PRACHTIGE FINAIEDAG OPEN TOERNOOI TC ZEVENHUIZEN "EINDELIJK WEER STUDIO SPORT OP ZONDAGAVOND" WELVERDIENDE ZOMERVAKANTIE THE BIG SURPRISE OF SPA VOOR JITAE TAEKWONDOKA'S TCN SPELERS BOEKEN RESULTATEN TENNIS TWEEDE G0UWEB0SL00P PROOI VOOR WIM KUIJPERS SPORT Sportverslaggever Leo Visser neemt afscheid: Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 juli 2008 pagina 31 Zevenhuizen - Op de banen van Tennisclub Zevenuizen werden zondag 29 juni de finales gespeeld van het volgeboekte open toer nooi. Een sportieve week met veel par tijen, soms tot in de kleine uur tjes, is afgesloten met een dag vol spannende finales lopend van ge mengd dubbel categorie 8 tot en met het heren enkelspel in cate gorie 5. Hierin was Mike Warnawa van TC Nieuwerkerk te sterk voor Hans Verdoorn van Love '70. In het gemengd dubbel categorie 5 wa ren Marijke van Veen en Michiel Klein van TV Seghwaert te sterk voor Julia van Rijs en Piet van Rijs van TC Zevenhuizen. In twaalf van de negentien finales waren leden van TC Zevenhuizen vertegenwoordigd waarvan ze er vier winnend hebben weten af te sluiten. Onder dankzegging aan alle spon sors en deelnemers van het open toernooi zijn in het begin van de avond de prijzen uitgereikt door de toernooi-organisatie onder lei ding van Angèle Bakker. De winnaars GD 825+: 1. Irmgard Popma- Martin de Wilde; 2. Kim en Ge rard Bakker; DD 825+: 1. Elfriede Krauth-Rinske Verwaal; L.T.C. Kralingen; 2. Anouk Bracke-Joyce Vuijk; HD 825+: 1. Guido van der Waal Roelof van der Woerd; 2. Fred Boevé+lvo van der Velde; HE 825+: 1. Frans van den Brule; 2. Sander Paardekooper; DE 8: 1. Thea Willems; 2. Yvonne Spruijt; HE8: 1. Jeroen van Schaik; 2. Chris van den Broek; GD 725+: 1. Martine van Dijk-Patrick van den Hoogen ,2. Helga en Gert-Jan Hoogeveen; DD 725+: 1. Helga Hoogeveen- Baas-Anja Tepper; 2. Annemarie van Velde-Corry van Winden; HD 725+: 1. Maarten Engelen-Erwin Ralan; 2. Andre Elmzoon-Patrick van den Hoogen; DE 725+: 1. Cindy Groothuizen, 2. Christine den Hartogh; HE 725+: 1. Ruud de Bruijn; 2. Paul Immink; DE7: 1. Kim Bakker; 2. Anja Tepper; HE 7: 1. Stefan Hoffmann; 2. Anwar Ma jor; GD 525+: 1. Merel en Jeroen Geenen; 2. Astrid Boersma-Poot- Sander Poot; DD 625+: 1. Marleen Achten-Sarah Kerremans; 2. An- gele Bakker-Magdelijns-Mandy van der Nat; HD 625+: 1. Henk Huisman-Zwieb Vermeulen; 2. Cees Molenaar-Brecht Rodenburg; HE 625+: 1. Hans Verdoorn; 2. San- der Berg; HE 6: 1. Paul Zoeteweij; 2. Abdullah Musazada; GD5: 1. Marijke van Veen-Michiel Klein; 2. Julia en Piet van Rijs; HE5: 1. Mike Warnawa; 2.Hans Verdoorn. Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Na bijna veertien jaar neemt Leo Visser afscheid als sportverslaggever bij Hart van Holland. "Eindelijk kan ik op zon dagavond weer Studio Sport gaan kijken." Leo Visser woont sinds 1982 in Nieuwerkerk en werkt sinds zes jaar op de afdeling financiën van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Daarnaast is hij sinds september 1994 in de weekeinden actief geweest als sportverslag gever. Visser: "Volgens mij werd in maart 1994 Rondom de Ringvaart opgericht, een weekblad dat in Nieuwerkerk verscheen. Na een halfjaar werd ik gevraagd om de sportverslaggeving op me te ne men. Op school was ik goed in het schrijven van opstellen, maar ik had geen achtergrond in de jour nalistiek. Wel had