HUM ANITAS BOUWT AAN Z0RGH0TEL KRISTAL EUROPEES KAMPIOENSCHAP VOOR GETRANSPLANTEERDEN JEUGDVAKANTIELAND SLUIT ZOMERVAKANTIE AF EUROPACUP DERNY KERKDIENST - ZONDAG 24 AUGUSTUS van Dorp .NESSELA N DE/ZE V/F M mii WIELERSPORT Aflevering drieenveertig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel pagina 8 HUISARTSENPRAKTIJK Nesselande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@nesseweb.nl Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur kand. N. de Jong. Samen even wachtend in de Dorpsstraat in Zevenhuizen... Corry en Annemarie van Dorp. 'Correi met een lange y' zegt Jan. Nesselande - De Kristal, gebouwd mede op initiatief van Humanitas, opende in april dit jaar zijn deuren voor de huurders van 185 levens- loopbestendige woningen. Deze bewoners, die zelfstandig wonen, kun nen een beroep op Humanitas doen voor huishoudelijke verzorging persoonlijke verzorging, verpleging, begeleiding en behandeling thuis ,Z.!J" er m°gelijkheden voor overige diensten aan huis waaronder maaltijdbezorging en 24-uurs alarmering- en opvolging. De opzet van het multifunctionele centrum op de begane grond van De Kristal sluit aan op de visie van Humanitas dat jonge en oude, ge zonde en minder gezonde men sen elkaar kunnen ontmoeten in een vrolijke, levendige omgeving, zoals bijvoorbeel restaurant het Niesende Nijlpaard, dat zich ook in De Kristal bevindt. Natuurlijk biedt Humanitas ook in De Kristal uit eenlopende voorzieningen op het gebied van zorg en welzijn. Wie tijdelijk verzorging of verple ging nodig heeft kan terecht in het zorghotel, een professioneel en prettig 'tussenstation' voor men sen die na een ziekenhuisopname eerst verder op willen knappen voordat ze naar huis gaan. Ook voor tijdelijke verlichting van de mantelzorg of zelfs een vakantie verblijf mét zorg in Rotterdam is het zorghotel een mogelijkheid. Daarnaast zijn er binnen De Kristal twee afdelingen begeleid wonen waar senioren met geheugenpro- blematiek in een eigen apparte ment, in een veilige omgeving, zo zelfstandig mogelijk kunnen wo nen. Martien Heeffer, directeur van Hu- manitas-Alexander: "Humanitas is erg blij met de aanwezigheid van andere organisaties uit de keten van cultuur, welzijn en zorg. Dit geeft veel voordelen voor de ge bruiker. Zo kan de specialist van de polikliniek van het IJssellandzie- kenhuis op bezoek bij cliënten in het zorghotel, werkt de fysiothera peut van het gezondheidscentrum optimaal samen met het zorgteam bij cliënten thuis en worden senio ren op het internetterras geholpen door de jongeren die uitgaan bij SBA. Ook kunnen bezoekers van De Kristal tijdens een themaweek informatie vinden in de biblio theek." Rotterdam - Jeugdvakantieland in Ahoy wordt vandaag, op woensdag 20 augustus om 10.00 uur feestelijk geopend door wethouder Bolsius. Het grootste speelplein van Rotterdam is op weekdagen van 20 tot en met 28 augustus geopend. Jeugdvakantieland is een veelzijdig kinder evenement met sportieve, recreatieve en educatieve activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Nesselande/Würzburg - In Würz- berg, Duitsland, vinden van zon dag 31 augustus tot en met zon dag 7 september de Europese kampioenschappen voor getrans- planteerden plaats. Deze kampi oenschappen zijn bestemd voor sporters die wegens een ernstige ziekte een orgaan van een donor hebben ontvangen en daarmee een tweede kans in hun leven heb ben gekregen. De spelen hebben tot doel de wereld te laten zien wat een or gaantransplantatie voor iemand betekent en om de aandacht te vestigen op het enorme en schri jnende tekort aan donoren (zie www.SportenVoorOrganen.nl). Vorig jaar stierven er in Nederland 150 mensen die op de wachtlijst stonden voor een transplantatie. Tijdens dit grote evenement stri jden sporters met bijvoorbeeld nieuwe longen, nieren of een hart uit heel Europa op verschillen de onderdelen om de medailles. Er doen circa 500 sporters uit 20 landen mee. Onder hen ook vier Nederlandse deelnemers, Martijn