IRS THEMA AVONDEN VOOR IEDEREEN EEN PIEK IN DE KRISTAL ZOMERCARROUSEL KAMPEREN IN HARTJE ROTTERDAM JEUGD VAKANTIEPASPOORT MOOIE VAKANTIEMOMENTEN OP WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINE.NL NESSELANDE KERKDIENST ZONDAG 27 JULI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 juli 2008 pagina 23 Rotterdam - De ware campinggast kan van donderdag 31 juli tot en net zondag 3 augustus genieten van 'stadstaferelen in campings feren'. Camping Rotterdam brengt een afwisselend programma met op donderdag van 20.00 tot 21.00 uur The Pedro Delgados en Sinas van 21.30 tot 22.30 uur. Op vrijdag treedt Leslie Nielsen op van 20.00 tot 21.00 en Defunkt van 21.30 tot 22.30 uur. Op zaterdag wordt van 19.30 tot 20.00 uur de feesttent geopend Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. H.J. Franzen. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse- lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WO- NIO 010-2222811 of info@nesse- web.nl Nesselande - Kinderen en jon geren uit de wijken Hollands Glorie en Nessegaarde kun nen zich tot en met dinsdag 26 augustus vermaken bij de Zo- mercarroussel, een wekelijkse serie kinder- en jongerenacti- viteiten, georganiseerd door bewoners van de wijk. Dinsdag 22 juli trapten de orga nisatoren af met knutselen en buitenspelletjes van 14.00 tot 17.00 uur op het plein ter hoog te van de Salvador Dalistraat 13. Het verdere programma ziet er als volgt uit. Op 29 juli: hockey-boarding, knutselen en een optreden van De Grabbel- doos; 5 augustus: knutselen en buitenspelletjes; 12 augustus: hindernisbaan, knutselen en optreden van Kids Totaal Eve nementen en Poppentheater; 19 augustus: knutselen, buiten spelletjes en een presentatie van de deelgemeente van het Speelbalkon en tot slot op 26 augustus: circus, springkussen en voetbaltoernooi. De bewoners worden onder steund door het opbouwwerk en de wijkorganisatie Wonio, jongerenwerk en sport re creatie. Behalve een bijdrage vanuit de Opzoomercampagne hebben de organisatoren een budget gekregen van Woon- corporatie Woonbron en de Deelgemeente Prins Alexander. Vrijwilligers zijn nog welkom. Nesselande - Goed nieuws voor de Rotterdamse wijk Nesselande: de oplevering van multifunctioneel centrum De Kristal komt in zicht. In het najaar opent deze bijzondere locatie voor ontmoeting en dienst verlening haar deuren. Van vrij gezel tot gezin, van jong tot oud, van gezond tot zorgbehoevend - iedereen uit de wijk doet mee in De Kristal. De centrale ligging in de wijk - vlakbij het (toekomstige) winkelgebied, de boulevard en metrostation Nesselande - maakt De Kristal goed bereikbaar. In april opende De Kristal haar deuren al voor de huurders van de 185 levensloopbestendige wonin gen, een gezamenlijk initiatief van stichting Humanitas en Patrimo nium Woonstichting. Op de begane grond van De Kristal komt straks het multifunctionele centrum, voorzien van alle moder ne gemakken en diensten op het gebied van informatievoorziening, gezondheidszorg, dienstverlening. ontspanning, ontmoeting en cul tuur. Het aanbod is laagdrempelig, aantrekkelijk en divers. Elke wijk bewoner kan deelnemen aan acti viteiten en gebruik maken van de voorzieningen. In De Kristal in onder andere een vestiging van Bibliotheek Rotter dam te vinden, een restaurant, zorghotel, gezondheidscentrum, apotheek, een polikliniek van het IJsselland Ziekenhuis, diverse ont moetingsruimten en theaterzalen. De Kristal is gevestigd op de hoek