"JONGEREN VERDIENEN EEN PLAATS WAAR ZE ZICH PRETTIG VOELEN" THEO THIJSSENSCHOOL HELPT DIERENDAL CHEQUE INNER WHEEL VOOR DIERENDAL A. VAN DER MADE TWEEMAAL EERSTE WADDINXVEEN^ Jongereninloop Waddinxveen-Noord groot succes ZONDAG 6 JULI K0PPIL- EN Z0MER- KLAVERJASSEN ^Reason Gene Why. DnG dverend olI j'( Axkmjl T T T,sP",tt"- Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 juli 2008 pagina 13 Waddinxveen - Kinderen zijn hinderen, zei Vader Cats in de zeventiende eeuw. En nog steeds vinden veel volwassenen jongeren maar lastig volk dat rondhangt en bushokjes sloopt. "Heel jammer, en niet waar", zeggen Daniël Korver, Gökan Aköz en Özer Ates. "Jongeren zijn de toekomst, en met een goed jongerenbeleid en voldoende activiteiten, help je ze om zich te ontwikkelen tot sociale volwassenen." In buurtcentrum De Boog voegt het drietal daad bij woord. Door Christine de Vos Dinsdagavond in buurtcentrum De Boog in Waddinxveen Noord. Op het pleintje trappen een paar jon gens een balletje, binnen liggen twee kinderen op de zitzakken en spelen een computerspelletje. "Gewoonlijk is het hier veel druk ker", zegt vrijwilliger Gökan Aköz. "Maar door de vakantie en de vele eindexamenfeesten, hebben we nu even niet zoveel aanloop." De 22-jarige Aköz en de 20-jarige Özer Ates organiseren sinds februari twee keer in de week een inloop voor de jongeren uit de buurt. "Er is in Waddinxveen veel te weinig te doen voor jongeren", zegt Ates. "Als je geen rijbewijs hebt, kun je geen kant op. Ja natuurlijk zijn er sportverenigingen, maar na twee avonden trainen en één dag wed strijd, zijn er nog vier dagen in de week over om je te vervelen." "Bo vendien heeft niet iedereen geld om lid te worden van een sport club", vult Aköz aan. De jongens besloten om zelf iets te organiseren. Samen met jon gerenwerker Daniël Korver zetten ze de jeugdinloop op, twee keer per week, in De Boog. Uit het ge meentelijke jongerenfonds kwam geld voor zitzakken, computer spelletjes, digitenne en een televi siescherm. Ates: "We hebben hier een paar keer het EK gekeken. We hadden wel 35 man in huis, hart stikke gezellig!" Je moet jongeren niet problema tiseren, vinden Korver, Ates en Aköz. "Overlast komt vaak voort uit verveling", zegt Aköz. "Ze be doelen het meestal niet slecht. Ik weet het nog van mezelf vroeger: negen keer doe je niets, de tiende keer verveel je je en ga je belletje lellen. En het is ook maar hoe het op mensen overkomt. Een groep jongens die 's avonds herrie maken Jongerenwerker Daniël Korver met vrijwilligers Gökan Aköz en Özer Ates. Een spelletje doen of een balletje trappen, het kan allemaal in De Boog. onder een flatgebouw kan best be dreigend overkomen op ouderen, terwijl dat helemaal de bedoeling niet is. Natuurlijk moet je jonge ren daarop aanspreken, en hen op sommige plaatsen wegsturen, maar dan moet er ook een plaats zijn waar ze wel terechtkunnen." "En het is zo makkelijk", meent Korver. "Voor twintig euro heb ik een paar doeltjes gekocht. Kinde ren wilden voetballen op het ver hardde basketbalveldje, maar en stonden alleen baskets. Een buurt bewoner houdt de doeltjes in zijn schuur en geeft ze aan iedereen die ze maar komt lenen. En ja, ze komen altijd terug. En als ik straks een voetbaltoernooi wil organi seren, weet ik alvast waar ik de teams moet zoeken." Vaak wordt jeugdbeleid in de handhavingsfeer getrokken, zoals wanneer raadsleden vinden dat overlast in de Zuidpias niet be loond moet worden met een Jon- gerenontmoetingspunt (JOP) en dat de jeugd hun JOP moet 'ver dienen'. "Gelukkig denken niet alle raadsleden er zo over", zegt Korver, Jongeren van Waddinx veen verdienen gewoon en plek waar ze zich prettig voelen. Ik ben best tevreden met de houding van Burgemeester Roijers op dit punt." over r >uiei: vofc je 9 aal cfcoi Lo.n is i Muw* 'bui J-fa j <f«n kelten s»hka y "Als jongeren iets te doen heb ben, voor kom je problemen, dat is waar", vult Aköz, die zelf in de wijk Zuidpias woont, aan. "Maar het gaat ook om een stuk ontwik keling. Pas als je de jongens binnen hebt, kun je ze begeleiden en met hen praten over school, huiswerk, hun toekomst of eventuele proble men. Dan bouw je een band op. Wanneer je ze zomaar op straat aanspreekt, maak je dat contact niet." Het drietal in De Boog zit vol plan nen: een barbecue, sportactivitei ten en uitstapjes. Ook