STORM- VLIEGERS VLIEGEN UIT KLIKKEN MAG! NIEUWE BUREN JEUGD- VAKANTIE- LAND AH0Y START SCHAAK- SEIZOEN M0ERKAPELLE NFgccl AMDF/ZEVENHUIZEN_ dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl KLANKSCHALENCONCERT KERKDIENST ZONDAG 31 AUGUSTUS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 augustus 2008 pagina 11 Zevenhuizen - Twee concoursen waren er afgelopen weekend voor de leden van P.V. de Stormvliegers. De laatste jonge-duivenvlucht was een concours vanuit Ablis, 429 km. Om 10.00 uur werden de 279 dui ven gelost en om 15.28 uur kwam de eerste duif thuis bij Joh.Stof berg. Zijn duif had 84 km.per uur gevlogen. Hij haalde een prachti ge uitslag maar de derde prijs voor J.S.Heykoop was genoeg voor hem om het totale jonge duiven kampi oenschap binnen te halen. De laat ste prijsduif was 35 minuten later thuis. Uitslag: 1-2-4-5-6-7-8-10-14-15 Joh. Stofberg, 3-9-11-12-16 J.S. Heykoop, 13-25 L.v.Wensem, 17-22 C.Nobel, 18-21 R.v.d.Helm, 19 M.Strijdhorst, 20 C.P.Edeling, 23 R.Brands, 24 D.C. den Hertog. De 350 natourduiven werden om 13.40 uur gelost in Strombeek, 124 km. Om 15.18 uur was het een duif van J.S.Heykoop die als eerste thuis was. Zijn duif had 76 km.p/u gevlo gen. 10 Minuten later waren alle prijsduiven thuis. Uitslag: 1-4-7-23 J.S.Heykoop, 2-14 C.Zweere, 3-13-15-22 Joh. Stofberg, 6-8-19 L.v.Wensem, 10 R.Brands, 11-20 J.Hoevelaken, 12- 24 N.Koppenaal, 16-18 M.Flier, 17- 21-25 M.Strijdhorst. Moerkapelle - Bij Schaakvereni ging Moerkapelle gaat vrijdag 5 september het nieuwe schaak seizoen van start. De eerste clubavond voor de volwasse nen start met de eerste ronde van de onderlinge competitie. Vanaf 20.00 uur is de schaak zaal in dorpshuis. Op Moer voor de senioren ge opend. Er wordt op verschil lende niveaus geschaakt; zowel beginners als gevorderden zijn van harte welkom. De jeugd begint al om 18.45 uur. Zaal open om 18.30 uur. Er zal een nieuwe beginnersgroep gevormd worden. Reeds enkele nieuwe leden hebben zich hier voor aangemeld, maar er is nog plaats voor jongens en meisjes vanaf zes jaar. Er wordt lesge geven aan de hand van de stap penmethode van de KNSB. Voor meer informatie: 06- 36304959. Nesselande - Een oplettende lezer van Hart van Holland spotte afgelopen weekend vanuit de auto twee badeenden in het waterbekken in Nesselande. Op de terugweg bleken twee eieren te zijn uitgekomen en werd het bekken bevolkt door Jan, Peter Efi en Femke. Fabien Schiereck is in India gaan werken bij NGO (Niet Gouvermentele Organisatie) Earth Aid India, waar zij Project Manager is van het gehandicapten project. Ze heeft een project opgezet voor gehandicapte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft te maken met enorme armoede, ziektes die in Nederland niet voorkomen en een cultuurverschil. In 2005 was zij in dit gebied in verband met de Tsunami. In februari 2006 is zij weer naar India gegaan voor nog onbepaalde tijd. Ze deelt haar ervaringen graag met de lezers van Hart van Holland. Deze week: Husbandmanagement Het is gestopt met regenen, maar de stroom is nog niet terug. Het is nog vroeg in de avond, over een uurtje zal de zon onder gaan. Hopelijk is dan de stroom weer terug. Ik bel Devi om te vragen of echt wel uit komt dat we vanavond komen eten. Maar ze is zo blij dat ik bel dat ik het hart niet heb om af te zeggen. Het is weer zachtjes gaan regenen als we met een riksha haar straat inrijden. De straat is een modderpoel en het is overal donker; de stroom is niet terug. Devi's huis is klein. Een keukentje en een slaapkamertje. Er brandt een olielampje in de slaapka mer waar een tweepersoonsbed staat. Daarmee is de slaapkamer zo goed als gevuld. Ook in India is het de gewoonte om iets mee te bren gen als je op bezoek gaat. Ik heb een jasmijnlint gekocht, kleine geurende witte bloemetjes die vakkundig met garen aan elkaar zijn geknoopt tot een ketting om in je haar te spelden. Ik heb het vrouwen zien maken met duizelingwekkende snelheid en behendigheid. Daarnaast brachten we een doosje indiaas 'gebak' van de locale bakker en een paar rolletjes mentos voor de kinderen. Devi nam het aan na mijn fors aan dringen met een 'doe dat nou niet' kreun. We krijgen payasam, een zoet voorafje van rijstepap met ver micelli, gember, nootjes en rozijnen. Maar niet voordat Devi een deel van het lint in mijn haar heeft gespeld. Ik roep naar de keuken dat het