Typen for Kids, m Zevenhuizen-iviueimgam Opleidingscentrum Waddinxveen computeropleidingen bij u in de buurt Zimmermann Energie Consultancy OPENBARE VERGADERING WMO ADVIESRAAD AANLEG FIETSPAD ZUU DWARSWEG RUIMTELIJKE ORDENING Huiselijk geweld stopt niet vanzelf BESLUITEN algemene plaatselijke verordening Bel voor informatie: 0182 - 620052 op een leuke manier leren typen voor kinderen vanaf groep 6 KOM NAAR ONZE OPEN AVOND 28 AUGUSTUS A.S. WEEK 34 0900 1 26 26 26 steuripunthuiselijkgeweld.nl Aanvragen bouwvergunning Aanvragen sloopvergunning Bouwvergunningen Vrijstelling bestemmingsplan OPLEIDINGS CENTRUM Maak kennis met de overige cursussen die het Opleidingscentrum biedt. Vanaf 18.00 - 21.30 uur bent u welkom: Trefpunt Stationsstraat 18, Waddinxveen Bel voor informatie: 0182 - 620052 of internet: www.opleIdingscentrum.c Zonnepanelen Windmolens Burg. Brandtstraat 2 2841XC Moordrecht Tel: 06-24292904 Fax:0182-377245 Energielabel Advies www.energielabel-makelaar.nl info@energielabel-makelaar.nl pagina 4 Hart van Hofland 20 augustus 2008 j^VW.ZEVENHülZRN-MnpD. Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente®zevenhuizen-moerkanPllP oi Op 2 september 2008 om 19.30 uur verga dert de Wmo adviesraad in het raadhuis van Nieuwerkerk aan den IJssel. U bent welkom als toehoorder. De agenda: Opening en installatie Mededelingen Terugblik op vergadering van 3 juni 2008 De gemeente Rotterdam start met de aanleg van een fietspad in twee richtin gen op de Zuideüjke Dwarsweg tussen de Groenewegbrug en de rotonde Zuidplashof (N219). Het fietspad komt te liggen aan de noordelijke kant van de Zuidelijke Dwarsweg. De werkzaamheden duren van maandag 18 augustus tot eind november 2008. De voorbereidende werkzaamheden bestaan uit het dempen van de sloot tussen de Ringvaart en De Onderweg. Het verkeer ondervindt hiervan weinig hinder. Vanaf maandag 25 augustus wordt gestart met heiwerkzaamheden in de sloot tussen de Onderweg en de rotonde Zuidplashof. Ver volgens kan de fundering voor het fietspad aangelegd worden. Omleiding auto- en fietsverkeer Nesselande uit Om de werkzaamheden uit te kunnen 1 Brievenboek Benoeming nieuwe secretaris Bespreking Verslag Evaluatie Eerste Jaar WMO adviesraad met conclusies Voorstel cursussen voor deskundigheids bevordering Bespreking Concept Communicatieplan voeren wordt de rijbaan ter hoogte van de Groenewegbrug afgesloten voor auto verkeer dat 'Nesselande uit' wilt rijden richting de N219. Het autoverkeer vanuit Nesselande wordt omgeleid. De omleiding wordt met borden aangegeven. De Westringdijk blijft voor het verkeer bereikbaar. Nesselande in Het blijft wel mogelijk voor het autover keer om 'Nesselande in' te rijden vanaf de richting N219. Tijdelijke doorgang Onderweg De Onderweg ter hoogte van de Zuidelijke Dwarsweg is tijdens de werkzaamheden afgesloten voor het verkeer. Er komt een tijdelijke doorgang bij de N219 ter hoogte van de keerlus zodat bedrijven en wonin- Bespreking Rapport Tevredenheid Cliënten WMO, van SGBO Bespreking vragenlijst gemeentelijk Wmo beleid SCP Volgende vergadering en vergaderdag/ schema 2009 Rondvraag en sluiting gen aan de Onderweg bereikbaar blijven voor het verkeer. Fietsers Fietsers kunnen gebruik maken van een tij delijk fietspad aan de Zuidelijke Dwarsweg. Openbaar vervoer Vanaf maandag 25 augustus rijdt Con- nexxion bus 383 richting Krimpen a/d IJssel via een omleiding. Kijk voor meer informa tie over de dienstregeling op de website van Connexxion: www.reiziger.connexxion.nl of bel met de Connexxion Klantenservice' 0900 - 266 63 99 (lokaal tarief). Informatie Voor vragen over de werkzaamheden, kunt u met communicatie Nesselande contact opnemen via telefoonnummer (010) 489 58 06. In de huiselijke kring kan zich veel afspelen waarover we het liever niet hebben. Mensen worden thuis uitgescholden, mis handeld, ook geestelijk, seksueel misbruikt of constant bedreigd. Kinderen of ouderen worden verwaarloosd. Het zijn allemaal vormen van huiselijk geweid. Als jou dergelijke dingen over komen, ben je slachtoffer van huiselijk geweld. De politie krijgt elk jaar bijna 63.000 meldingen van deze en andere soorten van huiselijk geweld. Maar we weten dat het werkelijke aantal gevallen van huiselijk geweld veel hoger