LATE k NIGHT I SHOPPING EXTRA 1 5% KOR' TING ©nnp Dominicus i gulden interieur VRIJDAG 27 JUf \ll STUDIECLUB START ZOMERTOUR Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN op de gehele showroom collectie DIEREN CENTRALE NEDERLAND ZOMERUITSTAPJE HUMANISTISCH VERBOND DIER RETOUR 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia L Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 juni 2008 pagina 27 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Boekweitakker 1 2743 DL Waddinxveen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Jeanne Matze-Koch kleinste SPECIALIST IN GEDENKTEKENS Voorheen De Gedenkteken Specialist in Zoetermeer Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. |Zeevvaartseweg 4a, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 www.dominicusgedenktekens.nl zoetermeer@dominicus.nl 7 vestigingen in Nederland Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur ÉÜfc Coolsingel 71, 3012 AC Rotterdam, 010-413 55 25 info@gulden-interieur.nl www.gulden-interieur.nl VERMIST Kater, zwart, witte voeten, wit op buik en aan staartpunt. Zuideinde Zevenhuizen Kater, turkse angora, zwart, brui ne gloed over vacht, grijs in kraag, halflangharig, pluimstaart, is ge- chipt, Westringdijk Moordrecht GEVONDEN Teef, labrador, zwart, Moerkapelle Bredeweg Gouda/Reeuwijk - Afdeling Mid den-Holland van het Humanistisch Verbond organiseert voor 29 juni haar jaarlijkse 'activiteit in de open lucht', bedoeld als afsluiting van het seizoen. Leden en niet-leden zijn welkom en worden op deze dag verwacht om 13.00 uur bij het museum aan de Oudeweg 3. De toegang is vrij. Vermist: - Een lapjesachtige poes, vaal van kleur, 10 jaar oud. Gentiaan te Boskoop. - Een geheel cyperse poes, geen wit, 2 jaar oud. De Patrijs te Ze venhuizen. - Een gecastreerde zwarte kater met een wit befje, hangbuik, 9 jaar oud. Van Speykstraat te Ca- pelle a/d IJssel. Boskoop - Studieclub Regio Bos koop heeft voor de zomer een aantal tuinavonden en excursies naar diverse kwekerijen op het programma staan. Eén van de tuinavonden zal besteed worden aan het behalen van een module Kat, grijs effen, zonder wit, slank. Kratonlaan Zevenhuizen Kat, rood, wit onder kin, Dalkruid Nieuwerkerk ad IJssel Poes, schildpad, witte bef, voeten voor, sokken achter en vlekje op bovenlip, lichte staartpunt, Gera- niumveid Nieuwerkerk ad IJssel Voor gratis registratie en informa tie: 0186-601199 of www.dieren- centrale.nl. Gevonden: - Een geheel muisgrijze slanke ka ter. Kratonlaan te Zevenhuizen. - Een zwarte kater, witte voetjes, bef, in snoet, ring in staart, ge- chipt. Geraniumveld te Nieuwer kerk a/d IJssel. - Een zwarte poes met een wit befje, jonge poes. Coenecoop te Waddinxveen. Voor meer informatie en aanmel dingen: 0184-661509 of www.dier- retour.nl. voor de spuitlicentie. Als afsluiting staat een bezoek aan potplanten- bedrijf Anthura in Bleiswijk op het programma. Het doel van de tuinavonden is om met elkaar op een informele manier informatie uit te wisselen over diverse onder werpen. Voor september staat een driedaagse excursie door Neder land en België op het programma en bij voldoende inschrijvingen wordt er voor oktober een tien daagse reis naar Zuid-Amerika ge organiseerd. Alle activiteiten zijn bestemd voor leden van de Studie club Regio Boskoop. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. (Vervolg van de voorpagina) Dat denkt ook Rob Hielema van Het Wapen van Moerkapelle. "In het eetgedeelte zal het vast niet zo'n probleem zijn. Verder moeten mensen bij ons gewoon naar bui ten. Voorlopig kan dat nog best, nu het zomer is. Wel hebben we aan onze klanten, van wie negen tig procent rookt, gevraagd of er behoefte is aan een rokersruimte. Niet echt. Tot oktober kijken we bet nog even aan, we kunnen altijd nog een aparte ruimte inrichten." Over de hoogte van de omzetda ling durft Helemaal geen harde uitspraken te doen, maar dat er een daling zal zijn, is volgens Hele maal zeker. 