Ouèe fijten fierleuen.,. INFORMATIEAVOND OVER VERZAKKINGSKLACHTEN EN URINEVERLIES WEEKPROGRAMMA FILMHUIS VAN UUNEN DAGWINNAAR LUISTEREN NAAR KINDEREN DINSDAGMATINEE IN HET FILMHUIS BETER OMGAAN MET JEZELF EN ANDEREN M moor d h t r e g i KERKDIENSTEN ZONDAG 24 AUGUSTUS HENGELSPORT www.hartvanholland-online.nl Regio - Vierstroomzorgring organiseert een cursus 'luiste ren naar kinderen', een cursus volgens de methode van de Amerikaanse psycholoog Tho mas Gordon. De nadruk ligt op het oefenen van vaardig heden, die ouders helpen een goede relatie met hun kind op te bouwen. Ouders leren naar hun kind te luisteren zonder zichzelf weg te cijferen. Een stukje theorie en het uitwis selen van ervaringen zijn ook wekelijks terugkerende onder delen van de cursus. Ouders die eerder de cursus volgden, noemden als posi tieve ervaringen dat er meer naar elkaar geluisterd wordt, conflicten beter te hanteren zijn en er meer rust en harmo nie binnen het gezin komt. En dat draagt ertoe bij dat het kind een positief zelfbeeld op bouwt. De cursus start op 16 september van 19.30 tot 22.00 uur in Gouda. Voor meer informatie en aanmelding: cursussen@vier- stroomzorgring.nl Gouda - Filmhuis Gouda start op dinsdag 2 september met een extra voorstelling, elke dinsdagmiddag om 14.00 uur. In het afgelopen jaar heeft het filmhuis een aantal dinsdagmiddagen proef gedraaid en de reacties van de bezoekers waren enthousiast. Er bleek een grote behoefte te bestaan om op een gewone doordeweekse dag overdag naar de film te gaan. Zeker in de wintermaanden is het voor velen heel aantrekkelijk om bij daglicht te komen en te vertrekken. Voor meer informatie www.filmhuisgouda.nl of tel. 0182-522200 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 augustus 2008 pagina 19 Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur mw. T. Annotee. Ger. Kerk 10.00 uur SoW in de Dorpskerk. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds. G.C. de Jong en 18.30 uur ds.W. van Gorsel. R.K. parochie St. Jo hannes Onthoofding: 10.00 uur Woord- en communieviering met voorganger Thomas van der Horst. De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Gouda - Urineverlies, verlies van ontlasting en verzakkingsklachten: veel vrouwen blijven er meer rond lopen en durven er niet mee naar de dokter. Terwijl behandeling vaak goed mogelijk is. Het Groene Hart Ziekenhuis houdt donderdag 4 september een informatieavond over bekkenbodemklachten bij vrouwen. Naast informatie over de verschillende klachten zal de meerwaarde van het bekkenbo- demcentrum in het GHZ worden toegelicht. Ook zal een ex-patiënte haar verhaal doen over de behan deling van haar verzakking. Op de informatieavond spreken uroloog Van der Drift, gastro-enteroloog Van der Heyden, gynaecoloog Hal- lensleben en bekkenfysiotherapeut Guldenmond over de klachten, de bijbehorende onderzoeken, diag noses en therapeutische mogelijk heden.De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.45 uur. Voor aanmelding en meer informatie: 0182-505324, bps@ghz.nl of www. ghz.nl/informatiebijeenkomsten. Gouda - In het Filmhuis aan de Lethmaetstraat worden in de ko mende week van donderdag 21 tot en met woensdag 27 augustus de volgende films vertoond. 'II y a longtemps que je t'aime' op donderdag 21, zaterdag 23, zon dag 24, dinsdag 26 en woensdag 27 augustus, aanvang 20.30 uur. Regie Philippe Claudel, met Kris tin Scott Thomas, Elsa Zylberstein en Michel Hazanavicius; FRA 2008, drama, 115 minuten. 'Pan's Labyrinth' op vrijdag 22 au gustus om 20.30 uur. Regie Em manuel Mouret, met Virginie Le- doyen, Emmanuel Mouret en Julie Gayet; FRA/USA 2007, romantische komedie, 96 minuten. 'The Assassination of Jesse James' op maandag 25 augustus om 20.30 uur. Regie Andrew Dominik, met Brad Pitt en Casey Affleck; USA 2007, drama-western, 160 minu ten. Moordrecht - Leden van Hen gelsportvereniging Moordrecht visten afgelopen weekend in de Gouwe bij Gouda. Het was moeilijk voor veel vissers om wat vis bijelkaar te sprokkelen. Winnaar werd uiteindelijk John van Uunen met ruim 5,5 kilo gram. Erik Faas volgde op een tweede plaats met 2.880 gram en derde werd Marco Heeme laar met 2.400 gram. In het B- korps werd Jean Pierre Quist eerste met 4.880 gram, ge volgd door Henk Multem met 1.370 gram. Derde werd Hans Speulman met 1.160 gram. In het C-korps werd Peter van der Hoek eerste met 2.880 gram. Tweede werd Wim de Zwart met 2.330 gram en op de derde plaats eindigde Eddy Breedijk met 1.870 gram. Voor komende zaterdag wordt het traditionele verrassings concours georganiseerd. De deelnemers weten dan van te voren niet waar de wedstrijd zal plaatsvinden. Vertrek met de bus