OMWONENDEN HEBBEN GEEN ZIN IN APPARTEMENTENCOMPLEX ZELLING VER HITLAND WETHOUDER VERBEEK OP DOEL BIJ OPENING TRAPVELDJE IJSSELKIDS EUTERPE SLUIT FIETSEND SEIZOEN AF POLITIEBERICHTEN JORIS LINSSEN SPEELT OP HITLAND FESTIVAL h f m nieuwerkerk_ «uierpe CURSUSSENMARKT IN BIBLIOTHEEK KENNISMAKEN MET EIGEN GESCHIEDENIS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 juli 2008 pagina 21 Ipoor Niels Raas I Nieuwerkerk aan den IJssel - In oktober vorig jaar heeft de raad 'stedenbouwkundige randvoor waarden en welstandscriteria vastgesteld voor de herontwik keling van de Zelling Ver Hitland. Afgelopen maandag konden om wonenden zich op het raadhuis la ten informeren over de volgende stap: het voorontwerp bestem mingsplan. Met name het drie verdiepingen tellende apparte mentencomplex is voor veel om wonenden een doorn in het oog. Op de Zelling Ver Hitland zullen in de toekomst in totaal 35 wo ningen gebouwd worden, waar van 26 vrijstaand en negen in een appartementencomplex. Tot 13 augustus ligt het voorontwerp bestemmingsplan ter inzage en kunnen omwonenden een reactie geven. Vervolgens zullen de reac ties gebruikt worden om een ont- werpbestemmingsplan te maken, dat begin 2009 door de raad vast gesteld moet worden. Ook op het ontwerpbestemmingsplan kunnen omwonenden reageren. Belang stellenden konden zich laten infor meren door Brechtje van Boxmeer van de gemeente. "In het voor ontwerp is al zeer gedetailleerd aangegeven hoe de woningen en de inrichting van het gebied er uit gaan zien. Zo is bepaald dat de da ken van de rivierwoningen schuin af moeten lopen en is de positie van de dijk- en zellingwoningen nauwkeurig vastgesteld. Ook krijgt elke woning zijn eigen garage die half onder de grond gelegen is," aldus Van Boxmeer. Onder de bezoekers was onder an dere een echtpaar dat nu woont aan de Zuidoever van de IJssel en aangaf interesse te hebben in een woning op de zelling Ver Hitland. Na deze positieve interesse namen een aantal bezoekers de gelegen heid te baat om zich uiterst kritisch uit te laten over het plan, waarbij met name het drie verdiepingen tellende appartementencomplex het moest ontgelden, "ledereen in de omgeving is tegen dit plan. Het is een schande om daar een dergelijk complex neer te zetten. Ik heb de indruk dat het plan door de raad is gejaagd. Het is erg twij felachtig van de gemeente om tijdens de vakantie, wanneer veel mensen weg zijn, het plan ter in zage te leggen," aldus de heer Holleman. De heer Stofregen gaf aan tegen het plan als geheel te zijn. Stof regen: "Er is veel geld uitgege ven aan Hitland en het Hollandse IJssel project met de bedoeling groen en water te stimuleren. Dit flatgebouw is een schande voor een gemeente die pleit voor meer water en groen. Ik vind het boven dien hypocriet dat de gemeente zich beklaagt over de woontorens in Capelle, terwijl ze nu zelf hoge gebouwen langs de Hollandse IJs sel gaat zetten." De kritische be zoekers keurden bovendien de handelswijze van de eigenaar van het bedrijf dat nu op de locatie zit af. Zowel de heer Holleman en de heer Stofregen gaven aan het schandalig te vinden dat de eige naar van het bedrijf schijnbaar op het laatste moment geld probeert te verdienen met de bouw van wo ningen. Van Boxmeer verwerpt de kri tiek: "Er is al lang geleden vanuit de structuurvisie besloten om de zelling te herontwikkelen. Het is belangrijk dat de bedrijvigheid uit het gebied verdwijnt en zo het beeld vanaf te Hollandse IJssel te verbeteren. Bovendien wordt er wel degelijk wat gedaan met de inspraak van de inwoners. Aan vankelijk telde het appartemen tencomplex vier verdiepingen, maar daar is er dus in het plan één vanaf gehaald." In de structuurvi sie uit 2004 wordt de Zelling Ver Hitland aangemerkt als een 'lan delijk dorps woonmilieu.' Dit bete kent dat er inderdaad sprake kan zijn van beperkte woningbouw. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de onderhandelingen over de speeltuin aan de Kleinpolderlaan had de gemeente het al beloofd; het trapveldje naast de speeltuin zou helemaal opgeknapt worden, zodat er weer vol op kon worden gevoetbald. De gemeente is haar belofte ruimschoots nagekomen. Sinds een paar dagen ligt er naast de speeltuin een hyper modern trapveldje waarop zowel gevoetbald als gebasketbald kan wor den. Afgelopen donderdag werd het veldje officieel geopend door de wethouders Venrooy en Verbeek samen met de leerlingen van groep 5 van de Wingerd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koor Euterpe ontstond ruim 20 jaar geleden op initiatief van een aantal ouders van leerlingen van jenaplan school De Terp. De Terp was in die tijd repetitieruimte, maar bij diverse verbouwingen van de school werd uitgeweken naar de Muziekschool, waar het koor nog steeds repeteert. De naam 'Euterpe' werd ontleend aan één van de negen Muzen uit de Griekse mythologie, genaamd 'Eu terpe'wat 'verblijdende' betekent. Zij was de muze van het fluitspel wat weer terug te voeren was naar het feit, dat tijdens schoolconcer- ten op De Terp kinderen én ouders op bamboefluit speelden. Afgelo pen zaterdag werden diverse plaat selijke locaties aangedaan waar mi nimaal één passend lied ten gehore gebracht werd. Dit gebeurde onder meer bij De Terp, de Oudheidka mer, de Wereldwinkel en bij de Mo len aan het Kortenoord. