TCN JEUGD PRESTEERT GOED IN GOUDA NIEUWERKERKS THEATERGEZELSCHAP MAAKT PARADE OP HITLAND FESTIVAL Pu LITI E nieuwerkerk INSCHRIJVEN SC00TM0BIELT0CHT CURSUSSENMARKT IN BIBLIOTHEEK KERKDIENSTEN ZONDAG 27 JULI TENNIS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 juli 2008 pagina 17 De verleiding van Het Stek: kom binnen kom binnen... Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gymzaal van de PWA school staat een vijftiental mensen in een cirkel. Ze rekken en strekken en roepen in koor: Tikke takke tikke takke". En: "Potten en pannen, potten en pannen". Wie is dit groepje zonderlingen? Het is theatergroep Het Stek dat in het diep ste geheim de voorstellingen voor het Hitland Festival repeteert. Door Christine de Vos Regisseur Jetty Smit heeft de wind eronder. Dat moet ook, want er staan nog maar twee repetities gepland voordat de lange zomer vakantie begint. Direct na de war- ming-up van lijf en stembanden, want dat is het getikketak, neemt ze de logistiek door: "Als je niet aan de beurt bent, ga je je verkle den en zorg je dat je de rekwisie ten in orde hebt. Op de lijst staat wanneer je op moet." Amateur theatergroep Het Stek is voortgekomen uit de openlucht theaterproductie 'Een dubbeltje op zijn kant' die zestig Nieuwer- kerkers vorig jaar juni op de plan ken bracht op de locatie achter de steenfabriek. Het gelegenheidsge zelschap speelde het waargebeur de verhaal van Arie Evergroen, de schipper die in de nacht van de wa tersnoodramp van 1953 zijn schip in een gat in de IJsseldijk boorde en zo het achterland en zijn bewo ners behoedde voor een overstro ming. "Het was een enorme happening", herinnert Bas-Jan Tukker, die des- Nieuwerkerk aan den IJssel - Di verse TCN-jeugdspelers behaalden prijzen bij het Goudse Stroopwafel Toernooi op het tennispark van Be Quick. De broers Thijs en Bob Dan iels waren in meerdere categorieën succesvol. Bob (de oudste) won in drie onderdelen, te weten jongens enkel 14, jongens enkel 17 en sa men met Tess Poot de gemengd dubbel 17 jaar. Opvallend was dat de categorie jongens enkel 17 be stond uit 47 deelnemers. De prestaties van TCN-spelers: Arianne de Winter: eerste ME10; Jorieke Bolomey: tweede ME12; Lisanne van Prooyen Schuurman: tweede ME 14; Thijs Daniels: eerste JE 12; Bob Daniels: eerste JE 14 en JE 17. Annemarie Admiraal en Naomi Pols: eerste MD 14; Maurits van Prooyen Schuurman en Chris de Vos eerste JD 10 Tristan Boer en Barend Schell tweede JD 10; Sascha Pols en Thijs Daniels eerste GD 14 Tess Poot en Bob Daniels eerste GD 17. tijds de rol van Arie Evergroen speelde, zich. "Met zestig man spelers decorbouwers, grimeurs, noem maar op hebben we de voor stelling neergezet. Jong en oud werkte heel fijn samen. Het ver schil in energie en levenservaring gaf een heel bijzondere dynamiek aan de productie. En geeft dat nu aan Het Stek." Een aantal spelers wilde het niet bij het Dubbeltje laten. Via de pro ductieleidster van het stuk kwam men bij theaterdocente Jetty Smit uit. Logopedist Rob Zeijger neemt de stemtraining voor zijn reke ning. Smit: "Ze wilden opnieuw een grote productie maken voor op het Hitland Festival. Ikzelf was daar een beetje huiverig voor. Je staat toch tussen professionele acts en ik was bang dat een groot stuk te hoog zou zijn gegrepen." Besloten werd tot een viertal korte scènes: compact, toegankelijk en herkenbaar. "Vergelijk het met de voorstellingen die ieder jaar op De Parade te zien zijn." Smit: "We zijn ons gaan buigen over de titel: 'Hitland festival, ge woon gezellig' en we zijn aan het associëren geslagen over wat ge zelligheid kan inhouden. Zo kwa men we op een aantal ideeën, die we al improviserend met de spelers hebben uitgeprobeerd en waar voor Rob uiteindelijk de teksten heeft geschreven." Ter voorbereiding ging het gezel schap een avond naar de Parade in Rotterdam, om het 'parade maken' af te kijken. "Parade maken is als je op het terrein mensen naar je voor stelling probeert te lokken met een liedje of een tekstje", vertelt Stek- speelster Daniela Zeijger. "Het viel eigenlijk een beetje tegen, er lie pen wat verklede mensen kaartjes te verkopen, maar echt verleid tot het bezoeken van hun voorstelling werden we niet. Dat was jammer, maar nu weten we wel hoe leuk het is voor het publiek als er wél goed parade gemaakt wordt." Verleiden dus. Smit verdeelt de groep in tweeën. De een is speler de ander publiek. "Ogen dicht", zegt ze tegen de spelersgroep, "en bedenk op wie je straks je aan dacht gaat richten. Dan ogen open en nodig je publiek uit de tent in te komen. Kijk ze aan, gebruik je li chaamstaal en bouw de verleiding langzaam op." Kom binnen kom binnen, zingen de verleiders van Het Stek en ho pen op een volle tent van 28 tot en met 31 augustus op het Hitland Festival. Snelheidscontrole Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie hield woensdag 16 juli tus sen 07.15 en 08.45 uur een snel