dlalo AiudsmJtsn uoA^ohxjsm Apjjhidaq coanacoop NO-LABEL FEEST IN TAVERNA BT1SCHE PUNKROCK IN WATERFRONT tifSüfëJTill Volg Maddinxvccnsc jongeren i Sydney PEPTALK O) Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 juli 2008 pagina 19 oor de Dieren uitgenodigd. Door Marlonneke .euwerkerk aan den IJssel - Van hiphop 3thardrock en van classic en old school jtDrumm 'N' Bass; het laatste knalfeest Taverna van dit seizoen! Zaterdag 12 juli jiaf 21.00 uur is het tijd voor een onver- aist No-Label feest. Bezoekers zullen ver st worden door de kunsten van DJ-Rex- jen DjYnoMC?, die deze avond een keur au muziek draaien. De toegang bedraagt >euro. Naam: Dorien van Iwaarden Leeftijd: 16 jaar Woonplaats: Zevenhuizen School: Coenecoop College, Waddipxveen Klas: 4 Havo Jetwee (of drie?) organisatoren van het No-Label feest. Mijn toekomst: Dat weet ik nog niet Vraag: k In de lokale media is de afgelopen weken veel aandacht geweest voor de naam van de nieuwe gemeente, die ontstaat door de fusie tussen Moordrecht Nieuwerkerk aan den Ussel en Zevenhuizen-Moerkapelle. Denk je dat de jongeren in de drie gemeentes zich ook druk maken over de nieuwe naam en vind j je dat de gemeente hiervoor voldoende naar jongeren luistert? "Ik denk niet dat de jongeren zich erg druk om de nieuwe naam maken. Ik vind het zelf niet zo heel belangrijk, omdat de naam van de dorpen gewoon blijft bestaan. Er komt alleen een nieuwe gemeentenaam bij, maar ik blijf in Zevenhuizen wonen.. Op het moment dat Zevenhuizen en Moerkapelle één gemeente werden, hebben we er ook niet veel van gemerkt. Ik heb wel op de website www.welkenaam.nl gekeken, maar ik heb niet gestemd. Ik denk dat de uitslag van de stemming op deze website niet echt wordt meegenomen bij het besluit. De bestuurders zullen waarschijnlijk zelf een naam kiezen en de bewoners zullen niet veel inspraak krijgen. Het maakt hierbij ook niet uit of je jong of oud bent; iedereen zal even veel invloed kunnen uitoefenen. Ik vind dat het ook wel goed is dat de uitslag van de stemming op de website geen grote rol speelt, want niet iedereen heeft zijn stem uitgebracht; als iedereen meestemt is de uitslag misschien wel 3 heel anders." Herdam De muziek van de Keltische band eReal McKenzies' uit Vancouver (Canada) liet best omschreven worden als een mix jende Sex Pistols en de Schotse folk legen- lobbie Burns. De Schotse term 'Ceilidh' is wornaamste reden waarom de Mcken- zijn ontstaan en is hun bron van inspira- 'Ceilidh betekent volgens de Mckenzies wicked party which carries on for days', band 'Drunken Dolly' vindt inspiratie bij ids als Dropkick Murphys en Flogging Mol- Beide bands treden op in de grote zaal van iterfront op vrijdag 11 juli. Zaal open om 30 uur. De toegang bedraagt 10,- euro. Doordansen bij Supersnaar Na de optredens van The Real McKenzies en Drunken Dolly is het nog niet afgelopen met het feestgedruis dat de Kelten hebben inge zet. Tijdens de rocky rocknight 'Supersnaar' spant DJ Okkie de snaar weer flink strak om deze vervolgens los te laten in een veelheid aan rockzinderend- drumtastisch-basvibre- rend dansvloergeweld. Voor de rockende dan sers en dansende rockers! Aanvang 23.00 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Informatie en tickets: Velvet Rotterdam, Plato Rotterdam, Sounds Rotterdam, WaterFront Kleine Zaal, www.waterfront.nl en www.easyticket.nl. Waddinxveen - Negen roomskatholieke jonge ren vertrekken binnenkort naar de Wereldjon gerendagen in Sydney. Deze jongeren zijn jaren bezig geweest met de voorbereidingen en heb ben het geld voor de reis bijeengebracht door middel van allerlei activiteiten, als pannenkoe ken bakken en dergelijke. Ze worden op hun tocht begeleid door pastor Ad van der Helm, die vorig jaar afscheid nam van de parochie. De be levenissen van de groep kunnen gevolgd worden op hun weblog wjd2008.reismee.nl. Wereldjongerendagen De Wereldjongerendagen zijn een tiental dagen waarin ontmoetingen met andere (katholieke) jongeren uit de hele wereld centraal staan. Het is het grootste jongerenevenement ter wereld met 250.000 tot 4.000.000 deelnemers, afhanke lijk van de locatie. Naar schatting zullen zich in Sydney