ik kennis van diverse sporten. Zelf heb ik jaren lang gevoetbald, marathons gelo pen, ik doe aan wielrennen, heb geskeelerd en de Elfstedentocht uitgereden. Het sporten heeft er altijd wel in gezeten." Visser: "In maart 2006 werd Ron dom de Ringvaart overgenomen door het Hart van Holland en ze Kregen mij erbij. Voor mezelf maakte het weinig verschil. Wel gaat het er bij het Hart van Hol land veel professioneler aan toe. Je kunt de twee kranten niet met elkaar vergelijken. Rondom de Ringvaart was meer een uit de hand gelopen hobby, terwijl het Hart van Holland een naam heeft." Het einde van de week was voor Visser de afgelopen jaren voort durend gevuld met sport. "Elk weekend ging ik wel naar een wedstrijd toe. Daarnaast belde ik op zaterdag en zondag de sport verenigingen voor de uitslagen en wedstrijdverslagen. Sommige mensen belden mij om een uitslag door te geven. Klaas Huizinga van voetbalvereniging Moerkapelle belde soms zelf. Die man is zo enthousiast. Hem zal ik zeker gaan missen." Het hoogtepunt als sportverslag gever was volgens Visser ook meteen het dieptepunt: "In het seizoen 2004-2005 voetbalde Nieu werkerk in de nacompetitie tegen DCV om een plaats in de eerste klasse. Het was een wedstrijd waar alles in zat. Drieduizend toeschou wers zagen de wedstrijd. Het was een mooie happening, maar Nieu werkerk verloor de wedstrijd." Een ander hoogtepunt was de Elfste dentocht van 1997. Visser nam zelf deel aan de Friese schaatstocht en deed in de krant verslag van zijn belevenissen. "Het was één groot feest. Ik heb alleen maar genoten, 's Avonds om een uur of elf kwam ik over de finish." Het niveau van de sport in de Zuidplaspolder is in de afgelopen Leo Visser. jaren volgens Visser gestegen: "De meeste voetbalverenigingen in de regio zijn in een hogere klasse gaan spelen en onlangs is gebleken dat ook de dames van hockeyvereniging NHC De IJssel uit Nieuwerkerk het bijvoorbeeld heel goed doen door promotie naar de eerste klasse af te dwin gen. Ook de sportcomplexen wor den steeds mooier. Ik heb heel wat zien veranderen." Nu is voor Visser het moment aangebroken om te stoppen. "De sportverslaggeving heb ik altijd naast mijn baan op de gemeente huizen van Nieuwerkerk en Zeven huizen gedaan. Het was erg leuk om te doen en ik heb het nooit met tegenzin gedaan, maarop zondag avond was het altijd stressen, want maandagochtend moet alles bin nen zijn op de redactie. Dat is nu allemaal voorbij, vanaf nu zal het rustig zijn op zondagavond. Ik heb jaren geen Studio Sport op zondag kunnen zien. Eindelijk kan ik daar nu weer wel naar kijken." Waddinxveen-Spa - DB Motor sport was zonder meer 'the big surprise' van 'de 12 uren van Spa Jeroen den Boer en Rob Bergmans verrasten alle deelne mers in de Belgian Touring Car Series, inclusief zichzelf. Het duo reed voor het eerst in wedstrijd verband met een gloednieuwe BMW 120d. Den Boer en Berg mans wisten zo'n vijf seconden Ie verbeteren in vergelijking tot de trainingen. In de race liep het gesmeerd en de Nederlan ders werkten zich steeds verder naar voren. Ze kwam zelfs even eerste te liggen, maar dat was teveel van het goede tegenover de snelle Silhouettes. Het zag er naar uit dat het een derde plaats Waddinxveen/Gouda - De taekwondoka's van Taekwondo Club Jitae kunnen beginnen aan een welverdiende zomervakantie na het