DE WAVE MET JE VERKEERSDIPLOMA OMIEIDINGSWEG KOMT ER NU ECHT INZAMELING OUD PAPIER GTI-NESSELANDE ONDERGAAT METAMORFOSE SEIZOENSAFSLUITING DE KLEINE TROMPETTER BEVESTIGING NIEUWE VOORGANGER PERCUSSIE OP 'T REIGERBOS KERKDIENSTEN - 13 JUU pagina 7 Den Haag Zevenhuizen - De omleidingsweg in Zevenhuizen komt er definitief. De Raad van State maakte woensdag 2 juli bekend dat alle bezwaren tegen het bestemmingsplan voor de weg zijn afgewezen. De aanleg van de omstreden weg kan daarom doorgaan. Volgens de Raad deugt het on derzoek naar de verwachte lucht kwaliteit rond de weg nu wel. Twee jaar geleden was dat nog een breekpunt. De Raad vernie tigde toen het bestemmingsplan, omdat niet was aangetoond dat de luchtkwaliteit in en rond Ze venhuizen per saldo verbetert. Dat is namelijk vereist. De provincie Zuid-Holland en de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle hebben de Raad nu overtuigd. In Zevenhuizen zal er sprake zijn van een aanzienlijke verbetering van de luchtkwali teit, wat ook wel voor de hand ligt, omdat de weg de dorpskern mijdt. In het buitengebied ver slechtert de luchtkwaliteit wel iets. Maar dat heeft niet zoveel effect, want daar staan geen woningen in de buurt. Per saldo is er volgens de Raad inderdaad sprake van een verbetering. De bezwaarmakers, enkele tuin ders in het buitengebied, stelden dat het luchtonderzoek zeer twij felachtig is. Zo vinden ze dat het onderzoek vooral is gebaseerd op berekeningen en niet op me tingen ter plaatse. Maar volgens de Raad is dat gebruikelijk. Bo vendien kan een toekomstige situatie alleen maar worden be rekend. Metingen doen van iets wat er nog niet is, is zinloos. Ook de mogelijke extra verkeers drukte in de toekomst werd door de bezwaarmakers aangevoerd. Door de bouwplannen in de Zuid- plaspolder zal de omleidingsweg in de toekomst veel meer verkeer te verwerken krijgen en dat is ook van invloed op de luchtkwa liteit. Volgens de bezwaarmakers is daarmee echter geen rekening gehouden bij het luchtonder zoek. De Raad van State stelt dat dit ook niet hoeft. Het bestemmingsplan maakt namelijk een weg moge lijk met twee maal een rijstrook. Daar is het luchtonderzoek ook van uitgegaan. Als de weg in de toekomst moet worden verbreed, dan zal er een nieuw onderzoek naar de luchtkwaliteit moeten komen. Zevenhuizen - De oud papier container van de Wereldwinkel staat op donderdag 10 en vrijdag 11 juli op de gebruikelijke plaats in de Burge meester Boerstraat ter hoogte van De Lente. Oud papier kan donderdag van 12.30 tot 18.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 13.15 uur, gebundeld of in stevige dozen, ingeleverd worden. Zevenhuizen - De dames van GTI- Nesselande spelen komend sei zoen in een compleet andere samenstelling. Na het teleurstel lende seizoen, waarbij een zevende plaats werd behaald, vertrok een aantal speelsters. Vier meiden bleven de club trouw: Elena Neve, Kimberley Hogervorst, Eva Heerschap en Karen Knip. Van Sliedrecht Sport komen de 19-jarige spelverdeelster Daphne van Werven en de 24-jarige midspeelster Dineke van Dijken. Ook passer/loper Anouk Schouten (19 jaar), vorig seizoen uitkomend voorRijnmondVolleybal, komthet team van Nesselande versterken. De benjamin van de groep wordt Esther van Berkel, 17 lengtes jong. Zij speelde afgelopen seizoen bij VC Weert dat promoveerde naar de A-league. Van het tweede damesteam van VC Nesselande en de eigen jeugdopleiding komt de 19-jarige Zevenhuizense Lizzy Koole. Nesselande is nog in gesprek met een diagonaalspeelster en een midspeelster. Zevenhuizen - De Kleine Trompet ter gaf maandag 7 juli een concert in Zorgcentrum de Zevenster. Het concert werd gegeven door de sa- menspelgroep en het harmonieor kest. De muziek varieerde van voor de bewoners bekende deuntjes, een walsje en marsje tot kinder liedjes en een paar nummers met zang. De bewoners genoten zicht baar. Zaterdag 12 juli sluit de muziek vereniging het seizoen af met een barbecue voor alle leden. Vooraf gaand wordt om 15.00 uur een af sluitend concert gegeven door het harmonieorkest op het Begonia plein. ledereen is welkom. Zevenhuizen - Dominee J.A. Broström-Bruin wordt zondag 13 juli om 15.30 uur bevestigd tot voorganger van de VVP Zevenhuizen door do minee M. Driessen. Aan deze feestelijke dienst wordt medewerking ver leend door het koor Canto Fermo onder leiding van Marian van