ZEEPHELUNG EN HINDERNISBAAN, WIE DURFT? "NA DE GOEDE PRESTATIES BEN IK NOG MEER GEMOTIVEERD OM DE TOP TE BEREIKEN" Tijdens de eerste weken van mijn verblijf hier, waren de berg toppen nog prachtig wit. Langzaam smolt de sneeuw en kwam er een bruine massa van planten en struiken onder het ijs van daan. Eindelijk, het zou lente worden. Alles leek erop dat er een stralend mooie zomer voor de deur stond. De bomen wer den groen en de bloemen schoten uit de grond. Na een prach tige lente was ik helemaal klaar voor die mooie warme zomer. Blauwe luchten, stralende zon, wat kon er nog mis gaan? 21 juni, de zomer was eindelijk daar. Nog nooit heb ik het ooit zo hard zien regenen als op die dag. Het plaaye was trouwens prachtig: donkergroene dennenbossen, grauw grijze bergtop pen en regen die veel weg had van een ijskoude douche. Er volgden drie weken van onafgebroken stort- en hagelbuien. Het warme zonnetje vond ik pas toen ik een weeïge op vakan tie was in ons eigen Nederland. Eenmaal terug in Zwitserland ontdekte ik dat een 'mooie zomer' veel meer inhoudt dan blauwe luchten en een warme zon. Hier ontwaken de bergtoppen in een dikke nevel. Niet veel later prikken de eerste zonnestralen door de sluierwolken. Hoe hoger de zon aan hemel komt, hoe blauwer de lucht. In Nederland zouden we zeggen: 'dit wordt een mooie dag', geen Zwitser die zich daar aan waagt. En terecht. Na een paar uur van stralende zonneschijn, kan het opeens voorbij zijn. In een mum van tijd is de lucht inktzwart, en verlicht een waanzinnige onweersbui de bergen. Na kortstondig gedonder breekt de hemel weer open en komt 's avonds een heldere sterrenhemel tevoorschijn. Gisteren was het een warme zonnige dag. Een zomerse dag, zouje bijna zeggen. Nu is het echt zomer dacht ik. Maar toen ik de volgende ochtend uit mijn raam keek, zag ik dat moeder natuur my weer in de maling had genomen. Alle bergtoppen hadden allemaal een prachtige witte poederlaag gekregen. Wat is nou eigenlijk mooier dan je altijd weer te laten verrassen door het weer? PEPTALK Synchroonzwemster Bianca van Veelenfl 6): Lekker weertje buurman? Door Lynn Stroo Het is het meest populaire gespreksonderwerp van de Nederlander: het weer. In de lift, bij de brievenbus, de groen teboer of de bushalte, een beetje Hollander laat geen kans voorbij gaan om zijn mening over het weertje van vandaag te geven. Het is ook eigenlijk nooit goed. 'lekker weertje buur man' bijna een ouderwetse kreet geworden. Dan is het weer te koud, te nat, te grijs of te somber. Is eenmaal de zon doorge broken, is het te warm, te fel of te broeierig. Maar wie van snel wisselende weertypes houd, treft in de bergen zijn hemel op aarde. Zo ook ik. Voordat ik naar Zwitserland vertrok, had ik geen idee wat voor weer mij te wachten stond. Zomer in de Alpen, het kan vriezen of dooien. Gelukkig wist ik van de vele bergvakanties met mijn ouders, datje op het weer in de bergen nooit volledig kunt vertrouwen. Zoals het gezegde luidt: niets is zo veranderlijk als het weer. In de bergen geldt dat zeker. Tier s van opt Werd hetf 1 in h 10.0 Jurer naai zijn e den etien thews aan and#', 'dei Hetlhteno metlkaar spelfe mi( versipellei nenfek ziii pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 augustus 2008 Bianca van Veelen wil ooit naar de Olympische Spelen. Door Marionneke Willemsen Zevenhuizen - De afgelopen maanden heeft syn chroonzwemster Bianca van Veelen uit Zevenhui zen een aantal topprestaties neergezet. Begin juni heeft ze met haar ploeg van zwemvereniging WVZ uit Zoetermeer de eerste plaats behaald bij een nationale wedstrijd in Roemond. Een week later behaalde het team de vierde plaats bij een wed strijd in Purmerend. Vooral deze laatste prestatie was erg knap, omdat de deelnemers van de eerste drie teams allemaal onderdeel van het nationale team zijn. Daarnaast was het verschil met het der de team maar één punt, wat bij synchroonzwem- men