"VAN MIJ MAG HET VOLGEND JAAR WEER!0 OPROEP WETHOUDER: MELD OVERLAST 'GAAT U MAAR RUSTIG SLAPEN' STELT RAAD NIET GERUST Z0MEREXP0SITIE BIBLIOTHEEK EINDE BOEKVERKOOP BIBLIOTHEEK MOORDRECHT KERKDIENSTEN - 13 JULI Familiedog Usselvogels voor herhaling vatbaar >1» pagina 26 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 juli 2008 Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur dhr. R.D. Baat. Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Schipper (SoW in Dorpskerk). Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper en ds. T.R. Schep (SoW zomerdienst: doop- en belijdenisdienst in Dorpskerk). Herv. Gem. Bethel n.n.b. R.K. parochie St. Johannes Onthoofding: De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900 1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en ■jnfo@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Door Joke Heikens Moordrecht - Korfbalvereniging 'De Usselvogels' vierde zijn 45-ja- rig bestaan afgelopen zaterdag met een familiedag. Spelletjes, zwemmen, een diner en een con cert vormden de ingrediënten voor deze dag. Alex Koolmees, de vader van een korfballertje, is een enthousiaste deelnemer: "Ja, ik heb bijna alle spellen nu gedaan. De schuimglij- baan bewaar ik tot het laatst, zo dat ik daarna meteen het zwem bad in kan duiken! Ik vind het erg gezellig. Ik doe overal aan mee! Dit is toch ieder jaar?" Als hij hoort dat dit een eenmalig gebeuren is, toont hij zich teleurgesteld. "Van mij mag het volgend jaar weer! Ernst Hofstede organiseerde deze dag met nog zeven andere men sen. "Wij hebben dit bedacht, maar voor de uitvoering hebben we op zo'n 20 vrijwilligers een be roep gedaan. Deze dag is bedoeld als familiefeest. Het is niet alleen voor leden van de korfbalvereni ging, maar eigenlijk voor iedereen. Als we via deze dag nieuwe leden erbij krijgen is dat meegenomen, maar deze dag is niet bedoeld als wervingscampagne of om er op te verdienen voor de dub. We draaien net quitte en dat is goed." Hofste de staat met een brandslang in zijn Levensgroot tafelvoetbal. Moordrecht - De heer Groenendijk van het CDA maakte vorige week tij dens een commissievergadering gebruik van de gelegenheid om vragen te stellen met betrekking tot overlast door jongeren. "Ik heb het idee dat op dit moment de overiast door jongeren weer toeneemt. Dit zal ongetwijfeld ook te maken hebben met het mooie weer." Van de wet houder wilde hij graag weten of zijn vermoedens klopten en of er nog gerichte acties worden ondernomen om de overlast te beperken. Wethouder Gast gaf in zijn beantwoording aan dat het lastig is om vast te stellen wanneer er sprake is van overlast omdat wat mensen als overlast ervaren iets subjectiefs is. "We proberen deze activiteiten te lokaliseren en plekken te duiden waar deze activiteiten kunnen plaatsvinden, zoals bijvoorbeeld op het kunstgrasveld of op de locatie aan de achterzijde van het industrieterrein 't Ambacht. Verder zijn er gesprekken met een aantal jongeren om te bezien of het mogelijk is om de jongelui die zich met name in het centrum ophouden elders te situeren." De wethouder vertelde dat in de aanpak van overlast door jongeren altijd gewerkt wordt vanuit verschillende invalshoeken. "Het Jeugdwerk heeft haar activiteiten, de gemeente Moordrecht stelt ruimte beschikbaar voor activiteiten en richt ze in, en de politie houdt zich bezig met de handhaving van de regels. We proberen de krachten te bundelen en dat is af en toe meer en af en toe minder succesvol." Op de vraag van de heer Groenendijk of er in de zomermaanden nog extra activiteiten op poten worden gezet voor de jongeren antwoordde hij: "Sinds 1 juli hebben we een nieuwe jeugdwerker die met de jongeren activiteiten gaat organiseren in de zomer. Ik moet eerlijkheidshalve zeggen dat dit slechts effectief is voor de duur van de activiteit. Zodra het is afgelopen ontstaat dezelfde situatie." Wethouder Gast riep de commissieleden evenals de inwoners van Moordrecht op om gevallen van overlast te melden. "Hier kan een signaalwerking vanuit gaan," aldus de wethouder. Moordrecht - De gemeenteraad van Moordrecht is nog steeds niet over tuigd van de kwaliteit van de Usseldijk en de dijken langs de Ringvaart. In antwoord op schriftelijke vragen van Beter Moordrecht had Wethou der Gast een vertegenwoordiger van het hoogheemraadschap uitgeno digd een toelichting te geven. Diens 'gaat u maar rustig slapen-relaas' nam de twijfels echter niet weg. De raad wil bewijs zien. De heer Aiblas van het Hoogheemraadschap gaf een korte een toelichting op de stand vah zaken. "Pas zijn de hoogten van de kades in kaart gebracht. De gegevens die ik heb zijn vers van de pers. Er zijn twee stukken di^; die volgens het schema nieuw onderhoud vergen: een stuk van de Ringvaartdijk en een stuk verderop richting begraafplaats. Het achterland van die dijk is heel hoog dus de noodzaak voor de dijk om het achterland droog te houden niet groot. Er zitten wel wat zwakke plekken, maar dat is niet gevaarlijk. Eigenlijk wil ik u zeggen dat u gewoon