- y£ïÊiW i 4 HEKKEN KANAALDIJK NA RUIM EEN MAAND WEER WEG LOGEERHUIS WADDINXVEEN HOUDT RELATIE MET DE BUURT WARM BR0R ACHTSTE OP NK SENIOREN POSTDUIVENNIEUWS SPERWER Z0MERDRIVE BEELDBEWERKING BIJ VONK BEDRIJVENT0ERN00I BIJ TREKVOGELS OUD PAPIER pi WAnniNXVFFN/BOSKOOP KOGELSTOTEI r;> *6? ISP0I ITG0LF LITIE BERICHTEN KOKEN EN MUZIEK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 juli 2008 pagina 15 Politie en brandweer hebben bezwaar tegen de hekken op de Kanaaldijk. Waddinxveen - De hekken tussen de weg en het fietspad langs de Ka naaldijk staan er nog maar een maand, maar ze zullen nu zo snel moge lijk door de gemeente verwijderd worden. De maatregel heeft in totaal bijna 40.000 euro gekost, een relatief harde klap voor een gemeente die het financieel toch al niet zo breed heeft. Door Niels Raas Wethouder Dijksterhuis kondigde de maatregel aan en gaf aan dat bijna niemand gelukkig met de hekken was, ook de wethouder zelf niet. "Volgens de regelgeving kan het net, maar de politie en de brandweer waren absoluut niet te vreden. De hekken zullen op een zo kort mogelijke termijn verwij derd worden. Er wordt gedacht over alternatieve maatregelen om fietsers te beschermen in de vorm maatregelen met belijning en be- bording," aldus Dijksterhuis. De herinrichting van de Kanaaldijk zal volgens planning eind 2009 uitge voerd worden. De heer Peters (WeWa) toonde zich verbijsterd over het feit dat de hekken geplaatst konden wor den zonder dat vooraf met politie en brandweer is overlegd. Peters pleitte ervoor om vooral ook eens te kijken naar het gebruik van het voetpad onder de dijk als fietspad. De heer Boer (VVD) vond het zeer spijtig dat er door de ontstane si tuatie 40.000 euro aan gemeen schapsgeld verspild is. Wethouder Dijksterhuis trok daarop het boe tekleed aan en benadrukte dat de fout volledig bij de gemeente ligt. Gebruik van het voetpad is volgens Dijksterhuis geen optie, omdat daar over een paar maanden op gebouwd gaat worden. Waddinxveen - Het Logeerhuis van De Jutters houdt donderdag 17 juli open huis. Het Logeerhuis organiseert, samen met buitenschoolse op vang De Buitenwereld, een feest met barbecue voor de buurtbewoners, die op vrijwillige basis het hele jaar door de tuin en de bijbehorende speeltuin hebben onderhouden. In het Logeerhuis logeren in het weekend kinderen van 4 tot 16 jaar met chronisch psychiatrische problemen. Kinderen met bij voorbeeld ADHD en aan autisme verwante stoornissen. "In het be gin was de buurt niet onverdeeld enthousiast over ons als nieuwe buren", vertelt manager Kees La- feber. "Wij delen de speeltuin met de buurtkinderen en soms gaf dat wat lastige situaties. Inmiddels is de relatie verbeterd en dat wil len we graag zo houden. Als dank voor het begrip, maar ook voor de inzet die veel buurtbewoners en een hoveniersbedrijf hebben ge toond om de (speel)tuin op orde te houden, organiseren we nu een leuk feest voor iedereen." Zorgen voor een kind met chroni sche psychiatrische problemen kan zwaar zijn. Er wordt voortdurend een beroep op de ouders gedaan, waarbij zij hun aandacht nooit kunnen laten verslappen. Een kind met chronisch psychiatrische problemen vraagt in feite 24 uur per dag zorg. Maar ook ouders hebben tijd nodig voor zichzelf, tijd om bij te tanken of tijd om eens (extra) aandacht te besteden aan andere kinderen. De Logeer huizen van De Jutters maken dat mogelijk. Lafeber:"Doordeweeks maakt de gespecialiseerde