RUTGER VAN OOSTERHOUT OP WEG NAAR EK JUNIOREN STICHTING JEUGDWERK NIEUWER KERK OP OORLOGSPAD ZOMERS STRAATVOETBAL TOERNOOI Vakantie peptalk ZWEMMEN Door Lynn Stroo pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 juli 2008 Door Marlonneke Willemsen Moerkapelle - De komende weken worden erg spannend voor zwemmer Rutger van Oosterhout; van 30 juli tot en met 3 augustus doet hij voor het eerst in zijn carrière mee aan het Europees Kam pioenschap voor junioren in Belgrado. Hier zal hij uitkomen op de 50m, 100m en 200m vrije slag en de 4x100m vrije slag estafette. Omdat de concur rentie op de vrije slag erg sterk is, verwacht Rut ger niet dat hij al medailles zal winnen, maar hij hoopt wel een nieuw persoonlijk record te kun nen zwemmen. Vrije slag Rutger is meteen begonnen met wedstrijdzwem- men nadat hij zijn zwemdiploma's had gehaald. "Het diplomazwemmen ging heel goed en ik vond het zo leuk, dat ik me heb ingeschreven bij een zwemvereniging. In het begin had ik nog geen wedstrijden, dat kwam pas later, maar we moes ten wel gelijk serieus trainen." In het begin deed Rutger aan alle disciplines mee, maar de afgelopen vijf jaar is hij zich steeds meer gaan specialiseren op de vrije slag. "De vrije slag ging beter dan de andere disciplines, dus daar ben ik me steeds meer op gaan toeleggen. In regionale wedstrijden zwem ik ook nog wel eens bijvoorbeeld de vlinderslag, maar op de belangrijke wedstrijden doe ik alleen de vrije slag." Zeilen met vrienden Op dit moment traint Rutger ongeveer 12 uur in de week. "Ik ben voornamelijk bezig met zwemtrain- ing, maar ik doe ook anderhalf uur krachttraining in de week. Daarnaast heb ik in het weekend wed strijden" Ondanks dat Rutger een groot aantal uren aan zwemmen besteedt, heeft hij tijd over voor andere dingen. "Op dit moment ben ik bezig met een studie HBO bedrijfskunde en dat valt goed te combineren met het zwemmen. Het lukt me niet altijd om mijn huiswerk te maken, maar de school weet waar het door komt en werkt goed mee. In de weekenden dat ik geen wedstrijden heb, heb ik gelukkig ook nog tijd voor leuke din gen, zoals zeilen met vrienden. Omdat ik vaak op zaterdag- en zondagochtend moet trainen kan ik niet echt uitgaan en laat thuiskomen, maar daar voor in de plaats kan ik weer andere leuke dingen doen." Eerste EK Op de wedstrijden in Nederland komt Rutger uit voor zijn vereniging WVZ Zoetermeer. Hier heeft hij het erg naar zijn zin. "Bij WVZ word ik goed begeleid en ik wil hier voorlopig ook bli jven zwemmen. We hebben goede trainers, die bijvoorbeeld ook fysiotherapeut zijn, waardoor je ook medische begeleiding krijgt. Bij WVZ train ik met een aantal snelle zwemmers, waardoor ik extra geprikkeld word. Hierdoor ben ik zelf ook beter gaan zwemmen." In de toekomst wil Rutger graag topzwemmer worden, maar pas sinds kort ziet het er naar uit dat dit misschien ook echt gaat lukken. "De laatste drie jaar ben ik opeens beter gaan zwemmen. Ik hoor steeds bij de beste vijf en op de 100m ben ik al een paar keer de beste van Nederland geweest. Ik ben dus blij dat ik bij WVZ ben gaan trainen, want dit heeft me erg gehol pen." De volgende stap in zijn ontwikkeling als zwem mer kan Rutger zetten op het EK in Belgrado. "Het is mijn eerste EK, dus het is best spannend. Hopeli jk kan ik er veel van leren en is dit de eerste stap in de richting van EK en WK's bij de senioren en de Olympische spelen, want daar zou ik heel graag een keer naartoe willen." Wonen in het buitenland is leuk. Werken in het buitenland trouwens ook. Want als je werkt, heb je vrije dagen. En dat zijn nou net de leukste dagen die er zijn als je in het buiten land woont! Ik verbaas mij regelmatig over mijn luxe leventje dat ik de laatste maanden leid, hier in het prachtige Zwitserland. Tijdens mijn verdiende vrije dagen ga ik shoppen en wandelen in Oostenrijk, heerlijk fietsen in de boomgaarden van Italië en genieten van een sneeuwstorm bovenin de Zwitserse