ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE GAAT GEZOND HET FUSIEPROCES IN KLIKKEN SCHATGRAVEN IN BIBLIOTHEEK JUBILARISSEN TARZAN NOG TE JONG VOOR BEJAARDENGYM r NESSEVLIET NAAR AVIFAUNA fk t^v/FNhTTiZEN^MOERKAPELLE dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl KERKDIENSTEN ZONDAG 20 JULI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 juli 2008 pagina 5 Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Uit de algemene beschouwingen bleek dinsdag 8 juli dat de diverse fracties de fi nanciële positie van de gemeente overwegend positief beoordelen. Wel was er kritiek te bespeuren over enkele kwesties rondom de fusie. Vanwege de aanstaande samen voeging met Nieuwerkerk en Moordrecht vonden vorige week de laatste algemene beschouwin gen van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle plaats. Nog een maal kon de raad de plannen van het college voor het aankomende jaar bekritiseren. Met de fusie in aantocht was de overheersende mening in de raad dat er nog best wat af kon voorde inwoners van Ze venhuizen-Moerkapelle. De PvdA vroeg om een financieel voordeel van honderd euro voor alle huis houdens binnen de gemeente. Dit bedrag zou kunnen worden op gehoest door de 740.000 euro di vidend die de gemeente ontvangt uit het aandeel in energieleveran cier NUON. PvdA-fractievoorzitter Hagens: "Wij zitten hier voor de burgers. Het geld moet daarom naar hen terug." Ook andere par tijen wensten het geld niet op te potten, maar nog voor het samen gaan met Nieuwerkerk en Moor drecht te besteden. Wethouder Helsloot beargumen teerde dat de burgers op dit mo ment al mee profiteren van de goede financiële situatie waarin de gemeente verkeert. Zo gaf hij aan dat de OZB volgend jaar niet zal stijgen, een zaak die met name de Christenunie genoegen deed. Ook via onderhoud aan sportaccom modaties en de beide dorpshuizen zou moeten blijken dat de goed gevulde schatkist van de gemeente ten goede komt aan de inwoners. Helsloot wees er bovendien op dat er 250.000 euro beschikbaar wordt gesteld voor activiteiten die volgend najaar plaats zullen vin den naar aanleiding van het einde van het bestaan van Zevenhuizen- Moerkapelle. 250.000 euro voor fusiefeest Niet alle partijen steunden het voorstel om daarvoor zoveel geld vrij te maken Bovendien wilden ze meer inzicht in wat voor activitei ten het zou worden gestoken. De PvdA wenste het bedrag te verla gen tot 100.000 euro en volgens de Christenunie zou 25.000 euro volstaan. De rest van het bedrag zou in dat geval moeten worden uitgegeven aan tastbare zaken als picknicktafels en uitlaatplaatsen voor honden. Tijdens de commis sievergadering van twee weken geleden had burgemeester Fijen al opgemerkt dat dergelijke doel einden zeker tot de mogelijkhe den behoorde, maar dat nu nog niet bekend is waar het geld voor zal worden uitgetrokken. Wethou der Helsloot verzekerde de raad de gedane suggesties mee te zul len nemen in de ontwikkeling van plannen voor een bestemming van het bedrag. Hij besloot zijn betoog door te stellen dat de gemeente er in financieel opzicht goed voor staat en dat met name zijn voor ganger, de onlangs afgetreden heer De Jong, de eer hiervoor toe komt. 'Gewoon Zuidpias' De naam van de nieuwe gemeen te was een thema dat de meeste partijen niet onberoerd liet. Het merendeel van de fracties liet we ten de gang van zaken rondom de naamgeving te betreuren. De SGP pleitte ervoor niet langer te dra len en de fusiegemeente de naam Zuidpias toe te kennen. Het CDA verklaarde dat de spelregels niet tijdens het spel veranderd mogen worden en dat daarom vastgehou den zou moeten worden aan de oorspronkelijke procedure. Bur gemeester Fijen liet weten dat de raad één dezer dagen voorstellen tegemoet kan zien voor het ver dere verloop van het naamgeving- proces. Een ander onderwerp dat de ge moederen bezighield was de re vitalisering van de Dorpsstraat in Zevenhuizen. De ontwikkelingen zitten in een impasse, waardoor fractievoorzitter van de VVD, de heer Aalderink, het college opriep snel actie te ondernemen. Wet houder Te Meij verzekerde dat de gemeente met alle partijen in ge sprek is en aan het bestuderen is op welke wijze een vervolg gege ven kan worden aan de voorgeno men plannen. Sympathiek, belachelijk voorstel Het voorstel van Gemeentebelan gen om nieuwe leden van sport verenigingen de eerste twee jaar vrij te stellen van het betalen van contributie werd door geen van de andere fracties serieus genomen. Het plan zou volgens Gemeente belangen moeten leiden tot een toename van het aantal sportende jongeren, maar werd door de ande re partijen afgeserveerd. Volgens Aalderink bestaan er al voldoende mogelijkheden om daar waar de burger het lidmaatschap van een sportvereniging niet kan betalen, aanspraak te maken op gemeente lijke bijstand, waardoor er geen fi- Zevenhuizen-Moerkapelle - In de plaatselijke vestiging van biblio theek De Groene Venen kunnen kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar