LITIE BERICHTEN COMPUTERCURSUS VOOR 50-PLUSSERS OLYMPISCHE QUIZ BIBLIOTHEEK e.E.TEKEND PRESENTEERT 'jCüu) getekend roesten ait, E/innRnRlCHT/RËGÏcT YouTube ingezet om overval op te lossen THEMAOCHTEND VOOR OUDERS VAN PASGEBORENEN WITTE TENT- EN TIENERWEEK CURSUS BABYMASSAGE VOETBALTOERNOOI Y0UTHH0ME MORE UITSLAGEN HSV MOORDRECHT DE DUIVEN VLOGEN KERKDIENSTEN ZONDAG 17 AUGUSTUS Tijdens het Oogstfeest Zevenhuizen 2008 Gre den Otter en Ernst de Vogel Dorpsstraat 68 achter peuterspeelzaal www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 augustus 2008 pagina 19 Regio - Politie Hollands Midden laat op haar eigen YouTube kanaal beelden zien van een overval op een tankstation aan de Lam- menschansweg in Leiden. Deze opsporingsmethode is nog niet eerder door het korps ingezet. Hoofd Korpsrecherche Arthur van Baaren: "Politie Hollands Midden doet er alles aan om criminelen op te sporen en daarvoor zetten we vanaf vandaag ook YouTube in." Gesnapt! Het politiekorps plaatste tot nu toe filmpjes over politiewerk, re sultaten en voorlichting op het YouTube kanaal. Het kanaal is inmiddels meer dan 20.000 keer bekeken. Onder de titel 'Gesn apt!' zullen nu opsporingsfilmpjes getoond gaan worden om de pak kans van overvallers en inbrekers te vergroten. Met toestemming van het Openbaar Ministerie en onder verantwoordelijkheid van hoofd korpsrecherche Arthur van Baaren is het eerste opsporings filmpje op YouTube gezet. De eerste 'Gesnapt!' toont beelden van een overvaller die het op 12 juni van dit jaar gemunt had op het tankstation aan de Lammen- schansweg te Leiden. Kijk voor het opsporingsfilmpje op http:// nl.youtube.com/hollandsmidden. Virtuele hangplek Politie Hollands Midden heeft gekozen voor YouTube, omdat het een goed bezocht videokanaal is in Nederland. Een grote doelgroep 'hangt' regelmatig op YouTube en kijkt rond voor aantrekkelijke filmpjes. Door de opsporings filmpjes in een standaard format aan te bieden probeert het korps de aandacht van de doelgroep te trekken. Word abonnee! Abonnees van het YouTube kanaal van Hollands Midden krijgen au tomatisch een melding als er een nieuw filmpje wordt geplaatst. Door abonnee te worden is men als eerste op de hoogte van nieu we opsporingsfilmpjes. Moordrecht - Seniorweb start in samenwerking met de bibliotheek in Moordrecht op donderdag 18 september met computercursus sen voor 50-plussers. Cursisten worden op een onspan nen wijze wegwijs gemaakt in de geheimen van de computer. Er is een cursus voor de prille be ginners, en een voor wie wat meer van e-mailen en internet af wil we ten. De cursus beslaat zes lessen van twee en een half uur. leder cursist ontvangt daarbij een cursusboek. De cursussen worden gegeven in de bibliotheekgebouw "De Zuid- plas. Hier kan men ook inschijven. Voor meer informatie: Ben de Bruijn tel. 0182 374621 of 06 46330474. Moordrecht - Kinderen tot en met 12 jaar die van puzzelen en spor ten houden kunnen tot 31 augustus meedoen aan de Olympische Spelen Quiz in de bibliotheek de Groene Venen. De quiz bestaat uit tien vragen die in de bibliotheek of thuis beantwoord worden. In de bibliotheek staat een inleverbus waar de antwoordvellen in kunnen. Uit de goede antwoorden worden op woensdagmiddag 3 september drie prijswinnaars getrokken. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Vier- stroomzorgring organiseert een themabijeenkomst voor ouders van baby's van 0-4 maanden. Tijdens deze ochtend kunnen ouders in contact komen met andere ouders en ervaringen met elkaar uitwisse len. Onderwerpen die aan de orde kunnen komen: Hoe is het om moe der en/of vader te zijn? Wat is er veranderd in je leven? Hoe heb je de zwangerschap en bevalling erva ren? Kun je al een ritme vinden bij het verzorgen van en het omgaan met de baby? Onderwerpen als hui- Gouda/Regio- De Vierstroom orga niseert een cursus babymassage in Gouda. Er zijn vier wekelijkse bijeen komsten van anderhalf uur, bedoeld voor ouders van baby's van onge- len, troosten, verwennen, rust en regelmaat kunnen aan bod komen. Kun je de zorg delen met een part ner? Ongevraagde adviezen wat doe je ermee? Wat zijn je ideeën over opvoeding? Ga je weer wer ken of niet? De bijeenkomst wordt begeleid door een jeugdverpleeg- kundige van het consultatiebureau. De themabijeenkomst vindt plaats op 15 september vanaf 10.00 uur in Nieuwerkerk aan den IJsel. Deelna me is gratis, aanmelden noodzake lijk en wel via: 0900-9300 of cursus- sen@vierstroomzorgring.nl veer twee tot negen maanden oud. De cursus start 12 september om 9.30. Verschillende ziektekostenver zekeraars vergoeden (een deel van) het cursusgeld. Voor meer informa tie en aanmelding: 0900-9300 of cursussen@vierstroomzorgring.