STICHTING KINDERHULP ROEMENIE GEEFT KINDEREN EEN ONVERGETELIJKE ZOMER HONDENSHOWS ZIJN NIET ALLEEN VOOR 'OUDE TAARTEN' DUBBELSLAG VOOR JOH. STOFBERG ^"TF^huizenTmoérkapelle DUIVENSPORT P u L I T I E B E R I C H T E N KERKDIENSTEN ZONDAG 24 AUGUSTUS - '.y; h '-V W.' 'J'. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 augustus 2008 pagina 7 Moerkapelle - "Elk jaar rijden we met vijftien vrachtwagens vol levens middelen, schoolpakketten, kleding, speelgoed en vele andere goede ren richting Roemenië", vertelt voorzitter Bram Noordam van Stichting Kinderhulp Roemenië. Samen met ruim dertig vrijwilligers verzamelt hij, via sponsors en giften, spullen om deze vervolgens uit te delen in Roemenië. Tegenwoordig houdt deze hulporganisatie zich ook bezig met school- en vakantieprojecten. Allemaal met het doel de mensen een handje te helpen in een moeilijke tijd. "Het is fijn dat we iets kunnen betekenen", aldus voorzitter en tevens oprichter Noordam. TOWËAR Door Johanna van Waardenberq "In Roemenië krijgt een gezin een uitkering van 120 euro per maand en voor dit bedrag moet verplicht twee dagen in de week voor de overheid gewerkt worden", ver telt Noordam. Volgens de voorzit ter heeft de toetreding tot de EU gezorgd voor een flinke prijzen- stijging in Roemenië. "Het leven wordt steeds duurder, maar de salarissen stijgen niet mee." Veel gezinnen leven ver onder de ar moedegrens. Stichting kinderhulp Roemenië helpt de mensen een handje in deze moeilijke tijd. "We geven geen geld. We stellen pak ketten samen met levensmiddelen en gebruiksgoederen." De school pakketten zijn een voorbeeld. Kin- Door Marlonneke Willemsen Bij juniorhandling, zoals deze spe ciale competitie heet, zijn niet de kwaliteiten van de hond, maar de vaardigheden van het baasje, de handier, het belangrijkst. Hier voor worden speciale cursussen gegeven. Anna is met juniorhand ling begonnen toen ze met een vriendin van haar moeder een keer is meegegaan naar een show. "Ik ging voor de gezelligheid mee en had nog nooit van deze competitie gehoord. Het leek me zo leuk, dat ik me gelijk voor de eerstvolgende wedstrijd heb ingeschreven. Ook ben ik begonnen met lessen om te deren krijgen van de stichting een schooltas vol met pennen, potlo den en schriften. Zo kunnen ze het nieuwe schooljaar voorbereid te gemoet gaan. Elk jaar krijgen dui zend gezinnen een bon waarmee zij de spullen kunnen afhalen. "In Roemenië hebben we vrijwilligers lopen die de gezinnen selecteren voor de pakketten. Zo weten we zeker dat iedereen een keer aan de beurt komt", stelt Noordam. Kapstokken en aardappelen De SKR krijgt de verzamelde spul len van zowel particulieren als on dernemers. "Laatst werd ik nog gebeld met de vraag of ik wat had aan een grote partij kapstokken", vertelt Noordam. "Wij weten wel raad met zulke spullen." De voor leren hoe ik met de honden moet omgaan." Al snel had Anna een goede hond gevonden, waarmee ze aan de wedstrijden mee kon doen. "Op een van de eerste shows, waaraan ik meedeed, kwam ik mijn oom tegen. Hij wist helemaal niet dat ik aan juniorhandling deed en vond dat het erg goed ging. Hij heeft mij toen gevraagd of ik zijn Dwergschnauzer wilde showen. Vanaf dat moment werd zij mijn vaste 'showhond'." Sinds een aan tal maanden heeft Anna haar ei gen hond, de Ierse Setter Dempsey. Met hem hoopt ze in de toekomst mee te gaan doen. "We zijn al elke dag aan het trainen en hopelijk kan zitter krijgt van alles. Zo krijgt hij van agrarische bedrijven uit de om geving ieder jaar 30.000 kilo aard appelen om mee te nemen. "In onze loods in Moerkapelle wordt alles opgeslagen en in september beginnen we met het laden van de eerste wagens." De SKR helpt ook een aantal basisscholen in Roeme nië. Voor hen neemt de stichting schoolborden, schriften, koelkas ten en veel meer soortgelijke spul len mee. "We nemen vooral dingen mee waar de mensen wat aan heb ben", aldus Noordam. Oranjedag Stichting Kinderhulp Roemenie schenkt de kinderen niet alleen spullen, maar ook een leuke va kantie. De hulporganisatie huurt twee vakantiehuizen in het berg dorp Carari in Roemenie. In de zo mervakantie vieren hier in totaal driehonderd Roemeense kinderen een vijfdaagse vakantie. Iedere week komt een nieuwe groep van veertig kinderen. "We organiseren speurtochten en sportdagen. Hier kunnen de jongeren van een onbe zorgde tijd genieten. Mijn vrouw is momenteel in Carari. Samen met een aantal vrijwilligers worden de groepen begeleid." De kinderen ik binnenkort ook met Dempsey meedoen." Uiterlijk De juniorhandlers moeten zich aan veel regels houden en volgens Anna is dat soms best lastig. "Er wordt streng naar je gekeken. Je mag bij voorbeeld nooit tussen je hond en de keurmeester gaan staan en je mag ook niet de hele tijd naar je hond kijken. Er wordt ook op je uiterlijk gelet. Je moet verzorgde kleding aan en deze moet