurtje komen zingen. Dagelijks kan men vanaf 11.45 uur de warme maaltijd ko men gebruiken voor 5,50 euro. Speciale maaltijden staan op het menu van dinsdag 8 juli en 5 au gustus (pannenkoeken)en op 22 juli en 19 augustus (patat). Op vrijdag 8 augustus staat van 14.30 tot 16.00 uur een optreden gepland van Dinie Visschers met haar programma 'Dinie komt zin gen' en op dinsdag 19 augustus komt modehuis H&A-mode om 10.00 uur de nieuwe najaarscol lectie showen. Voor meer informatie en/of aan melden: 0180-333777 of aan de receptie op Boslaan 1. De oude verordening uit 2002 wordt aangepast omdat het wachtlijstensysteem niet meer voldoet. In de nieuwe verordening zal het college van b en w nu de vergunningen verstrekken nadat een voorselectie is gemaakt door de marktcommissie. Er staan ook te veel plaatsen op de markt leeg door ziekte, terwijl deze opgevuld kunnen worden. In de nieuwe verordening is om leegstand te voorkomen een termijn van twee maanden ingevoerd, waarin de ondernemer kan melden dat hij zijn standplaats niet meer wil innemen. Dit geeft de selectiecommissie de tijd om een vervanger te zoeken. Het college wordt in de nieuwe verordening ook bevoegd om bij langdurige ziekte er voor te zorgen dat de standplaats niet leeg achter blijft. De branches op de wachtlijst komen nu vaak niet overeen met de vacatures die er zijn op de markt. In de nieuwe marktverordening kunnen nu ook werknemers van marktondernemers bij arbeids ongeschiktheid of overlijden van de ondernemer de standplaats overnemen. Voorheen konden alleen familieleden dit doen. De marktcommissie gaat echter met één aspect van de verordening niet akkoord. Zij wil de markt niet verplaatsen bij grote evenementen. Volgens de heer van der Torn (VVD) is het belangrijk dat er op het Raadhuisplein iedere week een markt is, maar dit mag evenementen niet in de weg staan. Ook de rest van de commissie kon weinig begrip op brengen voor het bezwaar van de marktcommissie. Wethouder van Loon echter wel: "Bij het verplaatsen van een markt kost dit de ondernemers gewoon veel omzet. Ik kan me voorstellen dat ondernemers niet blij worden alsze elke maand een markt moeten verplaatsen," aldus de wethouder. Toch zal de markt zoveel mogelijk op het Raadhuisplein worden gehouden. Het college heeft nog overwogen andere locaties voor de marktte benutten, maar hier is van afgezien. Er is nu gekozen voor een locatie aan de overkant van de markt. Dit heeft voor de gemeente een extra voordeel. "Het is goed als er een evenement en een markt dicht bij elkaar staan op dezelfde dag," aldus van Loon. Een ander belangrijk punt is volgens van Loon het behouden van een hoog kwaliteitsniveau. Van Loon: "Er is gekeken naar het brancheniveau. De enige verandering betreft echter dat er nu ook een handelaar in biologische groente op de markt mag staan." Uiteindelijk stuurde de commissie de verordening met positief advies naar de raad.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23