TELEURSTELLING OVER GANG VAN ZAKEN ROND OM HANDHAVINGSBELEID RECREATIEPARKEN MAATREGELEN TEGEN AUTO-INBRAKEN WERKEN MOERDREGT WERKT MEE AAN LANDELIJK INITIATIEF 'PLEZIER IN DE ZORG' BESPREKING VOORJAARSNOTA ZOMERCOMPETITIE IN HERFSTWEER _MOORDRECHT HENGELSPORT KERKDIENSTEN ZONDAG 27 JULI pagina 20 Moordrecht - Begin van deze maand informeerde het college de raad per brief over de uitvoering van het handhavingsbeleid over permanente bewoning van de recreatieparken Oosteinde. In de inleiding van de brief gat het college aan dat in de commissievergadering van 3 maart is be sloten dat er niet wordt overgegaan tot legalisering van permanente bewoning. Voor de fractie van Beter Moordrecht was dit aanleidinq dit onderwerp tijdens het vragenhalfuurtje aan de orde te stellen. Allereerst wilde de heer de Koning van Beter Moordrecht het misverstand van tafel hebben dat de commissie RO tot dit besluit gekomen was. "Immers in een commissie kunnen geen besluiten genomen worden tenzij dit door de raad formeel aan de commissie is gedelegeerd. In dit geval is dat niet aan de orde is geweest." Wethouder Gravesteijn gaf hierop toe dat het formeel beter was geweest te stellen dat na raadpleging van de commissie RO het huidige beleid ten aanzien van de recreatieparken is gehandhaafd. De heer de Koning wilde verder van de wethouder weten waarom het college de gemeenteraad de bevoegdheid ontneemt om in een openbaar politiek debat dit onderwerp te bespreken. "Hiermee doet u ook geen recht aan de mogelijkheid van burgers om tijdens de raadsvergadering gebruik te maken van het spreekrecht," aldus De Koning. Wethouder Gravesteijn reageerde door aan te geven dat het huidige beleid niet wordt gewijzigd. "In het bestemmingsplan is nadrukkelijk opgenomen dat permanente bewoning niet is toegestaan. Uit bestuursrechtspraak van de Raad van State blijkt dat de gemeente een beginselplicht heeft tenzij er concreet zicht is op legalisatie. Dit laatste is niet meer aan de orde dus gaan wij door met handhaven. Om deze reden is behandeling in de raad dan ook niet aandeorde. Echter de gemeenteraad kan volgens het reglement nog altijd zelf bepalen of iets wel of niet in de raad behandeld wordt. Burgers kunnen zich ook altijd melden om bij een raadsvergadering iets in te spreken bij geagendeerde en bij niet geagendeerde punten. Ten overvloede wil ik opmerken dat er op zich alle ruimte is geweest voor mensen om hun mening en standpunten te ventileren in beide commissievergaderingen waarin dit onderwerp is behandeld en er is dan ook ruim gebruik gemaakt van deze gelegenheid." De reactie van De Koning was fel. "U zegt met andere woorden dat wij gewoon door gaan met waar we mee bezig waren. Ik breng het college en de raad in herinnering dat wij ver voor de verkiezingen met elkaar van gedachten hebben gewisseld over dat beleid en dat er toen aanleiding genoeg was om dat beleid ter discussie te stellen. In de commissievergadering van maart die in De Zespunt is gehouden, werd door het college naar de fractie van Beter Moordrecht het beeld gegeven dat er gezocht ging worden naar mogelijkheden om tot een oplossing te komen. Als dan nu de mededeling is dat het beleid gewoon wordt voortgezet dan vraag ik mij af of mijn fractie zo naïef is geweest om te veronderstellen dat het een serieuze aangelegenheid werd? Of is het een soort 'window-dressing' verhaal geweest om in ieder geval over de verkiezingen heen te komen? Het college is ook niet teruggekomen op het gedoogbeleid zoals de minister dat heeft aangegeven. Onze fractie betreurt het dat het college geen gebruik heeft gemaakt van de mogelijkheden die de wet biedt." De heer Appelman (PvdA) voelde zich door de uitspraken van Beter Moordrecht geroepen