VRIENDEN VAN MOORDRECHT SCOUTING MOORDRECHT VIERT LATEN MOOIE MOLUKKEN ZIEN 35-JARIG BESTAAN NiEUWE GEMEENTEGIDS IN DE BRIEVENBUS CONCERT PETER WILDEMAN ->** - i Moordrecht I Vi« l i i MOORDRECHT. KERKDIENSTEN ZONDAG 29 JUNI Moordrecht m Officiële gemeentegids Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 juni 2008 pagina 25 Door Joke Heikens Moordrecht - Leden en familie leden van Scouting Vereniging Moordrecht stapten op zaterdag 21 juni op de boot. Dit jaar is het 35 jaar geleden dat deze vereni ging werd opgericht, met dit lu dieke evenement wilde de vereni ging dit vieren. "Bij sport of toneel kunnen ouders naar wedstrijden en uitvoeringen komen kijken, bij Scouting is dat er niet. Hiermee willen we de ouders op een leuke manier laten zien wat we doen" vertelt Kees Vos. aangeraden om te gaan. "Ik ben in Nederland geboren, net als mijn ouders. Maar ik kom oorspronkelijk ergens anders vandaan, mijn roots liggen niet hier. Een avond als deze verbind je met je vaderland. Ik ga ongeveer twee keer per jaar naar zo'n avond, ik wil toch wat voe ling houden met de cultuur en ik wil ook de taal leren. Het is waar ik vandaan kom." Anastasi Latumeten is één van de organisatoren van de avond. "We zijn in 2000 met de groep begon nen. De aanleiding daarvoor was de 'religieuze' oorlog die een jaar eerder op Ambon in de Molukken is begonnen. De Molukken hebben geen goede naam in Nederland. We worden snel geassocieerd met treinkaping en slechte politiek. Wij willen de echte Molukken laten zien, de mooie kant. Deze avond is dan ook voor iedereen bedoeld. We zitten vanavond natuurlijk wel met het voetballen, Nederland in de kwartfinale tegen Rusland. Normaal gesproken komen veel bezoekers al later, maar vanavond zal dat nog later worden, want ze willen eerst de wedstrijd zien. Ove rigens hebben veel mensen al een kaartje gekocht en zijn toen weer naar huis gegaan, die komen na de wedstrijd weer terug. Normaal gesproken komen er 1000 tot 1200 man op zo'n avond. Vanavond zul len we blij zijn met 600 tot 700 be zoekers. We organiseren ieder jaar minstens één evenement. Sowieso een voetbaltoernooi, waaraan naast Molukse ook Moordrechtse en Goudse teams meedoen. Een feest als vanavond komt ook regel matig terug, maar dit is de eerste keer dat we de Molukse cultuur centraal stellen. Op vorige feesten hebben we Nederlandse DJs ge had, we vergeten ook ons huidige land niet." Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur dhr. A.J. van Soest. Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. den Hartogh. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper (afscheid kinderen Kin- derkerk). Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds. G.C. de Jong en 18.30 uur ds. P. Vernooij. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 10.00 uur Woord- en Communieviering met Dick Vrij burg. De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Molukse klanken op Maluku Asalku. Door Joke Heikens Moordrecht - De nieuwe gemeen- tegids valt deze week bij de inwo ners van Moordrecht in de bus. De gemeentegids geeft een goed beeld van wat Moordrecht te bie den heeft en staat vol praktische informatie. Zo bevat ze niet alleen nuttige uitleg over de gemeente lijke organisatie, maar de gids is te vens een handige leidraad bij het Weken naar informatie over de meest uiteenlopende organisaties, verenigingen en bedrijven. Ook zijn plattegronden, calamitei- tenwijzer, schoolvakantierooster enhet burgerjaarverslag in de gids opgenomen. De gemeentegids Moordrecht wordt huis-aan-huis bezorgd. Wie de gemeentegids op 7 juli nog niet ontvangen heeft kan contact op nemen met: 0223-668877 of info@ aksemedia.nl onder vermelding van gemeentegids Moordrecht. De Scoutinggroep Moordrecht is uniek vanwege de land- en watergroep. vijf uur. Er waren veel ouders met andere verplichtingen, zoals fami liebezoekjes. En omdat de weers verwachtingen voor vandaag on gunstig waren, zullen veel mensen wat anders bedacht hebben voor vandaag. Het is voor het eerst dat we zoiets