KLEINE TROMPETTERS LUIDEN SEIZOEN UIT DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE DE KLEINE TROMPETTER START NIEUWE BLOKFLUITCURSUS EENDRAGT GAAT KAMPEREN RUIME OVERWINNING RUUD BRANDS ACTIVITEITEN-AGENDA BTzëvënhuizen-moerkapelle S00TJEVISCH MET PONT HEEN EN WEER Zevenhuizen Oud Verlaat Moerkapelle JHart^anJHolland^dé krant voor de Zuidpias 16 juli 2008pagina 7 Voor de klassenfoto van deze week gaan we naar het strand te Katwijk. Het is rond 1925 en de openbare lagere school van Moer- kapelle heeft een schoolreisje. Met zijn allen op de boot van Arie Bakker van Moerkapelle naar Kat wijk gevaren. Er is zelfs een vlag meegenomen met daarop de tekst "OLS Moerkapelle". Op die wijze konden de kinderen de weg op het strand niet kwijtraken. Vorige keer Op de klassenfoto van de vorige keer is één correctie binnen ge komen. De foto betrof de open bare lagere school uit Zevenhuizen rond 1922. Op de voorste rij van voor naar achter en van links naar rechts: Piet Bontenbal (Jzn), Dirk Zweere, Rien Heemsbergen, Bas Boevée, Cor Schmidt (Ldr), Annigje van Tol (Pdr), Jan Sol, Maarten Vis ser, Marie de Koster, Jo Tuinzaad (gedeeltelijk zichtbaar) en tegen de muur Wim van Erk, rechts naast meester Miedema. De tweede rij van links naar rechts en van voor naar achter: Antje Spekman (gedeeltelijk zichtbaar), Jacoba Heij, Niek Eindhoven, Ca- trien van Driel, Janus van Tol, Dries van Vliet, Maarten Kortlever, Bas Schmidt (Dzn), Bas Schmidt (Lzn), Teunis Karreman (Dzn), Adri Tep- per en Dirk van Eede links naast de meester. De meeste links rij van voor naar achter en van links naar rechts: Mimie Gallas, Anna (Johanna) Ot- tevanger, Bet Keijzer (staande), Fien Boode, Cor Hanswijk, Jans Heij Zevenhuizen - Het harmonieorkest De Kleine Trompetter sloot zater dag 12 juli zijn seizoen af met een openlucht concert op het Begonia- plein. Madeleine Boertje verzorgde het vocale gedeelte van 'Nerval's poems'. Dirigent Karei Jongerling hanteerde niet alleen de dirigeer- Zevenhuizen - Madeleine Broer tjestart donderdag 11 september een nieuwe cursus blokfluitles. Deze cursus is onderdeel van het totale opleidingsaanbod van mu ziekvereniging De Kleine Trom petter die opleidt tot harmonie muzikant. Kinderen die de cursus gaan volgen worden direct lid van De Kleine Trompetter en kunnen hierdoor gebruik maken van de geboden faciliteiten. De cursus bestaat uit drie onderdelen welke als één geheel worden aange boden: blokfluitles. Algemene Muzikale Vorming en Samenspel. Gedurende het lesjaar krijgen de leerlingen informatie over de ver schillende harmonieinstrumen ten en aan het einde van het jaar wordt er een workshop georgani seerd, waar de leerlingen onder leiding van een vakdocent een harmonieinstrument kunnen uit kiezen. Met dit instrument gaan zij dan het volgende cursusjaar verder. Voor meer informatie: su- zanne@dekleinetrompetter.nl of dekleinetrompet@dekleinetrom- petter.nl. Zevenhuizen - De kinderen van groep 1 en 2 van de christelijke basisschool De Eendragt gingen vorige week kamperen op het kam peerterrein bij de Koornmolen. De dag begon op school, waarna er gezamenlijk naar het terrein werd gewandeld. Er waren tenten, bad jes, een speeltuin en een voetbal veldje. Na het limonade drinken met een lekkere koek erbij werd een speur tocht gehouden, waarvoor on derweg druk over de vragen werd nagedacht. Aan het einde van een lange, mooie kampeerdag werden de kinderen, met een ijsje in de hand, opgehaald door hun ouders. Zevenhuizen - Twee concoursen stonden zaterdag op het program ma voor P.V. De Stormvliegers. De 259 oude duiven werden om 11.30 uur gelost in Creil, op een afstand van 341 kilometer. Een duif van Ruud Brands was als eerste thuis °m 15.04 uur. Hij had 98 kilometer Per uur gevlogen en had hiermee een voorsprong opgebouwd van zes kilometer op de tweede prijs, be laatste prijsduif was 20 minu ten later thuis. Uitslag: 1-12-19 Ruud Brands; 2-3-6-8-9-13-15-21 J°h. Stofberg; 4 B. Koole; 5-10-11- 20-22-23 L. van Wensem; 7 Jeffry van der Haak; 14-24 M. Strijdhorst; 10 M. Flier; 17 J.S. Heykoop; 18 C. Zweere; 25 C.P. Edeling. De 477 jonge duiven werden om 11.30 uur gelost in St.Quentin op 253 kilometer. Hadden de oude duiven al voor een mooie uitslag gezorgd voor Joh. Stofberg, ook de jonge dui venvlucht