BANDS, DANS, RAP EN GRAFFITI OP GOUWE POP 2008 WADDINXVEENSE CAITLIN IN ALADDIN DE MUSICAL DIPLOMA TYPEVAARDIGHEID FOR KIDS VAKANTIE DUMPDIEREN TV WEST PEILT MENINGEN IN WADDINXVEEN WADDINXVEEN BINGO IN ANNE FRANKCENTRUM Ingezonden IWgwsfws 2008 RcMnwnn k«ii vil 0Ï0 M66911 of op vww.fanwork.nl/aladdin Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 juli 2008 Waddinxveen - Een came rajournalist van TV West is dinsdag 22 juli van 10.30 tot 11.30 uur in de Dorpstraat in Waddinxveen voor de opna mes van Zeg 't maar! In deze rubriek van TV West Nieuws krijgen voorbijgangers een actuele vraag of prikke lende stelling voorgelegd. Onder het motto 'Zeg 't maar!' gaat TV West elke werkdag door de regio op zoek naar mensen die hun mening willen geven. De re dactie zorgt voor een prikke lende vraag of actuelestelling waarop men voor de camera mag reageren. Het resultaat is dezelfde dag te zien in de rubriek 'Zeg 't maar' in het TV West Nieuws. Waddinxveen - De drie ouderenbonden in Waddinxveen houden maandag 21 juli een bingomiddag in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Aanvang 14.00 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - Bij het Opleidings centrum Waddinxveen zijn de volgende kinderen geslaagd voor het diploma typevaardigheid: Arn- oud Ffolierhoek, Peter Elfers, Lu- cil Roelofsen, Koen Sluys, Sander Zoodsma, Ruben Zuidam, Geert Borkhuis, Sabrin Hussein, Puck Prins, Natalie Oudhof, Maaike van Noppen, Laurens den Dries, Marti- ne Schouten, Demi-jo Smith, Joha- nan Korevaar, Hester Singerland, Wiard Havenaar, Romy de Gruiter, Marten bosma, Stijn Kuppers, Alex Baggerman, Berend de Graaf, Jes sica Hagen, Luuk v/d Werf, Terra Perottii, Marissa Louise van Soest, Ruben Vis, lan Quak, Carola Zeeuw en Lois Hofkamp. In een periode van vier maanden hebben de kinderen leren typen volgens het tien-vinger-blind sy steem. De kinderen moesten mi nimaal een typesnelheid van 100 aanslagen per minuut halen om te slagen voor het examen. Alle ge slaagden zaten hier ruim boven. Eén leerling haalde dit keer zelfs een aanslag van 178 aanslagen per minuut. De cursus 'Typevaardigheid for Kids' is een aangepaste cursus type vaardigheid speciaal voor kinderen vanaf groep 6. In deze cursus leren kinderen op een leuke manier ty pen met behulp van een computer en een tekstverwerkingsprogram ma. Na de zomervakantie gaat een nieuwe cursus van start. Voor meer informatie: 0182-620052 of www.opleidingscentrum.eu. Waar ik de laatste weken ook loop te wandelen met mijn hond: het Gouwebos, het Weegje, de Wa terberging naast het afvalbreng- station: overal kom ik opeens tamme konijnen en kippen tegen. Op zich niet eens gek dat ze hier vertoeven, maar tamme dieren? In het wild geboren worden ze toch niet tam? Nee het betreft hier, in de vakan tieperiode, dumpdieren! Baasjes moeten op vakantie en dum pen massaal de huisdieren in het groen! "Na de vakantie kopen we toch gewoon weer nieuwe kippen en konijnen?" Het is te erg voor woorden en getuigt van een tota le minachting voor het leven van een dier. Nu, met aardige temperaturen, is de overlevingskans redelijk groot; hebben de dieren "alleen maar" te maken met loslopende honden die en masse gaan jagen op de tamme huisdieren die hier een zeer gewillige prooi voor zijn. Zelfs mijn ouwe, stramme lobbes van ruim negen jaar kwam giste ren nog met een konijn aanzet ten. En mochten ze dit overleven, dan wacht hen de natte herfst en later de vorstperiode; dus kans op over leven Nul! Uw buren, vrienden of familie hebben misschien ook huisdieren, spreek af om op eikaars dieren te passen tijdens de vakantie. Of boek bijtijds in een dierenpension. Kinderboerderij Dierendal in Wad dinxveen biedt de mogelijkheid om kleine huisdieren te plaatsen bij vrijwilligers thuis, dit uiteraard tegen betaling, want Dierendal doet dit om geld te genereren om te blijven voortbestaan. Kortom er zijn mogelijkheden te over! Een nieuw dier aanschaffen na de vakantie kost net zoveel geld als hem tijdelijk elders onder te bren gen, maar het dier blijft dan wel in leven! Kinderen krijgen dan ook hun eigen Snuffie, Flappie, Kukel of Kippie weer thuis! Beste mensen: denk eerst na voor u aan een huisdier begint! Kiezen voor een huisdier is kiezen voor de levenslange zorg ervoor, ook tijdens