AUTODATEN IN NIEUWERKERK PEDDELENDE WETHOUDER OPENT JEUGDVAKANTIEWEEK HORRORSPEKTAKEL IN HITLANDBOS LUSTRUM EDITIE URBAN OPEN AIR B^~TnFlJWERKÉRK ANBO VAKANTIE EEN SUCCES SNORFIETSER TEN VAL JONGENS OPGEPAKT VOOR VERNIELEN RUIT KERKDIENSTEN - ZONDAG 31 AUGUSTUS uitsluitend autodate Nieuwerkerk aan den IJssel - De ANBO organiseerde voor vorige week een vakantieweek waarbij 38 deelnemers een midweek door brachten in het Parkhotel Bosch en Lommer te Hierden bij Harderwijk. Genoten werd van de prima ver zorging in het hotel waar, naast lekker eten, iedere avond een leuk avondprogramma werd georgani seerd. Vooral de bingo en de dans avond zal menigeen zich nog lang heugen. In de tuin rondom het hotel was het heerlijk zitten, maar ook rond de open haard werd me nig uurtje doorgebracht. Voorts stonde er voor de middagen diver se busexcursies op het programma naar onder meer het piuimveemu- seum, de Kijktuinen van Nunspeet en het Oude Ambachten en Speel goed Museum. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 augustus 2008 pagina 21 Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 55 jarige snorfietser uit Rotter dam is woensdag 20 augustus rond 18.50 uur door nog onbe kende oorzaak met zijn snorfiets ten val gekomen op de Zwanen- daal. De Rotterdammer werd met letsel aan een schouder en sleutelbeen overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. De politie heeft de man aangehou den op verdenking van rijden onder invloed van alcohol. De politie heeft dinsdag 26 au gustus rond 03.00 uur twee jon gens uit Nieuwerkerk aan den IJssel van 14 en 15 jaar opgepakt voor het vernielen van een ruit van een school aan het Kroon kruid. De politie was naar de school gegaan na een melding dat daar jeugd voor overlast zorgde. Op het moment dat de agenten arriveerden vlogen er vijf jongens weg. Een ruit van de school bleek ingegooid. De agenten gingen verder op het geluid van brekend glas af. Dit was op het plein van een school aan de Goudmos waar vermoe delijk was geprobeerd een fles door een ruit te gooien. Alleen de fles sneuvelde daarbij. Agen ten zagen kans om de twee op te pakken. Zij zitten nog vast. Door Joke Heikens Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder van Loon opende maandag middag de eerste Greenwheels standplaats in Nieuwerkerk. Samen met Jan Borghuis, de directeur van Greenwheels, nam hij symbolisch de eer ste 'autodate' parkeerplek in gebruik. "We hebben hiervoor een speciale vergunning afgegeven, waarvoor een aparte gemeentelijke verordening moest komen. Deze plek is nu echt alleen voor deze auto", vertelde van Loon. "We willen vooral de parkeerpro blemen in Nieuwerkerk hiermee aanpakken", zei van Loon. Borg huis kon daar meteen iets over zeggen: "In 2006 is in Amsterdam onderzoek gedaan naar het effect van de Greenwheels. Als er ergens parkeerproblemen zijn, dan is het daar wel. Het is gebleken dat er driekwart van een voetbalveld min der aan parkeerplekken gebruikt wordt sinds Greenwheels daar is. In een stad hebben we meestal meer dere auto's staan. Zodra er meer behoefte aan is, komt er een auto bij. Gemiddeld gebruiken veertien klanten één auto. Daarvoor beta len ze vijf euro per maand en de kosten van de auto voor de tijd dat ze hem gebruiken. Het station is een erg centrale plaats en de men sen die van Greenwheels gebruik maken, reizen vaak met de trein. Als er meer auto's in een plaats komen, zetten we die in de woon omgeving van de gebruikers. Ove rigens kan iemand met de Greenw heels hier naar het station rijden, dan bijvoorbeeld met de trein naar Utrecht gaan en daar de Greenw heels pakken die daar klaar staat." In Nieuwerkerk heeft men zich nog niet massaal aangemeld voor deze auto. "Nee", zegt Borghuis. "We hebben pas één aanmelding van een gebruiker, maar we verwach ten wel meer. De mensen moeten eerst weten dat deze auto er is en hoe het werkt. In de praktijk blijkt dat het bestaan van Greenwheels vaak voorkomt dat mensen een tweede auto kopen." Jan Borghuis, de directeur van Greenwheels en wethouder Van Loon hebben een 'autodate'. Door Joke Heikens Nieuwerkerk aan den IJssel -Dobberend in een rubberboot opende wet houder Jan Verbeek op maandag 25 augustus de jeugdvakantieweek. Dit gebeurde bij het bruggetje naast Cartoons waar de rubberbootwed strijd werd gehouden. "Ik heb geoefend afgelopen zomer in Spanje, toen wist ik nog niet eens dat ik dit ging doen!" verklaarde de wethou der druk peddelend. Met ruim twintig kinderen was de opkomst vrij groot. "Het is nu de dertiende keer dat we dit organi seren" vertelt Marije Dirksen van Stichting