EVANGELISATIESAMENKOMST HERVORMDE GEMEENTE KOEN DE LEEUW "BLIJ VERRAST" MET DE GILLIAN VAN DEN BERG-TROPHY GOEDE VANGST VOOR FAAS EENEN EEN STILZWIJGENDE ACCEPTATIE INTENTIE TOT FUSIE IN BOSKOOP regio b HENGELSPORT goiiwebaük- Aflevering eenenveertig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Voge' Straatbeeld pagina 26 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 juli 2008 Niks rust. De deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse staan te trappelen van ongeduld. Nog even en de wandeltocht der wandeltochten gaat beginnen: van 15 tot en met 18 juli paraderen 44.033 wandelaars over de Brabantse wegen. Onder hen een flink aantal streekgenoten... Het Hart van Holland (www.hartvanholland-online.nl) blijft graag op de hoogte van de avonturen van 'onze' Vierdaagse-gangers. Dus beste wandelaar: neem ook eens pen en camera ter hand en laat de thuisblijvers meegenieten; ja, ook van uw blaren, biertjes en bijzondere belevenissen. Wij zien het graag tegemoet: redactie@hart-van-holland.nl. En neemt u daarna vooral even rust.... ons in bewondering achterlatend. www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De Hervormde Gemeente Nieuwerker organiseert voor zondag 6 juli een evangelisatiesamenkomst in de Gideonschool aan het Kroonkruid 107 met als thema 'Denk aan je hart'. In deze samenkomst wil men niet alleen nadenken over het hart als belangrijk orgaan dat het bloed Door Niels Raas De heer te Wechel (PvdA) gaf te kennen niet onder de indrukte zijn van de methode waarop het zige- naamde 'due diligence' onderzoek naar de boekhoudingen uitge voerd gaat worden. "Het is al niet gebruikelijk dat twee gemeenten onderzoek naar de boeken doen. Wanneer dit echter gebeurd moe ten beide gemeenten op zijn minst dezelfde methode hanteren," al dus te Wechel. Burgemeester Rijs- dijk gaf in een reactie weer dat Rijnwoude graag inzicht wenst te hebben in de financiële situatie van Boskoop. Verder zullen zaken als subsidie en woonlasten in het onderzoek onder de loep worden genomen. Verder gaf de burge meester aan dat er tot dusver geen grote onderhandelingspunten zijn opgekomen, afgezonderd van het feit dat Boskoop graag de gemeen te Zoeterwoude in de nieuwe ge meente ziet. Dit om de positie van de gemeente te versterken. De heer Henkemans (CDA) gaf aan al over een nieuwe naam na te denken en sprong op de bres voor de naam Boskoop. Henkemans be nadrukte de naamsbekendheid die Boskoop wereldwijd heeft. Een an der heikel punt bij veel fusies werd aangesneden door de heer Otting (D66). "Ik mis in het voorstel de communicatie naar de burgers. Ik Joke Heikens Waddinxveen - Waddinxveener Koen de Leeuw kreeg zaterdag de Gillian van den Berg-trophy uit handen van de zwemster van de nationale waterpoloploeg zelf. Uit de vier genomineerden werd de Waddinxveener winnaar op het terrein van zwembad 'De Sniep'. De jury roemde zijn doorzet tingsvermogen en zijn professio nele houding' De Leeuw zelf was 'blij verrast' met de prijs: "Het is een flinke stimulering voor mij om door te gaan." Vorig jaar was de Leeuw ook al genomineerd. De specialist op de 100 en 200 me ter schoolslag boekte progressie in het afgelopen jaar. Door serieuzer met zijn sport bezig te zijn, verbe terden zijn prestaties. De Leeuw zelf wil dolgraag op topniveau presteren, maar 'dat moet wel kunnen'. "Ik weet niet of ik zoveel talent heb", bleef hij bescheiden. "Mijn studie gaat toch net voor mijn sportcarrière. Ik zit nu in de derde van het VWO en ik wil gaan studeren, richting techniek. Het liefst combineer ik mijn studie met topsport. Ik had zelf gedacht dat Luke Rijnbeek zou winnen, of ik." De feestavond was al vroeg begon nen met een barbecue en de feest- Koen de Leeuw met Gillian van den Berg. vreugde werd verhoogd doordat alle bezoekers een Oranje T-shirt kregen met de tekst: 'Van Uden - De Gouwe wenst Gillian veel succes in Beijing'. De Boskoopse interna tional van den Berg gaat in augus tus met het Nederlandse waterpo- loteam naar de Olympische Spelen. "Ik ga nu eerst terug naar Palermo in Italië waar ik woon met mijn man en zoontje. Vandaar vertrek ik naar Beijing. Ik ben erg blij rr.et deze steunbetuiging, het doet me goed dat de zwemvereniging op deze manier iedereen oproept om aan me te blijven denken als we in Beijing zijn. Het doet me goed om te weten dat er zoveel mensen achter me staan. Ik heb er heel veel zin in!" rondpompt, maar ook als het cen trum van het bestaan: 'Wat heeft jouw hart, en welke keuzes maak jij?'