MINISTER EN VEILIGHEIDSREGIO'S MAKEN AFSPRAKEN OVER BETERE RAMPENBESTRIJDING BASISSCHOLEN SLUITEN CONVENANT VOOR ONDERWIJSBEGELEIDING IEERWERKTRAJECT IN DE ZORG VOOR WERKZOEKENDEN de Ha ij (^7"'van der Wende advocaten www.mastersteaandcoffee.nl Thuis in de regio. MASTERS WEBSITE ONLINE: BI ZUID PLAS g- rt>' Q. Dé mobiele fietsenmaker TEA COFFEE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 juli 2008 pagina 3 Vervolg van de voorpagina: Kansen pakken in Zuidplaspolder "Eerst bewegen, dan bouwen blijft een randvoorwaarde," aldus de wethouder. Ook is er aandacht voor de natuur. Te Meij: "In dit gebied gaan milieu, waterber ging en recreatie hand in hand. Een heel mooi onderdeel hierbij is het toekomstige Ringvaartpark, waardoor een prachtige fiets route ontstaat rondom de Zuid plaspolder en de lanen- en linten structuur in de polder." Wat zegt de wethouder tegen diegenen die het liefste zoveel mogelijk bij het oude willen la ten? "Tegen die mensen zou ik willen zeggen dat we met z'n al len op een klein stukje aarde wo nen," aldus Te Meij. "De kinderen uit onze gemeente moeten straks ook kunnen wonen en werken en daarvoor moeten voldoende voorzieningen zijn. Door extra woningen te bouwen, hoeven winkels hun deuren niet te sluiten en blijven voorzieningen behou den voor de inwoners. Je houdt de ontwikkelingen bovendien niet tegen, omdat anders hogere overheden gaan bepalen wat er met de Zuidplaspolder gaat ge beuren. Ik pak daarom de kansen. Je moet niet vanuit belemmerin gen redeneren, maar vanuit de kansen die er zijn." "Een grote kans voor onze ge meente is de mogelijke verplaat sing van het Nijverheidscentrum in Zevenhuizen. Hierop is door an dere gemeenten in de Zuidpias en de provincie positief gereageerd. Om kansen te benutten heb je lef, visie en samenwerking nodig! De positieve reactie van andere be trokken partijen laat zien dat deze drie succesfactoren aanwezig zijn. Wel moeten de initiatiefnemers in de praktijk nog een hoop gaan waarmaken. Over een jaar moeten de bestem mingsplannen zijn vastgesteld. Hierna kunnen de werkzaamhe den starten. Veel is afhankelijk van procedures en financiering van hogere overheden. Te Meij: "Omstreeks 1 januari 2010 gaat ergens de schop de grond in. We hebben de ambitie om de plannen zo snel mogelijk uit te voeren. We willen de snelheid erin houden. De ambitie die we hebben, willen we waarmaken." Tot en met 31 juli kunnen de voorontwerp bestemmingsplan nen worden ingezien. Voor meer informatie: www.zevenhuizen- moerkapelle.nl. Regio - De minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, Guusje ter Horst, heeft op woensdag 9 juli afspraken gemaakt met de Veiligheidsregio Hollands Midden (VRHM) over de verbetering van de kwaliteit van de crisisbeheersing en de rampenbestrijding en de regi onalisering van de brandweer. De Veiligheidsregio krijgt hiervoor een bedrag van ruim 700.000 euro van de minister. Het convenant gaat over de basis vereisten crisismanagement, het professioneel organiseren van de Veiligheidsregio en is bedoeld als stimulans om te komen tot één nieuwe regionale brandweerorga nisatie. Het is de bedoeling dat er per 1 januari 2010 één regionale brand weerorganisatie in Hollands Mid den is, onder leiding van één re gionale brandweercommandant. Hiervoor treden alle brandweer medewerkers, circa 1200 vrijwil ligers en 110 beroeps, formeel in dienst van de nieuwe regionale organisatie. Op dit moment on derzoekt het bestuur van de Vei ligheidsregio Hollands Midden hoe de nieuwe organisatie er uit moet gaan zien. De positie van de vrijwilligers en hun lokale binding Is hierbij een belangrijke onder werp. Regionalisering mag niet betekenen dat brandweermensen de voeling met hun eigen dorp of stad verliezen. De brandweer blijft vanuit de lokale kazernes uitruk ken Maar als er sprake is van een groter incident, is al snel regionale 'nzet van de brandweer en andere hulpverleningsdiensten nodig. Het beheren en inkopen van mate rieel wordt ook een regionale taak. Het specialistische materieel, zoals duikuitrustingen en materieel voor het bestrijden van incidenten met gevaarlijke stoffen, is al in regio naal beheer. Ook kan in regionaal verband de brandweer krachtiger optreden bij het adviseren over en controleren van vergunningen, het adviseren over bouwplannen, het controleren op brandveiligheid en het organiseren van opleidingen en oefeningen. Aan het eind van het jaar neemt het bestuur van de Veiligheids- Schoolfiets Cortina Contact van 429,- voor 399,- ai 3 Het juiste adres voor: Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB en Race Verkoop nieuwe fietsen - volwassen en kinder In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk: 06-30 72 72 12 WWW. fiets rar.nl Zevenhuizen - De onderwijswethouders van Moordrecht en Zevenhui- zen-Moerkapelle en de schoolbesturen van alle