Cypruslaan en Korfoepad in Rot- terdam-Nesselande. Rotterdam - Wethouder Leonard Geluk van Jeugd, Gezin en Onderwijs heeft in het bijzijn van circa 50 kinderen op woensdag 16 juli op de Pan nenkoekenboot aan de Parkhaven het eerste Jeugd Vakantiepaspoort uitgereikt aan de Jeugdambassadeurs van de Rotterdamse deelgemeen ten. De overhandiging is het startsein voor een zomer vol leuke activi teiten en attracties voor alle basisschoolkinderen uit Rotterdam en Al- brandswaard. Met het Jeugd Vakantiepaspoort kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar in 40 dagen op reis door Rotterdam. Rondneuzen in de ge heime kamers van Villa Zebra, ge nieten van kleine treinen in Railz Miniworld of bekende attracties als Spido, Euromast of Plaswijck- park bezoeken. Meer dan 100 at tracties zijn met het Jeugd Vakan tiepaspoort van 19 juli tot en met 31 augustus kosteloos of heel voor delig te bezoeken. Het Jeugd Vakantiepaspoort (op lage 75.000) bestaat al 22 jaar en is altijd gemaakt door de dienst Sport en Recreatie van de gemeen te Rotterdam. Dit is het eerste jaar dat Rotterdampas het Jeugd Va kantiepaspoort uitgeeft. met Convoi Exceptional. Van 20.00 tot 21.00 uur is er een bingo Fred Kaps goochelshow, waarna tot 22.00 uur Campina Reggae op het podium staat. Zondag 3 augustus treedt Son 5 op van 20.00 tot 21.00 uur en van 21.00 tot 23.00 uur DJ Ramses. Elke avond van 23.00 tot 01.00 uur is er een stille disco. Radio Manuela, The Stereo Bro thers, Paddy's Pubquiz, Herruman Gary, Camping! The Musical!, RK Openlucht Luchtinstrumenten 2008, Nachtgolfen, Stille Disco en vele anderen. Voor meer informatie en plek hu ren: www.campingrotterdam.nl. Wees snel, want bijna alle plekken zijn verhuurd. Toch liever thuis sla pen? Dan is de toegang vrij. Camping Rotterdam maakt onder deel uit van De Rotterdamse Zo merfestivals. Rotterdam-Zevenkamp - Stichting In de Rechte Straat (IRS) organi seert voor het komende seizoen een aantal thema-avonden met als doel het reformatorische ge dachtegoed levend te houden en de bezinning op Bijbelse thema's te bevorderen. De avonden, die plaatsvinden in de aula van het Wartburg College, locatie Revius, Piccolo 50, starten om 19.45 uur en staan gepland voor woensdag 8 oktober, 26 november, 14 januari, 11 februari, 4 maart en 1 april. De thema's zijn achtereenvolgens het gebed, schuld en belijdenis, ge bedsgenezing, zegen of vloek, de opstanding der doden en buiten de kerk geen zaligheid. De toe gang bedraagt 3,- euro. Bevangen door de schoonheid van de grotten van Lascaux, de Taj Mahal of Schiermonnikoog wilt u nog maar een ding: dit moois met iedereen delen. Maar om nu een paar honderd ansichtkaarten te schrijven, of erger nog, een paar honderd postzegels te likken is u vast al te gortig. Dat hoeft ook niet. Stuur uw mooiste, grappig ste, ontroerendste of vreemdste vakantiekiekjes naar online@hart- van-holland.nl en de hele Zuidpias geniet online mee van uw zonson dergang, de moedige zwempogin- gen van uw jongste, of het bord met 'cervelles de veau', waarvoor uw Wat-en-hoe-Frans-gidsje u niet heeft gewaarschuwd. En als u toch in het internetcafé bent, kijk dan ook even wat uw dorpsgenoten meemaken: www.hartvanholland- online.nl Er is een doorlopend programma met Midgetsjoelen, Convoi Excep tional, Tony Banks, Oldtimerdating, Candy Angels, Flirtworkshops, Voor meer informatie: 0183- 589795, 0180-520911 of 010- 2866022.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23