ook een beetje bij de hond passen." Uit alle deelnemers worden de beste vijf gekozen en daarna wordt bepaald wie de winnaar is. Anna heeft op de shows tot nu toe erg goed ge presteerd. "Ik zit gelukkig bijna al tijd bij de beste vijf en heb ook al een aantal keer gewonnen. Ik heb ook aan een internationale cursus in Duitsland meegedaan en daar heb ik de eerste prijs en een hele grote beker gewonnen. Daar was ik heel blij mee." Anna's grote droom is om Neder land te mogen vertegenwoordigen tijdens de grootste hondententoon stelling ter wereld, de Crufts in het Engelse Birmingham. "Ik heb me wel voor deze show gekwalificeerd bij de Dwergschnauzers, maar nog niet voor juniorhandling. Hiervoor moet ik in november eerste worden op de Winnershow in Amsterdam. Dit is erg moeilijk omdat hier de beste juniorhandlers van Neder land aan meedoen. Vorig jaar was ik al derde, dus hopelijk gaat het dit jaar nog beter." Tot november doet Anna nog aan een aantal shows mee om zich voor te bereiden op de Winner. Op 30 en 31 augustus zijn Anna en Dempsey te bewonderen in Ahoy in Rotterdam. Trots en dankbaar. krijgen drie maaltijden per dag en kunnen bij slecht weer genieten van leuke binnenspelletjes. Met name de oranjedag is populair. Deze dag staat in teken van de oer- Hollandse spelletjes. In oranje kle ding gaan de kinderen zaklopen en koekhappen. Een dag vol Hol landse gezelligheid. In januari 1990, vlak na de val van Ceaucescu, werd er onder andere vanuit Nederland een hulptrans port georganiseerd. Samen met Jan van Kralingen ging Noordam mee. De reis heeft waarschijnlijk indruk achter gelaten, want een jaar later richtte Noordam de SKR op. "Ik wilde ook wat doen", zegt hij. Nu, ruim zeventien jaar later, is de stichting een enorm succes. "We krijgen constant spullen aangebo den en moeten soms zelfs dingen afwijzen." De komende jaren blijft de SKR actief met het verzamelen van spullen en het organiseren van leuke projecten. Als het sorte ren binnenkort afgerond is kan de stichting zich voorbereiden op de reis richting Roemenie die plaats vindt van 6 tot en met 14 novem ber. Voor meer informatie: www.skrmoerkapelle.nl Zevenhuizen - Voor de leden van P.V. de Stormvliegers stonden er afgelopen weekend twee coursen op het programma. De 360 natour- duiven werden om 8.00 uur gelost in Strombeek, bij Brussel, op een afstand van 120 kilometer. Om 9.15 uur was de eerste duif alweer thuis bij Joh.Stofberg. Zijn duif had 96 km per uur gevlogen. Na 17 mi nuten waren alle prijsduiven weer thuis. Uitslag: 1-3-4-7-8-12-20 Joh. Stofberg, 5-24 J. Hoevelaken, 6-14 M. Strijdhorst, 9 D.C. den Hertog, 10-13 L. van Wensem, 11-15 C.P. Edeling, 16 C. Zweere, 17-18-23-25 R. Brands, 19 J.S. Heykoop, 22 J. van der Haak. De 342 jonge duiven werden om 8.00 uur losgelaten in Creil bij Parijs, op 337 kilometer. Ook van dit concours viel de eerste prijs bij Joh. Stofberg. Zijn eerste duif arriveerde om 11.55 uur en had 86 km per uur gevlogen. Koperdieven slaan hun slag Moerkapelle - Uit een loods bij een bedrijf aan de Bredeweg werden op donderdagavond 14 augustus bij een inbraak 45 doz en met koperen fittingen gesto len. Een getuige zag even na 21.30 uur de twee mannen in een zil verkleurige BMW stappen en we grijden richting de Rijksweg A12. Bij de loods van het bedrijf bleek het slot van de deur vernield te zijn en de deur was opengewrikt. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900 - 8844. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ev. G. van de Bos en 19.00 uur ds. Habekotté. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. D.H. Bosma. Geref. Kerk 9.30 uur ds. W. Je- roense. Ver.Vrijz.Protest, geen dienst. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul en 18.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. W. van Vlastuin en 18.30 uur ds. J.W. van Estrik. Herv. Gem. 9.30 uur kand. L. Hak en 18.30 uur kand. J.T. Maas. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maat schappelijk werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Dorpsstraat 75, Zevenhui zen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur: Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris- weg 77-79, 2805 AH Gouda (in gang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00-20.00 uur. Anna s grote droom is om Nederland te mogen vertegenwoordigen tijdens de grootste hondenshow ter wereld, in het Engelse Birmingham. Blij met sport- en spelmateriaal. Zevenhuizen - Als mensen aan hondenshows denken, zien ze het beeld voor zich van zielige hondjes met strikjes in het haar, die de hele dag geborsteld worden door oude dames. De werkelijkheid is echter anders. De achttienjarige Anna Poelmans uit Zevenhuizen en haar Ierse setter Dempsey deden de afgelopen twee jaar regelmatig mee aan de junio rencompetitie.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 7