de vakantie: Zelf kunnen ze het niet, en zijn ze overgele verd aan de mens; hun vriend maar ook helaas nog steeds hun grootste vijand. Ellen van Helden Door Elias van der Plicht Waddinxveen - Op Gouwe Pop 2008, een evenement georgani seerd door Stichting Vonk, was zaterdag 12 juli plaats voor bands, dans, rap en graffiti. In het onderkomen van Stichting Vonk aan de Kerkstraat kwamen zaterdag jongeren bijeen voor de eerste editie van Gouwe Pop. Evelien de Loomé, één van de or ganisatoren, legt uit wat het doel van Gouwe Pop is: "Stichting Vonk is een culturele organisatie voor mensen uit Waddinxveen en om streken. Eén van de doelen is om jongeren in aanraking te brengen met allerlei soorten kunst, zodat ze creatief bezig zijn en niet alleen maar voor bijvoorbeeld de televisie hangen. Ik wilde eerst een filmfes tival opzetten, maar later hebben we meerdere kunstvormen aan Gouwe Pop gekoppeld." Op de planken stonden onder meer OOP, Mainfold, Foolhouse en The brave new band. Aan het eind van de middag werden ver schillende prijzen weggegeven. OOP kreeg ais beste band het aanbod om op het Spierfestival in Gouda te spelen. De beste rapact, IZE, ontving de kans om een eigen clip te maken. In 'E'Motion was de beste dansgroep van Gouwe Pop. De middag werd afgesloten door Natha Lee en Dear World, twee bands uit Rotterdam. Waddinxveen - De 15-jarige Caitlin Baank is in de periode augustus/sep tember te zien in Aladdin de musical!. Zij is in deze productie van Fan- Work, understudy van één van de hoofdrollen en te zien in verschillende theater in midden-Nederland. Caitlin deed, evenals 450 andere jonge ren, auditie en behoort tot een van de dertig gelukkigen die werden geselecteerd. Het sprookje Aladdin gaat voor namelijk over dromen. Over de dappere en slimme straatjongen Aladdin die droomt van rijk zijn en trouwen met de rijke prinses Jasmine, op wie hij hals over kop verliefd wordt. Natuurlijk bereikt Aladdin zijn dromen niet zomaar, zo probeert de gemene grootvizier Jafar hem in de val te lokken, maar Aladdin blijft vechten voor zijn dromen. Niet alleen het verhaal van Aladdin gaat over dromen, voor de jonge getalenteerde cast is deze musical óók een droom die uitkomt. Vier honderdvijftig jongeren deden auditie, dertig jongeren zijn gese lecteerd om mee te doen aan deze nieuwe musical die voortkomt uit de FanWork Musical Academy. Sinds januari krijgt de cast iedere zaterdag zes uur lang les van pro fessionals uit het musicalvak en werken ze hiermee toe naar een originele musical, waarmee zij in augustus en september een serie voorstellingen zullen spelen. Caitlin Baank Caitlin in 15 jaar en volgt al jaren zang-, dans- en toneellessen. Ze was te zien in 'Kunt u ons de weg naar Hameien vertellen', 'Alice in Christmasland' en 'A Broad way Christmas Carol'. Bij Fanwork speelde ze eerder de jonge Fee Volumna in Hans en Grietje de Musical en in Robin Hood de Mu sical was ze Jul; het hulpje van de Sheriff. Chaira Borderslee is Cait- lin's favoriete musicalactrice. Net al zij hoopt ze later eens in een topmusical te spelen. Caitlin is in Aladdin de musical understudy van één van de hoofdrollen; Sami. Voor meer informatie en reserve ringen: www.fanwork.nl/aladdin met een eigen band, dansgroep of rapgroep zich aanmelden om dit weekend hun kunsten aan het publiek te tonen. Van deze mogeli jkheid werd gebruik gemaakt: de middag was goed gevuld. Af en aan betraden rappers en bands het podium. De Loomé was niet ontevreden over de eerste Gouwe Pop: "In het begin was er een grote op komst van het publiek. Doordat de mensen vooral voor hun eigen band komen, is het op het ene moment drukker dan het andere. De eerste editie van Gouwe Pop is vooral een test om te kijken of het jongeren aantrekt. Het valt mij zeker niet tegen. Volgend jaar willen we Gouwe Pop opnieuw or ganiseren. Het is de bedoeling dat het een jaarlijks terugkerend even ement wordt. We willen het dan wel buiten organiseren, bijvoor beeld langs de Gouwe." En dat blijkt uit het programma. De middag was onder meer gevuld met rap, dans, muziek. Ook was er de gelegenheid om met graffiti aan de slag te gaan. Stichting Vonk had enkele dans en hiphop work shops georganiseerd en daarna ast konden jongeren uit de regio

Hart van Holland | 2008 | | pagina 11