Zevenhuizen-Moe Gemeente TOFFE ZOMERVAKANTIE MET HET JEUGD VAKANTIEPASPOORT Ondertekening intentieverklaring Rioleringsproject Gemeenten en Hoogheemraadschap pakken aanleg riolering gezamenlijk op INFORMATIEAVOND OVER AANLEG RIOLERING BUITENGEBIED BREDEWEG E.0 RAAD EN COMMISSIES Ruimtelijke Ordening M! Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen: Vrijstelling bestemmingsplan Vrijstelling bestemmingsplan pagina 4 Hart van Holland 9 juli 2008 Postbus 30. 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: Het Jeugd Vakantiepaspoort is het leukste paspoort van de wereld. Hier mee kun je tijdens je zomervakantie in 40 dagen een reis door Rotterdam maken. De leukste dingen doe je gratis of met korting en zo heb jij een supertoffe zomervakantie. Wat dacht je van een busreisje naar Sea lift» in Scheveningen of Piratenland in Gorinchem Gratis naar allerlei zwem baden of naar de leukste musea en theatervoorstellingen. Teveel om op te noemen. En je vakantie sluit je natuurlijk af opjeugdvakantieland. Afhalen Jet^jd Vakantiepaspoort? Met je Rotterdampas kun je het Jeugd Vakantiepaspoort vanaf 14 juli gratis afhalen op het gemeentehuis, maar je moet wel tussen de 4 en 12 jaar zijn. Op 3 juli jongstleden ondertekenden de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Waddinxveen en het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard de intentieverklaring Rioleringsproject "Bre- devweg". Hiermee bevestigen alle partijen de gezamenlijke aanleg, de kostenverdeling en het toekomstig beheer van het hele systeem van de riolering in dit buitengebied. In het buitengebied Bredeweg en omgeving zijn nog steeds woningen en bedrijven niet aangesloten op het riooL Sinds 2005 is het echter wettelijk niet meer toegestaan afvalwater te lozen in het oppervlaktewater. Vbor 1 januari 2009 dient dit buitengebied dan ook te worden aangesloten. Het nieuwe gehanteerde rioolsysteem is goed voor het milieu Het zorgt namelijk voor ecologisch gezond water, omdat afvalwater gescheiden van het hemelwater wordt afgevoerd. Boven dien heeft dit systeem voor de mensen die in het gebied wonen en werken praktische voordelen. Groot karwei Het aansluiten is een groot karwei. In dit deel van het buitengebied was alleen een ldein gemaal van Schieland in Zevenhuizen- Moerkapelle beschikbaar en dat gemaal was al overbelast. Inmiddels is erdoor Schieland een nieuw rioolgemaal op Distripark gebouwd met een nieuwe, grote persleiding naar de rioolwa terzuivering Kortenoord in Nieuwerkerk aan de [Jssel. Eerst volgt de bouw van nieuwe gemalen aan de Abraham Kroesweg en de Tweede WWW,ZEVENHUIZEN-MOFPirara,. De heer ir.F-WA Helsloot, wethouder van Zevenhuizen-Moerkapelle (links), de heer D. Lont, wethouder Waddinxveen middenen hoogheemraad de heer NJVt de Hoog (rechts) bekrachtigen namens de drie partijen de gezamenlijke aanpak voor de aanleg van de riolering aan de Bredeweg eo. Bloksweg. Deze gemalen sluiten dan aan via Daarna worden alle clusters aangesloten op een persleiding op het gemaal Distripark. de twee nieuwe gemalen. Op dinsdagavond 15 juli is er in Dorpshuis Op Moer een informatieavond over de aanleg van riolering in het buitengebied Bredeweg e.o. Aanvang om 19.00 uur. Alle eigenaren van panden en glastuinbouwbedrijven die nog niet of onvolledig zijn aangesloten op de riolering, zijn persoonlijk uitgenodigd. De panden dienen voor 1 januari 2009 te zijn aangesloten op de riolering. Er zijn vertegenwoordigers van de gemeente, het Hoogheemraadschap en een extern adviesbureau aanwezig om nadere infor matie te verstrekken. Wat gaat er gebeuren? De gemeente gaat het riool aanleggen in het buitengebied. De gemeente heeft ervoor gekozen om drukriolering aan te leggen. De werkzaamheden bestaan uit De aanleg van een hoofdriool in de vorm van een persleiding De aanleg van een pompput De aanleg van riolering van pompput naar hoofdriool. Glastuinbouwbedrijven mogen na aan sluiting op het riool maar 0,5 m3 pier hectare