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke bibliotheek organiseert in samenwerking met de Muziekschool en SCNN voor 13 september van 10.00 tot 13.00 uur een cursussenmarkt. Voor meer informatie: 0180-316201. Voor De Terp. Daar waar het allemaal begon. Blijf alert op illegale collectes Nieuwerkerk aan den IJssel - Af gelopen dinsdag en woensdag heeft de politie meldingen ge kregen dat er in Nieuwerkerk aan den IJssel gecollecteerd werd voor een goed doel. Inwoners bel den de politie omdat zij het niet vertrouwden. Door de gemeente bleek er inderdaad geen vergun ning afgeven te zijn. De politie vraagt inwoners alert te zijn op illegale collectanten; vraag altijd naar een vergunning en naar een identiteitsbewijs. Graffitispuiters aangehouden Nieuwerkerk aan den IJssel - De Politie heeft op zaterdag 12 juli, rond 23.05 uur, twee jongens aangehouden op verdenking van het spuiten van graffiti op een halfpipe aan het Groene Hart. De politie kreeg een melding van een getuige die de jongens bezig zag met spuitbussen. De politie ging er op af en trof een groepje jongens aan bij de half pipe. Twee van hen hadden verf aan de handen en werden aan gehouden. Iets verderop lag een tas met spuitbussen. De twee verdachten, van 16 en 17 jaar uit Nieuwerkerk, verklaarden op het politiebureau tags (een soort van handtekening) te hebben gespo ten op de halfpipe. Omdat de jongens minderjarig zijn, zijn hun ouders in kennis gesteld. De poli tie zet het onderzoek voort. Verbeek toch niet naar Oranje: een leerling van de Wingerd trapt de bal naast de wethouder het doel in. Door Marlonneke Willemsen Omdat de sportdag van de leerlin gen door het slechte weer in het water was gevallen, mochten ze, om het goed te maken, een mid dag komen spelen in de speeltuin. Daarbij konden ze gelijk gebruik maken van het nieuwe trapveldje. Ze hadden de pech dat het don derdag weer regenachtig weer was, maar deze keer lieten de leer lingen zich niet uit het veld slaan en zijn ze, ondanks de regen, ge woon naar de speeltuin gekomen. Hiervoor kregen ze een groot com pliment van de wethouder van Fi nanciën, Onderwijs en Sport, Jan Verbeek, die toch wel een beetje medelijden met de leerlingen had. Speciaal voor de opening had hij een fair-trade voetbal voor de Wingerd meegebracht. Door het slechte weer hebben we deze tij dens de sportweek niet gekregen, maar gelukkig werd hij nu alsnog overhandigd. Naast Verbeek was ook de wethou der van, onder andere, Welzijn en Sociale Zaken Tamara Venrooy aan wezig. Ze vertelde dat er veel aan dacht aan de speelplaatsen wordt besteed. "We hebben in Nieuwer kerk veel mooie speelplaatsen, maar we krijgen vaak een verzoek om de bestaande speelplaatsen te veranderen en meestal geven we hier gehoor aan. Dit trapveldje is hier een goed voorbeeld van. Het is helemaal opgeknapt, zodat er beter gevoetbald en ook gebasket bald kan worden. Als jullie zelf een idee hebben voor de verbetering van een van de speelplaatsen, kun nen jullie dit altijd bij de gemeente aangeven en wij zullen hier dan aandacht aan besteden." Na de toespraken was het tijd voor de officiële openingshandeling. Hiervoor kregen de wethouders hulp van een van de leerlingen. Deze moest een penalty nemen, terwijl wethouder Verbeek op doel stond. Wethouder Venrooy had de taak van scheidsrechter op zich ge nomen en zij gaf het fluitsignaal, waarna de penalty genomen kon worden. Onder luid gejuich van de aanwezige leerlingen vloog de bal naast Verbeek het doel in en met dit doelpunt was het trapveldje of ficieel geopend. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het erf van de Oudheidkamer bij de boerderij Nooit Gedacht aan de 's Gravenweg leek de laatste we ken elke vrijdag de opslagplaats voor een nieuwe collectie fietsen. Tientallen fietsen blokkeerden de toegang tot de Oudheidkamer. De fietsen waren van de leerlingen van de groepen 7 van de basisscho len die in de Oudheidkamer een les rond het thema archeologie volgden. Tijdens deze les maakten ze kennis met archeologie in het algemeen en in het bijzonder met de voorwerpen die in de Nieuwer- kerkse bodem zijn gevonden en voorwerpen die met de geschie denis van Nieuwerkerk te maken hebben. Nieuwerkerk aan den IJssel - Joris Linssen bekend als presentator van tv- programma's als Taxi en Hello Goodbye speelt met zijn band Caramba op het Hitlandfestival dat van 28 tot en met 31 augustus zal plaatsvinden. Ook de andere artiesten zijn inmiddels bekend. Op het Hitlandfestival, dat geheel gratis toegankelijk is, zullen ver schillende acts, bands, theatrale acts en kleine voorstellingen gege ven worden op het terras, onder de bomen en in kleine tenten. Ageeth de Haan en band bren gen de muziektheatervoorstel ling 'Zingen over mooie liedjes' Joris Linssen en Caramba. voor kinderen vanaf twee jaar. In de voorstelling Dollywood maakt documentairemaker Servaes Nelis- sen een reconstructie van een uit zonderlijke burenruzie. Ook zal de Nieuwerkerkse theatergroep Het Stek acte de présence geven. Voor meer informatie: www.hitlandfestval.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 21