TWEEMAAL EERSTE PRIJS VOOR VAN DER MADE VLINDERS BIJ DIERENDAL EQUIPE DEGRAAFF/RIBBENS WINT IN OSCHERSLEBEN DRIEPARKEN TOERNOOI DUIVENSPORT AUTOSPORT LANGE WANDELTOCHT Z0MERBRIDGE WAD DIN X V EEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 juli 2008 pagina 13 Champagne voor de winnaars. Zevenhuizen/Oschersleben - Voor Robert de Graaff en Philippe Rib- bens begon de kwalificatie op bet circuit in het voormalig Oost- Duitsland moeizaam. Zij kwalifi ceerden zich als zevende en had den daarmee een zware race in bet verschiet. Philippe ging van start in de race van zaterdag. In de eerste bocht werd hij aangetikt Waardoor hij de Viper ternauwer- nood in het rechte spoor kon hou den. Toch wist hij in deze eerste ronde twee plaatsen goed te ma ken. Na een aantal ronden hoorde Philippe een onheilspellend geluid en besloot hij Etec Viper de pit- straat in te sturen. Na een gron dige checkup werd Philippe weer de baan op gestuurd. Ondanks de snelle tijden in de volgenden ronden was de race door de ex tra pitstop verloren en pakte het duo de zesde plaats, het vertrek punt voor de race op zondag. Ook nu ging het weer fout in de eer ste bocht, maar Robert was alert, kon de voor hem crashende auto's ontwijken en de leiding in de race pakken. In de tweede ronde zette Euser een aantal keren de aanval in, maar deze moeest door motor problemen opgeven. De baan was nu vrij en de Viper draaide ronde na ronde snellere tijden. Vlak voor de pitstop was de voorsprong op gelopen naar circa 20 seconden. Philippe nam het stuur over en wist het hoofd koel te houden. Na precies een uur werd de gele Viper afgevlagd en was de eerste seizoensoverwinning een feit. De heren gaan zich nu voorbereiden op de Racing Days op zondag 3 au gustus in Assen. Waddinxveen - De jonge duiven van Postduivenvereniging De Sperwer vlogen afgelopen zater dag vanuit Peronne op 263 kilo meter. Met een Zuidwesten wind vlogen zo'n 132 duiven in het natte weer naar huis. Zij werden om 11.20 uur gelost en bij een snelheid van 98 kilometer per uur kwam de duif van A. van der Made om 14.00 uur als eerste aan. Verdere uitslag: 1,2,4,6,7,18,20 A. van der Made; 3,5,9,10,11,12,14,17 K. Hofman; 8,15,19 W. Breedijk; 13 J. Jansen; 16 D. Breedijk. Afgelopen zondag werden de oude duiven vanuit Argeton op 646 kilometer gelost. Met maar 32 duiven in concours hebben de dui ven door de buien heen moeten vliegen. Ze werden om 07.30 uur gelost en de eerste duif, wederom van A. van der Made, arriveerde om 16.50 uur bij een snelheid van 69 kilometer per uur. Verdere uit slag: 1,2,3,4,5,6,7 A. van der Made en 8 W. Breedijk. Waddinxveen-Bij kinderboerderij Dierendal aan de Jan Dorreken- skade-oost 5 wordt tot en met maandag 22 september aandacht besteed aan vlinders. In de edu catieve ruimte heeft men hiertoe een kleine tentoonstelling over vlinders ingericht. Voorts worden naar aanleiding van dit thema di verse activiteiten voor jong en oud georganiseerd, zoals afgelopen woensdagmiddag een spelletjes middag voor de kinderen. Oud eren konden deze middag terecht met vragen over het inrichten van een vlindervriendelijke tuin. Nachtvlinders Vrijdag 15 augustus vanaf 21.00 uur kunnen belangstellenden naar nachtvlinders komen kijken. Voor woensdag 27 augustus staat een inloopmiddag op het pro gramma. Waddinxveen - De Stichting Vonk, afdeling seniorenwerk, organi seert voor dinsdag 29 juli een wan deltocht van 12 kilometer. Vooraf opgeven is niet nodig. Op de dag zelf kunnen deelnemers vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto's richting Boskoop. Via het 'Bedelaarsbos' en het 'Rietveldse pad' loopt men naar Theetuin 'Het Woudje' waar de koffiestop plaats vindt en waar de meegebrachte boterhammen opgegeten kun nen worden. De tocht gaat door bij goed wandelweer. De kosten voor deelname bedragen 3,- euro, inclusief een consumptie tijdens de koffiestop. Bij gebruik van auto's wordt aan de deelnemers die mee rijden bovendien een kleine bij drage aan de autokosten gevraagd van maximaal 1,- euro. Informatie: 0182-631932. De vol gende wandeltocht staat gepland voor dinsdag 26 augustus. Waddinxveen - Bij Bridgeclub Waddinxveen is het zomerseizoen van start gegaan. Elke donder dagavond kunnen zowel leden als niet-leden zich tot 19.15 uur aan melden aan de zaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij nenpad 1. De kosten bedragen 4,- euro per paar. Er kan in de vakantie weer volop gespeeld worden. Waddinxveen - Tennisvereni gingen Waddinxveen, Be Fair en De Gouwe Smash organiseerden voor zaterdag 12 juli de Wad- dinxveense jeugdkampioen schappen. Be Fair was deze keer de gastvereniging. Kinderen van 7 tot 17 jaar speelden in verschil lende poules in de spelsoorten meisjes en jongensdubbel. Tus sen de wedstrijden door ver maakten de kinderen zich op het miniveld of met tafeltennissen. Door sponsors waren diverse prijzen ter beschikking gesteld. Prijswinnaars In de categorie meisjes A ging de eerste prijs naar Manon Vree- De prijsuitreiking. burg en Nicky Janssens; bij meis jes B wonnen Loes Vork en Sa- cha van den Nieuwendijk en bij meisjes C Mounia Nairr en Jolina van den Elshout. Bij de categorie jongens A ging de eerste prijs naar Freek Westera en Christi- aan Portengen; bij jongens B naar Pascal en Dennis Verboom en bij jongens C naar Dennis Pat en Rolf Achterhof. Tweede prijswinnaars waren er in de categorie meisjes A voor Sumatera de Gelder en Chantal van der Vis en bij jongens A Jef frey van den Berg en Thom Jon ker en jongens B Rick de Haan en Kars Brouwer. Vervolg van de voorpagina "Toen deze dames op het gemeen tehuis kwamen met hun verzamel de handtekeningen dacht ik dat het om een zandbak ging. Ik heb me daar aardig in vergist, want het bleek later om 1702 zand te gaan", vertelt de burgemeester lachend. Zelf vindt hij het allemaal de moei te waard. "Ik ben blij dat vlak voor de zomervakantie de speeltuin weer lekker schoon is", zegt hij. De kinderen uit de buurt zijn ook blij met het nieuwe zand. Zij kunnen nu weer volop gebruik maken van de schommels, wipwap, klimrek en de glijbanen. De renovatieactie is nog een be hoorlijke klus geweest. Het in geklonken zand moest helemaal afgegraven worden. "We wilden eerst met vrijwilligers al het zand eruit halen, maar de klus was zo groot dat we professionele werkers erbij moesten halen", zegt pen ningmeester Paul Peters. Na drie dagen hard werken was de speel tuin eindelijk af. Burgemeester Roijers kreeg de eer om het laatste beetje zand te scheppen. Vanaf nu kunnen de kinderen weer lekker veilig spelen in hun vernieuwde speeltuin. "Nu komen we tenmin ste niet meer zo vies thuis", zegt de 9-jarige Sara. De renovatie komt op tijd, want op 13 september viert speeltuin Zonnig Zuid zijn 50-jarige bestaan. "Het wordt een supergroot feest. We hebben dan springkussens, een vossenjacht, hapje en drankje voor de bezoekers en muziek. Het wordt reuze gezellig", zegt voor zitter Ben Dortland.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 13