vanaf zaterdag 19 juli schatgraven. Op het pira- teneiland staat een schatkist met goud- en zilverstaven. Duik een staaf op en laat hem op je pas zetten bij de balie. In de goud- of zilverstaaf zitten leuke, spannen de of stoere boeken. Je mag thuis pas kijken wat erin zit. nanciële drempel bestaat om lid te worden van een vereniging. Wet houder Bosman deelde deze visie. De heer Oosterhoff (Gemeentebe langen) verdedigde zijn plan door te stellen dat het een sympathiek idee was en men er daarom voor zou moeten gaan. Eerder op de avond had CDA-fractievoorzit- ter Boersma het voorstel "ronduit belachelijk" genoemd. Aalderink vatte de opinie van Oosterhoff en Boersma in eigen woorden samen: "Een sympathiek voorstel zou ook best wel eens belachelijk kunnen zijn." Cameratoezicht De VVD schonk aandacht aan het thema veiligheid. De partij pleit te voor meer blauw op straat en drong er bij het college op aan over te gaan tot cameratoezicht om vandalisme en criminaliteit te gen te gaan. In verband met de be scherming van privacy zag de PvdA hier geen heil in. Aalderink bracht tegen dit argument in dat de VVD niets op heeft met de privacy van criminelen, waarop Hagens de VVD enigszins cynisch vroeg of de camera's alleen criminelen zou den filmen. Burgemeester Fijen liet weten dat er geen verschil van inzicht bestaat tussen het voorstel van de VVD en de zienswijze van het college. Onder meer tijdens de jaarwisseling zal cameratoezicht plaatsvinden. De burgemeester re ageerde ook nog even op de zorg die de PvdA geuit had ten aanzien van de toename van geweldsdelic ten binnen de gemeentegrenzen. Fijen liet weten dat de trend van het aantal ernstige delicten daalt. Met deze geruststellende woor den konden de raadsleden het zo merreces in. MAG! Oud Verlaat - De groepen 3, 4 en 5 van de Nessevliet brachten on langs als schoolreisje een bezoek aan Avifauna. Van de struisvogels gingen de kinderen via de gieren naar de flamingo's en van daar naar de Filipijnse Jungle om de neushoornvogel te bewonderen. De vogelshow van de oehoe en de arend werd geannuleerd van wege de vele regen. De kinderen konden de vogels wel van heel dichtbij bekijken. De boottocht bracht uitkomst. Varend langs weilanden en mooie huizen wer den de boterhammen opgege ten. De botsauto's zorgden voor droog plezier en de dag kon uit eindelijk toch nog zonnig worden afgesloten op de trampoline en de glijbaan en met, natuurlijk, een ijsje. Jubilarissen Jo Verbeek, Lenie van 't Wout - Verbeek en Annie van Sluis Door Joke Heikens Moerkapelle - Is turnen alleen iets voor jonge meisjes? Niet volgens Annie van Sluis, Jo Verbeek en Le nie van 't Wout-Verbeek. Zij zijn al vijftig en zestig jaar lid van gym nastiekvereniging Tarzan. Tijdens de seizoenafsluiting op dinsdag 8 juli werden de dames beloond met een speldje van de KNGU. 'n het Praathuis bij 't Weegje in Waddinxveen hadden familie en vrienden van de jubilerende dames zich verzameld, samen met drie le den van de voorzitterscommissie. Moeder en dochter Verbeek waren niet helemaal verrast. Als voorma- 'ig bestuurslid had mevrouw Van 't Wout-Verbeek al wat 'aan voelen somen'. Zij is al vanaf haar derde laer actief lid van Tarzan en is hier mee de jongste jubilaris. Voor me vrouw van Sluis was de verassing groot. "Zijn we hier niet voor de gezelligheid bij elkaar? Ik vroeg me al af wat mijn familie hier doet!" reageerde ze. De vijftig dames van de dinsdag avond gymnastiek waren voor de gelegenheid uit Moerkapelle naar het Praathuis komen fietsen. De groep varieert in leeftijd van 20 tot 80 jaar. Jo Verbeek is zestig jaar lid van de vereniging en vierde afgelopen zaterdag haar tachtigste verjaar dag. Toen bij de uitreiking werd gesuggereerd dat ze nog altijd bij de 65-plus groep kon gaan sporten zei ze tot grote hilariteit van de aanwezigen: "Ik ben niet van plan om naar bejaardengym te gaan, zo oud voel ik me nog niet. Ik doe toch met alles mee?" En dat werd voluit beaamd vanuit de zaal. Uit handen van voorzitter Ineke de Bruin kregen de dames het speldje opgespeld. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. L. Romein en 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur dr. C. Vermeulen. Geref. Kerk 9.30 uur drs. J.Chr. Donner. Ver.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds. H. Hartogsveld. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur en 18.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. kand. Joh. Fekkes en 18.30 uur kand. J.B. Boesaard. Herv. Gem. 9.30 uur kand. L. Hak en 18.30 uur ds. A. Bloemendal. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maat schappelijk werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Zevenhuizen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur: Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris- weg 77-79, 2805 AH Gouda (in gang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00-20.00 uur.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 5