JUBILERENDE OVW PRESENTEERT IN DECEMBER EIGEN GESCHIEDENIS ICW REIKT PRIJZEN 'KENNISQUIZ' UIT HONKBALLER ISENIA GEEFT CLINIC AAN COENECOOPLEERLINGEN WENSCONCERT MET HUWELIJKSAANZOEK OP SAFARI BIJ PWA-SCH00L VLINDERS KIJKEN BIJ DIERENDAL WADDINXVEENL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 juli 2008 pagina 15 tMTMtW Waddinxveen - De Ondernemersvereniging Waddinxveen (OVW) vierde op 1 februari de negentigste verjaardag. Een jubileumjaar nodigt uit tot een terugblik op het verleden. Aan het einde van dit jaar zal daarom een boek worden gepresenteerd over de geschiedenis van de OVW. De samenstellers van het boek vertellen over het project. OVW-voorzitter Henk de Bas: "Er bestaan veel verhalen over de OVW, die moeten nu al leen nog uit de mensen getrokken worden." Door Elias van der Plicht Op 1 februari 1918 werd de Wad- dinxveense Middenstandsvereni- ging, de voorloper van de OVW, opgericht. Negentig jaar later ontstond het idee om een boek te schrijven over de negen decennia waarin de Waddinxveense onder nemers met elkaar verbonden zijn. De heer Bert Woudenberg, auteur van het boek: "Dit voorjaar is ver kend of er een boek zou kunnen komen. Kort geleden is hiervoor het groene licht gegeven en heb ben we de opdracht gekregen om het boek te schrijven." De heer Henk de Bas, voorzitter van de OVW: "De mensen die ik spreek over de plannen met het boek zijn stuk voor stuk erg enthousiast." Woudenberg is verantwoordelijk voor het schrijven van het boek. Daarnaast werken oud-voorzit ters en ereleden van de OVW, de heer Kees de Bas en de heer Gerrit van Ringelenstein, mee aan de tot standkoming van het boek. De heer Teus Ververs, oud-bestuurslid en erelid, behoorde ook tot dit gezel schap, maar is ernstig ziek. De heer Kees de Bas: "Ik vind het verschrik kelijk jammer dat hij geen bijdrage kan leveren aan het boek." Over de inhoud van het boek wil len de heren nog niet veel kwijt. Woudenberg: "Het boek moet nog geschreven worden en daarom is nog niet precies bekend wat er wel en wat er niet in zal worden opge nomen. Later dit jaar kunnen we hier pas meer duidelijkheid over geven." Vast staat dat de makers met een brede blik terugkijken op de geschiedenis van de OVW. Van Ringelenstein: "In een breed perspectief willen we de ontwik kelingen van de ondernemers uit Waddinxveen beschrijven. We gaan in op een bijzondere periode. Van bakkersman tot computerman en de tijd die daartussen ligt." De heer Kees de Bas: "Er zal geschre ven worden over de groei van de winkels en de winkelcentra, over de ontwikkeling van bedrijven en over de verhouding tussen de on dernemers en het gemeentebe stuur. Naast het verleden van de OVW zal ook aandacht worden besteed aan het heden en de toe komst van de ondernemingsver eniging." Woudenberg: "Er is nog nooit iets over de OVW gepubliceerd. Het boek zal daarom tot stand komen via gesprekken en archiefonder zoek. Het zal geen saaie opsom ming van feiten worden, maar moet een aantrekkelijk boek wor den, waarin de lijnen van de ont wikkeling van Waddinxveen zullen worden samengebracht met de lijnen van de ontwikkeling van de ondernemingsvereniging." In september moet het schrijfpro ces ten einde zijn. Het boek zal uit ongeveer tweehonderd pagina's bestaan. Het wordt in een oplage van 1.250 exemplaren gedrukt en zal iets minder dan twintig euro gaan kosten. Het is de bedoeling dat het begin december in de winkel ligt. Voor die tijd moet er eerst nog hard gewerkt worden. Woudenberg: "Ik ben de komende maanden van de straat." Bert Woudenberg, Henk de Bas, Van links naar rechts: Gerrit van Ringelenstein, Kees de Bas. Waddinxveen - Chr. Waddinxveens Mannenkoor 'De Gouwe Stem' or ganiseerde voor maandag 23 juni een wensconcert in de Bethelkerk. Ook een aantal mannen uit Lan- singerland, Berkel