om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de sporthal. Wftit Het kan u zomaar overkomen dat u op vakantie overvallen wordt door de pran gende vraag: Is het aan de Rottemeren ook zulk fijn weer? Staan de wokkels er nog? Wat is er te doen bij VEDJ deze week? Heimwee kan een enorme domper zetten op de vakantie. Gelukkig is hartvanholland-online.nl er overal en altijd. Of u nu in Dublin, Parijs of op de Veluwe bent, u bent slechts een muisklik verwijderd van het laatste nieuws uit de regio. De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief hij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Door Elly van Gelderen Mevrouw Willy Gouw-van de Ruit geboren 1933 vertelt: "Mijn jeugd in Moordrecht was net in de tijd van de crisisjaren en oorlog en dat was vaak niet zo leuk, we woonden in 'de Sniep'. Mijn vader Elbert kwam uit Ze venhuizen en had tot de opening in 1937 gewerkt aan het bouwen van de Julianasluis in Gouda. Daarna was er bijna geen werk meerte krijgen. We hadden thuis vier kinderen dus er kwam geen brood meer op de plank. Mijn moeder zat 's nachts achter de naaimachine om voor de manu factuurwinkel van Van Gelderen flanellen hemden met dubbele borsten te naaien om geld te ver dienen. En ik ging truien breien voor de winkel van IJsselstein in Gouda. WERKLOOS Moeder stuurde iedere dag va der er op uit met de woorden: ik heb geen eten en centen meer in huis, ga maar werk zoeken. Steeds kwam hij depressiever thuis zonder werk. In die tijd overleed mijn zusje op twee ja rige leeftijd aan longontsteking. Daarna brak de oorlog uit. Vader ging zich vreemd gedragen want hij zei, ik ga op de fiets naar de koningin om werk vragen en ver tellen hoe arm we zijn. Hij is daar door de politie opgepakt en naar een psychiatrische inrichting gebracht in Loosduinen,waar hij negen jaar is gebleven. Dat maakte de armoede thuis nog groter, moeder had een zwaar leven. Ons gezin werd mager van de honger, om beurten mochten we één maal per week bij boer Slingerland onze buiken dik eten. Mijn broer had geen schoenen meer en liep op blote voeten. We konden vader maar één keer per jaar bezoeken, dan vroeg hij herhaaldelijk: 'Ga vragen of ik mee naar huis mag.' Dat was zo zielig. Er was daar een tuin met allemaal tralies gelijk gevange nis. Op school werd ik gepest, want ze riepen: 'Ha, ha je vader zit in het gekkenhuis!' Ook toen hij weer thuis was vond de jeugd hem grappig omdat hij in die tijd in een fantasiewereld leefde vroegen de jongen bijvoorbeeld: 'Hallo Appie ben je nog in Au stralië geweest?' En dan vertelde hij allerlei verzonnen verhalen. Maar voor ons is hij altijd een hele lieve vader geweest. NA DE SCHOOLTIJD Van moeder mocht ik naar de huishoudschool waar ik veel leerde. Later ging ik werken in de huishouding bij Grit de bril- lenzaak en daarna bij De Jong, de timmerfabriek, vervolgens in gezin van Elsenga, de zieken huispredikant en als laatste bij de K.V.T.. Ik leerde mijn man Arie Gouw uit Waddinxveen kennen op de Moordrechtse 'stijfsel- baan' waar de jeugd flaneerden door de Dorpstraat. Er was een bioscoop 'Irene' in het Posthuis. Ik mocht er niet komen van mijn ouders het was niet netjes voor een christelijk meisje. Ik deed het wel maar voelde me erg be zwaard. Arie werkte bij de ge meente in de groenvoorziening en hielp veel bij garage van Leeu wen in Waddinxveen. We kregen twee jongens, de jongste is helaas al op 34-jarige leeftijd overleden aan een her senbloeding, en liet een vrouw en kind achter. Ik ben weduwe en lichamelijk niet heel sterk meer. Maar ik voel me geen tobber en hoewel ik moeizaam loop ach ter mijn rollater ga ik toch naar het dorp. Ik heb een opgeruimd karakter. Je moet niet klagen als je oud bent want dan komt er niemand meer. Ik heb veel aan loop, mijn deur zet ik altijd open. ledereen is welkom en krijgt kof fie met wat lekkers, daar hou ik Gouda - Vierstroomzorgring orga niseert een cursus 'Beter omgaan met jezelf en anderen'. Mensen zeggen vaak ja, terwijl ze nee be doelen, of andersom. Het doel van de cursus is om met dit gegeven ef fectief te leren omgaan, zodat men geen beslissingen opgelegd krijgt. Het is een cursus die werkt volgens de methode van de Amerikaanse psycholoog Thomas Gordon. De deelnemer leert onder andere open en eerlijk zijn mening te ge ven, voor zijn eigen behoeften op te komen en conflicten te voorko men of op te lossen op een manier die bevredigend is voor beide par tijen. De cursus bestaat uit tien bij eenkomsten van 2,5 uur en start op 16 september van 19.30 tot 22.00 uur. Informatie: 0900-9300 of cur- sussen@vierstroomzorgring.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19