Oufc tijden fierlmn.. RIDE OUT RIDE OUT AFTER PARTY 2008 DAGZEGE VOOR KOOS VAN HERK VOSSENJACHT GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK WITTE TENT WEEK OPEN DAG NIEUW DIALYSECENTRUM GHZ WEGAFSLUITINGEN p^jwinnRnRÉCHTVREGIO KERKDIENSTEN ZONDAG 6 JULI UFNAFKPADT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 juli 2008 pagina 23 Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur drs. P.J.L. Annotee. Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Schip per en drs. T.R. Schep in Dorps kerk en 15.00 uur ds. H. Schipper in Zorgcentrum. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper (SoW-zomerdienst) en 15.00 uur ds. H. Schipper in zorg centrum Moerdregt. Herv. Gem. Bethel - R.K parochie St. Johannes Ont hoofding: De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, J Moordrecht. Elke dinsdag en elke (donderdag van 9.00 tot 10.00 ju- tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 59493 5. Moordrecht - Twinbrothers Moor drecht organiseert voor zaterdag 5 juli voor de 10e keer de Ride Out met aansluitend de Ride Out After Party. Tussen 12.00 en 13.30 uur kunnen deelnemers verzame len bij eetcafé East End, waar men kan genieten van de kramen met merchandise, muziek, hapjes en drankjes. Dit rit voert door de re gio met een leuke tussenstop. Bij terugkomst volgt de uitreiking van de jaarpin en staan er diverse ver rassingen op het programma. De kosten bedragn 5,- euro per rijder. te voldoen bij inschrijving. Start van de rit is stipt om 14.00 uur. Vanaf 20.00 uur staat eetcafé East End in het teken van The Party Of The Year, beter bekend als de Ride Out After Party, met snacks van de bbq en muziek van de drive-in show. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar. De toegang bedraagt slechts 10,- euro (in verband met 10-jarig bestaan), inclusief eten. Drank moet men zelf betalen. Kin deren tot 12 jaar hebben gratis en tree. Kaarten zijn te koop bij East End. Moordrecht - Leden van Hengel sportvereniging Moordrecht moes ten afgelopen zaterdag onder regenachtige omstandigheden de zesde wedstrijd vissen in de Oude Rijn bij het Fort van Bodegraven. In een veld van 26 deelnemers pakte Koos van Herk de dagzege met een vangst van acht kilogram. De uitslag was als volgt. In groep A: I.Koos van Herk 8.000 gram, 2.Erik Faas 6.980 gram en 3.Cees van den Heuvel 4.400 gram. In groep B werd Arjan Boon eerste met 5.780 gram, tweede werd Hans Speulman met 3.190 gram en derde werd Jan van der Schee met 1.160 gram. In groep C was Peter van der Hoek winnaar met 6.050 gram, gevolgd door Eddy Breedijk met 1.940 gram en Kees Dekwaadsteniet op een der de plek met 1.810 gram. De volgende wedstrijd wordt ge vist in de Schie in Delft. Boskoop - Speeltuinvereniging De Gruthof een Scouting Mr. van Daalgroep organiseren voor vrij dag 4 juli een vossenjacht in het Gouwebos. De jacht, bestemd voor alle kmderen onder begeleiding van een volwassene) begint om 19.00 uur bij het speeltuintje in het (oude) Gouwebos naast het voet balveld. Rond 20.00 uur verzame len de kinderen zich weer bij de speeltuin. Regio - In verband met meet- werkzaamheden worden tijde lijk de volgende toe- en afritten aan de rijksweg 12 links en rechts te worden afgesloten: A12 links toe- afrit Waddinxveen (nr. 10), A12 links toe- afrit Zevenhuizen (nr. 9), A12 links toe- afrit Bleis- wijk (nr. 8), A12 links afrit Zoe- termeer (nr. 7), A12 rechts toerit Zoetermeer (nr. 7), A12 rechts toe- afrit Bleiswijk (nr. 8), A12 rechts toe- afrit Zevenhuizen (nr. 9), A12 rechts toe- afrit Waddinx veen (nr. 10). Afsluitingen in week 29, maan dag 14 tot en met zondag 20 juli. Afsluiting A12 links toe- afrit 10: "an dinsdag 15 juli 21.30 uur tot en met