OOK MOORDRECHT NU IN VIZIER BIKERS LIVENSLOOPBESTENDIGE WONINGEN GEOPEND NIET CHAMPAGNE MOORDRECHT NEEMT AFSCHEID VAN VERKEERSBRIGADIERS moordrechx ZONDAG 20 JULI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 juli 2008 pagina 23 Door Niels Raas Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur dhr. D. Oorebeek. Ger. Kerk 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur 10.00 uur ds. T.R. Schep (SoW zomerdienst in Ontmoetingskerk). Herv. Gem. Bethel 10.00 uur en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 10..00 uur woord- en communieviering, voorganger Dick Vrijburg. De kerk is elke don derdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182 594935. Moordrecht - Ze waren al te zien jn Nieuwerkerk, maar hun ope ratiegebied is nu ook uitgebreid naar de naburige gemeente Moor drecht: De bikers. Afgelopen don derdag begonnen zij met surveille ren in de gemeente. Voorafgaand aan de start fietste burgemeester van der Meer ondanks de vele regen een stukje met de speciale ordehandhavers mee langs enkele hotspots. Smidse, in het centrum bij de Kerk en Dorpsstraat en bij een voetbal veldje. Biker Kees van Nimwegen heeft in middels in Nieuwerkerk een goed beeld gekregen van de situatie. "Elk kliekje heeft zijn eigen hoekje op een probleemplek. Ze gaan wel vriendelijk met elkaar om, maar ze mogen niet op eikaars plekje ko men. Er zijn enkele vooral oudere raddraaiers die het verpesten voor de jongere kinderen. Het blijft echter zo dat de ene groep minder vatbaar is dan de andere", legt Van Nimwegen uit. De biker kent veel jongeren inmiddels goed en blijft ze op hun gedrag aanspreken. Het is in gedurende de enkele maan den dat de bikers in Nieuwerkerk opereren slechts één keer bijna tot geweld gekomen. Van Nimwegen: "Er was sprake van een explosieve situatie. We bleven toen van een afstandje toekijken om de zaak te laten afkoelen. Gelukkig is dit toen ook gebeurd." Het succes in Nieuwerkerk werd verder ook be nadrukt door Menno Kriekaart, di recteur van het Politie Opleidingen Centrum Nederland (POCN). Michel de Meijer vraagt lid Hein Vergeer de opening te verrichten. Door Joke Heikens Upgrade van de baan Sinds de opening van de golfbaan is Hein Vergeer lid, het was daa rom voor De Meijer niet moeilijk te bedenken wie hij zou vragen voor de opening. "Met een bekende Nederlander als lid is het heel na tuurlijk om hem te vragen". Hein Vergeer: "Ik vind het heel leuk om te doen. Ik golf hier niet zo vaak, maar ik kom hier wel re gelmatig eten. Ik word wel veel ge vraagd voor invitatietoernooien, die speel ik wel. En ik moet zeggen dat mijn handicap nog steeds de zelfde is! Deze baan is ideaal als je nog wilt leren golfen. Als je hier kunt spelen, kun je dat overal." De uitbreiding is een nieuwe green. Voorheen stroomde er water, maar mede dankzij commissaris Ton Ko ning is een vergunning van het Waterschap verkregen om de wa terweg om te laten lopen: "Dit is een echte upgrade van de baan." De nieuwe green is vernoemd naar de voorzitter Piet Barto: "Ik voel me vereerd. Het is niet een com plete verrassing, ik had al zo'n ver moeden, maar daarom is het niet minder leuk." De baan heeft negen holes, door iedere hole twee keer te spelen, wordt het beoogde aan tal van 18 gespeeld. Door Joke Heikens Moordrecht - Met een glas cham pagne werd dinsdagmiddag 8 juli de eerste zeven appartementen het nieuwbouwcomplex aan de Burgemeester Brandtstraat ge opend. De nieuwe bewoners kre gen een hapje en een drankje en twee van hen kregen de sleutel uitgereikt. Vestigingsmanager Jo Krul van Woningbouwvereniging Moor drecht hield een korte toespraak, waarin hij vooral de aannemers en onderaannemers bedankte voor hun werk. De nieuwe bewoners zullen zo spoedig mogelijk in de appartementen trekken, die hele maal aangepast zijn voor mensen boven de zestig jaar. De deuren en gangen zijn extra breed en naar de grote slaapkamer zit een schuif deur. Ook hebben de huizen geen drempels. Dit zorgt ervoor dat de bewoners de rest van hun leven hier kunnen blijven wonen, ook wanner ze in de toekomst wellicht aangewezen zouden zijn op een rolstoel. De 78-jarige mevrouw Riek Mei jer verhuist nog niet direct: "Ik ga eerst begin augustus naar Brazilië, mijn zoon gaat daar trouwen. Half augustus kom ik terug en dan heb ben mijn dochter en schoonzoon mijn spullen verhuisd. Dat klinkt erg luxe, maar ik heb dan nog een hoop te doen. Ik zie er wel naar uit °m hier te gaan wonen. Nu woon 'k nog in een koophuis, wat van de week de verkoop in