"IK KON EERDER NOTEN DAN BOEKEN LEZEN" KATEN, RAPPEN EN SPRAYEN OP URBAN OPEN AIR W IIII 11 II KERK Pianolerares Meranke van Milaan stopt na veertig jaar. KERKDIENSTEN ZONDAG 17 AUGUSTUS MEDITEREN MET VEDJ VEDJ GRIEZELT0CHT Z0MERDRIVE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 augustus 2008 pagina 17 Nieuwerkerk aan den Ussel - Omdat het eigenlijk de bedoeling was dat pianolerares Meranke van Milaan pas volgende zomer zou stoppen met lesgeven, waren veel leerlingen verbaasd toen ze deze week een brief in de bus kregen dat er een eind kwam aan hun muziekles. Doordat Van Milaan een onverwacht bod op haar huis heeft gekregen, heeft ze beslo ten om toch al deze zomer definitief naar Frankrijk te verhuizen. Door Marlonneke Willemsen Van Milaan begon in 1967 met lesgeven aan de Capelse muziek school, maar is snel overgegaan op privéles. "Op het conservatorium heb ik onder meer oude muziek gestudeerd, zoals klavecimbel en blokfluit. Ik ben dan ook begon nen met blokfluitles. In tegenstel ling tot wat veel mensen denken is blokfluit geen instrument is voor kleine kinderen en al hele maal niet in grote groepen. Het is heel moeilijk om blokfluiten goed te stemmen en daarnaast hangt de toonhoogte af van de hoeveelheid lucht die je door de fluit blaast, waardoor de groep al heel snel vals klinkt. Nadat ik op de muziekschool ben weggegaan, ben ik kleine groepjes gevorderde volwassene gaan lesgeven en dat was veel leuker. De blokfluit is een mooi instrument, maar het moet bespeeld worden door serieuze musici." Naast oude muziek stu deerde Van Milaan aan het conser vatorium ook piano. "Mijn moeder was een concertpianiste en ze gaf in Nieuwerkerk ook les. In ons huis aan de Batavierlaan werden ook regelmatig concerten gegeven on der de naam Studio 10. Ik ben dus opgegroeid met de piano en kon eerder noten dan boeken lezen." Muzikala is Van Milaan van alle markten thuis. "Ik heb leerlingen van vier tot 85 jaar oud, die ver schillende soorten muziek spelen; van klassiek tot jazz en popmuziek. De leerlingen komen uit een vrij grote regio. Ik heb zelfs een leer ling die naar Amersfoort verhuisd is, maar nog steeds voor de piano les naar Nieuwerkerk komt. Voor de lessen heb ik geen vast systeem, omdat er geen methode bestaat die voor iedereen geschikt is. Ik pas het materiaal aan de leerlingen aan. Hierdoor is elke les anders en is het voor mij ook leuker. Ik haal hier ook de beste resultaten mee, omdat de leerlingen gemotiveerd blijven." Naast pianoles gaf Van Milaan ook keyboard- en blokfluit- les, maar dat werd de laatste jaren steeds minder. "Blokfluitles heb ik al lang niet meer gegeven, omdat er geen belangstelling meer voor is. Voor keyboard heb ik ook nog maar twee leerlingen. Veel key boardleerlingen zijn overgestapt naar piano. De keyboardrage van een aantal jaren geleden is duide lijk voorbij." Van Milaan heeft de afgelopen veertig jaar veel veranderingen in het muziekonderwijs gezien. "Vroeger was pianospelen een onderdeel van de opvoeding. De kinderen die pianoles kregen kwa men uit de betere milieus, mede omdat er thuis een piano aanwe zig moest zijn, en de aanschaf duur was. Nu zie je dat ouders makke lijk 'even' een piano kopen, als een kind graag wil gaan spelen. De kin deren gaan tegenwoordig vooral op pianoles, omdat vriendjes en vriendinnetjes er ook op zitten. "Vroeger waren er veel kinderen die op les moesten, maar niet wilden Dit verschijnsel is nu gelukkig helemaal verdwenen." terwijl het vroeger veel meer van de ouders uit ging. Toen waren er dan ook veel kinderen die op les moesten, terwijl ze het helemaal niet leuk vonden. Dit verschijnsel is nu gelukkig helemaal verdwenen. Vroeger werd er wel veel harder geoefend dan tegenwoordig. Er is nu veel minder discipline en de kinderen hebben het vaak druk met andere hobby's zoals sporten en de computer. Hierdoor is het ni veau ook lager geworden." In Frankrijk zal Van Milaan op een andere manier doorgaan met mu ziek. "Omdat ik veel les gaf, had ik bijna geen tijd om zelf te spelen. In Frankrijk krijg ik een eigen muziek kamer, waar ik kan spelen en ik wil ook weer beginnen met compo neren, want daar ben ik ook nooit aan toegekomen. Ik denk wel dat ik heb contact met de leerlingen zal gaan missen. Hopelijk komen veel leerlingen een keer in Frank rijk kijken en in de tussentijd zal ik veel achter de computer zitten om met iedereen contact te houden." Het junior team van Skateland verzorgt een wervelende demo. spectaculaire stunts. Natuurlijk is er een deskundige jury, van zo wel old- als new school. DJ-Rextar zorgt voor de muziek, ook zijn er een aantal gast-dj's. Met de stand- up dance battle kan iedereen de dansvloer op om elkaar uit te da gen, alle dansstijlen zijn toege staan. De leiding van deze battle is in handen van Fabia, van het Taver- na Dance Team/ Fabulous Dance. De host, ambulant en sportbuurt- werker Allard Lammerts van Bue- ren zal de battles van het nodige commentaar voorzien. Het skate-element