en Rodenrijs, zongen mee. Het publiek kreeg tevoren de gelegenheid aan te ge ven wat men wilde horen. Als extra waren er deze avond diverse gast optredens van amateursolisten. De meer dan 160 leden van het koor brachten onder leiding van dirigent Martin Mans de verzoeknummers ten gehore. De volledig bezette kerkzaal genoot en liet dat steeds blijken met een gul applaus. Verras send goed waren de gastoptredens, zoals de 13-jarige Frank de Bruin die verdienstelijk piano speelde en de 15-jarige Ashley Degryse die prach tig de harp beroerde. Tussendoor steeds weer een serie verzoeknum mers door het koor en een optreden van 'The Martin Mans Formation', een selectie van 16 puike mannen stemmen uit het grote koor, dat zo langzamerhand z'n eigen weg uit stippelt en ook haar eigen CD heeft opgenomen. De 18-jarige Ellen van Stenis bespeelde de klarinet, terwijl Elske Breukelman (21) met haar panfluit het wensconcert op luisterde. Lianne Hofman (37) nam Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - ICW-bestuurslid Fred van Noort wachtte maandag 30 juni een plezierige taak: hij mocht de prijzen uitreiken aan de winnaars van de 'Kennisquiz'. Deze quiz werd georganiseerd door het ICW (Industrieel Contact Waddinx veen) tijdens het evenement 'Wad dinxveen in Bedrijf'. Dit vond op 24 mei plaats op bedrijventerrein Coenecoop en was bedoeld om aan inwoners van Waddinxveen te laten zien wat er allemaal aan bedrijvigheid te vinden is in 'hun' Gouwedorp. Naast rondleidingen bij bedrijven en een banenmarkt met alle openstaande vacatures bij de leden van de Waddinxveense ondernemersvereniging, had het ICW ook een aantal nevenactivi teiten georganiseerd. Eén daarvan was de Kennisquiz, met vragen die betrekking hadden op de deelne mende bedrijven. Een flink aantal mensen leverde een antwoorden- blad in en elf van hen kregen af gelopen maandag hun prijs over handigd. Fraaie prijzen De prijsuitreiking vond plaats in de kantine van het bedrijfspand van E-Complex op het Coene- coop-terrein. Voor de gelukkige winnaars stonden onder meer een slipcursus, een gevulde sporttas, een i-pod, schaalmodellen van een truck en tickets voor het Gou- webad en Dutch Water Dreams klaar. Edna Brown won de hoofd prijs, een twee uur durende slip cursus van Traffic Control. Haar man Menno Kolster nam de prijs in ontvangst. De andere hoofd prijs, de i-pod, werd gewonnen door de heer Verbaas. Pieter de Wit, Erik-Jan de Wit, Jan Keppel en Ricardo van de Vorm kregen een schaalmodel van een truck. Marco van der Stelt ging er met de sporttas van door en Dennis Faber won een ticket voor raften bij Dutch Water Dreams. De heer van 't Spijker mocht een solar zaklamp in ontvangst nemen en Ad Lafeber, Jan Delfgou en Sta sia van den Berg kregen alle drie een gezinskaart voor Gouwebad de Sniep. de zang voor haar rekening met on der meer het prachtige 'Stay with me till the morning'. De dwarsfluit werd bespeeld door de 21-jarige Ly- dia van Mourik. "Als zoveel mensen hier hun wen sen kenbaar hebben kunnen maken dan kan ik dat ook", zo moet Jan Scheper, een van de koorleden heb ben gedacht want hij vroeg tijdens het concert, na eerst als camouflage een gedicht te hebben voorgedra gen, spontaan zijn eveneens in de kerk aanwezige partner, ten huwe lijk. Ook haar wens ging daardoor in vervulling, want zij antwoordde spontaan 'ja!'