ETEC VAN VLIET LEVERT AL VIJFTIG JAAR MAATKOSTUUMS "NU LOOP IK 'M UIT, AL MOET IK KRUIPEN!" Vierdaagse 2008: kilometers pleister en duizenden blaren Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 juli 2008 pagina 15 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zevenhuizen-Moerkapelle - Een apparaat leveren dat specifiek vol doet aan de wensen van de klant. Handelsonderneming H.J. van Vliet B.V. levert aan haar klanten grondverzetmachines van haar ei gen merk ETEC, die precies aangepast worden voor de klus die de klant graag uitgevoerd ziet worden. Het bedrijf doet dit al meer dan vijftig jaar. Deze mijlpaal zal daarom binnenkort op uitbreide wijze gevierd worden. Van Vliet heeft net een nieuwe funderingsmachine gebouwd. Met de machine kunnen dam- wanden van wel twintig meter lang probleemloos in de grond worden getrild. Deze damwan- den zijn op menig bouwplaats te zien. Een machine van ETEC was recent nog betrokken bij het slaan van damwanden bij de aanleg van het spoorwegviaduct aan de Noordelijke Dwarsweg. De machine heeft een groot aan tal high-tech snufjes. Zo is deze voorzien van een hydraulische telescoperende giek, een inge bouwd powerpack die het tril- blok voedt. Door een afzetbaar contragewicht kan het gewicht verlaagd worden tot onder de zestig ton, zodat de machine nog zonder vergunning vervoerd kan worden. De machine kan ook ge bruikt worden om na afronding van werkzaamheden de dam wanden weer te verwijderen. Van Vliet is groot geworden met het aanpassen van machines aan de wensen van de klanten, door directeur Henk van Vliet het 'maatkostuum' genoemd. Claus Hvirring legt het concept verder uit: "Wij schaffen basismachines aan. Dit zijn vijftig ton wegende graafmachines die afkomstig zijn uit Korea. De spullen die op het apparaat komen maakt ons be drijf zelf. Een sloopbedrijf vroeg bijvoorbeeld een keer om een machine die ook hooggelegen verdiepingen kon slopen. Ons bedrijf maakte vervolgens een machine met een giek van 26 me ter lang. Omdat dit ook de stabi liteit van het voertuig benadeelt, vervingen we het onderstel door een hydraulisch uitschuifbare rups van 3,5 meter breed en 6 meter lang." Van de nieuwe fun deringsmachine is bovendien de giek uitschuifbaar, zodat de damwanden in één keer de grond in getrild kunnen worden. Soms worden onderstellen in zijn geheel verwijderd. Dit gebeurt onder andere bij overslagkranen die op baggerschepen geplaatst worden. De overslagkranen kun nen daar over het dek bewegen door middel van een rails. Veel klanten van Van Vliet zijn gevestigd in Nieuwerkerk aan den IJssel, een gemeente die mo menteel veel projecten uitvoert. "Naast Nieuwerkerk levert ons bedrijf ook veel aan klanten ver spreid over heel Nederland, onder andere in Eembrugge en Drach ten," aldus de heer van Vliet. Door de vele machines heeft het bedrijf een groot bedrijfsterrein nodig. Van Vliet: "We hebben drie jaar geleden een vestiging gekregen aan de Transportweg, maar die is eigenlijk al weer een beetje te krap. Er staan ondertussen rede lijk wat machines buiten." Door de zeer klantgerichte benadering levert het bedrijf inmiddels bijna vijftig jaar machines aan klanten. "Op 30 augustus bestaat ons be drijf vijftig jaar. Dit gaat natuur lijk gepaard met een feestje. Er zullen onder andere demonstra ties zijn van een vrachtwagen van de Dakar-rally en een raceauto, beide zijn door ons gesponsord. Daarnaast zullen jazz en turn ver eniging T.O.O.S. en Shanty-koor 't Kraaiennest een optreden ge ven," kondigt Van Vliet trots aan. Opa en kleinzonenmét gladiolen. Een overweldigende ontvangst en het felbegeerde Vierdaagsekruis was hun deel. Metha Simons en Jan van der Pot uit Zevenhuizen maakten hun de buut in Nijmegen. En al viel het niet