gaat, maar ik Bloemen en de sleutel voor een nieuwe bewoonster. vind het niet erg. Ik heb die besliss ing genomen om te verhuizen en dan is het ook goed. Ik heb 46 jaar in mijn huidige woning verbleven en dat is lang genoeg." De tien appartementen zijn op drie na verhuurd. De woning bouwvereniging verwacht dat de andere appartementen ook snel verhuurd zullen zijn. Onder de ap partementen komt een huisartsen praktijk, fysiotherapie en een rui mte voor de Vierstroom Zorgring. Zo worden wonen en zorg gecom bineerd. De bedoeling is dat ook in de in de Stevenstraat levensloop- bestendige woningen zullen verri jzen. Jo Krul: "Vandaag houden we de feestelijkheden klein en sober. Het is de bedoeling om straks met de huurders van de begane grond het totale gebouw nog feestelijk te openen." Met het afscheid van groep acht, komt voor veertien kinderen ook een einde aan hun baantje als verkeersbrigadier. Moordrecht - Hein Vergeer opende maandag 14 juli de vernieuwde golf baan De IJsselweide door de eerste bal te slaan. Met de uitbreiding is de golfbaan groot genoeg om examens op te mogen doen. Daarnaast mo gen golfers hun handicap verbeteren. "Doordat we van 2369 meter naar 2821 meter zijn gegaan, voldoen we aan de eisen van de Nederlandse Golffederatie. Dit is ook een stukje service naar onze leden toe. Voor heen moesten ze naar een andere baan uitwijken om hun golfvaardig- heidsbewijs te halen, dat hoeft nu niet meer." Eigenaar Michel de Meijer toont zich erg gelukkig met de uitbreiding. "De federatie had ons juist gekort op wat op de IJsselweide mocht, nu hebben we dat weer terug en nog wat extra's gekregen." heeft uitgevoerd." Om aan te geven hoe moeilijk de verkeersregels soms kunnen zijn, had de burgemeester een aantal vragen aan de verkeers- brigadiers. De eerste twee vragen gingen over de betekenis van een dubbele doorgetrokken en een dub bel gestippelde streep.dat wisten de verkeersbrigadiers prima uit te leggen. Ook de betekenis is van een dubbel doorgetrokken streep met daartussen een groen vlak was hen tot de verbazing van de burge meester bekend. Een leerling vertel de datje hier niet van baan mag wis selen en dat de maximale snelheid 100 kilometer per uur is. Hiermee bleek nog eens dat de brigadiers goed door de politie en de school zijn opgeleid en dat ze de oorkonde absoluut verdienen. De leerlingen kregen een voor een hun oorkonde van de burgemeester. Daarnaast kregen ze ook nog een pennenset, een liniaal en een speldje als belon ing voor hun inspanningen. Deaan- wezige ouders werden beloond met een bos bloemen. De bikers, vergezeld door de bur gemeester, deden onder andere een nat en winderig bedrijventer rein 't Ambacht aan. Op het bedrij venterrein bevindt zich een jonge ren ontmoetingsplek (JOP). Vooral 's nachts vinden veel vrachtwagen chauffeurs de plek een unheimisch gevoel geven en soms vliegen er wat blikjes in de rondte. Burge meester van der Meer gaf aan dat de bikers in samenwerking met de gemeente en de politie de komen de maanden aantal van deze lasti ge dingen zullen opknappen. Van der Meer: "De inzet van de bikers is een aanvulling op maatregelen als jeugdwerk en cameratoezicht." Door Marlonneke Willemsen Moordrecht - Aan het eind van het schooljaar moet de gemeente Moordrecht afscheid nemen van de verkeersbrigadiers 2007-2008. Veertien leerlingen van groep 8 en een aantal ouders hebben er het afgelopen jaar voor gezorgd dat de leerlingen van basisschool De Rank de drukke weg bij hun school veilig konden oversteken. Om de verkeers brigadiers te bedanken voor hun inzet kregen zij afgelopen maandag op het raadhuis van burgemeester van der Meer onder andere een mooie oorkonde uitgereikt. Met een drankje en een stroopwafel werden de leerlingen en hun ouders welkom geheten. Burgemeester van de Meer zei dat het een plezierige, maar ook een beetje droevige bi jeenkomst was. "We zijn blij dat we jullie de oorkonde mogen overhan digen, maar tegelijkertijd is het ook niet leuk dat we afscheid van jullie moeten nemen. Jullie waren een fijne groep die zijn taak zeer goed Geen sherrif zonder sterretje: de bikers krijgen hun legitimatiebewijs. Burgemeester van der Meer rijdt een eindje op met de bikers. Vervolgens reikte de burgemees ter de legitimatiebewijzen voor de aanwezige bikers uit. De bikers hebben immers voor elke gemeen te een apart legitimatiebewijs no dig. Naast de JOP op 't Ambacht zullen de bikers ook surveilleren in de buurt van winkelcentrum De

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23