buitenschoolse opvang De Buitenwereld gebruik van de ruimtes van het Logeerhuis aan de Kuyperhoeve. Deze BSO is speciaal opgezet voor kinderen met psychiatrische problemen. Een mooie combinatie om het Logeer huis zo efficiënt mogelijk te ge bruiken. Daarnaast is de integratie van de jeugdzorg in een woonwijk een goede manier om de taboes rond GGZ en jeugdzorg kleiner te maken. Het (school)seizoen van de BSO is nu ten einde, dus met dit feest sluiten we ook meteen het eerste seizoen BSO af. Twee vlie gen in één klap dus." Belangstellenden zijn van harte welkom op het buurtfeest op 17 juli bij Logeerhuis Waddinxveen aan de Kuyperhoeve 9. Men wordt verzocht zich aan te melden via: hetkoraal@dejutters.com Waddinxveen/Amsterdam/Zoeter- meer - In het Olympisch Stadion werden afgelopen weekend de Nederlandse Kampioenschappen Atletiek voor Senioren georga niseerd. Atleet Bror van der Zijde opende dit festijn op zaterdag met het onderdeel kogelslingeren. De gehele top van Nederland was aan wezig. Bror, nog junior A (19), was de jongste van het hele veld. Hij had zich als tiende gekwalificeerd voor dit NK. Zijn afstand van 41.86 m was goed voor een 11e plaats. Op zondag kwam Bror uit op het onderdeel kogelstoten. Hiervoor had hij zich als 10e gekwalificeerd. Ook hier was de hele top van Ne derland aanwezig. Zijn doel was het handhaven van zijn kwalifi- catieplek. In zijn tweede poging stootte hij een afstand van precies 15 meter, goed voor een persoon lijk record en een onverwachte deelname aan de finale. In zijn vierde poging verbeterde hij zijn afstand met nog eens vijf centime ter. Met deze 15.05 m veroverde hij de 8e plaats in de einduitslag alsmede een nieuw clubrecord bij zijn atletiekvereniging ARV llion te Zoetermeer. In september zal Bror kogel- en discuswerpen op het NK voor teams en kogelen/kogelslin geren tijdens de EK voor teams in Frankrijk. Waddinxveen - De jonge duiven van postduivenvereniging De Sper wer waren afgelopen zaterdag als eerste aan de beurt voor een vlucht vanuit Pommeroeul op 188 kilometer. Met circa 217 duiven za ten zij in concours. Met een zuid oosten wind werden zij om 07.30 uur gelost. De eerste duif maakte een snelheid van 83 km per uur en kwam om 09.45 uur bij J. Jansen aan. Uitslag: 1,2 J.Jansen; 3,4,5,9,12 Kees Hofman; 6,7,8,11,16 W. Bree- dijk; 10,14,15,17,18,19 A. van der Made; 13 D. Breedijk; 20 H. Vink. Op zondag vlogen de oude duiven vanuit Bourges op 578 kilometer. De 71 duiven werden om 06.30 uur gelost en de eerste duif arriveerde, bij een gemiddelde snelheid van 97 km per uur, om 12.27 uur bij D. Breedijk. Uitslag: 1,13,14 D. Bree dijk; 2,3,5,7,8,10,12,15 - A. van der Made; 4,6 Kees Hofman; 9,17,18 Comb. J. en G. Toor; 11 H. Metse laar en 16 W. Breedijk. Waddinxveen - Bij Bridgeclub Wad dinxveen is het zomerseizoen van start gegaan. Elke donderdagavond kan men zich om 19.15 uur aan de zaal in het Anne Frank-Centrum aan het Jan van Bijnenpad 1 melden om een avond te bridgen. Ook niet-leden zijn welkom. De toegang bedraagt 4,- euro. Waddinxveen - Fotografiedocen te Judith Ivens start bij stichting Vonk na de zomervakantie een cursus 'beeldbewerking op de computer'. In deze cursus leert men digitale foto's te bewerken met Adobe Photoshop. In een rustig tempo en met gerichte op drachten worden de 'tools' die het computerprogramma biedt uitgelegd. Ervaring in het werken met Windows is nodig om deze cursus te kunnen volgen. Het