'Twee leden van de bil- jardvereniging, die bij ons speelt, hebben opgezegd omdat ze niet meer mogen roken." Als onderne mer Hielema is niet zo blij met het verbod. "Maar voor de gezondheid van mij en mijn partner is het heel goed." Hotel Café Restaurant De Unie in Waddinxveen begroet het nieuwe beleid voor een rookvrije horeca met humor. Om mensen eraan te herinneren dat er binnen echt niet meer gerookt mag worden is een !erie cartoons van illustrator Ma rio Wijnvoord opgehangen waarin met een knipoog wordt verwezen naar het rookbeleid. En omdat volgens de Unie bij goede voorne mens ook oliebollen horen, wordt Van dinsdag 1 juli tot en met zon dag 6 juli iedere klant getrakteerd °P een oliebol. De Wet Vanaf 1 juli 2008 mag niet meer worden gerookt in de horeca, kunst en cultuursector. Het rook verbod geldt dan in cafés en res taurants, in sportkantines, dis cotheken, coffeeshops, ijssalons, poppodia, theaters en andere in stellingen voor kunst, cultuur en sport. Het rookverbod geldt ook in eenmanszaken, coffeeshops, en inrichtingen die worden be heerd door studentenverenigin gen. Vanaf 1 juli 2008 mag ook niet meer gerookt worden in eve nementenhallen, congrescentra, luchthavens en overdekte winkel centra. Het rookverbod geldt al leen voor producten die onder de Tabakswet vallen. Roken mag vanaf 1 juli 2008 alleen nog in de eigen woning, de open lucht, onbemande bedrijfsgebou wen zoals parkeergarages, auto matieken en aparte rookruimten. Aparte rookruimten Werkgevers mogen aparte rook ruimten inrichten om rokers de gelegenheid te bieden toch af en toe te roken zonder dat zij hier mee anderen hinder of overlast bezorgen. Aparte rookruimten zijn afsluitbare ruimten, die spe ciaal voor het roken van tabaks producten zijn aangewezen. Per soneel mag in deze ruimten niet bedienen. Aparte rookruimten inrichten is niet verplicht. Roken op een terras blijft moge lijk, ook onder een luifel of para- soivorige constructie, zolang een zijde van het terras maar volledig geopend is. Verder mag in de ho recagelegenheid geen hinder of overlast ontstaan door roken op het terras. Deze regel geldt ook voor feesttenten. (Bron: Postbus 51) Gevolgen voor de geldbuidel - De Denen zijn sinds het rookverbod meer gaan drinken. In zes maan den steeg de omzet van cafés in Denemarken met acht procent. (Deens bureau voor de Statistiek) - In Duitse cafés en bars daalde de omzet met 4,6 procent. In restau rants, snackbars en eetcafés kwam de omzet 0,8 procent lager uit. (Het federale bureau voor statistiek) - In Ierland sloten in het jaar van het verbod, 2004, 600 pubs en verloren 7600 mensen hun baan. Eind 2005 was het aantal banen echter weer op het oude niveau, (brancheorganisatie VFI) -Tien procent van de Zweden zegen sinds het rookverbod van 2005 vaker uit eten te gaan. (Instituut voor de volksgezondheid) - Het aantal producenten van snus, een tabak die onder de bovenlip wordt gestopt, is in Zweden sinds 2005 vervijfvoudigd. I Het rokersgedeelte in Main Street. Gevolgen voor de gezondheid - Sinds in 2005 het rookverbod in Italië van kracht werd constateerden onderzoekers 10 procent minder hartinfarcten in de Noord-Italiaanse regio Piemonte. Vooral meerokers profiteren. - In het jaar na de invoering van het verbod stopten een half miljoen Italianen met roken. (Italiaans ministerie van volksgezondheid) -Anderhalfjaar na het verbod in Schotland is het aantal hartinfarcten er met 17 procent gedaald. (STIVORO)

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27