bergtoppen. Nog nooit ging ik in zo'n korte tijd zo vaak de grens over. Nog nooit sprak ik in zoveel talen in slechts twee maanden. Eigenlijk is het een kleine wereldreis die ik maak. In een klein gebied met nog geen honderd kilometer reikwijdte, is een scala aan culturele mogelijkheden. De verscheidenheid aan mensen, natuur, talen en specialiteiten maakt het grensgebied in de Alpen een heel bijzondere plek. Als ik wil kan ik een tra ditioneel Italiaans schepijsje gaan eten aan de ene kant van de berg, en aan de andere kant staat de koffie met apfelstrudel altijd klaar in Oostenrijk, 's Avonds geniet ik van de meest heldere sterrenhemels, de stilte van de bergen, het knetteren van het kampvuur en de volledige duisternis die valt na mid dernacht. Ja, de afgelopen twee maanden waren echt geweldig. Maar al dat wonen en werken maakt ook moe en hongerig. En dan wil je toch maar een ding, vakantie. De eerste twee maanden van mijn avontuur in de Zwitserse Alpen zaten er twee weken geleden al weer op. Moe en voldaan stapte ik in de bus, op naar mijn vakantiebestemming Nieuwerkerk aan den IJssel. Het was de beste vakantieplek die ik mij had kunnen wensen. eigen bed als hotelkamer, mijn vrienden als mijn mede vakantiegangers en de warme zon als mijn ideale zomerweer Ik heb volop genoten van de stranden van Zeeland, de bossen in de Gelderlandse Achterhoek en de winkels in de prachtige stad Rotterdam. Terwijl ik dobberde in de Noordzee dacht ik aan de boomgaarden in Italië, de apfelstrudels in Oostenrijk en de onbeweeglijke sneeuwtoppen van Zwitserland. Wat is de wereld toch mooi. Maar niets is zo leuk als terugkomen uit het buitenland voor een vakantie in mijn eigen Nederland! Nieuwerkerk aan den IJssel - In verband met het slechte weer is het griezelen tijdens Nightmare on Hitland verschoven naar zater dag 26 juli. Klokslag 00:00 wor den griezelaars verwacht op de eerste parkeerplaats aan de lin kerkant vanaf de Hitlandselaan. Meedoen is gratis; verlichting, dus ook op gsm's, is verboden en kinderen onder de 12 jaar kun nen mee onder begeleiding van een volwassene. Wat er gebeurd tijdens deze nacht blijft gel\eim, maar wat er ook gebeurt...^.laat nooit het touw los! Voor meer informatie: melissavangelderen@gmail.com of 06-10798851. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van het WhoZnext NWK team en Team Respect, jongeren- participatiegroepen van Stichting Jeugdwerk, gingen woensdag 16 juli ter afsluiting van het seizoen een middagje paintballen. Beide groepen organiseerden het af gelopen jaar diverse activiteiten. WhoZnext en Team Respect in paintbaii-tenue. zoals het sportspektakel en een basketbaltoernooi. De jongeren en hun begeleiders beschoten el kaar met plezier met scherp. Toen jongerenwerker Allard Lammerts van Bueren een hazenpak aantrok, leegde de rest van de troepen hun magazijn op hem en was hij letter lijk en figuurlijk 'het haasje'. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk organiseert voor woensdag 30 en donderadg 31 juli een straat voetbaltoernooi op het speelveld naast de Bron. Teams, bestaande uit vijf personen, kunnen tijdens dit toernooi alles uit de kast ha len wat voetballen betreft om die felbegeerde beker te winnen. De woensdag is bestemd voor teams met spelers onder de 14 jaar. Om 14.00 uur begint de eerste wed strijd en om 17.00 uur is de winnaar bekend. Op donderdag spelen de oudere teams. Ook deze dag duurt het toernooi van 14.00 uur tot 17.00 uur. Teams van vijf personen kunnen zich inschrijven bij Allard op 06-17414338 of via allard@ta- verna.demon.nl. De kosten bedra gen 0,50 euro per persoon. Het is ook mogelijk op de dag zelf een half uur van tevoren aan te mel den op het wedstrijdterrein. Deze zomer staan er nog meer sportac tiviteiten op de agenda, waaron der een bijzondere activiteit in het zwembad. Houd deze krant in de gaten voor meer informatie.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 14