zal niet ontbre ken. De skatebattle wordt geor ganiseerd in samenwerking met Stichting Skateland Rotterdam. Het junior demoteam van Skateland verzorgt een wervelende demo. Een deskundige jury bepaalt wie de beste tricks doet. Er zijn twee leeftijdscategorieën en iedereen die het leuk vindt kan meedoen aan deze battle voor skateboar ders en inliners. Er worden extra toestellen geplaatst waarmee het skatepark een echte proffi uitstra ling krijgt, wat dacht je van twee quarters -één van 1.80 en één van 1.30 breed-, een kickramp, een jumpramp, een wheeliebox en meer. Voor beginners wordt er een gedeelte van het terrein afge zet. Ook kunnen er skates gehuurd worden. Ook graffiti hoort helemaal bij de urban style. Op het terrein van Ur ban Open Air worden een aantal borden geplaatst waar deelnemers zich op kunnen leven. Het is wel de bedoeling dat men zelf verf mee neemt. Voor dit onderdeel wordt het publiek ingezet als jury. Aansluitend op deze sportieve dag is er een afterparty in Taverna. Tij dens deze party wordt het publiek vermaakt met een rap-battle. Ook is er een live-act en draaien er di verse dj's. De afterparty begint al om 18.00 uur met een chill out. Vanaf 20.00 tot 0.30 uur kan er ge feest worden. Adres: 's Gravenweg 95 te Nieuwerkerk aan den Ussel. Opgeven voor de skate-, stand-up dance, rap- en graffiti-battle kan via: 0180-315381 of 06-48976117 en e-mail: marije@taverna.demon, nl. Nieuwerkerk aan den Ussel - Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den Ussel houdt op zaterdag 6 september in het Essepark de lustrum- editie van Urban Open Air. Een spectaculair urban event waarbij skaten, hip hop, graffiti en rap centraal staan met demonstraties, clinics en battles. Een feest voor alle bewoners van Nieuwerkerk waar de jongeren laten zien dat ze meer doen dan 'hangen' alleen! Om 12.00 uur barst het feest in het Essepark los. Op de dansvloer van Urban Open Air staan dance en hiphop in de spotlights. De dans vloer wordt om 12.00 uur geopend met een spectaculaire breakdance showcase. Naast street- en break dance demo's, wordt er een break- dancebattle en een stand-up bat tle georganiseerd. De Breakdance crews gaan strijden om de hoofd prijs. Dit jaar doen Groovekings, Showroom Dummies, B-Boyz From Da Hood en Plague of The Hague mee aan de battle. Zij zullen het publiek versteld doen staan met De Breakdance crews gaan strijden om de hoofdprijs. Nieuwerkerk aan den Ussel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 18.45 uur ds. W.P. Emaus. Herv.Gem. Nieu we Kerk 9.30 uur ds. M.B. van den Akker en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. 9.30 uur ds. G.J. Robbemond in De Bron. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den Ussel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.sticht- ingkwadraad.nl. Wie buiten kan toren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarhe id Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Nieuwerkerk aan den Ussel Stich ting Vedj start met een driedelige cursus mediteren op locatie Con Musica in et sportpark Dorrestein 2, 2e gebouw op de voetbalvel den. Meedoen kan vanaf 16 jaar. Meditatie is een manier om de persoonlijke rust terug te vinden. Een sessie begint met ontspan ningsoefeningen en bewust wor den van chakra's. Ook wordt er uitgelegd wat chakra's zijn en waarom het nodig is dat ze in ba lans zijn. Het thema van de medi tatie is elke keer wat anders. De avonden zullen zijn op 10 sep tember, 8 oktober en 12 november van 20:00 tot 22:00 uur. De kosten bedragen 22,50 euro voor drie avonden. Deelnemers dienen zelf een matje, kussen en plaid mee te nemen om op te liggen. Opgeven is verplicht, en kan via info.vedj@ gmail.com of 06-38787180. Nieuwerkerk aan den Ussel - Het wordt weer griezelen om klokslag 00:00 uur van zater dag 23 op zondag 24 augus tus in Hitlandbos. Dan gaat de VEDJ Horrortocht van start. Zullen er ook dit jaar weer los lopende psychopaten te vinden zijn? Komen deelnemers ook dit jaar weer veilig thuis? De grie zels van VEDJ garanderen niets. Mee doen is gratis en op eigen risico. Deelnemers onder de 12 jaar moeten onder begelei ding staan van een volwassene. Start is op de eerste parkeerplaats aan de linkerkant van de Hitland- selaan in Nieuwerkerk. En vergeet niet om je zaklamp thuis te laten, want licht is verboden tijdens deze tocht! Nieuwerkerk aan den Ussel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 4 augustus de elfde ron de gespeeld van de zomerdrive. De uitslag: 1. Cor Lageman/Mi- chiel de Korver, 66.25; 2. Roel en Laila Bakker, 58.33; 3. Ineke van den Heuvel/Lucy Eldering, 54.38; 4. Rina Koolhaas/Riet Overgaat, 53.75; 5. Wil Blok/Wil Valk, 50.63; 6. Elisabeth Tump/Betsie Kuiper, 50.00; 7. Renater Tournier/Lucie Wijnen, 48.13; 8. Wim Schreu- der/Ton Vissers, 45.31; 9. Anneke en Ruud Rijks, 44.79; 10. Alice van den Heuvel/Joke 't Hoek, 43.75; 11. Peter Bijstgerveld/Ron van Domburg, 38.54.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 17