woensdag 16 juli 05.00 uur; afsluiting A12 links toe- af rit 9 van woensdag 16 juli 21.30 uur tot en met donderdag 17 juli 05.00 uur; afsluiting A12 rechts toerit 7 van donderdag 17 juli 21.30 uur tot en met donderdag '2 juli 23.59 uur; afsluiting A12 rechts toe- afrit 8 van vrijdag 18 juli 00.00 uur tot en met vrijdag 18 juli 05.00 uur; afsluiting A12 'inks toe-afrit 8 van vrijdag 18 juli 21.30 uur tot en met zaterdag 19 juli 02.00 uur; afsluiting A12 links afrit 7 van zaterdag 19 juli 02.00 uur tot en met zaterdag 19 juli 88.00 uur. Moordrecht - Tijdens de vakantie periode van 21 juli tot en met 31 augustus zal de plaatselijke ves tiging van Bibliotheek De Groene Venen beperkt geopend zijn. De openingstijden zijn als volgt: maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur en woensdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Vanaf 14 juli kunnen de boeken voor vier weken in plaats van voor drie weken geleend worden. Deze uitleenperiode van vier weken loopt van 14 juli tot en met 7 au gustus. Hierna wordt weer voor drie weken uitgeleend. Boeken kunnen vanuit huis of vanuit het vakantieadres tweemaal verlengd worden, mits er geen reservering op staat, via www.bibliotheekde- groenevenen.nl kopje 'wat heb ik thuis'. Moordrecht - De laatste week van de schoolvakantie, van maandag 25 tot en met vrijdag 29 augustus, staat de Witte Tent op het school plein van De Rank. Voor de kin deren en de oudere jeugd wordt een gevarieerd programma sa mengesteld met voor kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 iedere ochtend vanaf 10.00 uur knutse len, spelletjes en voorlezen en op voor een aantal middagen worden activiteiten als huttenpauwen en zeskamp georganiseerd. De week wordt afgesloten met pannenkoe ken eten. Voor de oudere jeugd word er bij de brug over het kanaal een water spektakel georganiseerd, waarbij het de kunst is om droog de over kant te halen. Een familiefietstocht staat op het programma en de woensdagavond heeft als thema 'ff andersavond'. Meer informatie wordt binnenkort huis-aan-huis verspreid of is te lezen in een la tere editie van deze krant. Gouda - Geïnteresseerden kunnen zaterdag 5 juli van 11.00 tot 14.00 uur een kijkje nemen in het nieuwe Dialysecentrum van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ). Eind maart vonden de eerste dia lyses al plaats in het nieuwe Dialy secentrum. De afdeling Dialyse is terug verhuisd naar haar voorma lige locatie, waar het afgelopen jaar een nieuw Dialysecentrum is gebouwd. Op zaterdag 5 juli wordt om 11.30 uur de officiële openings handeling verricht. In het Dialysecentrum worden pa tiënten behandeld aan een chro nische nieraandoening, waarbij de nierfunctie geheel of grotendeels is uitgevallen. Bij deze patiënten moet het bloed kunstmatig gezui verd worden via zogenaamde he- modialyse of peritoneale dialyse. Dialyse is belastend voor patiën ten. Het gaat om een langdurige, intensieve behandeling, waarbij men voor hemodialyse twee a drie keer per week naar het Dialysecen trum van het GHZ komt. Bij perito neale dialyse gaat het om tenmin ste vier wisselingen per dag. In het nieuwe Dialysecentrum wor den patiënten in een huiselijke omgeving ontvangen. De afdeling heeft de beschikking over meer ruimte gekregen waar onder extra voorlichtingsruimtes en behandelkamers. In het nieuwe gebouw hebben alle dialysestoe- len een multimediascherm. Patiën ten kunnen nu internetten, televi sie kijken of telefoneren terwijl zij gedialyseerd worden. Tijdens de open dag worden on der andere rondleidingen door het nieuwe Dialysecentrum gegeven en zijn er diverse demonstraties. Kinderen kunnen tijdens de open dag geschminkt worden en voor hen is een ijscokar