. Deur open vanaf 11.00 uur. De dienst begint om 11.30 uur. Er zal veel gezongen worden onder be geleiding van een muziekgroep. Voor meer informatie: 0180-317449 of 0180-311540. Boskoop - Dat de gemeente over een paar jaar mogelijk zal opgaan in fusiegemeente met Rijnwoude zal ongetwijfeld een emotioneel proces worden. Tijdens de behandeling van het voorstel dat de intentie tot fusie uitspreekt in de Ronde Tafel commissie was de burger echter nog in geen velden of wegen te bekennen. Zevenhuizen/Moerkapelle - Hen- gelvereniging H.Z.M. viste voor de zomeravondcompetitie op woens dag 11 juni de zevende wedstrijd in het Lage Bergsche Bos. De zes deelnemers vingen matig; in totaal 10.640 gram. Eerste werd J. van Els- wijk met 6.660 gram, gevolgd door J. van Dongen met 3.260 gram en met Adr. van Erk op een derde plaats met 380 gram vis. De achtste wedstrijd werd gevist in de Rotte (Balkegat); daar werd meer vis ge vangen, in totaal 48.860 gram. Eerste werd daar E. Faas met 18.200 gram, tweede werd W. Berkelaar met 8.580 gram en derde werd J. van Dongen met 6.380 gram vis. Ouderencompetitie De zevende wedstrijd van de com petitie werd gevist in het Lage Bergsche Bos op 17 juni met zeven deelnemers die in totaal 19.900 gram vis wisten te vangen. Eer ste werd J. van Elswijk met 8.400 gram, gevolgd door J. Klomp met 5.300 gram terwijl D. Bazen derde werd met 3.200 gram. De achtste wedstrijd werd gevist op 24 juni in de Noordhoveplas met negen deelnemers. In totaal werd 39.200 gram vis gevangen. Eerste werd J. de Zwart met 11.750 gam, tweede werd J. van Elswijk met 10.900 gram en derde werd J. Wiersma met 4.300 gram. Clubkampioenschap De achtste wedstrijd van deze competitie werd gevist in het Lage Bergsche Bos met acht deelne mers. De vangst was matig; in to taal werd 23.530 gram vis ter we ging aangeboden. Eerste werd A. van Erk met 7.560 gram, gevolgd door J. van Elswijk met 4.140 gram en derde werd J. van Dongen met 3.460 gram. De volgende wedstrijd wordt ge houden op zaterdag 5 juli in de Oude Rijn bij Alphen aan den Rijn; vertrek om 06.00 uur van de par keerplaats bij La Baraque. Voor meer informatie: www.h-z-m.nl. zou dit graag als extra beslispunt opnemen. Als het voorstel aan de burgers wordt voorgelegd kan er gekeken worden of er verzet is en kan er bijvoorbeeld ook gekeken worden naar de nieuwe naam," aldus Otting. Burgemeester Rijs- dijk gaf aan dat Boskoop zich bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2002 en 2006 heeft uitgesproken over zelfstandigheid. In Rijnwoude heeft dit proces pas de afgelopen maanden plaatsgehad door mid del van een herindelingskrant en ongeveer zes sessies waar de be volking geraadpleegd werd. Als dit proces op 1 juli wordt afgerond, lo pen beide gemeentes in het proces gelijk. De heer Bak (CU/SGP) gaf aan het ook belangrijk te vinden dat bij een fusie de winst voor de bestuurs kracht gemeten wordt. De heer te Wechel reageerde daarop door te stellen dat bestuurskracht niet te meten is en daarmee dat het nog maar de vraag is of bij een fusie de bestuurskracht beter wordt. De heer Wegerif (GL) leverde tenslot te nog kritiek op het afstellen van de strategische visie met belangen groepen in de nieuwe gemeente. Wegerif was van mening dat van een dergelijke visie nog helemaal geen sprake is. Uiteindelijk werd het voorstel ter bespreking naar de raad gestuurd. Met name de communicatie met de burger is nog niet geformuleerd. Bij de één at ik m'n eerste boterham met èn pindakaas én hagelslag... bovenop elkaar... mmmm... Bij de ander zat ik in de klas... Theo... vooraan bij Nico Dirkzwager... tafel vol met van alles... hier karakteristiek in de Dorpsstraat. Veel plezier in Waddinxveen Theo... jammer om je minder vaak tegen te komen.. dat vinden er meer..

Hart van Holland | 2008 | | pagina 26