JEROEN DEN BOER NEEMT LEIDING KLASSEMENT OVER BENEFIETCONCERT AD0NAI GROOT SUCCES TENTWEEK FF ANDERS ONDERWATERWERELD BIJ T00S GEHAVEND SCHIP 'DE WADDINXVEEN' MOET ROER BIJSTELLEN WADDINXVEEN ItlTOSPORT -art .a- -o and: ss krant .oor de 2- dc as 5 2008 Waddinxveen/Zandvoort - De coureurs uit de Formido Swift Cup én de jutc-porttoeschouwers zijn de grote winnaar van de Jubileumraces, die zondag 1 juni op het 60-jarige Circuit Park Zandvoort werden gehouden. In dé nationale klasse voor jeugdig racetalent schotelden de 26 rijders jet publiek een waar spektakel voor. Jeroen den Boer uit Waddinxveen) *ist rnede dankzij een podiumplaats naar de kop van het tussenklas- sement te klimmen. Al tijdens de kwalificatie bleek dat de onderlinge verschillen steeds kleiner worden. Tussen de eerste vijftien coureurs zat minder dan één seconde verschil. De rijders werkten tijdens de Jubileumraces twee manches af. Vooral de eerste heat over twaalf ronden (ongeveer 50 kilometer) was een spektakel stuk van begin tot het eind. Met soms drie wagens breed over het asfalt op de bocht afracen en tal loze inhaalacties, was er veel te be leven op de jubilerende racepiste. Tot op de finish was onduidelijk wie er met de zege aan de haal zou gaan. Hans 3os veroverde uiteindelijk met hard werken de zege. De klassementsleider bleef Tim van Gog (tweede) en Karei Verspaget (derde) nipt voor. Dat Sandra Douma op de vierde plaats een luttele 0,648 seconde toegaf op Hans Bos, geeft wel aan hoe onge looflijk spannend het was. Jeroen den Boer moest hard knokken en finishte uiteindelijk als zevende. Tijdens de tweede manche was er wederom een fraaie strijd in het complete veld. In de slotfase had Karei Verspaget de pech dat hij een tik kreeg van Hans Bos, waar door hij uitviel en Bos een straf kreeg van 30 seconden en kostba re punten verloor. De sterke Swift Cup-rookie Jeroen den Boer (derde plaats) profiteerde en achterhaal de zijn rivaal Hans Bos in het klas sement. Beide rijders hebben nu 90 punten, precies tien meer dan Sandra Douma. 'Ik werd derde en racete ook de snelste wedstrijd ronde. Dankzij dat bonuspunt sta ik nu mede bovenaan de algemene ranglijst", aldus Jeroen den Boer. Wadd: cveen/Dordrecht - Christelijk Regiokoor Adonai heeft zaterdag 28 jur een samen met Choir of Hope een benefietconcert gegeven in de Grote Kerk van Dordrecht. Buiten het feit dat de ruim 250 bezoekers genoten van een avond vol muziek en koor- en samenzang, bracht de ook nog het bedrag van 5.657/41 euro op, bestemd voor het pro- ject'de Ark' van Stichting De Hoop te Dordrecht. Het koor Choir of Hope is samen gesteld uit begeleiders en gasten van De Hoop. De sprekers en de muziek waren geheel op elkaar ^gestemd; de gehele avond stond U te'cen van c'e naastenliefde, ^et name de liefde voor hen die door omstandigheden in de knel ajn geraakt en daar zelfstandig o>et meer uit kunnen komen. Met U'P '-an De Hoop en de kracht van het evangelie kunnen zij ge holpen worden. De bezoekers uisterden aandachtig naar Teun tortenbeker, de voorzitter van De Hoop, toen deze vertelde over het werk van De Hoop, dat hulp biedt op het gebied van versla ving, psychosociale en psychiatri sche problematiek. Momenteel biedt de Stichting aan ruim twee honderd gasten een tijdelijk thuis. Nog meer mensen, ruim vijfhon derd, staan op de wachtlijst. Ver langend naar een behandeling, naar een verslavingsvrij leven. Daarom breidt De Hoop uit met De Ark: een gebouw met éénen veertig kamers waar gasten leren zelfstandig te wonen. Waddinxveen - De Tentweek wordt «fit jaar georganiseerd voor de laat ste week van de zomervakantie, de week van 27 tot en met 31 augustus. Thema «fit jaar is *ff anders*. Op woensdag Z7 en donderdag 28 augustus zijn de kinderen welkom van 10.00 tot 12.00 uw en van 14.00 tot 16.00 uur in de tenten aan de Sterrenlaan of op het Wmgerdveld; op vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur. In de tent aan de Sterrenlaan wordt voor woensdag en op donderdag in de tent op het Wïngerdveld van 19.00 tot 20.00 uur een lüdspraise' gehouden. (Groot)ouders„ broer Ijes, zusjes, vriendjes en vriendin netjes zijn dan ook welkom. Kom-lnn tent Voor alle tieners vanaf groep 8 is er «Ie 'Kom-lnn tent*. Overdag is er zowel in de Kom-lnn tent op het Wingerdveld (Tent Noord) als bij «Je Morgenster (Tent Zuid) van al les te beleven. Op woensdagavond is er een speciale avond in Tent Noord en op donderdagavond in Tent Zuid. Voor vrijdagavond staat een sportieve avond op het strand gepland. De Kom-lnn tent is dit jaar 'ff an ders!'