NIEUWERKERK NOG EEN OUDHEIDKAMER OPEN TONEELGEZELSCHAP RIJKER JEUGD BARRACUDA OP WEG NAAR BELGRADO DRAAIORGELS BIJ LONRADIO SCHAAPSKUDDE START ONDERHOUD GROEN TAVERNA DANCE TEAM SLUIT SEIZOEN AF "JUMtiiU vitiittmuwt M NIEUWERKERK Debuutoptreden Hitland Festival eind augustus ZWEMMEN GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK pagina 19 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 juli 2008 Nieuwerkerk aan den IJssel - Bas- tiaan Lijesen en Steven Nonnekes hebben hun trainingsstages in Eindhoven ter voorbereiding van het Europese Jeugdkampioen schap afgerond en vervolgen nu hun weg naar Belgrado, waar van 30 juli tot en met 3 augustus het Europees Jeugdkampioenschap zal plaatsvinden. Op woensdag 30 juli opent Bas- tiaan met de 100 meter rugslag. Steven maakt deel uit van de esta fetteploeg op de 4x100 vrije slag. Ook op vrijdag 1 augustus komen beide zwemmers aan de start. Bastiaan zwemt dan op de 50 me ter rugslag, terwijl Steven op de 100 meter vrije slag aan de start komt. In het weekend komen bei de zwemmers nog eenmaal aan de start; zaterdag zwemt Basti aan de 200 meter rugslag en op zondag start Steven de 50 meter vrije slag. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het ouderenprogramma 'Laat nog eens horen' zal Henk Wolswijk op maandag 28 juli van 10.00 tot 11.00 uur het een en ander vertellen over draaiorgels. Hij heeft dat al eens eerder gedaan, maar omdat gebleken is dat veel luisteraars dit een boeiend onderwerp vonden hebben de makers van het pro gramma, Jan en Dinie Visschers, Henk nogmaals uitgenodigd om meer hierover te vertellen. Natuurlijk zal er tussen de verha len door draaiorgelmuziek te ho ren zijn. Het signaal van de lokale omroep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio. nl en de kabelkrant in Nieuwer kerk aan den IJssel zijn de uitzen dingen live te beluisteren. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein is in de periode van maandag 21 juli tot en met zaterdag 23 augustus geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 14.00 uur - 17.00 uur en op vrijdag avond van 18.30 uur - 20.30 uur. Van 12 juli tot en met 15 augus tus kunnen de materialen zonder extra kosten zes weken geleend worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - DE Oudheidkamer van de Histor ische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel is zaterdag 26 juli open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselexpositie 'Knotwilgen bij Nooit Gedacht' te zien. Ook zijn er weer tal van lokale aanwinsten. De Oudhei dkamer is te vinden op 's-Graven- weg 8 in de monumentale boerd erij 'Nooit Gedacht'. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www. hvnweb.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het openluchttheaterproject van vorig jaar, 'Een dubbeltje op z'n kant', over de watersnoodramp van 1953, heeft nog een nieuw toneelgezelschap geïnspireerd. De Toekanplayers' gaan in première op vrijdag 29 augustus op het Hitland Festival 2008. Hitland Festival organisator Patri cia van Schaick is er enthousiast over: "Nog een nieuwe toneelgroep die geïnspireerd is door 'een dubbel tje', dat is toch geweldig. Het is een doelstelling die ik wilde bereiken. Met het Hitland Festival willen we amateurs en professionals samen brengen en een toneel bieden." De droom van festivaloprichters Patricia van Schaick en Jeroen Wijt man van Stichting Dreamworks, komt steeds dichterbij. Een ter ras op het festivalterrein tussen de bomen in het Hitland Bos, een aantal tenten en podia die gaan spetteren met optredens van zo wel amateurs als professionals op het gebied van theater, muziek, dans, variété, stand-up comedy en nog meer verrassende acts. De Toekanplayers gaan 'Het Wel dadigheidsfeest' spelen op het Hitland Festival. Het is een eenak ter comedy geschreven door Alan Ayckbourn. Het