ALLE INNOVATIES OP PLANTEN- GEBIED TE ZIEN OP PLANTARIUM BOOMKWEKERIJMUSEUM VERWELKOMT VIJFDUIZENDSTE BEZOEKER t BOSKOOPSE WINT GOUD IN BEIJING LITIE BERICHTEN boskoop. GROEI&BLOEI OP PLANTARIUM Plantarium 27 tot en met 30 augustus I TT KERKDIENSTEN -ZONDAG 31 AUGUSTUS MEDISCHE WEEKENDDIENST POLITIE ZOEKT DOORRIJDER VRACHTAUTO HAAKT IN HEFBRUG AFSLUITING BRUG Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 augustus 2008 pagina 19 Boskoop - Afdeling Boskoop van de landelijk organisatie van tuin- liefhebbers Groei Bloei is gast heer voor de landelijke leden op Plantarium 2008. In samenwerking met Plantarium is voor zaterdag 30 augustus een ledenontmoeting georganiseerd op de laatste dag van deze internationale vakbeurs. Het tijdschrift Groei&Bloei is het enige tuinblad waar een vereni ging achter staat. "Als we afgaan op het succes van deze dag in de laatste jaren, dan verwachten we zaterdag toch al gauw tussen de 1500 en 2000 leden uit het hele land", zegt afdelingsvoorzitter Jacques van Leeuwen. "Op ver toon van hun lidmaatschapspas krijgen ze gratis toegang, een at tentie en een kopje koffie". De tuinliefhebbers die Plantarium op deze dag bezoeken, maar geen lid zijn van Groei&Bloei, kunnen ook met hun vragen terecht bij de informatiebalie van Groei&Bloei in de Plantariumhal. Besluiten zij ter plaatse om lid te worden dan krijgen zij hun entreegeld re tour. Ter plekke ontvangen ze de Groei&Bloei nummers van augus tus en september alsmede de tu- inspecial. De Groei&Bloeinummers van oktober en het combinummer van november-december worden hen nog gratis toegestuurd. Tuin liefhebbers kunnen deze dag ook planten kopen. Groei&Bloei afdeling Boskoop or ganiseert circa 12 activiteiten per jaar, zoals excursies, wandel- en fietstochten, bloemschikcursussen in herfst en winter en de tuinkeu- ringen 'Mooi Boskoop'. Voor meer informatie: 0172 213726 of www.boskoop.groei.nl. Nieuwe snufjes zijn te zien op het Plantarium. Boskoop - Op Plantarium presenteren zo'n 260 deelnemers uit verschil lende landen een enorm assortiment boomkwekerijproducten voor de consumentenmarkt in pot en container en als vollegronds product. Ook de toeleverende bedrijven tonen de nieuwste ontwikkelingen. Planta rium is een belangrijk platform voor alle kanalen die betrokken zijn bij de afzet van boomkwekerijproducten. Door Rien Lindhout "Voor de producent is Plantarium de plek om zich te profileren", zegt pr-man van het Plantarum Frank van Suchtelen. Voor de professi onele afnemer en op zaterdag 30 augustus voor de consument is het de plek om op de hoogte te raken van het totale aanbod aan planten: S, Betty Haerens is de 5000ste bezoeker. Boskoop - Slechts enkele maanden na de heropening door de commis saris van de koningin Jan Franssen, mocht het boomkwekerijmuseum op zaterdag 23 augustus de vijfdui zendste bezoeker verwelkomen. Betty Haerens uit Brugge in Bel gië werd verrast met een boeket bloemen, een plant uit de muse umkwekerij en een fles Boskoopse kruidenbitter. Het museumbestuur constateert dat de veranderingen in het boom kwekerijmuseum een succesformu le zijn gebleken. De opzet van de uitbreidingsplannen, waaronder de nieuwe tentoonstellingen, de gerenoveerde museumkwekerij, het ultramoderne ontvangstpavil joen en de koffiecorner met het prachtige terras, hebben onver wachts tot een groot bezoekers aantal geleid. Boskoop/Waddinxveen/Beijing De Boskoopse Gillian van den Berg won donderdag 21 augustus een gouden medaille. In de finale ver sloeg het Nederlandse dames wa- terpoloteam de Verenigde Staten met 9-8. Voorzitter Nico Landheer liet na mens haarclub Haarclub, Z&PCvan Uden-De Gouwe weten apetrots te zijn op de Olympisch kampioene: "Samen met haar teamgenoten heeft ze laten zien waartoe een topsportmentaliteit en een opti male instelling kan leiden. Gillian is al vele jaren een loyaal en mee levend lid van onze vereniging. Zowel vanuit haar woonplaats in Italië als ook vanuit Beijing heeft zij steeds het contact met haar club behouden. Ze heeft door stukjes in het clubblad en op de website ons het afgelopen jaar en nu vanuit Beijing via de e-mail laten meele ven hoe haar weg verliep naar dit geweldige succes." De vereniging heeft een geluks telegram gestuurd naar coach van het allerkleinste rotsplantje tot de meest volwassen planten. "Alle mogelijke nieuwigheden als nieuwe cultivars, net iets andere kleuren, beter resistente planten, op het Plantarium is het te zien", vervolgt van Suchtelen. "Daarom