. Waddinxveen - De dansgroepen 1 tot en met 8 én de jeugdselec- tie van TOOS verzorgen zaterdag 12 juli ter afsluiting van het sei zoen twee dansvoorstellingen, geïnspireerd op het thema 'On derwaterwereld'. Alle dansgroe pen hebben een eigen 'rol' in deze dansstory, waarin gedanst wordt in door de kinderen zelf vervaardigde kleding en attri buten. Ook het decor is door «ie kinderen zelf gemaakt. De korte, maar bruisende, voor stellingen duren circa een half uur; voorstelling 1 begint om 16.15 uur en voorstelling 2 om 17.15 uur. De toegang is vrij in het sportcomplex aan de Sta ringlaan 18. Voor meer informatie: 0182-640277, 0182 611953 of www.tooswaddinxveen.nl. Watklinxveen Een züvervioot «fie nodig is om «Je lek geslagen Titanic te repareren. De heer van Doom (PCW) ziet de gemeente weliswaar als een schip dat in de goede richting vaart, maar dat nog veel averij vertoont. De oppositiepartijen uitten tijdens hun algemene beschouwingen over de kademota nog veel hardere woorden. Met name het hoge ambitieni veau. de daaraan verbonden vermogenspositie en zwaardere lasten als de OZB en het verbrede rioolrecht moesten het ontgelden. Door Niels Raas De WD fractie zei ontevreden te zijn over het te lage aantal gerealiseefde woningen. Hierdoor ontstaan er te weinig opbrengsten. Grote projecten in het algemeen dreigen daarbij te weinig geld op te leveren. De WD leverde nogmaals kritiek op de inhuur van grote bureaus. Tenslotte vroeg de fractie speciale aandacht voor «Ie hoge exploitatiekosten van het zwembad. De partij pleitte voor een onderzoek naar tfe haalbaarheid van een regionaal zwembad. Ook het CDA noemde de kritieke toestand van het zwembad. Volgens de PCW is het echter nog niet zo slecht toeven op het gehavende schip Waddinxveen. "Ondanks de pijn van nieuwe lastenverzwaring, moeten we ons wel blijven realiseren dat het niet slecht wonen is in Waddinxveen,* aldus de heer van Doom. Volgens WeWa moet de gemeente de 'tering naar «Ie nering* zetten. WeWa ging zoals vanouds stevig tekeer tegen de verhogingen van de OZB, de afvalstoffenheffing en de rioolheffing en riep verder op om snel met een contract te sluiten met Cyclus over tarieven voor het ophalen van afval. De partij pleitte ervoor om dit contract Europees aan te besteden. De PvdA gaf aan niet veel meer te zien in lastenverhoging, maar pleitte in plaats daarvan voor financiële samenwerking met Gouda. D66 sprak over de hoge ambities van luchtfietserij. De partij gaf tenslotte aan «lat er absoluut minder onderwerpen in de raad in geheimhouding moeten worden besproken. Burgemeester Roïjers meende dat geld niet de enige drijfveer bij projecten moet zijn. "Het college is van mening dat wij inderdaad grote ambities hebben, maar ook terechte ambities," aldus Roïjers. Wethouder Lont benadrukte dat voor het eerst in de geschiedenis de beheerplannen compleet zijn. Met betrekking tot het verbrede rioolrecht gaf Lont aan dat de gemeente veel meer zorgplichten heeft gekregen met water en dat de gemeente daar ook haar verantwoordelijkheid moet nemen. Volgens de wethouder is het zeker de bedoeling dat de kwaliteit van het waterbeheer wordt verbeterd en kondigde daarbij grote maatregelen aan, zoals bijvoorbeeld een aantal doodlopende sloten weer openmaken. "Met de verhoogde waterheffing kunnen we veel dingen doen die we niet of nauwelijks deden. Als er geen verhoging komt gaat de uitvoering terug naar de algemene dienst. Hierdoor zal er een tekort ontstaan binnen de beheerplannen," aldus Lont- Wethouder Dijksterhuis gaf in de tweede termijn van het college aan dat het tonen van 'lef' zeer belangrijk kan zijn. "Als er op een gegeven moment bij projecten sprake is van een negatief resultaat zul je pas op de plaats moeten maken. De plannen kunnen dan verbeterd worden, waarbij sprake is van hogere kwaliteit die nog geld oplevert ook." aldus Dijksterhuis. De WD diende tenslotte een motie in, waarin de partij oproept in «ie periode 2009 2012 de verhoging van de OZB te beperken tot de inflatiecorrectie. Alleen de oppositiepartijen stemden voor de motie, die het daarop niet haalde. Uiteindelijk werd de kadernota door de raad vastgesteld, waarbij de WD en de WeWa tegenstemden.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 17