aanwezig. De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief hij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Door Elly van Gelderen De heer Reinier Boere uit Moordrecht, geboren 1928, vertelt: "In Moordrecht ben ik geboren en getogen in het buurtje 'de Sniep' achter de West Ringdijk. Vaak was ik bij boer Rijneveld aan het spelen of helpen. Als 13-jarige jongen werd ik krul lenjongen bij aannemer de Joode die na de eerste week vroeg: En, wat zei je vader toen je je loon zakje met drie gulden gaf? Nou, dat is ook verrot weinig! De vol gende week kreeg ik vier gulden maar hij vroeg niks meer. Ik leer de stoelen en ledikantjes maken. In de oorlog ging ik bij boer Kreft werken die aan de Knibbelweg in Zevenhuizen woonde. Bombardement Ik moest met paard en wagen stro gaan brengen bij de doof stomme schoenmaker De mik aan de Zuidelijke Dwarsweg rich ting Noordringdijk, hij hield en kele koeien. De drie kinderen van boer Kreft mochten mee. Onder weg waren er mannen éénmans schuilputjes aan het graven, ik reed er pardoes met mijn wiel in. De kar viel ondersteboven, een gedeelte van het stro ging de sloot in. De kinderen kon ik nog net grij pen. We hebben alles weer bij el kaar gegraaid en gingen verder naar de Mik die ook vuurwerk verkocht. Ik kocht voor de kinde ren enkele voetzoekers, maar hij kon niet wisselen. Dus gingen wij wisselen bij een buurvrouw, ze was heel aardig en gaf de kinde ren snoepjes. Op de terugweg zagen wij bom menwerpers aankomen die de Groene brug regelmatig bom bardeerden, waar twee spoorlij nen en een snelweg waren. Snel doken we een hooiberg in, de bommen suisden langs je heen, het paard ging er van angst vandoor. Thuis gekomen hoor den wij dat het huis van die aar dige mevrouw geraakt was door een van de bommen, zij overleed onder het puin. Het was een half uur nadat wij er waren. Dan gaat er wel wat door je heen! Beschermengel Ik ben al heel vaak door het oog van de naald gegaan. Ik reed in Moordrecht eens verblind door de laagstaande zon zo onder de spoorbomen door, de auto zat vast en mijn vrouw en doch ter gilden dat er een trein aan kwam, ik gaf een plomp gas zo dat de spoorboom stuiterde, de auto kwam met een plof net over de rails terwijl de trein rakelings langs ons scheerde. Daarna sta je wel te trillen op je benen. Misschien kreeg ik van de Heere een beschermengel. Mijn broer van 17 kwam er slechter vanaf, hij overleed aan een blindedarm ontsteking, dat was een droevige tijd. Werkgevers Een kort poosje werkte ik bij Kees Bax, een loonwerker aan de Knibbelweg. Veel kanten moes ten met de zeis gemaaid worden, en met een zig maaiden we de korenaren. Daarna opgebonden om te drogen en 's winters ge dorst. In Zevenhuizen kocht de smid Piet Visser een combine die ver huurd werd, ook enkele boeren die gezamenlijk zo'n dure uitvin ding kochten. Het trok veel bekijks, men kon het bijna niet geloven dat het graan tegelijkertijd gemaaid en gedorst werd. Daarna werkte ik voor aanne mer/metselaar Bertus Leeuwis in Moordrecht. Zijn loods stond op de plaats waar nu de huizen langs de stoep in de Schielandstraat staan. Ver volgens werkte ik dertig jaar bij aannemersbedrijf firma Vink, eerst als los werkman en de laat ste twintig jaar als chauffeur. Twintig jaar was ik brandweer man eerste klas, oud papier haal ik al veertig jaar op voor de ge reformeerde kerk waar ik lid van ben. Toen onze zeven kinderen allemaal nog thuis waren heb ik met vrienden ons oude huisje afgebroken en een nieuw huis gebouwd langs de Ringvaart. Meestal werkte ik vijftien uur per dag, en nog ben ik iedere dag bezig op mijn volkstuin en met allerlei klussen, stilzitten kan ik niet."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23