GERRIE VAN ZANTEN NEEMT AFSCHEID VAN HET ONDERWIJS PlfLITI E BERICHTEN VERANTWOORD KINDERSPEELGOED BIJ WERELDWINKEL 140 km/u over de Zuidplasweg Aanhoudingen na rijden <n gestolen auto Politie neemt rijbewijs in Overval op slachterij KERKDIENSTEN ZONDAG 3 AUGUSTUS pagina 9 Zevenhuizen - Juf Gerrie van Zanten nam op 17 en 18 juli, na bijna 40 jaar op verschillende scholen in Zevenhuizen en omgeving gewerkt te hebben, afscheid van het onderwijs genomen. In deze 40 jaar is er veel gebeurd en heeft ze zowel veel leuke als een aantal moeilijke momenten meegemaakt. Maar ondanks alles kijkt ze met veel plezier op deze lange periode terug. Door Marlonneke Willemsen Juf Gerrie is begonnen als lerares van groep 3 op een basisschool in de Schilderswijk in Den Haag. Hier heeft ze een aantal maanden ge werkt, totdat ze begin 1970 een telefoontje kreeg van de heer Hui- zinga van de Christelijke Nationale School (later De Eendragt) in Ze venhuizen. "Ik was in die periode net, samen met mijn ouders, naar Moerkapelle verhuisd. Omdat we thuis maar één auto hadden en ik in Den Haag werkte, kreeg ik de auto van mijn ouders. Dit bete kende dat als ze hem dan toch een keer nodig hadden, ze mij eerst naar Den Haag moesten brengen en mij na school weer moesten komen ophalen. Dat was een heel gedoe. Ik was dan ook erg blij dat de heer Huizinga belde om te vra gen of ik op 1 april in Zevenhuizen wilde komen werken. Hier kon ik lekker op de fiets naartoe." De baan op De Eendragt had nog meer positieve effecten, want hier heeft juf Gerrie haar man, Sjaak van Zanten, leren kennen. "De school ging altijd op het eind van het jaar met de leerlingen van groep 8 op kamp naar Dongen en alle personeelsleden gingen daar mee naartoe. Hierdoor leerde ik gelijk al mijn collega's goed ken nen en een van deze collega's was Sjaak. Deze situatie was in het be gin best nog lastig. Omdat mijn man boven zat en mijn klaslokaal beneden was, konden we niet zo gemakkelijk met elkaar praten. We konden immers niet zomaar naar boven of beneden lopen. Als oplos sing hiervoor hebben we toen een eigen telefoonlijntje aangelegd. Het eerste gedeelte van onze re latie bestond dus voornamelijk uit telefooncontact." In 1971 zijn juf Gerrie en meester van Zanten ge trouwd in Zevenhuizen. Hier werd school natuurlijk bij betrokken. "Er is niets leuker dan trouwen als juf en meester. Alle kinderen waren hierbij aanwezig en de burgemees ter deed zelf de huwelijksvoltrek king. Dat was erg speciaal." Een ander speciale gebeurtenis uit die tijd die juf Gerrie zich nog goed kan herinneren is de verhuizing van De Eendragt naar een nieuw schoolgebouw. "De gemeente had hierte vroeg toestemming voor ge geven, waardoor niemand iets van de verhuizing mocht weten. We mochten bijvoorbeeld ook geen feest ter ere van de verhuizing ge ven. Omdat ik dit belachelijk vond, heb ik toen maar een feest in het gebouw georganiseerd, zodat nie mand kon zien dat er een feest was. We hebben onder andere een grote speurtocht uitgezet, zodat de leerlingen het gebouw goed konden leren kennen." Toen juf Gerrie in 1975 haar eerste kind kreeg moest ze min of meer gedwongen ophouden met wer ken. "In die tijd waren er weinig banen in het onderwijs en werd het "De Eendragt heeft altijd een belangrijke rol in mijn leven gespeeld.' doorwerken van een getrouwde vrouw een beetje gezien als brood roof ten opzicht van de mensen die naar een baan zochten. Omdat ik niet helemaal wilde stoppen heb ik tussen 1975 en 1985 op een groot aantal scholen in de regio ingeval len. In 1986 ben ik gaan werken op de Nessevliet in Oud Verlaat en in 1989 kreeg ik hier een volle baan. Toen men, door interne pro blemen, op zoek moest naar een nieuwe directeur, heb ik hier een aantal jaren als interim-directeur gewerkt. Dit was voor mij nogal een sprong in het diepe en het was ook nogal een heftige tijd. Door de problemen moesten we met het hele team de school weer zien op te bouwen en hierbij ontstonden soms best wat spanningen. Geluk kig zijn we in ons doel geslaagd en zijn we er met z'n allen sterker uit gekomen." Omdat juf Gerrie meer aandacht aan haar gezin wilde besteden, is ze in 2000 teruggegaan naar De Eendragt, waar ze een minder drukke baan kon krijgen. Hier heeft ze nog een aantal jaar met veel plezier lesgegeven. "De Eendragt heeft altijd een belangrijke rol in mijn leven gespeeld; als lerares, als de vrouw van en als moeder. Ik vind het een erg warme school, die de leerlingen als individu ziet en uit iedereen het maximaal haalba re wil halen. Elk kind is belangrijk en er wordt niet alleen aandacht besteed aan de leerlingen met problemen. Dit vind ik erg belang rijk. Ik ben dan ook erg dankbaar, naar de ouders en het team toe, voor het mooie afscheid dat ik heb gekregen. De rompslomp van het onderwijs zal ik niet gaan missen, maar het contact met de leerlin gen en ouders des te meer." Zevenhuizen - De politie heeft wederom in de vroege uurtjes op de Provincialeweg N219, de Zuid plasweg, een snelheidscontrole gehouden. Van 4.10 uur tot 10.30 werden 3.961 automobilisten ge controleerd. 