om te reageren. "Ik voel me aangesproken om de suggestie dat het over de verkiezingen heen getrokken moest worden te corrigeren. Wij hebben een andere beleving van dat wat de heer de Koning hier nu neerzet." Wethouder Gravesteijn haakte hierop aan. "De heer de Koning geeft aan dat de commissie het eens was over persoonsgebonden beschikking of persoonsgebonden vrijstelling. Hij heeft van de wethouder echter destijds het antwoord gekregen dat hij die conclusie voor eigen rekening trok. Het college zou de mogelijkheid van een persoonsgebonden vrijstelling eerst nader onderzoeken en dat hebben wij gedaan. Het blijkt dat die vrijstelling alleen gegeven kan worden als je niet hebt gehandhaafd. Dat hebben we wel. Vandaar dat we op deze manier aan het werk zijn gegaan." Na dit antwoord van de wethouder volgde een korte schorsing op aanvraag van de fractie van Beter Moordrecht. Na kort overleg gaf de heer de Koning aan een buitengewoon onbevredigd gevoel overgehouden te hebben naar aanleiding van de beantwoording van de wethouder. Tk zal in het eerstvolgend presidium mijn collega's voorstellen om dit onderwerp op de eerst volgende raadsvergadering van 30 september te agenderen." Moordrecht - Het was tijdens de bespreking van de jaarrekening dat het onderwerp veiligheid kort ter sprake kwam. Naar aan leiding van een vraag over het inzichtelijk maken van resultaten van bepaalde maatregelen zoals bij het onderwerp veiligheid, liet burgemeester Van der Meer we ten dat de maatregelen die zijn genomen op het gebied van vei ligheid waar het gaat om auto inbraken momenteel zijn vruch ten afwerpen. "De cijfers van de politie worden in een reeks per jaar aangegeven en daar zit een bepaalde curve in. Ik weet dat we vorig jaar een meetmoment hadden waar we 84 auto-inbra ken hadden. Dit jaar hadden we er acht. Dat zijn natuurlijk hele mooie scores. Ik hoop dat de lijn die daar nu is ingezet ook wordt voortgezet," aldus Van der Meer. In september zal tijdens de com missievergadering verder over het onderwerp veiligheid wor den gesproken en meer inzicht in de politiecijfers worden gege- Moordrecht - Zorgcentrum Moerdregt heeft meegewerkt aan het lande lijke initiatief 'Plezier in de zorg'. Dit is een online interactief platform om het plezier en contact in de zorg te vergroten. Plezier in Zorg trekt het land door op zoek naar inspirerende en bruikbare ideeën, vanuit de ervaring dat 'een goed voorbeeld doet volgen'. Ter bevordering van het plezier en motivatie in de eigen zorginstelling en ter inspiratie van collega s elders in het land. Zorgcentrum Moerdregt nam deel met eer reportage over haar project 'Wensen in beeld'. Moordrecht - Verschillende fracties namen vorige week dinsdag tij dens de behandeling van de voorjaarsnota in de raadsvergadering een voorschot op de algemene beschouwingen in het najaar. De Voorjaars nota 2008 pakt positief uit omdat door het batig overschot op de jaar rekening 2007 de stand van de algemene reserve met 353 000 - is toegenomen. Voor verschillende partijen was dit aanleiding om enkele te doen aan het co,,e9e voor mogelijke bestedingen van dit bedrag. Daarnaast maakten sommige fracties van het moment qe- bruik om de afgelopen periode te reflecteren. De heer Will van het CDA beet het spits af. "Het college is in 2006 voortvarend van start gegaan met het uitvoering geven van het co alitieakkoord van de PvdA, VVD en CDA. De samenwerking van de coalitie verloopt naar wens." De heer Will noemde ondermeer de brede aandacht voor zorg, welzijn, sport en de wet Maatschappelijke Ondersteuning en goed onderwijs en goede schoolgebouwen. Op beide speerpunten gebeurt er veel. Ook over de fusie liet de heer Will zich positief uit. Wel waarschuwde hij