COLLEGE OP WERKBEZOEK BIJ WINKELIERS MOERKAPELLE DE STORMVLIEGERS ONS VERLEDEN OPENT HAAR DEUREN GROTE AVOND VAN ZEVEN MUZEN PODIUMRAKKERS LEVEREN IN HET GEHEIM PRACHTIGE PRESTATIE .ZEVEN h ulz EN -MOER KA PF11 F I WANDELING KOORNMOLENGAT pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 juli 2008 Zevenhuizen - Voor PV De Stormvliegers stonden afgelo pen zaterdag twee concoursen op het programma. De oude duiven werden gebracht naar Epernay op 331 km. Zaterdag middag om 12.15 uur werden de 284 duiven gelost en om 16.10 uur arriveerde de eerste duif bij Joh. Stofberg. Zijn duif had 84 km per uur gevlogen. De laatste prijsduif was 25 minuten later thuis. Uitslag: 1-6-7-9 Joh. Stofberg, 2 J.S. Heykoop, 3-25 M. Flier, 4-15-22-23 C. Zweere, 5 Joh. Wiltenburg, 8-16 E.P. Ver schoor, 11 N. Koppenaal, 12-21 M. Strijdhorst, 13 M. Jongene- len, 14-17 Dennis Nell en 18 D.C. den Hertog. De 548 jonge duiven kwamen uit Strombeek op 124 km. De duiven werden om 13.25 uur gelost en op 14.48 uur haalde L. van Wensem de eerste prijs binnen. De laatste prijsduif was acht minuten later thuis. Uitslag: 1-15-16-17-18-19-21-22 L. van Wensem, 2-3-4-8-25 J.S. Heykoop, 5 D.C. den Hertog, 6 C. Zweere, 7-9 M. Strijdhorst, 10-11 N. Koppenaal, 12-13-14-20 Joh. Stofberg, 23-24 R. Brands. Zevenhuizen-Gidsen van Natuur-en Vogelwacht Rotta begeleiden in de periode van 4 juli tot en met vrijdag 5 september natuurwandelingen rond het Koornmolengat (KMG). Tij dens deze wandelingen krijgt men uitleg over de ontstaansgeschiede nis, over de planten, vogels en in secten. Het KMG is een beschermd veengebied van circa 4,5 hectare en is uniek in de omgeving. Gestart wordt om 19.00 uur bij het informa tiepaneel naast de boogbrug over de Hennipsloot tussen de camping en restaurant De Roerdomp. De wandelingen duren gemiddeld an derhalf tot twee uur. Auto parkeren langs de camping, daarna nog 200 meter lopen. Er is geen openbaar vervoer in deze omgeving. Loopaf stand tot de Noordeindseweg narbij het dorp is circa één kilometer. Musicalgroep BI. Door Marlonneke Willemsen Moerkapelle - In het kader van het economische beleid van de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle brengt het college van burge meester en wethouders regelma tig een bezoek aan een of meer dere ondernemingen in een van de twee dorpen. Dinsdag 24 juni ging het college op bezoek bij een aantal winkeliers in Moerkapelle. Aangezien er een aantal grote plannen is voor de revitalisering van de Dorpsstraat, was er geko zen voor een wandeling langs alle mogelijke bouwplekken, zodat de leden van het college zich een goed beeld konden vormen van de situatie ter plekke. Ook konden ze op een informele manier kennis maken met de lokale winkeliers en hun bedrijven. Het bezoek begon met een bijeen komst in de winkel van de voorzit ter van de winkeliersvereniging Moerkapelle, Daco Bac. Onder het genot van een kopje koffie of thee werden hier met een aantal lokale winkeliers de plannen besproken. Bij dit gesprek kwam naar voren dat het erg belangrijk is dat de projecten op korte termijn gere aliseerd worden, aangezien de plannen al jaren in de lucht han gen. Volgens de heer Pak van de Spar supermarkt heeft dit geleid tot veel negativisme bij de winke liers. "Het duurt erg lang voordat de plannen ook daadwerkelijk worden uitgevoerd en hierdoor ontstaat er een erg negatieve stemming. Veel mensen gaan er Zevenhuizen - De 'Grote avond van de Zeven Muzen' afgelopen zaterdagavond stond in het teken van 'beweging'. Na een welkomst woord van bestuurslid Marjolein de Vries werd de avond geopend door Muziekverkenning 1 en Mu- ziekverkenning 2 onder leiding van Margré van Gestel. De leerlin gen hebben in korte tijd geleerd muziek te spelen op verschillende instrumenten. Daarna was het de beurt aan de samenspelgroep van Madeleine Boertje. De muzikanten van deze groep lieten zich voor het laatst horen want zij stromen na de zomervakantie door naar De Kleine Trompetter. Madeleine Broertje is dan ook op zoek naar nieuwe leden. Musicalgroep B1 bracht het lied 'Circus op het plein' ten gehore en drie jonge dames op gitaar speelden 'Bye bye bleus'. De musicalgroep B2 nam de volle zaal mee naar het strand met het stuk 'Lazy Crazy summer', verkleed in strandkleding en gewapend met strandbal, schep, handdoek en paraplu. Gitaar, blokfluit, piano, dwarsfluit, keyboard en het orgel werden bespeeld door leerlingen van diverse docenten van De Zeven Muzen bespeeld. De avond werd afgesloten door het Ensemble met het stuk Largo en Allegro van J.C. Pepusch. Voor meer informatie, foto's en het nieuwe cursusprogramma: www. dezevenmuzen.