289 reden harder dan de toegestane snelheid van 80 km/u. 47 van de overtreders reden zelfs harder dan 100 km/u. Het is bekend dat er voornamelijk in de vroege uurtjes hard wordt gereden. In de eerste twee uur werden dan ook al 108 overtreders gepakt die soms behoorlijk hard reden. Snelheden van 140 km/u, 126 km/u, 125 km/u, 124 km/u (2x) werden gemeten. De politie zet de controles voort. Pas op je snelheid Ongeveer één van de drie letselon gevallen wordt veroorzaakt door te hard rijden (www.rijmetjehart. nl). Ook is je snelheid bepalend voor de ernst van een ongeval. Een aanrijding met dertig kilometer per uur kost één op de tien voet gangers het leven. Een aanrijding met vijftig kilometer is fataal voor vijf op de tien voetgangers. Een paar kilometer harder maakt dus een groot verschil. Zeker in drukke verkeerssituaties moet je als au tomobilist snel en tijdig kunnen reageren. Let daarom op je snel heid. Want hoe harder je rijdt, hoe langer het duurt voor je stilstaat. Zevenhuizen - De politie heeft zondag 27 juli rond 2.45 uur drie jongens uit Rotterdam van 16, 17 en 18 jaar aangehouden die reden 'n een in Rotterdam gestolen auto. 0p de Zuidplasweg zagen agen ten de auto rijden en gingen even later over tot een controle van de euto en inzittenden. De bestuur der, de 18-jarige, bleek te veel te hebben gedronken. Bij zijn adem analyse kwam hij uit op 405 ug/l (limiet beginnend bestuurder 80 ug/l). De verdachten verklaarden dat zij de auto niet hadden ge stolen en dat ook niet wisten. Ze mochten ervan iemand uit Rotter dam in rijden. De politie heeft de auto in beslag genomen. Tegen de verdachten wordt proces-verbaal ter zake heling opgemaakt. De be stuurder krijgt daarnaast nog een proces-verbaal voor het rijden on der invloed. Zevenhuizen - De politie heeft woensdag 23 juli het rijbewijs in genomen van een 63 jarige auto mobilist uit Zevenhuizen. De man werd rond 15.25 uur op de Van der Duynlaan gecontroleerd nadat de politie van een Haagse collega in vrije tijd een melding kreeg dat hij vermoedde dat de man onder invloed zijn auto bestuurde. Hij had namelijk nogal wat rijbaan nodig. Bij de controle bleek al snel van drankgebruik. De man werd aangehouden en er volgde een ademanalyse. De uitslag hiervan was 665 ug/l. Naast het innemen van zijn rijbewijs krijgt de man een proces-verbaal voor het rijden on der invloed. Zevenhuizen - Bij een gewapende overval op een slachterij aan de Bierhoogtweg is donderdag 24 juli een nog onbekend geldbedrag buitgemaakt. De overvaller, een ongeveer 17 jarige jongen kwam rond 10.15 uur het kantoor binnen en bedreigde de daar aanwezige medewerkster met een vuurwa pen. Vervolgens is hij er met het geld op een scooter vandoor ge gaan. De politie startte direct na de melding een uitgebreide zoek actie naar de dader en zette daar bij ook een helikopter in. Naspeu ringen hebben tot op heden nog niet geleid tot de aanhouding van de overvaller. Vakantietijd! Kinderen kunnen naar hartelust spelen. Maar dan wel graag met verantwoord kindvriendelijk speelgoed. In wereldwinkels is zulk speelgoed te vinden. Het is degelijk, vaak van hout en er zijn geen giftige verfstoffen gebruikt. Wereldwinkel Z-M verkoopt speel goed van producent Lanka Lamai (Srilanka). Vooral de brandweer auto, de ark van Noach en de boer derij zijn erg populair. Unicef is vooral bekend om de mooie kaarten. Maar in de We reldwinkel staan ook geboorte geschenken en speelgoed. Nijntje is te vinden op de producten 'Aan tafel met Nijntje": een bordje en kommetje, een beker en een kin- derbestekje. Er is speelgoed voor heel jonge kinderen: knuffeltjes, stapelblok ken, babyboekjes enzovoort. Voor grotere kinderen heeft Unicef knutselmateriaal en legpuzzels. En misschien mogen kinderen in de vakantie eens zelf een recept uitproberen van het Unicef kinder kookboek. De aankoop van speelgoed uit Sri lanka geeft producenten en hun kinderen een betere toekomst door middel van eerlijk loon, een langdurige arbeidscontract en goed onderwijs. Unicef heeft 150 landen als 'werkterrein'. De orga nisatie geeft aandacht aan goed onderwijs, bestrijding van hiv, aids en malaria en beschermt kinderen tegen uitbuiting en geweld. Met de aankoop van Unicefproducten wordt dit werk gesteund. Wereldwinkel Z-M, Dorpsstraat 202D is óók in de vakantieperiode geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, vrijdag tot 17.00 uur. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. J. Voor douw en 19.00 uur ds. E.J.N. Kro nenburg. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds D.H. Bosma. Geref. Kerk 9.30 uur dra. L.M Schermers. Ver.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds. A Wetenweerde. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur en 18.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur kand N.A. Donselaar en 16.00 uur ds.L Groenenberg. Herv. Gem. 10.45 uur kand. T.C Zuijderduijn en 18.30 uur prof.dr. W. Balke. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw, J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maat schappelijk werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Zevenhuizen elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreek uur: Weideplantsoen 20, Moer kapelle; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of nfo@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris- weg 77-79, 2805 AH Gouda (in gang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00-20.00 uur.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9