Rabobank Gouwestreek Rabobank Het is tijd voor de Rabobank ook voor senioren lantarium Het Boomkwekerijteam Rijn en Gouwe nodigt u van harte uit voor de publieksdag van Plantarium Plantarium BELANGRIJK IMPORTANT WICHTIG Een ondernemende bank in een ondernemende reqit Wereldwijd zakendoen i _Pg9|gg_jHart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 13 augustus 2008 "Welke service biedt de Rabobank aan ouderen?"vroeg onlangs de WMO adviesraad aan de directie van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Met de komst van pinautomaten, chipknip en internetbankieren is het overmaken en opnemen van geld flink ingewikkelder geworden. Met name senioren kunnen hierbij wel wat hulp gebruiken. Tijdens een verhelderend gesprek tussen de WMO adviesraad, de teamleider van de bankhal Bianca Sewgobind en directeur Johan Tiller werden de meeste obstakels beslecht. "Internetbankieren is niet moeilijk, maar je moet even weten hoe het werkt", zegt Tiller. "Daarom bieden we leden van de bank van 55 jaar en ouder in samenwerking met de ANBO (Algemene Nederlandse Bond van Ouderen) een cursus aan. En omdat je voor internetbankieren wel eerst moet kunnen internetten, beginnen we bij het begin. Pieter van der Steen, een voormalig medewerker van de bank, maakt deelnemers bekend met het internet en helpt hen hun schroom voorde computer te overwinnen." "Een belangrijke vraag was hoe wij senioren helpen als zij niet goed uit de voeten kunnen met de pinautomaat", vertelt Tiller. "In verband met de veiligheid houden we geen kas meer aan, maar gaan alle opnames via de automaat. Voor wie dat nodig heeft is er wat we noemen de'geholpen zelfbediening'. Het komt erop neer dat een medewerker van de bank, met een pas van de bank het gewenste bedrag voor de cliënt pint. Deze tekent voor ontvangst, waarna het bedrag van zijn rekening wordt afgeschreven. De cliënt hoeft dus niet zijn pincode te geven aan de bankmedewerker. Niet alleen ouderen, maar ook slechtzienden en rolstoelgebruikers van alle leeftijden zijn hiermee geholpen." Handiger, zowel voor de klant als voor de bank, is het wanneer de cliënt zelfstandig kan pinnen. Bankpersoneel is altijd bereid om dit stap voor stap uit te leggen. Het digitale tijdperk is ook aan het bankwezen niet voorbijgegaan. Door middel van Internetbankieren kunnen onder meer overboekingen, afschrijvingen en het voldoen van acceptgiro's van achter de computer geregeld worden. Daarnaast is het mogelijk geld opzij te zetten op de spaarrekening en kan men van dag tot dag het saldo in de gaten houden. Betalen met de chipknip wint de laatste jaren steeds meer terrein. Parkeermeters en kaartautomaten op metrostations werken alleen nog op muntgeld of chipknip. Ook in het winkeltje van zorgcentrum De Zevenster kan men chippen. De instructies die in het venstertje van het oplaadapparaat verschijnen zijn niet voor iedereen duidelijk, en voor slechtzienden niet eens leesbaar. Tiller: "Om ouderen door het systeem te loodsen hebben we in de Zevenster een sprekende chipknipoplader geplaatst. Dat werkt goed. Ook heeft de bank, samen met de Middenstandsvereniging Zevenhuizen, bemiddeld bij het verkrijgen van een automaat waarmee de bewoners van De Zevenster in het winkeltje in De Zevenster ook punten op de Zevenhuizenpas bijgeschreven kunnen krijgen. De Rabobank biedt ouderen service op maat. "In overleg kan er heel veel", meent Tiller "Is een oudere cliënt ziek, maar moeten zaken, zoals bijvoorbeeld het tekenen van een volmacht aan een van de kinderen, toch dringend geregeld worden, dan kan er eventueel een medewerker aan huis komen." Voor Tiller hoort zo'n extra service gewoon bij een bank in een kleine gemeente. "Wij zijn diep geworteld in Zevenhuizen en willen graag onze betrokkenheid bij de gemeenschap tonen." Plantarium is een internationale vakbeurs voor de boomkwekerijsector die gehouden wordt in de Plantariumhal, Hazerswoude-Dorp bij Boskoop. De hal ligt aan de Italiëlaan 8. Van 27 t/m 30 augustus toont de boomkwekerijsector alles over het vakgebied. Het centrale thema van Plantarium is'Wereldwijd zakendoen" Hoofdsponsor Rabobank Gouwestreek is hoofdsponsor van Plantarium. Het Boomkwekerijteam Rijn en Gouwe is daar aanwezig om haar relaties op de beurs te ontmoeten. Zaterdag 30 augustus publieksdag Op zaterdag 30 augustus kunnen ook particulieren de beurs bezoeken. Als hoofdsponsor van Plantarium geeft Rabobank Gouwestreek haar klanten gratis toegangskaarten. Maak kennis met nieuwe soorten heesters en vaste planten. Doe ideeën op voor uw tuin! Kaarten aanvragen via onze website: www.rabobank.nl/gouwestreek Komt u naar de vakdagen of de publieksdag? U kunt maximaal vier gratis kaarten aanvragen via onze website. Of loop het bankkantoor binnen en haal de kaarten zelf op. TQBGABGSBEWIJ3 EïTTRY FASE EltfTRITTiKAETE iriLET D'EHTFÉE 27-30 AUGUSTUS AUGUST AÓUT Registreer uw &f.-oek a» Mm tapster your visit u» mvm IWfJi'.TAijf SJgmlu -aï-i «jw». Rabobank www.plantarium.nl Rabobank Gouwestreek Bezoekadressen Boskoop A.R van Neslaan 1 Speciale telefoonnummers Gouda Tielweg 26 Blokkeren passen/cards (0499) 499 112 Nieuwe Markt 73 Schademelding Interpolis (013) 580 12 34 (0182) 69 55 55 Ruigenburg 14 Schademeldingen overig (0180) 63 73 23 Achter de Waag 9 Rabolijn (0900) 0907 Moordrecht Kerklaan 12 Rabofoon (0900) 0909 info@gouwestreek.rabobank.nl Nieuwerkerk J.A. Beijerinkstraat 31 Rabo Orderlijn (0800) 0705 Reeuwijk Raadhuisweg 43 Internetbankieren (0900) 0905 Waddinxveen Kerkweg-Oost 161 Rabo Internetbankieren Professional (0900) 9270 www.rabobank.nl/gouwestreek Zevenhuizen Dorpsstraat 190 Telebankieren Extra (0900) 9270 THEMA 2008

Hart van Holland | 2008 | | pagina 2