ging hem prima af. De eerste duif arriveerde bij hem om 14.33 uur bij een snelheid van 93 kilometer per uur. De laatste prijs duif was 20 minuten later thuis. Uitslag: 1-2-14-15-16-17-19 Joh. Stofberg; 3 C. Nobel; 4-5-11 C. Zweere; 6 N. Koppenaal; 7-18 R. Brands; 8 Joh. Wiltenburg; 9-12-13 L. van Wensem; 10 Joh. Breedijk; 20-21-22 J.S. Heykoop; 23 C.P. Ede ling; 24 G. Jongenelen; 25 R. van der Helm. Zevenhuizen/Bleiswijk Viswijvenkoor Sootjevisch was afgelopen zaterdag te gast aan de andere kant van de Rotte. Bij Meerenbos werd het 100-jarig bestaan van Fa. Van der Linde gevierd. Met de pont kwam het koor mét combo het water overgestoken. Onderwijl zongen de dames het toepasselijke 'Daar komt de boot weer'. Naast het optreden van het koor, was er ook nog verlotingen voor het goede doel en konden aanwezigen gokken op de uitslag van een kanorace. De waslijn was gevuld met een onderbroek 'maat kano' en met honderden BH's. Verder was er een heuse kunstveiling, waar onder leiding van mevrouw Rita Verdonk enkele kunststukken geveild werden. De opbrengst was bestemd voor de strijd tegen borstkanker van het KWF. Bij aankoop van een BH en bij in levering va neen nieuw exemplaar ging 10 procent van de oprengst naar ditzelfde KWF. De viswijven doneerden spontaan een deel van hun vergoeding aan het KWF. Als afsluiting zong het koor'Ga je mee naar Zevenhuizen', om vervolgens met de pont huiswaarts te keren. (staande), Liesbeth van der Wiel, Ali Stolk, Rijka Plaizier (staande), Ger van Vliet, Marie Zevenhui zen, Ger Koppenaal, Antje van Tol en tegen de muur staand: Gerrit Knoop en Lena van Dorp. Van iedere gepubliceerde klas senfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze ru briek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom van 20.00 tot 22.00 uur: 0180 - 633077 of famvd- zalm@hetnet.nl. - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur -Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00 - 13.00 uur (voor meer informatie: 63711) Koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55 plussers: juliaugustus en september gesloten Zondagscafé v/a 7 sept. om de 14 dagen 14.00 - 17.00 uur. ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten 18 juli; 1 en 15aug.; 19 sept; 17okt; 21 nov; 19 dec. De Zeven Muzen zaterdag 27 sept. harp/orgelconcert Ontmoetingskerk; zaterdag 15 nov. Amateur muziekavond Ontmoetingskerk 20.00 uur. w Groeneweg iedere donderdagmiddag 14.00 u klaverjassen DE VIERKAP - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u - Buurtfeest 30 aug. - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. -13 sept. Open Monumentendag de oude herv.kerk is open, mogelijkheid tot het beklimmen van de toren. -13 sept. Zendingsrommelmarkt van 9.00u tot 16.00 u in de Dorpsstr. Moerkapelle. stok, maar liet ook vocaal van zich horen in een duet met Boertje. De Kleine Trompetter kon rekenen op de warme belangstelling van omwonenden en vele andere fans; na ruim een uur musiceren klonk dan ook een luid en hartelijk ap plaus. Een aantal namen is bekend, maar veel namen ontbreken nog. Aan vulling en correcties zijn welkom bij Pim van der Zalm. Op de bovenste rij van links naar rechts: onbekend, Liesbeth Huis man, Pauline van Leeuwen, Rens Luijtjes (iets naar boven), Gon Bak ker, Anna Hofman, Ploon van Hel den, vier onbekenden, Mijntje van Helden (met vlag), Ant Immerzeel, onbekend, Gré Versloot, Arie Bak ker (de schipper) en de vader van meester Mastenbroek (met daar tussen een jongen die niet bij de groep hoort). Op de tweede rij van links naar rechts: vier onbekenden, Hubrien van den Berge, drie onbekenden, Graddie Verschoor of Jozien de Bil?, Anna Hertog, Jannie Ruiten burg? (met hoedje), drie onbeken den, Thijs van Erk, onbekend en meester Mastenbroek. Op de derde rij, zittend op de knieën, van links naar rechts: on bekend, Teuntje van Marle, tien onbekenden, Katrien Bakker, Tina Zijderhand, twee onbekenden, Herman de Bor, Siem van Leeuwen en een onbekende. Op de onderste rij van links naar rechts: Ab Hertog(nauwelijks zichtbaar), Siem Versloot, Barend Tamerus, onbekend, Jan Luijtjes, drie onbekenden. Jan Boevé, Freek Boevé, twee onbekenden, Cor Boevé en een onbekende. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com

Hart van Holland | 2008 | | pagina 7