pikken ze uit bezoekers van de inloop jon gens om mee te helpen de inloop draaiende te houden, en het even tueel op termijn over te nemen. De 19-jarige Martijn, vaste klant in De Boog, draait af en toe zelfstandig een inloopavond. Korver. "Eigenlijk wil ik op ver schillende locaties een jaarpro gramma draaien. Maar omdat we met buurthuizen moeten werken, is dat een heel gedoe. Je moet steeds weer een plan hebben, af spraken maken met het bestuur van het buurthuis, geld krijgen, vrijwilligers vinden. Eigenlijk zou Waddinxveen gewoon een jonge rencentrum moeten hebben." Waddinxveen - Toen de leerlin gen van groep 5 van de Theo Thijssen school verteld werd over vernielingen op Kinderboerde rij Dierendal opperden zij spon taan het idee om geld in te za melen om de financiële schade voor Dierendal te beperken. Er werden auto's gewassen, flessen ingeleverd, cakes gebakken en verkocht, klusjes in huis gedaan, oud papier opgehaald en tot slot was er een springwedstrijd op school. Vol trots werd eropdonderdag26 juni een 'collectebus' met hierin bijna 60,- euro overhandigd aan de voorzitter van Dierendal, Ellen van Helden. Deze gaf aan het een geweldig initiatief te vinden, ze ker gezien het spontane karakter van de actie en de tijd en energie die de kinderen in de actie heb ben gestoken. De kinderen en juf Eveline werden hartelijk bedankt en de belofte werd gedaan dat het geld een goede bestemming zal krijgen. Waddinxveen - Voor Postdui venvereniging De Sperwer ston den afgelopen zaterdag twee vluchten op het programma, één voor de jonge duiven en één voor de oude. De eerste vlucht werd gevlogen vanuit Epernay op 337 km. Om 12.15 uur werden de 170 duiven ge lost en vlogen ze in concours met een zuidwesten wind naar huis. De eerste duif kwam aan bij het hok van A. van der Made om 16.17 uur. Deze duif had een snelheid gemaakt van 83 km per uur. Verdere uitslag: 1,13 A. van der Made; 2,3,7,9,12 H. Met selaar; 4,6,20 E. van Beek; 5,16 D. Breedijk; 8 C. Twigt; 10,17,19 J. Jansen; 11 W. Breedijk; 14 H. Vink; 15 G. Hofman en 18 J. Ma- rijt. De tweede vlucht was voor de jonge duiven en werd gevlogen vanuit Strombeek op 127 km. De 194 duiven in concours wer den gelost om 13.35 uur en bij een snelheid van 88 km per uur kwam ook de eerste jonge duif bij A. van der Made aan. Verde re uitslag: 1,4,5,6,7,10,15,17,19 A. van der Made; 2,9,18 Kees Hof man; 3,8,12,14,16 W. Breedijk; 11 D. Breedijk; 13 M. Verweij en 20 J. Jansen. Waddinxveen Wijkgemeente De Rank 10.00 uur dhr. A. Kornaat. Immanuelkerk 9.30 uur ds.mw. M.M.M. Leydens. Ontmoetingskerk Groensvoorde 9.30 uur ds. J.P. Koning en mmv Sheharim. Ger.kerk 9.30 uur leesdienst en 16.30 uur ds. E. Brink (gezamen lijke dienst met de chr.ger.kerk te Boskoop met viering Heilig Avondmaal in Ontmoetingskerk Groensvoorde). MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De leden van In ner Wheel Club Waddinxveen, een serviceclub deel uitmakend van In ner Wheel International, brachten donderdag 26 juni een bezoek aan kinderboerderij Dierendal waar ze werden ontvangen door Rens Bogaard en Ellen van Helden. De gasten kregen een rondleiding met deskundige uitleg over on der meer geitjes, bijen, parkieten en hangbuikvarkens. Voorts werd stilgestaan bij het feit dat Dieren- Waddinxveen - Stichting Wijk- werk de Zuidpias organiseert voor vrijdag 4 juli om 20.00 uur de laatste koppelklaverjasavond van dit seizoen in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Er wordt gespeeld volgens Rotterdams sy steem. De echte kaartliefhebbers kunnen in de maanden juli en au gustus meedoen aan het Zomer- klaverjassen op vrijdag 11, 18 en 25 juli en op 1, 8 en 15 augustus. Men kan individueel meedoen. De avonden starten om 20.00 uur; er worden vier ronden ach ter elkaar gespeeld volgens Rot terdams systeem. Voor meer in formatie: 0182-611171 of www. zuidhonk.nl. dal in de huidige vorm vanaf 1999 bestaat en als één van de eerste kinderboerderijen in Nederland het Keurmerk heeft ontvangen. Jaarlijks heeft Dierendal een be drag van circa 20.000,- euro nodig voor het onderhoud van de gebou wen, het verzorgen van de dieren en dergelijke. De cheque die aan het einde van de bijeenkomst door Inner Wheel werd aangeboden, werd daarom enthousiast in ont vangst genomen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 13