Jeugdwerk. "Omdat er hier in Nieuwerkerk niets te doen was voor de kinderen, hebben vrijwilligers dit op touw gezet. Nu weet iedereen dat in de laat ste week van de zomervakantie, de jeugdvakantieweek is. Samen met een aantal organisaties zo- Stevig doorroeien en dan als eerste over de finish. Wethouder Verbeek duwt af. als de Scouting (Zeeverkenners), de bibliotheek en de brandweer, worden activiteiten georganiseerd voor kinderen in de basisschool leeftijd. Niet elke activiteit is ge schikt voor alle leeftijden. De rub- berbotenrace is voor kinderen van zeven tot twaalf jaar en ze moeten een zwemdiploma hebben. De theatervoorstelling van woensdag in de bieb is weer voor de jongere kinderen tot en met zeven jaar. Zo is er iedere dag wel iets voor elke leeftijdsgroep te doen." De hele week begeleiden vrijwilligers de activiteiten. Dirksen: "We hebben met zeven man deze week voorbe reid. Nu doen vooral vrijwilligers van de organisaties zelf mee. Zoals nu is er iemand van de Zeeverken ners en bij de brandweer is dat ook weer iemand van hen. Iedere dag zijn er activiteiten door een andere organisatie georganiseerd. Vrijdagmiddag kunnen de kinde ren zingen met Ageeth de Haan en vrijdagavond wordt de week afge sloten met een zwemdisco in het zwembad. Hiervoor is een zwem diploma uiteraard verplicht." Voor wethouder Verbeek zitten er nog onverwachte kanten aan dit 'optreden'. "Ik kom hier vroegere leerlingen van mij tegen, van toen ik nog meester was en die hebben nu hun eigen kinderen bij zich! Dat is erg leuk om te zien. In deze buurt woonden wij vroeger, hier hielden mijn kinderen hun verjaarspartij- tjes. Het is leuk om hier weer terug te zijn." Wethouder Verbeek verloor zijn race dik, maar zoals hij zelf zei: "Meedoen is belangrijker dan win nen Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseerde voor af gelopen zaterdagnacht voor de derde maal een horrortocht in het Hitlandbos. De 180 deelnemers wil den deze nacht zelf ondervinden of de legende klopte, dat er 20 jaar geleden midden in het Hitlandbos een geheime gesloten inrichting stond waar 17 levensgevaarlijke psychopaten vast zaten, die in de nacht van 23 op 24 augustus 1988 losbraken en die elke jaar op deze datum terug zouden komen naar de plek des onheil. Voor meer foto's: www.hartvanholland-online.nl. Griezels in het Hitlandbos. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk orga niseert voor zaterdag 6 september de lustrum- editie van Urban Open Air. Een spectaculair urban event waarbij skaten, hiphop, graffiti en rap centraal staan met demonstra ties, clinics en battles. Een feest voor alle bewoners van Nieuwerkerk waar de jongeren laten zien dat ze meer doen dan 'hangen' alleen! De dansvloer in het Essepark wordt om 12.00 uur geopend met een specta culaire breakdance showcase. Met de stand-up dance battle kan ieder een de dansvloer op om elkaar uit te dagen, alle dansstijlen zijn toe gestaan. De leiding van deze battle is in handen van Fabia, van het Ta- verna Dance Team/Fabulous Dance. De skatebattle wordt georgani seerd in samenwerking met Stich ting Skateland Rotterdam en Left. Demoteams van Skateland Left verzorgen een wervelende demo. Een deskundige jury bepaalt wie de beste tricks doet en wie met een prijs naar huis gaat. Er zijn twee leeftijdscategorieën (onder 14 jaar en 14 jaar en ouder), iedereen die het leuk vindt kan meedoen aan deze battle voor skateboarders en inliners. Ook graffiti hoort bij de urban style. Op het terrein van Urban Open Air wordt een aantal borden geplaatst waarop jongeren vanaf 16 jaar zich kunnen uitleven. (Wel zelf verf meenemen.) Nieuw dit jaar zijn een aantal on derdelen speciaal voor de kids. Zo wordt er een pannakooi geplaatst, waar gevoetbald kan worden en er komt een schildershoek. Opgeven voor één of meerdere onderdelen kan op: 0180-315381, 06-48976117 of via marije@taverna. demon.nl. Afterparty Aansluitend aan deze sportieve dag is er een afterparty in Taverna, waarbij het publiek vermaakt zal worden met een rap-battle. leder een mag het podium op. De af terparty begint om 18.00 uur met een chill out. Vanaf 20.00 tot 0.30 uur kan er gefeest worden op de 's Gravenweg 95. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. J. Noordam. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. J. Noordam. Prot.Gem. 9.30 uur mw. Ds. M. Verschoor en ds. G.J. Robbemond in Ontmoetingscentrum. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.sticht ingkwadraad.nl. Wie buiten kan toren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarhe id Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 21