doen", Vos moet bijna schreeuwen om boven het lawaai van de bootmotoren uitte komen. "De motoren worden luchtge- koeld, de boot ziet er misschien in drukwekkend uit, maar het is niet veel steviger dan een kano. Het is een polyesterbootje, prima voor ons, maar zeker geen cruiseschip. Wij gebruiken deze boot veel bij de watergroepen. Overigens zijn wij als scoutingvereniging uniek in Nederland dat wij de water- en landgroepen gemengd hebben, dat is nergens anders zo. We zit ten ai jaren op ongeveer honderd leden, dat is wel jammer, maar de scouting heeft een wat ouderwets imago. Wie weet zijn wij juist wel de toekomst!" Vos probeert het van de zonnige kant te bekijken. Een meevarende moeder maakt de opmerking dat ze zonnebrand mee had moeten nemen, zo op het water verbrand je snel. "Fijn hè", schreeuwt Vos, "dat het zulk mooi weer is. Dat hadden we niet verwacht." Het vlot ligt een stuk verderop op de Ringvaart, voorbij de West Ringdijk en Schielands Hoge Zee dijk West. De boten zijn verankerd, maar het ponton wordt door de wind alle kanten opgedreven. Een extra anker is nodig, wordt via de telefoon doorgegeven. En o ja, of de koffie en thee ook gezet kan worden, dan wordt die zo meteen meegenomen vanaf de Bernhard- brug. "Vanwege ons 35-jarig bestaan hebben we dit jaar een thema: 'Jack Sparrow (van Pirates of the Carribean) is zijn schatkist kwijt'. Dat spreekt de kinderen aan. In de eerste week van de zomervakantie gaan we op kamp, met alle kinde ren van de scouting. Daar kijken we naar uit." Moordrecht - In sporthal De Zuidpias vond zaterdagavond de Molukse avond 'Maluku Asalku' plaats. Kawan kawan Moordrecht, of: 'vrienden van Moordrecht' or ganiseerde deze avond over de Molukse cultuur. Maluku Asalku: het uitdragen van de Molukse cultuur en de weg te rug naar de oorsprong van Moluk- kers vinden, was het doel van de avond. Daarvoor was de sporthal ingericht met diverse stands waarin typisch Molukse goederen werden verkocht. Daarnaast was er een podium waarop bands hun muziek lieten horen en er was ruimte voor diverse dansgroepen. Niet alleen Molukse mensen uit Moordrecht waren aanwezig, maar mensen uit het hele land. Indah uit Amster dam was door haar ouders sterk De meisjes van dansgroep Polawano. Zaterdag waren de groepen al be zig geweest met de bouw van het grote vlot op de Ringvaart van de Zuidplaspolder, waar de ouders koffie en thee op konden drinken. Een kwartiertje varen vanaf de Bernhardbrug. Door twee zeilbo ten aan elkaar vast te maken en er planken overheen te leggen, was er een platform gemaakt. Op dat platform stonden tafels en ban ken; zitplaatsen voor iedereen. "De opkomst valt een beetje te gen, maar het gaat nog door tot Schipper Kees Vos. Moordrecht - De Stichting Orgelconcerten Moordrecht organiseert voor zaterdag 28 juni om 20.00 uur een concert met Peter Wildeman in de Ned. Herv. Kerk. Wildeman zal spelen op het prachtig historisch orgel uit 1773 van de Zuid-Nederlandse orgelbouwer Louis dela Haye. Peter Wildeman aan de speeltafel te Katwijk. Peter Wildeman, geboren in 1972 te Lisse, volgde zijn eerste orgel lessen bij Leen Schippers. Na gede gen piano-lessen bij Nan de Koek, zanglessen bij onder meer Jules Schaap en koordirectie bij Cees het Jonk, vervolgde Peter zijn stu die op het Schumann-Akademie (HBO-muziekvakopleiding) te Am sterdam. Dankzij deze opleiding componeerde hij vele koorwerken, orkestwerken en orgelbewerkin gen. Deze zijn ook gedeeltelijk uitgegeven. Wildeman heeft een drukke baan als organist, dirigent, componist en uitgever van muziek dragers. Op het programma staat deze avond een mix van literatuurspel uit alle muziekperioden, alsmede enkele koraalvoorspelen. Detespe- len muziekstukken zijn geschreven door onder andere J.S. Bach; Albi no n iLoeillet; Boëlmann, Gordon Young en de concertgever zelf. De toegang bedraagt 6,- euro voor volwassenen en 3,50 euro voor kin deren en CJP-houders. gids is tevens gratis af te halen op het gemeentehuis.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25