succesvol afronden van de taekwondo examens, die onlangs gehouden werden in Gouda en Waddinxveen. Tijdens deze examens hebben de Taekwondo ka's de mogelijkheid om hun vorderingen te laten zien, waarbij de na druk ligt op het lopen van stijlfiguren en zelfverdediging. Ook het spar ren met een tegenstander is een onderdeel. Door gevorderden wordt tevens een breektest uitgevoerd. overall ging worden. Helaas voor het team trilde in de eindfase een bout van het wiel los en moest het een extra stop inlassen. Dat kostte hen een podium, maar daar werd niet over getreurd. "We doen alles zelf, inmiddels is de crew op elkaar ingespeeld. We noteerden snelle stops, ook dat is essentieel in endurance racing. Voor ons allen was het resultaat meer dan we verwacht hadden. We lagen zelfs een aantal rondjes eerste. Jammer dat op het eind een bout los liep bij het linkerach terwiel. Het wiel begon te slinge ren, maar met een vierde plaats overall en een overwinning in de T3-klasse kunnen we heel tevre den zijn", aldus Den Boer. Jitae blijft gedurende de zomer maanden buiten doortrainen op de maandagavond bij het Coor- nert Gymnasium in Gouda en aan de Johannes Postlaan te Waddinx veen op de dinsdagavond. Vanaf 8 september beginnen de trainingen binnen in sporthal de Zebra in Gou da op maandag en vrijdag en in de gymzaal aan de Johannes Postlaan op dinsdag. Tevens biedt Jitae om in groepsverband klant-specifieke cursussen te volgen in conflicthan tering of zelfverdediging. Geïnteresseerden in Taekwondo kunnen komen kijken of vrijblij vend meedoen bij proeflessen op de locaties in Gouda of Waddinx veen. Voor meer informatie: 0182- 636462 of Jitae@tiscali.nl. Een breektest is onderdeel van het Taekwondo examen vanaf de blauwe band. Nieuwerkerk aan den IJssel - TC Nieuwerkerk spelers deden het de afgelopen week goed op de ver schillende open toernooien in de regio. Open toernooi Zevenhui zen: Mike Warnawa: 1e HE5 (toer- nooiwinnaar). CTC Open Jeffrey Chung, 2e HE3; Jason en Mitchell Postema,1e HD5; Maxime Pols, 1e DE5; Laura de Haas, 2e DE5; Iris van Kommer, 1e DD3; Laura de Haas Kevin van Dorp 1eGD6. Open 3-4-5-6 Toernooi TV Wad dinxveen: Marlon Brand, 2e HE4. Pharo Jeugdtoernooi Superkids: Chris de Vos, 1e JE t/m 10 troost- ronde; Arianne de Winter, 2e ME t/m 10 en 1e ME t/m 12 troostron- de; Christiaan Lindeman, 1e JE t/m 12. Waddinxveen - De tweede edititie van de Gouwebos- loop, georganiseerd door SC Antilope voor dinsdag 24 juni in het Gouwebos, is op de 10 km gewonnen door Wim Kuij- pers. In totaal kwamen er 115 lopers naar het Gouwebos om hun conditie door middel van een loop over één van de drie afstanden op peil te houden. Wim Kuijpers werd op de 10 km eerste in een tijd van 37:24 minuten, gevolgd door Sjaak van der Linde in 38:21 minuten en op slechts 1 seconde daarna gevolgd John Scholten. De 5 km werd een overwin ning voor Robert van Ofwegen in 18:26. Frank van Haastrecht eindigde als tweede in 19:25 en Wim van Beuzekom kwam als derde over de streep in 19:46 minuten. Op de 2,5 km tenslotte kwamen Jelle Bleker, Stefan van Gemeren en Peter Krijgsman na een spannende race als respectievelijk eerts- te, tweede en derde over de streep. De complete uitslagen zijn terug te lezen op: www.scantilope.nl. ^JCregoryltyc kmans}

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31