ligt. Uit studies blijkt dat het per jaar zo'n 550.000 keer misgaat, in allerlei vormen. Ouders die hun kinderen mishandelen. Mannen die hun vrouw slaan (soms ook omgekeerd). Kinderen die chantage of geweld gebruiken tegen hun oudere vader of moeder. Huiselijk geweld heeft vele vormen en raakt veel mensen. Ruim 40% van Nederlanders heeft er ooit in zijn of haar leven mee te maken. Een pleger van huiselijk geweld kan wisselend agressief en lief zijn. Vaak belooft een pleger steeds dat het niet weer gebeurt. Maar toch stopt het niet. Slachtoffers van huiselijk geweld willen vaak niet toe geven dat het hen overkomt. Zij hopen dat het vanzelf overgaat. Dat het vandaag of morgen niet meer gebeurt. Soms vinden zij ook dat het geweld hun eigen schuld is. Ze verzinnen van alles om het te ontkennen en het goed te praten. Maar huise lijk geweld kan niet en mag niet en het stopt niet vanzelf. Voor slachtoffers van huiselijk geweld is er een eenvoudige manier om de eerste stap naar hulp te zetten. Er is daarvoor een centraal telefoonnummer van het Steunpunt Huiselijk Geweld. Dat is 0900 -126 26 26 (vijf cent per minuut). Ook getuigen en omstanders kunnen daar terecht. Je belt altijd veilig. Het telefoon nummer staat later niet op de telefoonrekening. Degene die je aan de lijn krijgt, is er om jou te helpen. En om samen te bepalen hoe verder te gaan. Het Steunpunt Huiselijk Geweld is er voor iedereen die te maken heeft met huiselijk geweld en hulp zoekt. Dus voor slachtoffers, kinderen, familie en buren. Jong en oud, mannen en vrouwen. Bij het Steunpunt werken ervaren hulp verleners. Zij kunnen contact leggen met de hulpverleners in jouw regio. Huiselijk geweld stopt niet vanzelf. De eerste stap zet je zelf. Daarmee help je jezelf. En ook de ander. Help jezelf. Help de ander. Bel voor advies of hulp. De burgemeester en/of het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Stichting Oogstfeest Zevenhuizen tijde lijke ontheffing voor het verstrekken van zwak alcoholhoudende drank op 5 en 6 september 2008; Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton voor het houden van een collecte in de peri ode 1 t/m 7 maart 2009; Bestuur de Vierkap voor de organisatie van een buurtfeest in en rondom het gebouw van de Vierkap op 30 augustus 2008 van 13.00 tot 1.00 uur; DeRK-kerkenvanhetlPVvoorde organisatie van een strandfeest aan de Zevenhuizerplas op 23 augustus 2008 van 18.00 tot 24.00 uur. Bezwaar verleende vergunningen/ont heffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectie velijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitrei king van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de Pre sident van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. In de periode van 7/8/2008 t/m 14/8/2008 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Julianastraat 122,2751 GA MoerkapeUe, geheel vernieu wen kas (BR/2008/0040) Middelweg 11,2751 GJ MoerkapeUe, oprichten woning (BR/2008/0041) Julianastraat 122,2751 GA MoerkapeUe, sloop kas (SA/2008/0021) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 13/8/2008 Swanlaweg4,2761 BC Zevenhuizen, veranderen voorge vel bedrijfspand (BL/2008/0030) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Oud Verlaat" voor het oprichten van 4 woningen op de percelen Vlietkade 4 t/m 10a, 2761DV Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 21 augustus 2008 t/m 1 okto ber 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzageleggmg kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kun nen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. Bezoek Gemeentehui Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12 00 uur Alarm Alarm ,u Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur S fwnn rrja «edactre gemeentepagina Telefoon 0180-637747 I Raadpleeg uw gemeentegids en iedere eerste woensdag van de maand van 17 00 tot 19.30 uur Brandweer 0172-1fo550 voor overige informatie Al vele jaren verzorgt het Opleidingscentrum de cursus "Typen for Kids" M b v de computer leren de kinderen, onder begeleiding van een ervaren docent, het typen volgens hef blind tienvingersysteem. De cursus wordt afgerond met een examen. Nieuwe cursus start in september.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4