I. VAN ELSWIJK KAMPIOEN ZOMERAVONDCOMPETITIE JUF CAROLINE GETROUWD DE HEER BOTH 101 JAAR OUD DANKZIJ BOERENKAAS D.C.DEN HERTOG FONDKAMPIOEN DUIVENSPORT -ZEVENHU IZEN - M O ER K APELL F Aflevering tweeenveertig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel K.K. Chan en K.F. Hau pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 juli 2008 Zevenhuizen - Voor Postduivenver eniging De Stormvliegers stonden dit weekend twee concoursen op het programma. De 456 jonge dui ven werden zaterdag om 11.20 uur gelost in Peronne op 254 kilometer. Ondanks de hevige regen kwamen de duiven uitstekend naar huis. Vooral bij Joh.Stofberg; hij klokte de eerste duif om 13.48 uur wat het begin was van een prachtige serie prijzen. Zijn duif had 103 kilometer per uur gevlogen. De laatste prijs- duif was 20 minuten later thuis. De uitslag was als volgt: 1-3-6-7-13-16- 17-18-19-20-23 Joh. Stofberg, 2-5 C. Zweere, 4 Joh. Wiltenburg, 8 M. Strijdhorst, 9-14-21 J.S. Heykoop, 10 R. Brands, 11-15 L. van Wensem, 12 R. van der Helm, 22 D.C. den Her tog, 24 M. Jongenelen, 25 N. Kop penaal. Wegens het slechte weer zaterdag in midden-Frankrijk werden de 139 oude duiven pas zondagmorgen om 7.30 uur gelost in Argenton op 642 kilometer. Om 16.34 uur haalde M.Strijdhorst de eerste duif binnen. Zijn duif had 71 kilometer per uur gevlogen. De laatste prijsduif was een uur later thuis. De vijfde plaats was voor D.C. den Hertog; genoeg om het fondkampioenschap van de vereniging binnen te halen. Uitslag: 1-21 M. Strijdhorst, 2-20 J. van den Haak, 3-16-18 C.P. Edeling, 5-6-7 D.C. den Hertog, 8-14 Joh. Stofberg, 9-17 M. Flier, 10-11-19-22- 23-25 L. van Wensem, 13 R. van der Helm, 15 C. Zweere en 24 B. Koole. Zevenhuizen-Moerkapelle - De tiende wedstrijd werd woensdag 9 juli gevist in de Rotte bij de mo lens. De zes deelnemers vingen in totaal 12.760 gram vis. Eerste werd J. van Dongen met 8.040 gram, tweede werd Adr. van Erk met 1.720 gram en derde werd J. van Elswijk met 1.500 gram. Dit leverde hem het kampioen schap op met een totaal van 116 punten. Op de tweede plaats is geëindigd Adr. van Erk met 109 punten, derde is geworden J. van Dongen met 108 punten, vierde P. Vermulm met 95 punten, vijfde H. Hogebrug met 61 punten, zes de W. Berkelaar met 53 punten en zevende E. Faas met 26 punten. Ouderen Competitie De tiende wedstrijd werd gevist in de Rotte bij de molens met 8 deelnemers die in totaal 12.760 gram vis wisten te vangen. Eerste werd J. de Zwart met 3.650 gram, gevolgd door J. van Dongen met 3.600 gram; derde werd J. Visser met 2.400 gram. De elfde wedstrijd van deze com petitie werd gevist in de Rotte, Balkegat op 15 juli met negen deelnemers die in totaal 23.450 gram vis vingen. De uitslag was als volgt: 1.J. van Elswijk met 5.700 gram, 2.J. Klomp met 4.250 gram en 3.J. de Zwart met 3.850 gram vis. Onderlinge wedstrijd De eerste onderlinge wedstrijd werd gevist in de Rotte, Balke gat, waar de vangst even wissel vallig was als het weer. De zeven deelnemers wisten in totaal maar 21.340 gram vis ter weging aan te bieden. Eerste werd J. de Zwart met 9.640 gram, gevolgd door J. van Elswijk met 7.040 gram. Derde werd D. Bazen met 2.420 gram, vierde Adr. van Erk met 880 gram en vijfde werd N. van Leeuwen met 360 gram. Twee deelnemers vingen niets. De volgende onderlinge wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 2 augustus; vertrek om 06.00 uur van de parkeerplaats bij La Ba- raque. Er wordt dan gevist in de Rotte bij de molen. mochten juf Caroline en haar man Jan onder een boog van bellen door. De kinderen waren prachtig gekleed: mooie bruidjes en bruidsjonkers en knappe ridders. Tijdens het afscheidslied van de kinderen werd een aantal duiven van postduivenvereniging De Stormvliegers losgelaten, wat voor een extra feestelijk moment zorgde. Loco-burgemeester Mies te Meij feliciteerde de heer Both. Moerkapelle - Loco-burgemeester Mies te Meij kwam op 17 juli naar Zorgcentrum Beth San om de heer Maarten Both te feliciteren, die op die dag 101 jaar is geworden. Niet alleen het bereiken van deze respectabele leeftijd vond ze een zeer heuglijk feit, maar ook dat de heer Both dit samen met zijn vrouw kon vieren. Ze bood de jarige een grote fruitmand aan. Door Marianne Fortuin De heer Both woont sinds 2005 sa men met zijn vrouw in Beth San; daarvoor woonde het echtpaar nog min of meer zelfstandig in Bo degraven. Daar is de heer Both ook geboren. Een kwart eeuw heeft hij in Nieuwerbrug gewoond, maar de overige jaren in Bodegra ven, waar hij 63 jaar werkzaam is geweest in een kaaspakhuis. Zijn vrouw, die 88 jaar is, is geboren in Montfoort. De heer Both: "Ik heb altijd in de kaas gewerkt en eet het liefst boerenkaas. In mijn werk moest ik de kazen ook keu ren. Er kwam eens een boer die kaas leverde, die al op de boerde rij gerijpt was. Dat merkte je als je op de kaas klopte. Soms zaten er scheuren in; die kazen hadden we liever niet." Hoewel hij niet meer zo goed ter been is, geniet hij nog een goede gezondheid en is helder van geest. Vlak voor het echtpaar naar Moerkapelle verhuisde, brak de heer Both zijn heup. Na een operatie knapte hij gelukkig weer goed op en kon de woonruimte in Beth San betrok ken worden. De heer Both komt uit een gezin van zeven kinderen. Hij is de enige die hiervan nog in leven is, hetgeen hem verdriet doet. Hij leest nog veel, vooral fa milieromans, die zijn dochter elke week voor hem meebrengt. Zijn voornaam, Maarten, is aan vol gende generaties doorgegeven: zijn zoon, een kleinzoon en een achterkleinkind dragen zijn naam. Zijn verjaardag werd gevierd met de familie, waaronder de twee kinderen, 8 kleinkinderen en 17 achterkleinkinderen. Zevenhuizen - De kinderen van groep 1b van basisschool De Eendragt waren vrijdag 11 juli uitgenodigd bij de huwelijksvoltrekking van juf Caroline Vink aanwezig te zijn. In een lange stoet liepen de kinderen naar het kleine kerkje om daar hun juf te verwelkomen met een mooi lied en met zelfgemaakte erebogen. Na de ceremonie Voor je schoenen ging je naar 'Oosterom' weet ik nog... In de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Ingang aan de zijkant... Nu chinees restaurant... K.K. Chan en K.F. Hau werken er al weer een tijdje... Vriendelijk zie de twee inzetjes, schrijven ze op verzoek hun namen in het chinees... tenminste... dat denk ik

Hart van Holland | 2008 | | pagina 10