veilig woont ip ,Moordrecht." De heer de Koning liet hierop duidelijk merken teleurgesteld te zijn in de presentatie van het Hoogheemraadschap. "Deze informatie had mij ook gewoon via de telefoon verteld kunnen worden. Sterker nog de wethouder heeft tijdens de raadsvergadering dit al kenbaar gemaakt." Ook de WD gaf aan iets meer te hebben verwacht van de behandeling van dit onderwerp- De heer de Koning vroeg vervolgens wederom om inzagevandeonderzoeksrapporten van het Hoogheemraadschap. "In beantwoording op de vragen die Beter Moordrecht aan het college heeft gesteld, verwijst het college naar werkrapporten. Ik heb inzage in die rapporten gevraagd om voor mijzelf en voor de fractie van Beter Moordrecht na te gaan of datgene wat het college zegt ook daadwerkelijk in die rapporten staat. Als nu Coaching is erg belangrijk bij de meermansskippybal. hand om degenen die net met een aanloop de schuimende glijbaan op zijn gegaan, daarna af te kun nen spoelen en van het schuim te verlossen. "We gaan van de week evalueren, wie weet doen we het volgend jaar weer! Op een groot springkussen wordt levend tafelvoetbal gespeeld. De deelnemers zitten aan een paal met stootkussens vast en kunnen alleen maar opzij rennen. Naast het levend tafelvoetbal lig gen twee langwerpige skippy ballen op de grond. Met vijf man moet tegelijk gesprongen worden. Het 'twee-twee-twee' roept een gevoel van militaire dienst op. Coaching is hierbij erg belangrijk. Oudhollandse spelletjes als snoep happen, blikgooien, met karton nen blikken, en kruiwagenraces ontbreken niet. Zaklopen is ver anderd in zeiltrekken, ook hier is samenwerking weer alles. Twee mensen springen op een stuk zeil en een ander most het voort bek ken- Het zweet kan na afloop in het zwembad worden weggezwom men, om dan hongerig aan te val len bij het diner. Een opbeden van de coverband 'Blended' sluit de dag af. door het Hoogheemraadschap bevestigd wordt dat het land droog blijft achter die dijk dan neem ik dat onmiddellijk aan. maar ik wil dat graag inzichtelijk hebben en ik begrijp niet waarom wij dat niet mogen inzien. 5taan er dan dingen in die wij niet mogen lezen? Dat zal toch niet waar zijn? Dus ik verwacht van het college dat zij hun uiterste best doen om ervoor te zorgen dat die rapporten boven tafel komen," aldus de heer de Koning. Wethouder Gast reageerde door aan te geven dat het toezicht op het functioneren van de waterschappen bestuurlijk gezien ligt bij de provincie Zuid-Holland. "Ik ga er volledig vanuit dat de informatie die wij krijgen van 5chieland dat die juist en correct is. Verder vraag ik mij in alle redelijkheid af of de raad een wethouder moet conboleren als het niet de taak en de verantwoordelijkheid van het college is om de situatie die het hier bebeft te conboleren? Dat is aan de provincie." De heer van der Wolf (WD) gaf toe dat de wethouder principieel niet ongelijk had. "Ik zie echter niet in waarom de achterliggende informatie niet ter beschikking zou kunnen komen. Moordrecht/Waddinxveen - In de Moordrechtse vestiging van bibli otheek De Groene Venen organi seert men voor de maanden juli en augustus een dubbele expositie. Belangstellenden kunnen schilde rijen bezichtigen van Wim en Will van Asperen, beiden lid van Het Moordrechts Palet, alsmede de ge varieerde verzameling van, vooral klassieke, poppen van Ada Heuvel man uit Waddinxveen. Het bijzon dere van haar verzameling is, dat zij alle kleding van de poppen zelf maakt. De tentoonstelling is te be zichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.bibli otheekdegroenevenen.nl. Dat er toevallig een externe partij is die de dijken beheert ontslaat je als vertegenwoordiger van deze gemeente niet van de plicht om signalen dat er wellicht potentiële problemen zijn deze aan het licht te brengen. Ook vind ik dat je als lid van deze commissie de kans moet hebben om je in te lezen om de situatie duidelijk te krijgen, ik denk niet dat je dat kunt afdoen met: het is niet aan ons dus daar maken we ons maar niet druk over." De heer de Koning concludeerde aan het einde van deze beperking buitengewoon teleurgesteld te zijn in de gang van zaken. "De dijken zullen echt niet doorbreken, daar geloof ik wel in, maar de ruimte wordt mij niet geboden om als lid van deze gemeenteraad het college te conboleren. Ik wil het echt niet ernstiger maken dan het is, maar het college in Wilnis kon echt niet roepen toen de dijk doorbrak dat het de verantwoordelijkheid van de provincie was." Naar alle waarschijnlijkheid is het laatste woord over dit onderwerp nog niet gesproken. Moordrecht - In de plaat selijke vestiging van biblio theek De Groene Venen kun nen belangstellenden tijdens openingsuren nog tot en met zaterdag 19 juli afgeschre ven boeken aanschaffen. Er zijn vooral nog informatieve boeken voor volwassenen en leesboeken voor de jeugd. De boeken kosten 0,50 euro per stuk; vijf boeken voor 2.- euro. Voor informatie over ope ningsuren: www.bibliotheek- degroenevenen.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 26