altijd mee - tijdens de laatste dag was het een kwestie van 'pon cho aan, poncho uit' - het is voor deze helden zeker niet de laatste keer dat ze meedoen. Metha en Jan, maar ook andere deelnemers, hielden voor het Hart van Holland een dagboek bij. Voor meer Nijmeegse Avonturen: www. hartvanholland-online.nl Dat heet: moe maar voldaan... Het Rode Kruis had er weer een behoorlijke klus aan: kilometers 'pleistermateriaal' werd er weg- geplakt tijdens de vier wandel- dagen. Vooral op doorgeprikte blaren; hoeveel blaren zullen er uiteindelijk ontstaan zijn? Twee per persoon, op iedere voet één? Zeventigduizend blaren voor de bijna 35.000 deelnemers die de Vierdaagse uitliepen? Het aantal uitvallers was dit jaar iets lager dan vorig jaar. Wel gaven juist op de laatste dag nog 265 per sonen er de brui aan: nat, koud, zere voeten... Voor al die volhouders - 34.962 helden - kwam dan uiteindelijk de Via Gladiola in zicht. De blaren zijn vergeten, de pijn lijke spieren, de regen, we zijn er bijna... Diverse Vierdaagsegangers namen de moeite het Hart van Holland op de hoogte te houden van hun be levenissen. Zevenhuizenaar Gerard Perdijk was wederom een van de bijna 35.000 deelnemers die de finish passeerde. Vier dagen wandelen, niet alleen voor de saamhorigheid, de spor tiviteit en de gezelligheid, maar vooral voor Sophietje. Twee jaar geleden startte hij de Vierdaagse als sponsortocht voor het Sophia Kinderziekenhuis. Toen werd de tocht afgelast vanwege de hitte en 'moest' Perdijk opnieuw in trai ning voor de Vierdaagse van 2007. Tekenaar Ernst de Vogel gebruikte destijds de strip op de voorpagina °m de aandacht te vestigen op de sponsorloop. De prestatie van Per- Voetcontrole. de voeten tijdens zo'n groot wan delevenement als de Vierdaagse. "Hiervoor moest ik iedere wandel dag na het finishen naar het tentje van de kliniek om over matje met een scanner te lopen en werden mijn voeten gefotografeerd. Om vergelijkingspunten te hebben werden voor de foto's een aantal kruisjes op mijn voeten getekend en ook een kruisje op mijn kuiten. Dit laatste maakte een aantal wan delaars nieuwsgierig toe ik met een korte broek liep." De Waddinxveense neven Davey Jager (12) en Jesper de Knegt (14) gingen op voor hun eerste Vier daagse. Dat deden ze niet alleen, ze werden vergezeld door opa Jager, die voor de zesde maal deelnam. Pijnlijke voeten, heuvels bedwin gen, alles werd goedgemaakt door de aankomst op de Via Gladiola. Debuut voor Jan en Wim Huurman. ten name van P.J. Veerman, onder vermelding van sponsoring Gerard Perdijk. Voor Jan en Wim Huurman was het de eerste keer dat zij de Vierdaagse liepen. Ondanks een niet helemaal vlekkeloze voorbereiding door een meniscusoperatie voor Jan, twee maanden voor de start, en een knieblessure voor Wim hebben ze het allebei voltooid. Huib en Bas den Hollander en Jack Haasnoot voltooiden de wandel tocht der wandeltochten even eens. Huib liep voor de twaalfde keer, Bas voor de vijfde keer en Jack voor de eerste keer. Zij verble ven op een door de gemeente aan gewezen sportpark bij Quick 1888 te Nijmegen. Piet Paulusma kwam op woensdagavond nog even langs voor de komende weersverwach ting. Even op de foto met Bas en Jack... Op de foto met de weerman. "Nu loop ik 'em uit, al moet ik kruipen!", dacht Moerkapellenaar Marcel Hertog bij aanvang van de vierde dag. Marcel liep voor de derde keer en deed mee een on derzoek over de drukverdeling van dijk leverde uiteindelijk 6000 euro op. En als je eenmaal de Vierdaag se gelopen hebt, dan krijg je de smaak te pakken. Dus niks laatste keer, gewoon weer meedoen in 2008 en er dan ook maar weer een sponsortocht van maken. Giften zijn overigens nog steeds welkom: 340428155

Hart van Holland | 2008 | | pagina 15