-S": 11# Veilig achter sterke dijken -a 4- f/ll www.hhsk.nl SP?" 'Aifm-j p T:*>:WW: 3-'-: r- m itKi Bte rlji I' Ruimte voor dijken Sterke dijken: nu en in de toekomst Werken aan de dijk Waterschapsverkiezingen: besluiten stembureau Wat doen zij? Bekendmakingen Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 13 augustus 2008 i''- m'i'a week 33, nr. 17 &fea£ Het hele gebied, waar HHSK verantwoordelijk is voor het waterbeheer, ligt beneden NAP, dus onder zeeniveau. Zonder waterkeringen zou er niets dan water zijn, precies zoals het ooit was. Onze voorouders hebben het land op het water veroverd. Wij behouden het voor de toekomst. Maar dat gaat niet vanzelf. Volgens deskundigen stijgt de zeespiegel de komende honderd jaar met 10 tot 90 centimeter en daalt de bodem steeds verder. De rivieren zullen vaker veel water ineens afvoeren. Dat maakt ons gebied kwetsbaar voor overstromingen. Om mensen te beschermen tegen overstromingen zijn sterke dijken noodzakelijk. En daar hebben we de ruimte voor nodig. Het creëren van die ruimte kan grote maatschappelijke gevolgen hebben. Veel mensen wonen of werken op en langs de dijk en hechten daar waarde aan. Want hoewel dijken op de eerste plaats dienen voor onze veiligheid, horen zij óók bij ons landschap en onze leefomgeving. Daarom maken wij samen met andere overheidsorganisaties dijkversterkingsplannen. Voor nu en in de toekomst. Om ervoor te zorgen dat de dijken ons nu en in de toekomst goed blijven beschermen controleert het Rijk regelmatig of ze nog hoog en sterk genoeg zijn. Vanuit de Wet op de waterkering gelden strenge normen voor dijken. Uit controles is gebleken dat de Lekdijk in de Krimpenerwaard op sommige plekken niet aan de geldende norm voldoet. Daarom is besloten de Lekdijk te versterken. In elke gemeente langs de Lek zullen komende jaren kleine of grotere dijkversterkingen plaatsvinden. De werkzaamheden aan de dijk in Nederlek zijn al gestart. Het traject beslaat een deel van Schuwacht, de Voorstraat en de Opperduit. De planning is, dat de dijkversterking eind 2011 is afgerond. In Bergambacht, Ammerstol en Schoonhoven begint het HHSK pas begin 2010 met de werkzaamheden. De voorbereidingen zijn echter al in volle gang. De andere dijkversterkingen zijn nog niet gestart. Over dijken is op de website een mooie informatiefilm geplaatst www.hhsk.nl/wat_doet_hhsk/hhsk_in_beeld. Daarnaast zijn over Nederlek en Bergambacht, Ammerstol en Schoonhoven twee websites in het leven geroepen; www.dijkversterkingnederlek.nl en www.dijkversterkingbas.nl. Dijkversterking Nederlek De plaatsvervangend voorzitter van het stembureau van Schieland en de Krimpenerwaard, mevrouw drs. MJ. van Ravesteyn-Kramer, maakt volgens artikel 2.11 van het Waterschapsbesluit het volgende bekend. Op 31 juli 2008 en 5 augustus 2008 heeft het stembureau negen inge diende verzoeken om registratie van aanduidingen van belangengroeperingen voor de verkiezing van de leden van het algemeen bestuur beoordeeld. De belangengroe peringen, de aanduidingen en de door het stembureau genomen besluiten zijn: - Statutaire naam belangengroepering: Stichting Water Natuurlijk Aanduiding: Water Natuurlijk Beslissing: verzoek om registratie goedgekeurd. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard -Statutaire naam belangengroepering: Christenunie Aanduiding: Christenunie Beslissing: verzoek om registratie goedgekeurd. - Statutaire naam belangengroepering: Christen Democratisch Appèl (CDA) Aanduiding: Christen Democratisch Appèl (CDA) Beslissing: verzoek om registratie goedgekeurd. - Statutaire naam belangengroepering: Islamitische Partij Nederland Aanduiding: Islamitische Partij Nederland Beslissing: verzoek om registratie goedgekeurd. - Statutaire naam belangengroepering: Algemene Waterschapspartij Aanduiding: Algemene Waterschapspartij Beslissing: verzoek om registratie goedgekeurd. Statutaire naam belangengroepering: Vereniging Hollands Tij Aanduiding: Hollands Tij Beslissing: verzoek om registratie goedgekeurd. - Statutaire naam belangengroepering: Stichting Boulevard Rotterdam Aanduiding: Boulevard Rotterdam Beslissing: verzoek om registratie goedgekeurd. - Statutaire naam belangengroepering: Vereniging Duurzame Waterbeheersing en Landbouw in de Krimpenerwaard (DWLK) Aanduiding: DWLK: Helder als water Beslissing: verzoek om registratie goedgekeurd. - Statutaire naam belangengroepering: Stichting Krimpenerwaard op de Kaart Aanduiding: Stichting Krimpenerwaard op de Kaart Beslissing: verzoek om registratie goedgekeurd. Belanghebbenden kunnen, ingevolge artikel 2.14 van het Waterschapsbesluit, tot en met 20 augustus 2008 tegen een beslissing beroep instellen bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE's-Gravenhage. Lissa en Stephany zijn even op vakantie. Even geen metingen. Lissa en Stephany Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV). De volgende vergunningen liggen t/m 24 september 2008 ter inzage: Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.08.375) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, leggen van een rioolpersleiding, Groenendijk; - (K.08.444) H.A. IJsselstijn, herinrichten tuin, Groenendijk 166; - (K.08.395) Werkhaven Hitland Beheer B.V., herinrichten van de werkhaven Hitland, Groenendijk. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.08.012) Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, het hebben en onderhouden van een vlot met twee meerpalen, Rottekade 38. Definitieve Wvo-vergunning - (L.08.110.V01Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, voor het lozen van hemelwater op het oppervlakte water, afkomstig van een doorgang onder de spoorweg van de Noordelijke Dwarsweg te Zevenhuizen. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheem raadschap. De Wvo-vergunning ligt ook ter inzage bij de secretarie van de betreffende gemeente. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 453 73 35 of onze website raad plegen. Tegen de keurvergunning kunt u schriftelijk t/m 24 september 2008 bezwaar maken bij het hoogheem raadschap. Tegen de definitieve Wvo-vergunning kunt u t/m 24 september 2008 beroep aantekenen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500EA Den Haag. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2008 | | pagina 6