heidscontrole op de Zuidplaslaan. Zo'n 475 voertuigen passeerden de radarwagen. Van dit aantal reden 22 bestuurders harder dan de maximumsnelheid van 50 km per uur. De hoogst gemeten snel heid was 72 km per uur. De over treders kunnen binnenkort een schikkingsvoorstel van het CJIB in de brievenbus verwachten. De politie zal de controles ter verbe tering van de vekeersveiligheid blijven herhalen. Rijden zonder rijbewijs Een 22 jarige man uit Moordrecht probeerde woensdagmorgen 16 juli op slinkse wijze van de poli tie een verklaring te krijgen dat hij zijn rijbewijs kwijt was. Zover kwam het niet omdat de politie na het raadplegen van de regis ters er achter kwam dat de man van de rechter niet mocht rijden. Van 28 april tot 24 december van Nieuwerkerk aan den IJssel - De Adviesraad Gehandicaptenbeleid Nieuwerkerk organiseert in sa menwerking met Stichting Evene ment voor 30 augustus de jaarlijkse tandem- en scootmobieltocht. De tocht is bedoeld voor mensen met en zonder beperking, dus part ner, vriend of vriendin kan gezel lig meerijden. Verzamelen vanaf 1015 uur bij dorpshuis De Batavier. De tocht duurt van 10.30 tot circa 13.30 uur. Informatie en inschrijven (tot 20 augustus): 0180-319729, 0180-317515 of via agn@hetnet.nl waarbij aangegeven dient te wor den met hoeveel personen men komt en met welk vervoermiddel. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek aan het Raadhuisplein organiseert in samenwerking met de Muziekschool en SCNN voor za terdag 13 september van 10.00 tot 13.00 uur een cursussenmarkt. Ie dere organisatie of particulier die cursussen aanbiedt, kan op deze markt laten zien wat de plannen voor het nieuwe seizoen zijn. Geïn teresseerden kunnen zich eventu eel ter plaatse inschrijven. Een plek op de markt is kosteloos. Informa tie en reserveren: 0180-316201. dit jaar was hem dat bij vonnis opgelegd. Na die mededeling verliet de Moordrechter het bu reau weer. Agenten hielden hem in de gaten en zagen dat hij ach ter het stuur van een bedrijfsbus stapte en wegreed. Vervolgens werd hij aangehouden en zijn be drijfsbus in beslag genomen. De politie maakt proces-verbaal op. Stenengooiers aangehouden De politie heeft woensdag 16 juli rond 22.45 uur twee man nen uit Nieuwerkerk aan den IJs sel opgepakt voor het vernielen van twee ruiten van het Station aan het Stationsplein. Met ste nen werden deze ruiten inge gooid. Dankzij getuigen konden de mannen worden opgepakt. Eén van de getuigen volgde hen en liet de politie weten waar ze waren. Het vermoeden is dat er ook stenen zijn gegooid naar een passerende trein. Dit wordt nog onderzocht. De verdachten zijn voor het onderzoek nog ingeslo ten. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur kand. A.W. Gouderjaan en 18.45 uur ds. E.M. Bakker. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur n.n.b. Prot.Gem. 9.30 uur dhr. H. Boter in De Bron. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.sticht- ingkwadraad.nl. Wie buiten kan toren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarhe id Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. De prijswinnaars uit de diverse categorieën. Bob en Thijs Daniels staan tweede en derde van links. Vervolg van de voorpagina ledereen die aan de zwemvierdaagse heeft meegedaan kreeg een medaille, maar er waren enkele deelnemers die extra gehuldigd werden. Zoals de jongste deelnemer, de 5-jarige Vivian Schuur man. Begin juli haar zwemdiploma gehaald, en nu al meedoen aan de Zwemvierdaagse. "Vivian had de medailles van haar broer en zus van de vorige jaren gezien en wilde nu zelf ook een medail le halen", zegt haar moeder. Vivian: "Het was een makkie. Van daag heb ik zelfs dertien banen gezwommen." Voor haar presta tie kreeg Vivian, naast de medaille een stempeldoos. Ook de oudste deelnemer werd gehuldigd, de 80-jarige mevrouw Van Driel. Naast haar sportieve prestatie heeft ze een grote pres tatie voor het goede doel verricht, ze heeft meer dan 170,- euro sponsorgeld opgehaald. Naast de oudste en de jongste deelnemer werd er aandacht be steed aan zwemmers die de meeste keren aan de Zwemvierdaag se hebben meegedaan, mevrouw Gerpot-Leenman, die voor de 25ste keer meedeed en Leen de Koning, die 34 keer heeft mee gezwommen. Zij kregen voor hun prestatie een bloemetje en een fles wijn. Tenslotte werd aandacht besteed aan de deelnemer die het mees te geld heeft opgehaald, de 9-jarige Kayleigh de Vries: 222,50 euro voor het goede doel. Vooraf had ze niet verwacht zoveel op te halen. "Ik dacht dat ik niet meer dan 50,- euro zou hebben, dus hier ben ik wel erg blij mee. Ik heb het geld bij familie en vrienden ingezameld. Daarnaast ben ik ook nog twee straten en een aantal bedrijven langsgegaan. Ook voor Kayleigh was dit niet de eerste Zwemvierdaagse. "Ik doe voor de vijfde keer mee en volgend jaar ga ik zeker weer meedoen."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 17