Loon. Organist is M. Koning. De dienst wordt gehouden in 'het kleine kerkje' aan de Dorpsstraat 139. Zevenhuizen - Samenwerken in de klas is leuk en goed; bij de openbare basisschool 't Reigerbos lukte het donderdag 3 juli samen te werken met alle leerlingen van alle klassen. Eerder dit schooljaar hebben de kinderen verhalen uit verschillende culturen en gastlessen over muziek uit Afri ka aangeboden gekregen. De afsluiting was donderdag in de vorm van een feestdag met als thema muziek en dans. In samenwerking met het Inter cultureel en Muzisch Instituut uit Eindhoven volgden de leerlingen van groep 1 tot en met groep 8 die dag hetzelfde lesprogramma dat werd aangepast op het eigen niveau: dans, maskers knutselen, multiculturele spelletjes en percus sie met negentig kinderen tegelijk. Tussendoor werden er pannenkoe ken gegeten. De dag werd afgesloten met een voorstelling in de gymzaal alle be langstellenden. "Omdat 't Reigerbos een school is met een eigen leefstijl die kinde ren voorbereidt op de maatschap pij, en daar ook het kennismaken met allerhande cultuuraspecten bij hoort zoals muziek en dans, sloot deze dag perfect aan op de onder- wijsaspecten van de school. Het met eikaar dansen, zingen en mu ziek maken blijft een geweldige ervaring zoals in de slotpresentatie is gebleken", aldus Elma Jense, di recteur van 't Reigerbos. Door Marianne Fortuin Zevenhuizen - Wethouder Frank Helsloot kwam op 4 juli op zijn mo torfiets naar het gebouw waarin de basisscholen 't Reigerbos en De Eendragt gevestigd zijn, om 63 leerlingen te feliciteren met het behalen van hun verkeersdiploma. In de school moest hij daartoe nog wel even zijn motorpak omruilen voor kantoorkleding. Henk Pelle- boer, leerkracht van groep 7a van 't Reigerbos, hield er ondertussen de spanning in: "Het praktijkexa- men is heel goed gegaan, op een paar kleine puntjes na. Dat zei de politie. Eén kind had kunnen stop pen bij het oranje licht. Wie zou er niet geslaagd zijn...? Complimen ten van de politie, applaus voor jezelf!" Helsloot riep drie kinderen naar voren, van elke groep één, om hen persoonlijk het diploma te over handigen. "ledereen heeft het ge haald. Allemaal van harte gefelici teerd. Een verkeersdiploma is heel belangrijk, want in het verkeer ontstaan soms gevaarlijke situaties. Ik heb zelf ook wel eens iets mee- Diplomawave. gemaakt." Hij vroeg de aanwezige kinderen naar hun ervaringen op dat punt, waarop uit verschillende hoeken een reactie kwam. Hij had voor alle kinderen iets extra's mee gebracht: een sleutelhanger in de vorm van een fietser. Henk Pel- leboer over het verkeersexamen: "Dit zijn allemaal leerlingen van groep 7; twee groepen van onze school en een groep van De Een dragt. In april hebben de kinde ren theorie-examen gedaan. Daar is toen iedereen voor geslaagd. Vorige week donderdag was het praktijkexamen, op de fiets door het dorp. De leerlingen komen dan op allerlei plekken, zoals drukke kruispunten, bij voetpaden en verkeerslichten. De politie contro leerde samen met negen ouders, hoe het ging. De kinderen haddeb een rugnummer, zodat we konden nagaan hoe ze het deden. Ze von den het heel spannend: met witte gezichten zijn ze vertrokken." De drie leerkrachten reikten de ove rige diploma's en zakjes chips uit. Opgelucht dat ze het gehaald had den, deden de kinderen in een uitgelaten stemming nog even de wave met hun diploma. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur -. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur -. Geref. Kerk 9.30 uur dr. E. Hoogerwerf. Ver. Vrijz.Protest. 15.30 uur ds. M. Driessen (bevestiging nieuwe voorganger mw. A.J. Broström- Bruin). Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. R. Boog aard en 18.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. T.J. Kamerbeek en 15.00 uur ds. P. de Vries. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.B. ten Hoven en 18.30 uur ds. J.A.H. Jongkind. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maat schappelijk werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Zevenhuizen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur: Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris- weg 77-79, 2805 AH Gouda (in gang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den iJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00-20.00 uur. i

Hart van Holland | 2008 | | pagina 7