heerlijk is, maar een van de dochters die tegen de kast geleund samen met haar zusje naar ons staart, verklapt dat de buurvrouw het heeft gemaakt. De buurvrouw die in de keukendeur staat, ontvangt het com pliment met een glimlach. In het donker knopen we een gesprek aan met de dochters die erg verlegen zijn. Gayatri, de oudste vertelt dat ze in de 9e klas zit en eigenlijk moet studeren voor een examen morgen. Ik leg aan Paul uit dat dat vergelijkbaar met de 9e groep, ofwel brugklas is, en dat je tot aan de 12e groep naar school kunt. De stroom wil maar niet terugkomen en de buren steken een voor een hun neus om de deur om het bezoek dat wat ongemakkelijk zwetend op het tweepersoons bed zit met porceiei- nen kopjes in hun hand, te begroe ten. De kleine keuken loopt vol met buren en ik hoor Devi uitleggen wat mentos is. Devi vertelt aan de buur vrouw dat ze een paar jaar geleden op het centrum van mijn project was en een van de kinderen de fles had gegeven. Hij is inmiddels vier en loopt dankzij dagelijkse fysiotherapie bijna los. Ze vraagt nog altijd naar hem. Met een waaier door Devi aan gereikt hou ik Paul naast me op het bed koel. Ik vind het er wel dapper uitzien zelf en Devi merkt op dat ik moet stoppen met werken als we gaan trouwen. Ik kijk haar uitdagend aan, maar ze legt uit dat het nodig is vanwege het 'husbandmanagement' Ik wapper grijnzend mijn verloofde koel, die nog uit probeert te leggen dat hij al heel lang zijn eigen huis houden doet. Ze wil er niets van weten. Devi vraagt of we zaterdag terug willen komen voor lunch. Dat beloven we, dan zal ze wel voor ons koken.We krijgen een 'pooja dot' op ons voorhoofd voordat we weggaan en Devi is dankbaar voor ons bezoek in haar kleine huisje. Als ik 's nachts wakker word en ontdek dat de stroom nog steeds niet terug is, weet ik dat Devi wakker is om haar kinde ren met de waaier vrij te houden van muggen en slaapgebrek. Gayatri heeft morgen examen Tamil. Meer weten over het project van Fabien? Kijk op www.mikka.org en de mikkahy- ve op www. mikka found a tion. hyves.nl. Donaties zijn welkom: rekening 128065834 ten name van Stichting Earth Aid Holland te Roelof arendsveen. Rotterdam - Duizenden kinderen hebben sinds 20 augustus het grootste speelplein van Rotterdam al bezocht. Met de Rotterdampas kunnen kinderen en ouders voor 1,- euro genieten van alle activi teiten en attracties in Ahoy. Van bungy-jumpen tot een theater en van een echt meidenhonk tot een knutselhoek. Medeorganisator Rotterdampas is op Jeugdvakantieland vertegen woordigd met de Parents Place. Dit is een camping speciaal voor ou ders. Op deze camping kunnen de ouders even bijkomen van alle leu ke gebeurtenissen op Jeugdvakan tieland. Op de Parents Place vindt een iedere dag een CampingBingo plaats, met grote prijzen. Ook is er een gezellige bioscoop met leuke films. Jeugdvakantieland is nog tot en met donderdag 28 augustus te bezoeken. Voor meer informatie: www.rotterdampas.nl of www.jeugdvakantieland.nl. Nesselande - Kitty Haakman en Hans Uijleman geven op zon dag 31 augustus om 15.00 uur een rustgevend en helend con cert met klankschalen, gongs, mantra's en boventoonzang in Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91a. Het duo heeft al in tal van landen concerten verzorgd. Zij maken gebruik van 6 gongs, 30 Tibe taanse klankschalen, fluiten, trommels, 12 klankschalen van kristal, nog wat instrumenten, boventoonzang en mantra's. Met behulp van deze instru menten maken ze een verbin ding met de energie van de toe hoorders. Het gevolg is dat er een wisselwerking ontstaat tus sen de muziek en de luisteraar. Zo ontstaan er ontspannende en helende klankstructuren die hun eigen weg zoeken. Door middel van hun concerten pro beren Kitty en Hans de natuur lijke harmonie en lichtheid van elke toehoorder te herstellen en te versterken. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie: 010- 4204480 (op dinsdag en don derdag) of www.ccorion.nl. Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ev. G. van de Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nes selande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010- 8903320. SPOEDGEVALLEN en/of le vensbedreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010- 8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestda gen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 11