erg weinig is. Door deze prestaties is Bianca nog meer gemotiveerd om een van de beste syn- chroonzwemmers van Nederland te worden. "We nadden niet verwacht dat het zo goed zou gaan en we hebben er echt een kick van gekregen." A-selectie Bianca is vier jaar geleden met synchroonzwem- men begonnen. "Vanaf dat ik klein was zat ik op diplomazwemmen, maar nadat ik alle twaalf di ploma's gehaald had, moest ik op zoek naar een nieuwe sport. Mijn moeder zag een artikel over synchroonzwemmen in Zoetermeer in de krant en dat leuk me wel leuk, dus toen ben ik gaan kijken, k mocht eerst twee keer meedoen om te kijken of iet iets voor mij was en ik vond dat zo leuk dat ik id ben geworden." De afgelopen jaren is Bianca zich steeds intensiever met synchroonzwemmen jaan bezighouden. "In het begin trainde ik één ceer in de week, maar op een bepaald moment >en ik steeds vaker gaan trainen. Hierdoor ging iet steeds beter en dat viel ook de trainers op. Op hun advies heb ik vorig jaar gekozen voor de A-selectie. Hier wordt echt serieus getraind, in te genstelling tot de andere selecties, waar meisjes n zitten die de sport leuk vinden, maar geen top- porter willen worden." inds Bianca in de A-selectie zit is ze veel beter ge worden, maar moet ze ook veel harder trainen. "Ik rain op dit moment zes a zeven keer in de week, ongeveer tweeënhalf uur lang. We beginnen met conditietraining om goed warm te worden. Daar na gaan we de techniek en de choreografie oefe nen en het laatste half uur doen we lenigheid- en krachttraining op de kant." Om de figuren goed te kunnen uitvoeren moet Bi anca ook lang onder water kunnen blijven. Hier wordt ook speciaal op getraind. "Op dit moment kan ik ongeveer anderhalve minuut onder wa ter blijven. Andere mensen vinden dat vaak heel lang, maar ik vind het eigenlijk niet zo bijzonder. We hebben het onder water zwemmen langzaam opgebouwd, waardoor het voor mij niet echt lang is." Naast de training in het zwembad, traint Bi anca ook nog thuis. "Ik werk vooral veel aan lenig heid, zoals de split en de spagaat. Daarnaast ga ik in september ook nog beginnen met fitness, om sterker te worden." Olympische Spelen Doordat Bianca zo veel moet trainen, heeft ze niet altijd tijd voor haar vrienden. "Mijn vrienden vin den het leuk dat het zo goed gaat met zwemmen, maar ze zijn wel teleurgesteld als ik niet met ze kan afspreken. Ik kan ook niet echt uitgaan, om dat ik in het weekend vaak al voor acht uur in het zwembad moet zijn en bij de A-selectie mag je niet zomaar een training missen." Bianca heeft er veel voor over om haar uiteinde lijke doel te bereiken; zich kwalificeren voor de Olympische spelen. "Doordat ik nu in de A-selec tie zit, word ik gecoacht door een oud synchroon zwemster die zelf op een hoog niveau gepresteerd heeft en die ook bij het nationale team betrokken is. Er komen regelmatig mensen van de bond kij ken en hopelijk wordt ik snel uitgenodigd voor de nationale jeugdselectie. Dan mag je bijvoorbeeld ook aan jeugd EK's en WK's meedoen en dat lijkt me heel leuk. In mijn huidige team zitten ook twee zwemsters die aan internationale wedstrij den meedoen en daar heb ik al heel veel van ge leerd, dus zal ik bij de nationale ploeg waarschijn lijk heel veel vooruitgaan." Tot die tijd zal Bianca hard moeten trainen, zodat ze de zwembond kan laten zien wat ze allemaal in huis heeft. Boskoop - De vakantiebijbelclub houdt op dinsdag 26 augustus een zeskamp voor tieners van 12 tot en met 16 jaar. Onderdelen zijn onder andere een hindernisbaan, een gieterrace en een spectaculaire zeep helling. Deze avond begint om 20.00 uur en zal rond 22.00 uur eindigen. De zeskamp vind plaats rond de tent van de vakantiebijbelclub op het veld bij de Mendëlweg in Boskoop. Opgeven is niet nodig, deelname is gratis en iedereen van 12 tot en met 16 jaar is van harte welkom.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 12