. Waddinxveen - De leerlingen van de Prins Willem Alexanderschool aan de Wingerd vierden donder dag 26 juni groot feest met als the ma 'safari'. Teams, samengesteld uit kinderen van de groepen drie tot en met acht, streden met elkaar op diverse onderdelen als waterha len bij de waterhelmestafette, bij de rupsbandestafette en met een bootje al trekkend aan een touw zo snel mogelijk naar de overkant varen, waarbij op een enkeling na, iedereen droog arriveerde. Ook moesten de kinderen als 'echte' soldaten onder camouflagenetten doorkruipen waarna deze inspan ning beloond werd met een ijsje. Op het kleuterplein waren groep 1 en 2 op safari! Gelukkig waren de leeuwen niet zo hongerig, dus de kinderen konden ze voeren! Verder konden de kinderen vissen vangen en springen op een spring kussen. Na afloop was er voor ie der kind een diploma. Waddinxveen - Tophonkballer Percy Isenia gaf maandagochtend 30 juni een clinic aan een veertigtal eerste- en tweedejaars leerlingen van het Coenecoopcollege uit Waddinxveen en Boskoop. Door Joke Heikens VMBO-T leerlingen Jacco de Witt en Vincent Kruit vonden het erg leer zaam: "We hebben er veel van ge leerd. Vooral dat we in teams tegen elkaar speelden was erg leuk. Het is erg bijzonder dat Eugene Kingsale er ook is, hij heeft in Amerika ge honkbald!" Ook Mariska Verlooy (BBL) vond het leuk. "Ik heb veel geleerd van morgen". Isenia is honkballer bij eredivisie- honkbalclub Sparta-Feyenoord te Rotterdam. Daarnaast is hij interna tional. Zo was hij met oranje actief op de Olympische Spelen in 2000 en tijdens de wereldkampioenschap pen en Europese kampioenschap pen in 2001, 2003 en 2005. Tijdens het World Port Tournament in 2003 werd hij uitgeroepen tot Meest Po pulaire Speler. Isenia gaf de les met veel enthousi asme. Door de vaart er in te houden, hield hij de aandacht van de leerlin gen vast. Ook al lukte het niet alle leerlingen om de bal te raken, dan wist Isenia toch nog iets positiefs te benoemen "Goede swing!". Voor vangballen of goed aangooien, kwam er een compliment richting de leerling. Op de vraag of Isenia wellicht zijn roeping is misgelopen, antwoordde hij: "Gymnastiekleraar worden kan altijd nog! Wie weet wat ik na het honkballen nog ga doen. Dit is nu mijn werk, ik geef elke dag clinics; aan scholen, bedrij ven, sportverenigingen, maar ook wel individueel. Ik vind het erg leuk om te doen! Vanaf dinsdag gaan we met het Nederlandse team naar een hotel, want vrijdag begint de Haarlemse Honkbalweek. Daarna geef ik weer een paar weken cli nics en dan hoop ik daarna naar de Percy Isenia legt uit heo je het beste de bal kunt slaan. Olympische Spelen te gaan. Pas na de HHW hoor ik of ik geselecteerd ben." Gymdocente Rona Dijkema: "Vol gend schooljaar beginnen we met de sportklassen, vier klassen over de beide scholen verdeeld. Dit jaar hadden we sport-extra, eens in de vier weken een activiteit op sport gebied. Aan de sportklassen gaan we ook één keer in de vier weken een extra activiteit op sportgebied geven, we zijn druk bezig met het regelen van clinics." Waddinxveen - Bij kinderboerderij Dierendal staan tot en met 22 sep tember panelen opgesteld met in formatie over vlinders. Er is onder andere te zien hoe je een tuin vlindervriendelijk in kunt richten door gebruik te maken van struik en en planten die voor vlinders belangrijk zijn. Vele andere dieren profiteren hier ook van. Om ideeën op te doen, is bij de kinderboer derij een vlindertuin aangelegd. Struiken en planten zijn voorzien van een etiket met naam. Ter gelegenheid van deze activiteit zijn voor kinderen en volwassenen twee inloopmiddagen: woensdag 16 juli en woensdag 27 augustus, beiden vanaf 13.00 uur. Voor vra gen over het vlindervriendelijk maken van een tuin is iedereen op deze middagen welkom. Verder zijn er spelletjes, video en bij mooi weer een buitenopdracht. Daarnaast is op vrijdag 15 augustus vanaf 21.00 uur gelegenheid om naar nachtvlinders te kijken. Door een wit laken op te hangen met een felle lamp daarvoor, worden nachtvlinders aangetrokken. De kinderboerderij is dagelijks open, van maandag tot en met zaterdag van 7.30 tot 16.30 uur. Zondag van 12.00 tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 15