Oudeman, Wim Hoentjen, Bas van den Hoven en Gideon Elve, die sa men Team Holland vormen. Wim, Bas en Gideon komen uit op de tijdrit en de wegwedstrijd bij het wielrennen. Zij vormen ai sinds 2005 de wereldtop van het wiel rennen onder getransplanteerden. Ook nu hebben zij goede medaille kansen. Martijn (34) - die pas een jaar geleden twee nieuwe longen kreeg - doet mee aan twee har dloopnummers, te weten de 1500 meter en de 5 kilometer én het tennistoernooi. Hoewel hij nog maar een halfjaar hardloopt, dicht hij zichzelf op de 5 km kansen toe. "Bij eerdere Europese wedstrijden in juli (Vichy, Frankrijk) werd in mijn leeftijdscategorie rond de 30 minuten gelopen. Dat is om en na bij mijn persoonlijk record dus dat moet kunnen". Sporten voor Organen Tijdens de Marathon van Rotter dam heeft Martijn de aktie Sporten Voor Organen gestart waarmee hij bij grote sportevenementen met speciale shirts het donortekort onder de aandacht brengt. Marti jn roept iedereen op mee te doen met deze aktie. "Afgelopen week is weer een bekende van me op de wachtlijst voor longen overleden. Tragisch en volstrekt onnodig dus. Als we 1000 hardlopers, fietsers en skaters hebben die meedoen zijn er bij alle grote wedstrijden al snel 100 sporters aan de streep. Dan blijft dit urgente probleem onder de aandacht. Iets wat dus hard nodig is". Martijn, die traint bij loopgroep Martijn Oudeman. Rotterdam-Nesselande, kende geen optimale voorbereiding op deze wedstrijd. "In het tweede deel van juli werd ik gehinderd door een aanhoudende periode van ziekte. Pas in de tweede helft van juli kon ik de training weer hervatten. Bovendien heb ik de laatste tijd meer aan roei- en kra cht-training gedaan dan hardloop training. Dit in verband met mijn doelstelling om in Australië goed te presteren". Martijn traint na melijk voor de wereldspelen die volgend jaar in Australië plaats vinden. Hij traint drie a vier keer per week om daar twee gouden medailles te kunnen halen op de roei-onderdelen skiff en dubbelt- wee. Jeugdvakantieland biedt een breed aanbod aan activiteiten verspreid over vijf hallen, met elk een verschillend thema. De programmering bestaat onder meer uit een simulatorenhoek, veel verschillende sporten, een meidenhonk, gaming, een ver- keerstuin en optredens van Circus Rotjeknor. Ook aan de ouders is gedacht in de Rotterdampas Pa- rentsplace. Groenjaar Vorig jaar had Jeugdvakantie land al het Ontdekbos, maar nu vanwege het Groenjaar staat er een hele hal in het teken van het groen. In deze groene hal kan er op speelse en avontuurlijke manier kennisgemaakt worden met de natuur en het milieu. Zo kan men er knutselen en kleuren, kruidenazijn maken, een koe mel ken en uiteraard ontbreekt het Ontdekbos ook niet. In het Groenjaar 2008 krijgt het Rotterdamse groen extra aan dacht. Met nieuwe bomen, bij zondere activiteiten, groene verrassingen en vernieuwende initiatieven voor een mooiere groene stad na 2008. Betaalbaar De gemeente Rotterdam vindt dat een bezoek aan Jeugdvakan tieland voor iedereen betaalbaar moet zijn. De toegangsprijs voor kinderen is 5,- per dag, voor ouders en begeleiders is dit 1,- per dag. Houders van de Rotter dampas betalen slechts 1,- per dag. Met de coupon van het Rot terdams Jeugdvakantiepaspoort betaal je als kind 4,- Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa's van Ahoy en de Rotter- dampaswinkel. Voor meer infor matie: www.jeugdvakantieland. nl Rotterdam - RWC Ahoy organi seert voor zondag 31 augustus van 12.00 tot 17.00 uur de Europacup Derny aan de Rotterdamse Doen- kade. Om 12.30 uur start de eer ste serie van de prominentenrace, waarna om 14.00 uur de eerste reeks van de Europacup van start gaat. Om 14.30 uur vindt de twee de serie van de prominentenrace plaats, gevolgd om 16.00 uur door de tweede reeks van de Europa cup. Om 16.30 uur vindt de finale plaats van de prominentenrace. Voor meer informatie: www.rwcahoy.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 8