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Hervormde Gemeente Nieuwer kerk houdt van 18 tot en met 24 augustus in de Zuidpias, in Esse en in Dorrestein de witte tentweek en in het oude dorp de tienerweek. Op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag start het ochtendpro gramma in de tenten om 10.00 uur. Dan gaan de kinderen onder anderen knutselen, zingen, kijken naar een sketch en luisteren naar een bijbelverhaal. De ochtend is afgelopen om ongeveer 12.00 uur. Op deze dagen wordt er ook een middagprogramma in de tenten georganiseerd van 14.00 uur tot 15.30 uur. Het thema dat dit jaar centraal staat is 'ff Anders'. Tieners van 10 tot en met 14 jaar kunnen maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag terecht in de Vluchtheuvel in het oude dorp. Hier wordt de tienerweek gehouden, s' Morgens vanaf 10.00 uur en 's mid dags vanaf 14.00 uur, hiernaast zijn er ook enkele avondprogramma's. Tijdens de tienerweek komen er een hoop leuke thema's aan bod zoals 'kijk ff anders', 'praat ff an ders', 'denk ff anders' en 'luister ff anders'. Het ochtendprogramma bestaat uit nadenken met elkaar over het thema 'ff Anders' en een spel. De middagprogramma's bestaan uit diverse spellen. Twee hoogtepunten van de tienerweek zijn het avondspel in het Hitland- bos en de bonte avond. Voor meer informatie over het programma: www.wittetentweek. nl en www.tienerweek.nl Moordrecht - Youthhome More houdt op zaterdag 16 augustus een voetbaltoernooi op het voetbalveld in het Moerhoudpark. ledereen die zin heeft in een sportief wedstrijdje voetbal is welkom van 11.00 tot 14.00 uur. Voor meer informatie: 0182-378003 of www. youthhomemore.tk Moordrecht - De vissers van HSV Moordrecht visten op zaterdag 9 augustus in de Amsteldrecht. De felbegeerde dagoverwinning voor was voor Ferdi Bakker met 4670 gram. Uitslagen van het A- Korps: 1. Erik Faas 3430 gram; 2. Koos van Herk 3180 gram; 3. Ron Hofland en John van Uunen ieder 2950 gram. B-Korps: 1. Ferdi Bakker 4670 gram; 2. Willem van Veen 3040 gram; 3. Hans Speulman 2180 gram.. C-Korps: 1. Jan Brouwer 3970 gram; 2. Peter van der Hoek 3830 gram; 3. Wim de Zwart met 1510 gram. Volgende week vist HSV Moordrechteen thuiswedstrijd in het Gouwekanaal. Waddinxveen - De jonge dui ven van Postduivenvereniging De Sperwer vlogen zaterdag 9 augustus vanuit Sezanne 375 km. In concours zaten 75 duiven die met een zuid-zuidwesten wind vrij vlug naar huis vlogen. De duiven werden om 7.00 uur gelost. De duif van A. van der Made kwam als eerste aan om 11.22 uur, met een snelheid van 85 km. per uur De uit slag: 1, 2, 3, 4, 6, 15, 16, 18: A. van der Made; 5, 8, 11, 12, 17: K. Hofman; 7, 9, 10, 13, 14: W. Breedijk; 19: J. Jansen. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur dhr. A.J. van Soest. Ger. Kerk 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur ds. T.R. Schep (SoW-dienst in Ontm.kerk). Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds. T. van den Brink en 18.30 uur ds. W.J. Mout. R.K. parochie St. Johannes Onthoofding: 10.00 uur Dick van Klaveren. De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. t J J Bevangen door de schoonheid van de grotten van Lascaux, de Taj Mahal of Schiermonnikoog wilt u nog maar een ding: dit moois met iedereen delen. Maar om nu een paar honderd ansichtkaarten te schrijven, of erger nog, een paar honderd postzegels te likken is u vast al te gortig. Dat hoeft ook niet. Stuur uw mooiste, grappigste, ontroerendste of vreemdste vakantiekiekjes naar online@hart-van-holland.nl en de hele Zuidpias geniet online mee van uw zonsondergang, de moedige zwempogingen van uw jongste, of het bord met 'cervelles de veau', waarvoor uw Wat-en-hoe-Frans-gidsje u niet heeft gewaar schuwd. En als u toch in het internetcafé bent, kijk dan ook even wat uw dorpsgenoten meemaken.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19