is mogelijk om het programma te gen gereduceerd tarief aan te schaffen. De cursus vindt plaats op de dinsdagavond van 20.00 tot 22.30 uur in het computercentrum aan de Mauritslaan. Een vervolg cursus is mogelijk. Voor meer informatie en aanmel den: Stichting Vonk aan de Kerk straat 13, op 0182-614422 of via info@stichtingvonk.nl. Waddinxveen - De papiercon tainer staat dinsdag 15 juli voor de Eben Haëzerschool aan de Jan Dorrekenskade Oost 22. Van 8.00 tot 16.00 uur kan men oud papier brengen. Onder school tijd kan oud papier ook in het oudpapierhok van de school ge zet worden. Boskoop - Midgetgolfvereniging De Trekvogels organiseerde voor Woensdag 2 juli voor de derde keer een bedrijventoernooi. Deden er twee jaar geleden nog zes teams mee, dit jaar hadden er 14 teams '"geschreven voor dit toernooi. In koppels van drie werden de spe- 'ers de baan opgestuurd. Dit jaar speelden er vijf deelnemers mee die nog lid zijn van De Trekvogels °f in het (verre) verleden lid zijn geweest. Deze vijf spelers kregen een handicap van negen slagen Per ronde. Vorig jaar was de han dicap nog slechts vier slagen, maar om de teams een min of meer ge- djke kans te geven werd besloten de handicap flink op te hogen. Op vier hindernissen werd met 'echte' wedstrijdballen gespeeld om toch ook op die hindernissen wat mak kelijker een 'hole in one' te kunnen scoren. Na de eerste ronde werd door de fouragiers van G.J.Houtman de lei ding genomen met 120 slagen, met 9 slagen voorsprong op de aanne mers van Joh. Verweij en glazen- wasserij- en schoonmaakbedrijf Bijland 2 keek tegen 10 slagen ach terstand aan. In de tweede ronde lukte het 22 van de 45 deelnemers om hun score uit de eerste ronde te verbeteren. Nadat de voorzit ter van De Trekvogels, Wim van der Meer, iedereen had bedankt voor deelname ging hij over tot de prijsuitreiking. Van de vier deelne mende dames was Bartholda Lucas van Meer Keuze de beste met 90 slagen. Mark Bulk van Kwekerij Rein en Mark Bulk was bij de he ren met 73 slagen de beste. Bij de teams mocht eerst het team van Boot en Co de aanmoedigingsprijs in ontvangst nemen voor hun sco re van 318 slagen. Voor de tweede keer op rij was de wisselbeker be stemd voor het team van Glazen wasserij en schoonmaakbedrijf Bijland, die met 252 slagen eerste werden, gevolgd met één slag meer door het team van Fourage- handel G.J.Houtman. Derde werd het team van Bouwkundig advies bureau Meer Keuze met 258. Aanhouding wegens mishandeling Waddinxveen - De politie heeft op zaterdag 5 juli, rond 19.50 uur, op het Stationsplein een 25- jarige man uit Waddinxveen aan gehouden op verdenking van het mishandelen van een 58-jarige Waddinxveense. De twee, beken den van elkaar, kregen ruzie met elkaar waarna de vrouw door de verdachte geschopt en geslagen werd. Omstanders zagen het ge beuren en belden de politie. De politie kwam ter plaatse en kon de verdachte aanhouden. Tegen hem wordt proces-verbaal opge maakt. Boskoop - Belangstellenden kun nen 12 juli om 18.00 uur vanaf de Lansing de boot nemen naar het schiereiland van De Talententuin waar de Kookkring een Italiaanse maaltijd zal verzorgen. Vervolgens zal er opgetreden worden door Slick Slack en akoestische verha lenvertellers uit Amsterdam. Be langstellenden die alleen naar het muziekgedeelte willen, kunnen om 21.00 uur op de boot stappen. Informatie: 0172-232508 of www.talententuin.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 15