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - Stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapel le opent dinsdag 8 juH van 19.00 tot 21.00 uur de deuren van het Historisch Centrum aan de Twee manspolder 15 waar momenteel de tentoonstelling 'Oud Zeven huizen-Moerkapelle bekijkt jong Zevenhuizen-Moerkapelle' te zien is. Tentoongesteld staan onder meer diverse kinderwagens, oud Hollandse spelletjes, kinderfoto's, -kleding, -boeken en -speelgoed. De tentoonstelling is aantrek kelijk voor jong en oud en geeft een leuk en leerzaam inzicht in de kindertijd van velen van ons, maar ook in die van ouders en grootou ders. Heeft u nog materiaal voor deze tentoonstelling in bruikleen, dan kunt u contact opnemen met conservator de heer Ad de Vries- 0180-631817. Op de bovenverdieping vindt men een tentoonstelling over molens met onder meer de geschiedenis rond de Rotte en de thematen toonstelling over molens in het waterschap Rijnland. Voorts is er een kleine tentoonstelling te zien Kinderwagen uit de tentoonstelling van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. van de op handen zijnde restaura tie van de in 1740 gebouwde sluis in de Hennipsloot. In de filmzaal kan men een film be kijken met als thema 'een wande ling door de dorpsstraat'; de mees te plaatjes zijn circa 60 jaar geleden gemaakt. De bijbehorende tekst werd ingesproken tekst van de he ren P. Bontenbal en D. Braat. Voor informatie over de eigen stamboom kan men terecht bij de afdeling genealogie. Voor meer informatie: Johan@bo- venmolen.nl of 06-53385372. Zevenhuizen - Er werd weinig ruchtbaarheid aan gegeven, maar onder tussen vond op vrijdag 27 en zaterdag 28 juni een unieke theatervoor stelling plaats. De Podiumrakkers leverden twee avonden een gewel dige prestatie door hun eigen versie van de musical 'The sound of music' op de planken te zetten. Slechts tachtig bezoekers hadden het voorrecht deze minimusicai op de zolder bij Jaap Eindhoven te bezoeken. Het college bezoekt winkeliers in de Dorpsstraat in Moerkapelle. nu vanuit dat de plannen waar schijnlijk nooit gerealiseerd wor den en doen er niet zo veel moeite meer voor." Uit het verdere ver loop van het gesprek bleek dat het vernieuwen van de supermarkt op de Dorpsstraat, ook daadwerkelijk op korte termijn gerealiseerd gaat worden. Er is een bouwaanvraag gedaan en als er een paar kleine problemen worden opgelost kan na de vakantie met de vrijstellings procedure voor de bouwaanvraag begonnen worden. Bij de winkel van John Kadiks, die onder andere elektrische ap paraten en witgoed verkoopt, kreeg het college een goed beeld van de problemen van de lokale winkeliers. Zo vertelde Kadiks dat hij veel last had gehad van werkzaamheden aan de riolering, waardoor de Dorpsstraat een aan tal weken afgesloten was. "Omdat we minder goed bereikbaar wa ren, kwamen de klanten niet meer voor kleine aankopen, zoals een nieuwe lamp, waardoor onze om zet in deze periode veel lager was dan normaal." Ook maakt hij zich zorgen over de parkeergelegen heid voor de bewoners van de wo ningen tegenover zijn winkel aan de Dorpsstraat, die op dit moment gebouwd worden. "Dat zullen veel tweeverdieners zijn, die ook meer dere auto's hebben. Ik vraag me af waar die straks moeten parke ren." Volgens wethouder Te Meij was hier bij de ontwikkeling van het plan rekening mee gehouden, maar ondanks deze verklaring was Kadiks er niet helemaal gerust op. De Podiumrakkers is een theater groep die geleid wordt door Ma- ryse Eindhoven en Kirsten van der Meer. Deze jonge dames, die zelf toneelspelen bij Het Hofpleinthea ter in Rotterdam, zitten in de der de klas van de middelbare school. Toch is The sound of Music al de tweede productie met de Podium rakkers. Vorig jaar speelde min of meer dezelfde groep de musical 'Annie'. Met de groep van dit jaar, die bestond uit kinderen van acht tot elf jaar oud, is ruim een jaar gerepeteerd. Eén keer in de week kwam de groep bij elkaar om on der de regie van Kirsten en Maryse een paar uur serieus te oefenen. Eerst bij Kirsten of Maryse thuis, later op de zolder van het garage bedrijf van de vader Maryse. Die zolder was omgebouwd tot een waar theatertje, met zo'n veertig zitplaatsen. De langverwachte première vond plaats op vrijdag 27 juni. Voor een select gezelschap van familie en bekenden, want voor de uitvoering is geen reclame gemaakt. Het was een spannende avond voor Wenda Sleijpen, Iris de Zwart, Deborah Bakker, Hannah Zwanenburg, Jara van der Burg, Esmé de Kooter, Dagmar Hoekstra, Noreen Zwa nenburg, de enige jongen Mischa van der Burg en Kirsten en Maryse zelf. De voorstelling liep echter als een trein en was tot in de puntjes verzorgd, inclusief een program maboekje en een versnapering bij de koffie in de pauze. Het ver haal over de strenge kapitein Von Trapp en zijn zeven kinderen, die langzaam ontdooien dankzij de komst van de levenslustige Maria werd met veel enthousiasme, se rieus toneelspel en mooie zang vorm gegeven in een sober, maar zeer functioneel decor. De energie en het speelplezier spatten van het podium. Het publiek genoot dan ook met volle teugen en kijkt reikhalzend uit naar de volgende voorstelling.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 8