glasoppervlakte per uur lozen op het rioolstelsel. Dit zal gestuurd worden via een zogenaamd telemetrie- B«2o«Jfc Gemeentehuis systeem. Daarvoor is een afvalwater- buffer noodzakelijk. Waarom? Vanaf2005 mag er wettelijk geen afvalwater meer worden geloosd op op pervlaktewater of in de bodem worden geïnfiltreerd. De Wet Milieubeheer, artikel 1033 schrijft voor dat de ge meente zorg draagt voor de inzameling en het transport van stedelijk afvalwater door een openbaar vuilwaterriool. Dit ter bescherming van het milieu en de waterkwaliteit! De gemeente heeft tot 1 januari 2009 van Gedeputeerde Staten van de provin cie Zuid-Holland ontheffing gekregen voor het aansluiten op de riolering voor woonaansluitingen en tot 1 januari 2010 voor glastuinbouwbedrijven. Eventuele overige bedrijven behoren tot de catego rie woonaansluitingen. Met het oog op de wetgeving, het provinciaal beleid voor riolering buitengebied én de naderende deadline 1 januari 2009) is het zaak dat de gemeente de betreffende woningen en glastuinbouwbedrijven aansluit op de riolering. Werkwijze Na de informatieavond op 15 juli zal de gemeente pier pand een zogenaamd huis bezoek afleggen om de rioolaansluiting en de eigen bijdrage nader toe te lichten. Nadat het huisbezoek heeft plaatsgevon den zal er een ontwerp worden gemaakt van de gehele drukriolering. Per perceel zal het ontwerp naar de bewoners gestuurd worden. De op> en aanmerkin gen van de bewoners zullen dan worden meegenomen in het definitieve ontwerp. Van het definitief ontwerp wordt een bestek gemaakt wrat door een aannemer zal worden uitgevoerd. Informatie? Alle informatie kunt u nalezen op www.z.evenhuizen-moerkapielle.iil Vergaderschema Tijdens het aimerneces zijn ergren raad-en oohtmissiereqgideringen. In de periode van 26/6/2008 t/m 3/7/2008 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen; NabijJulianaweg, 2761BTZevenhuizen, oprichten 2 kassen (Bl/2008/0014) Dorpsstraat achter210,2761AK Zevenhuizen, oprichten woning (B1/2008/0015) WoOeSoppenweg75,2761DK Zevenhuizen, geheel vernieuwen woning (BR/2008/0032) Klaproosstraat15,2751 CM Moerkapelle, plaatsen dakopbouw op garage (BR/2008/0033) Knibbehveg 85,2761JC Zevenhuizen, oprichten schuur (BR/2008/0034) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. 11 kunt pias een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 26/6/2008 Dorpsstraat2102761AK Zevenhuizen, oprichten garage/ betging (BL/2008/0021 Industriestraat 18,2751GT Moerkapelle, plaatsen buf fertank (BR/2008/0001 Verzonden: 2/7/2008 Zuideinde9,2761 DA Zevenhuizen, oprichten woning (BR/2008/0002) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzien i ngenrech ter van de Rechtbank te 'sGravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkap zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de geldende bestemmingsplannen voor: het plaatsen van een dakkapel op de voorzijde van de woning Eendrachtsweg10 2761 VS Zevenhuizen (BL/2008/0026); het plaatsen van een dakkapel op de voor- en achterziide van de woning De Lepelaar 19,2751 CWMoeikapel.t (Bl/2008/0023); vergroten woning aan de achterzijde op het perceel Kraton laan 71,2761SJ Zevenhuizen (Bl/2008/0019) De ontwerpbesluiten en de daarop betrekking hebbende stuk ken liggen vanaf 10 juli 2008 t/m 20 augustus 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732 Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkap zijn voornemens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle'' voor het uitbreiden van een bedrijfsgebouw op het perceel Ambachtstraat 4,2751GH Moerkapelle. Het onlwerpbeslu't en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 10 juli 2008 t/m 20 augustus 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder tET inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kun nen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, teL 0180637732. Redactie gemeentepagina "e-efoo« MfljS?. 2

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4