ongeveer 250.000 jongeren verzamelen. De Wereldjongerendagen zijn een intiatief van paus Johannes Paulus II. Hij nodigde in 1984 de jongeren van de hele wereld uit naar Rome te komen om het internationale jubileum van de jeugd te vieren. Vanaf dat moment keren de We reldjongerendagen jaarlijks terug. Om de twee a drie jaar worden de Wereldjongerendagen inter nationaal met een groots evenement gevierd, in de tussenliggende jaren worden deze dagen op diocesaan niveau gevierd. De mondiale ontmoe tingen van katholieke jongeren met de paus vin den steeds in een ander gastland plaats en waar mogelijk roulerend per continent. Na Rome, Bu enos Aires, Santiago de Compostela, Czestocho- wa. Denver, Manilla, Parijs, weer Rome, Toronto en Keulen is nu het Australische Sydney aan de beurt. De Waddinxveense jongeren keren op 30 juli terug naar Nederland. Strijd in de Pannakooi. Waddinxveen/Boskoop - Een aantal HALO studenten van de Academie Lichamelijke Opvoe ding Den Haag organiseerde voor maandag 23 juni op het hockeyveld een sportdag voor alle eerste klassen van het Coenecoop College. De zeven studenten stelden program maboekjes samen, verleenden, indien nodig, EHBO-steun en hadden sponsors gezocht om een opblaasbare voetbalkooi te kunnen financieren. Tussen de voetbalwedstrijden door werd een 'Panna Knock Out' toernooi gespeeld. De HALO studenten fungeerden als scheidsrechter. In één op één duels werd door de beste spelers en speelsters uitgemaakt wie Pannakoning en -koningin werd. Kevin van Leeuwen werd Pannakoning en Kimberley Rijsbergen mocht zich Pannakoningin noemen. - J Door Marlonneke Wiflemsen Boskoop - De laatste weken van het schooljaar wordt er over het algemeen niet veel gedaan op de middelbare sc holen. ;)e lessen bestaan voornamelijk uit afronden en films kijken. Om hier een eind aan te maken heeft het Wellant College de themaweek in het leven geroepen. Met deze week wil men het schooljaar op een goede manier afsluiten. Aan de themaweek deden alle leerlingen van dt eerste en de tweede klas mee. Ze wei en in groepjes verdeeld en elk groep moest een project maken en een presentatie hierover voorbereiden. De brugklassers hadden als thema 'dieren'. Aan de hand van informatie over het onder, erp, moesten ze een eigen men ing vormen en een actieplan bedenken. Het beste groepje mocht de resultaten tijdens tie afsluiting in de aula presen teren Dit groepje bestond uit Sheraïne Shahïn essouki, Sharona Midden, Sa- Hsm van Es, Sara van Zanten en Sanne van V let. Deze leerlingen hebben zich 'bezig gehouden met de oceanen en de bedreigde diersoorten die hier leven. Ze hebber, onderzocht wat mensen hiervan vinden ei1 vervolgens is er een actieplan bedacht om ervoor te zorgen dat deze ifersoc ren niet uitsterven. Voor de pri jsuitreiking was mevrouw Zandvliet van defert. rtrvr rlo Hioron nrfnor»r*rlinrl r(in de leerlingen over de partij en haar doe len vertelde. Indrukwekkend filmpje over pesten. De tweede klas Hiema was het tijd voor de winnende presentatie van de tweede klas. Hier was het thema 'In conflict'. Binnen dit thema werd aandacht besteed aan gedrag sregels en hoe je met elkaar en eikaars spullen omgaat. De leerlingen hebben onderzoek naar dit thema gedaan en er zijn filmpjes over het onderwerp bekeken. Elke klas heeft met de docent een ge dragcode opgesteld. Het groepje dat het beste project gemaakt heeft, bestond uit Sander van Buitenen, Robin van Berkel, Rinske van Ede en Marvin van Waas. Zij hebben zich beziggehouden met pesten en de gevolgen hiervan. Hiervoor hebben ze onderzoek gedaan onder scholieren en hieruit is gebleken dat het merend eel van de leerlingen wel eens iemand gepest heeft. Voor hun presentatie had den ze gekozen voor een indrukwekkend filmpje over een meisje dat gepest werd en daardoor uiteindelijk zelfmoord heeft gepleegd. Hierna werd het erg stil in de aula. Wellicht heeft het filmpje ervoor gezorgd dat leerlingen in het vervolg denken aan de consequenties van pesten, voordat ze het doen. Met de themaweek heeft het Wellant college bewezen datje ook in de laatste week van het schooljaar nog veel kunt leren.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19