laten steeds meer verdelaars an dere bedrijven uittesten wat plan ten doen op welk soort grond of met welke vochtigheidsgraad, voor ze op de markt worden ge bracht. Voor de vermeerdering van veel planten kan tegenwoordig ook weefselkweek worden toege past." Toeleveringsindustrie Steeds meer en steeds snellere pro ductie vraagt om andere en betere machines. "Het ontwerpen van machines is van groot belang voor grote bedrijven", zegt Van Suchte len. "Een potmachine van vijf jaar geleden ziet er echt wel anders uit dan vandaag de dag. Ontwerpers proberen op de maat van het be drijf te ontwerpen en te leveren. Machinerieën om laden en lossen en verplaatsen van planten te ver gemakkelijken zijn bijvoorbeeld niet meer weg te denken. De te leveren teeltgrond is voor de pot- cultuur van levensbelang. Voort durende vernieuwing en diversifi catie zijn op allerlei gebieden aan de orde van de dag. Vergeet niet wat er bijvoorbeeld aan potten mogelijk is. Ook deze bedrijven presenteren zich op deze beurs." Maatschappelijk verantwoord ondernemen Van Suchtelen: "Het knappe van de Greenport Boskoop, is dat men er in slaagt om ondanks het steeds grootschaligere werken toch de voordelen van het kleinschalige te behouden. En als het dan gaat om milieueisen kent men zijn maat schappelijke verantwoordelijkheid. Men is anders gaan werken, de in zichten zijn veranderd. Het is voor de branche wel eens lastig dat de Nederlandse overheid steeds Euro pees voorop wil lopen, omdat de concurrentiepositie in het gedrang kan komen". u Boskoop Chr.Ger.kerk 11.00 uur ds. J. Hardeman, 15.00 uur Zorgcen trum dhr S. Both en 18.30 uur ds. W.J. Plantinga. De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 uur ds. A. Ad miraal en 18.30 uur ds. W.P. Ferguson. Dorpskerk 9.30 uur ds. A. Schipper. Chr.gem.Bethel n.n.b. Ger. Gem. 9.30 uur en 16.30 uur student K. Boeder. Evang. Gem. Parousia n.n.b. Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuiand aan de voorzijde van het zieken huis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflo catie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Gillian van den Berg temidden van twee teamgenoten vlak voor vertrek naar China. Robin van Galen, zijn "meiden" en de rest van de begeleiding, zo zei Landheer verder. Uiteraard zal Z PC van Uden-De Gouwe binnen de vereniging nog aandacht aan dit resultaat gaan geven. De website www.gouwe.nl zal zo snel mogelijk melden wan neer dit gaat plaats vinden. Boskoop - De politie is op zoek naar de bestuurder van een zwarte auto van vermoedelijk het merk Toy ota. Op zaterdag 23 augustus rond 21.15 uur passeerde de auto op de Zijde ter hoogte van de Hefbrug twee fietsers. Het stuur van de 39 jarige fietser uit Boskoop werd ge raakt door de auto, vermoedelijk was het de buitenspiegel. De man kwam daardoor ten val, bleef on gedeerd maar had wel schade aan de kleding. De auto reed door in de richting van Alphen aan den Rijn. Het vermoeden is dat de inzit tenden, vier jongens, het gemerkt hebben. De vriendin van de man die naast hem fietste zag ze name lijk omkijken. De politie heeft de zaak in onderzoek en is daardoor op zoek naar getuigen. Zij kunnen contact opnemen met de politie in Boskoop via 0900-8844. Een vrachtauto bestuurd door een 37 jarige man uit Boskoop is don derdag 21 augustus met een haak in de hefbrug over de Gouwe blij ven hangen. De containerhaak was te hoog voor de brug. Door het haken stuiterde de vrachtauto met de cabine tegen spanten van de bovenkant van de brug. De be stuurder liep daardoor letsel op aan rug en hoofd. Hij werd over gebracht naar het Groene Hart Zie kenhuis in Gouda. Door het onder zoek naar de schade aan de burg en de afwikkeling van het ongeval was er geen verkeer mogelijk over het water of weg. De politie zorg de voor omleiding van het verkeer. Rond 12.30 uur werd de brug weer opengesteld voor gemotoriseerd verkeer tot een hoogte van 3.20 meter. Verkeer dat hoger is dan 3,20 meter wordt omgeleid via de hefbrug van Waddinxveen. Vanaf donderdagavond 21.00 uur wordt de brug weer afgesloten voor gemotoriseerd verkeer, van wege las- en andere werkzaamhe den. Fietsers en voetgangers kun nen de burg wel blijven gebruiken. Hoe lang de stremming voor de scheepvaart gaat duren, is nog onbekend. Pleziervaartuigen aan de kant van Alphen aan den Rijn kunnen gebruik maken van de ha ven van watersportvereniging 'De Gouwe', tel. 06-12205701.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19