stuk wordt gere gisseerd door Nieuwerkerker Han van Houten, die het stuk twaalf jaar geleden regisseerde in Ob- dam (Noord Holland). Van Houten: "Het is een geweldig stuk. Het hele verhaal vindt plaats in een klein dorpje in Engeland tijdens een typisch Engelse 'fancy fair'. Door donder en bliksem loopt alles anders dan gepland. In een bijna John Cleese-achtige, chaotische sfeer, probeert Gordon Gosforth alles te redden. Het re sultaat is een prachtige 25-minu- ten comedy stuk." Het stuk wordt gespeeld door vijf spelers uit Nieuwerkerk en Ze venhuizen: Wendy Hoad, Stella Witkamp, Harmen Witkamp, Leen Vogelaar en Barry Kors. Wendy woont in Nieuwerkerk en is pre sentatrice bij de lokale omroep LON Radio, en speelde bij toneel groep Stichting Polderromance van 2005-2007. Stella en Harmen uit Zevenhuizen spelen nog langer bij Polderromance in onder andere producties zoals Man Overboord, De Jantjes, Seven Brides for Seven Brothers en nog enkele maanden geleden in De Sterfgenaam. Nieuwerkerkers Leen en Barry zijn bekend in de regio door hun de buutoptreden in 'Een dubbeltje op z'n kant' vorig jaar. Bezoekers aan het Hitland Festival kunnen niet al leen van hun optreden in 'Het Wel dadigheidsfeest' op vrijdagavond genieten maar ook van 'De Zwarte Weduwe' (toneelgroep 'Nemesis') op zaterdag. Wijco Zalm uit Boskoop is geluids technicus bij de Toekanplayers. Hij brengt zijn stagecrew, geluid en lichtervaring mee vanuit het Swan- la Theater in Zevenhuizen. De Nieuwerkerkse Germaine van Houten fungeert als souffleuse en visagiste. Het Hitland Festival wordt gehou den van donderdag 28 tot en met zondag 31 augustus op het evene mententerrein in recreatiegebied Hitland en is vrij toegankelijk. Voor meer informatie: www.hitlandfes- tival.nl. 'Nooit Gedacht' in 1916. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met ingang van vandaag, woensdag 23 juli, graast in opdracht van de gemeente, een gehoede en trekkende schaapskudde van circa 250 schapen langs de Bermweg. De schaapskudde graast eerst zeven dagen langs de Bermweg. Daarna grazen ze zeven dagen aan de Ringdijk. De schapen worden ingezet om de groenstroken op een natuurlijke manier te onder houden, zodat de aanwezige planten weer kunnen bloeien, zaad zetten en zich daarmee uit zaaien. Schapen hebben namelijk de bijzondere eigenschap dat ze goede verspreiders van zaden zijn, omdat deze zaden in hun vacht blijven hangen en in de keutels zit ten. Door het rondtrekken van de kudde ontstaat een grote variatie in bloemen en planten en dat is het doel, natuurbeheer in graslanden. Inwoners is gevraagd om begrip en medewerking bij eventuele ontmoetingen met de kudde: in dien zij de waarschuwingsborden 'kudde aanwezig' tegenkomen, is het de bedoeling dat zij hond(en) aanlijnen en/of een ander pad kiezen. Het is ook mogelijk dat de kudde in de flexibele afrastering staat, waar stroom op staat. Dit is niet gevaarlijk, maar geeft wel een vervelend gevoel bij aanrak ing. Voor meer informatie: www. maoosthoek.nl of 06-22379425. Nog een laatste keer oefenen voor de presentatie. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna vond woensdag16 juli de slotpresentatie plaats van een aan tal groepen van het Taverna Dance Team, onder begeleiding van Fabia, waarbij het publiek ook nog ver rast werd door een demonstratie 'popping and locking' van docent Besim. Met deze techniek gebruikt de danser zeer strikt gecontro leerde 'pops' van de verschillende lichaamsdelen om de illusie van een continu golvende beweging te geven. 'Locking' is een soort free style bestaande uit een complex van golvende bewegingen. In het nieuwe seizoen gaan de lessen ui teraard weer van start en kunnen leerlingen meedoen met hiphop, techniekles en 'popping and loc king'. Voor meer informatie: 0180-317740.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19