basisscholen in de fu siegemeenten ondertekenden op woensdag 9 juli een convenant met onderwijs adviesorganisatie 'MHR Architecten in Leren'. Dit convenant waarborgt de schoolbegeleiding in ieder geval tot de fusiedatum. Door Joke Heikens Door een wetswijziging per 1 ja nuari 2008 krijgt de school recht streeks geld voor de begeleiding van docenten en leerlingen, waar dat voorheen aan de gemeenten werd betaald, die hiermee op hun beurt onderwijs adviesorganisaties als de MHR betaalden. De scholen kregen de begeleiding in natura. Nu mogen scholen zelf kiezen welke organisatie in de arm wordt genomen. Wethouder Gast van Moordrecht, wethouder Verbeek van Nieuwerkerk en wethouder Te Meij van Zevenhuizen-Moer- kapelle waren aanwezig bij de ondertekening op basisschool het Reigerbos in Zevenhuizen, evenals Peter Dierkx, directeur van MHR. De overeenkomst, loopt tot eind 2010. De gemeenten springen bij met de financiering. Organisatieadviseur Hylkema van MHR: "In de praktijk verandert er niet veel. Wij blijven de scholen bieden wat we twee jaar geleden ook al deden. Het verschil is dat we nu een commerciële organisatie zijn, en we zijn gebaat bij klan dizie. We willen kwaliteit aan die speciale gevallen die net buiten de groep vallen: kinderen die niet he lemaal mee kunnen komen of juist andersom, die school geen uitda ging vinden. Daar willen we ons voor inzetten en daar is geld voor nodig. Door deze overeenkomst weten we dat we de komende ja ren inkomsten zullen hebben en daardoor kunnen we doorgaan met het ontwikkelen van manie ren om leerlingen te helpen. Daar naast begeleiden we docenten, we leren ze hoe zij om moeten gaan met bijvoorbeeld hoogbegaafde kinderen. En voor bijvoorbeeld de verkeerslessen leveren wij docen ten die de lessen gedeeltelijk over nemen." MHR vertelt de scholen niet wat beter is, maar helpt dar waar vraag is. Hylkema: "Als een school over wil stappen naar digitale borden, dan zorgen wij voor ondersteu ning bij die overgang. Zo geven wij zorg op maat." Vertegenwoordiger van de veiligheidsregio Hollands Midden, drs. H.J.J. Lenferink, en minister Ter Horst maken afspraken over rampenbestrijding en crisisbeheersing. regio Hollands Midden definitief het besluit om te gaan regionali seren. De minister heeft voor de volgende fase, de vormgeving van de nieuwe organisatie, wederom ruim 700.000 in het vooruitzicht gesteld. Een doel van het convenant is het op orde brengen van de rampenbe strijding en crisisbeheersing in de Veiligheidsregio Hollands Midden. In het convenant staan de kwali teitseisen voor crisismanagement, zoals voor alarmering, opschaling, informatie-uitwisseling en coördi natie bij incidenten en rampen. In de Veiligheidsregio Hollands Midden (VRHM) werken Politie, Brandweer, Geneeskundige Hulp verlening bij Ongevallen en Ram pen (GHOR) en gemeenten nauw samen aan veiligheid. Regio - Om werkzoekenden met een uitkering aan het werk te hel pen, starten SIOM, Zorgpartners Midden-Holland en het ID College een leerwerktraject in de zorg. Deelnemers leren eerst een aantal basisvaardigheden, gevolgd door een snuffelstage bij een van de locaties van Zorgpartners. Bij een succesvol traject kunnen zij door groeien naar een vervolg-leer- werktraject met uitzicht op een baan. Belangstellenden uit de re gio Midden-Holland kunnen zich vanaf heden aanmelden bij SIOM. Langdurig werkzoekenden heb ben soms geen diploma's of kwa lificaties om aan de slag te gaan. Toch blijkt er in de praktijk dat er binnen deze groep belangstelling is om te werken in de zorg. Daar om hebben SIOM, Zorgpartners Midden-Holland en het ID Col lege een leerwerktraject ontwik keld om deze stap te maken. In dit traject staan de mogelijkheden om te werken als helpende in de zorg, huishoudelijk medewerker, gastvrouw/-heer en zorgassistent centraal. De deelnemers worden tijdens het traject goed begeleid. Eerst leren zij de basisvaardigheden die nodig zijn voor het werken in de zorg. Deze lessen worden gege ven door SIOM en het ID College. Daarna kunnen de deelnemers er varen hoe het is om in de zorg te werken. Dit gaat in de vorm van een snuffelstage bij een van de locaties van Zorgpartners. Als het leerwerktraject succesvol doorlo pen is, dan komen zij in aanmer king voor een baan bij Zorgpart ners Midden-Holland. Er zijn twee voorwaarden om aan dit leerwerktraject deel te kunnen nemen. Ten eerste moeten deelne mers de Nederlandse taal beheer sen. Daarnaast moet men 28 uur per week in wisselende tijden be schikbaar zijn. In september 2008 start het leerwerktraject. Werk zoekenden uit de regio Midden- Holland die hiervoor belangstel ling hebben, kunnen zich melden bij Tonny van der Werf van SIOM. Zij is telefonisch bereikbaar via (0182) 58 17 77 of per mail: tonny. vanderwerf@siom.ni Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland | 2008 | | pagina 3