het college dat de fusie de aan dacht niet moet afleiden van 'louter Moordrechtse belangen'. Ook de heer de Koning (BM) sprak hierover zijn zorgen uit. "Let op dat de inzet voor de fusie niet ten koste gaat van de inzet voor de inwoners van Moordrecht." De CDA-fractie deed ook een aan tal suggesties voor de begroting van 2009. "Wij denken dan aan de €350.000, - die als overschot op de jaarrekening van 2007 prijkt en waaraan nog geen bestemming is gegeven. Deze liggende gelden zouden eenmalig verstrekt kun nen worden aan extra inzet voor bikers en boa's indien dat nodig zou zijn en een grotere inzet van de jongerenwerker. Een deel kan besteed worden aan het op peil brengen van onderhoud van de openbare ruimte en het openbaar groen en ter verdere invulling van het beschermde dorpsgezicht waar wij voor gaan." Als laatste noemde de heer Will de voortgang van het project herontwikkeling Molukse Wijk. Het CDA wil geld vrijmaken voor de extra kosten die dit proj ect met zich meebrengt. De heer van der Linden reageerde enigszins verbaasd op de voorstellen van het CDA. "Vorig jaar november heeft Beter Moordrecht een motie ingedi end voor extra geld voor herontwik keling van de Molukse Wijk. Toen is die motie weggestemd en nu vraagt het CDA extra geld hiervoor. Met het speerpunt leven in een mooi en groen dorp raakt de heer Will ons helemaal. Onze politieke partij is al enkele jaren bezig met de verbeter ing van de buitenruimte. In 2006 heeft onze fractie een motie inge diend waarin wij extra geld hebben gevraagd voor het onderhoud van groen. Maar wij voelen ons nu erg gesteund." Behalve het CDA deden ook de andere fracties suggesties voor de besteding van het overschot en spraken hun zorgen over bepaalde zaken uit. De PvdA pleitte voor ac tiviteiten waar het hele dorp iets aan heeft. "Voorstel zou kunnen zijn activiteiten waar sport en cul tuur een rol spelen en waar de sa menhang tussen de Moordrechtse bevolking bevorderd wordt", aldus de heer Loch. Verder was de PvdA terughoudend met het doen van voorstellen. "Wij hebben de coalitie prioriteiten meegegeven voor de hele periode. Wij hebben vertrou wen dat het college er in slaagt om een begroting te maken die recht doet aan de prioriteiten die gesteld zijn in het coalitieakkoord." De SGP maakte zich zorgen over tijdelijke bestrating in het dorp. "Is dat nu wel de juiste oplossing? We zien nu na een jaar al behoorlijke putten. In andere gemeenten kom ik dit beleid van tijdelijke bestrating niet tegen." Verder gaf de heer van der Linden (SGP) aan zich zorgen te maken over de ontwikkelingen met betrekking tot de woningbouw. "Bestaande woningen staan langere tijd leeg terwijl elders wordt gebouwd. Ik wil het college meegeven of het welli cht mogelijk is om te kijken naar de bouwproductie voor het komende half jaar." De heer de Koning conclu deerde dat de stevige samenwerking van de coalitie de afgelopen jaren heeft geleid tot een vermindering van het dualisme. "Het dualisme in Moordrecht leeft niet meer", aldus De Koning. Daarnaast waarschuwde hij om de huid nog niet te verkopen voordat de beer geschoten is. "We doen wel of we 350.000, - over heb ben maar de overzichten van mei en juni hebben we nog niet gezien en die kunnen nog wel voor verrassin gen zorgen." Toch deed ook Beter Moordrecht enkele suggesties voor de besteding van het overschot. Zo sprak Beter Moordrecht haar steun uit voor meer geld voor veiligheid en gaf de fractie het college mee om de OZB-belasting volgend jaar op nul te houden. Dit tot tevreden heid van de VVD-fractie. "Wij vin den het mooi dat Beter Moordrecht ons eerder gedane voorstel om de OZB niet te verhogen ontarmt", zo stelde de heer van Tilborg. Hij wees echter er ook op dat zorgvuldigheid is gepast. "Er ontbreken op dit mo ment nog gegevens en daarom vin den wij het niet gepast om nu al richting aan dit bedrag te geven." Ook wethouder Gast wees de frac ties hier namens het college op. "De financiële effecten van meerdere onderwerpen uit deze Voorjaars nota kunnen nog niet inzichtelijk gemaakt worden. Het opstellen van de begroting van 2009 is nog met zo veel onzekerheden omgeven dat wij geen structureel nieuwe voorstellen doen. We voeren het collegepro gramma door op het niveau dat we hebben afgesproken. Er is bij het college een terughoudend beleid voor structurele uitgaven met rui mte voor incidentele toevoegingen. De signalen die nu in de raad zijn ge geven nemen we mee en zullen we bespreken." Kaartje in wensboom Twee jaar geleden begon Zorgcentrum Moerdregt met het initiatief dat nieuwe bewoners een kaartje in de wensboom mochten hangen. De wensen van de bewoners zijn heel divers. De afgelopen twee jaar varieerden de wensen van een ligbad en lekker wandelen met een hond tot het bezoeken van het ouderlijk huis op de Molukken. Activiteitenbegeleidster Hilda de Boer: "Verwennen is veel dichterbij dan je denkt. Het gaat vaak om hele kleine concrete wensen, zoals patat eten of een bewoonster die graag haar zoon een optreden wil laten verzorgen in het huis." Verwenweek Inmiddels kunnen alle bewoners ieder jaar hun wensen kenbaar maken voor de verwenweek: een week waarin allerlei speciale activiteiten/verwenmomenten plaatsvinden. Bewoners kiezen dan uit 20 mogelijkheden uit het 'wensenboekje'; zoals een feestelijk ontbijt, voorgelezen worden uit je lievelingsboek, speciale uitstapjes, bezoek aan een beautysalon of wandelen met de hond. Deze week geeft extra veel plezier, gezelligheid, gesprekstof en nieuwe prikkels en contacten. Wensen vervullen in de verwenweek: een goede keuze De meeste wensen van de nieuwe Moordrecht - De negende wedstrijd in de zomercompetitie van Hengel sportvereniging Moordrecht werd in herfstachtig weer gevist langs de oever van de Oude Rijn bij Zwam- merdam. De 21 deelnemers vingen hoofdzakelijk kleine vis en af en toe een scheppertje. Glorieus dagwin naar werd Peter met 6.8 kilogram. Volgende week zal het 60+ concours gevist worden aan de Oude Rijn bij Nieuwerbrug. De uitslag in de A- groep: 1.Peter Kuster met 6.800 kilogram, 2.John van Uunen met 5.320 kilogram en 3.Ron Hofland met 2.330 kilogram. In de B-groep werd Ferdi Bakker eerste met 1.980 kilogram, gevolgd door Arjan Boon met 1.720 kilogram en Hans Speul- man op een derde plaats met 1.700 kilogram. In groep C won Eddy Breedijk met 0.510 kilogram, ge volgd door Karei Kuipers met 0.430 kilogram terwijl Bart Klarenberg derde werd met 0.410 kilogram. bewoners worden in 'de verwen week' vervuld. In de verwenweek zijn er tal van veranderingen en verrassingen. Zorgmanager Ria van Wilgen: "Hierdoor is de sfeer anders: opener en positiever. Bewoners zijn dan blij voor elkaar en nieuwsgierig. De verwenweek brengt bewoners, medewerkers en vrijwilligers dichter bij elkaar." Website en kettingbrief De reportage over'Wensen in beeld' is te vinden op de website www. plezierinzorg.nl.Daarnaastwordtde reportage als kettingbrief verspreid naar andere zorginstellingen. Met de kettingbrief wil het Meldpunt medewerkers en cliënten stimuleren om goede praktijkvoorbeelden en ideeën vast te leggen en als een estafette door te sturen naar andere instellingen. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur dhr. E. More. Ger. Kerk 10.00 uur SoW in de Dorpskerk. Herv. Gem. 10.00 uur ds. O. Matu- lessy (SoW-dienst in Dorpskerk). Herv. Gem. Bethel 11.00 uur ds. A. Schroten en 18.30 uur ds. C. van der Scheur. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 20