WISSELING VAN DE WACHT BIJ NIEUWERKERKSE MUZIEKSCHOOL AKMAL: "IJSSEL MOET IN DE EERSTE KLASSE BLIJVEN" FAMILIES GOLFEN VOOR DE NEGENDE MAAL VOOR UNICEF NIEUW SEIZOEN KIDZ KNUTSEL CLUB OPEN INF0-AV0ND nieuwerkerk KINDERTEKENEN SYNAGOGEZANG MANNENKOOR Ouder&kind Golftoernooi I Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 augustus 2008 pagina 23 Corry de Klepper geeft het stokje over aan Bastienne Prins. Door Wil Waterreus Nieuwerkerk aan den IJssel - Algemene muzikale vorming, bamboe fluitles en management, Corry de Klepper is van alle markten thuis. De Nieuwerkerkse Muziekschool zou niet weten hoe ze het zonder haar zou moeten stellen, maar moet dit nu toch gaan proberen. De Klepper neemt afscheid als directeur, maar blijft wel lesgeven. In haar schoenen stapt nu Bastienne Prins. De Klepper, nu achttien jaar lerares algemene muzikale vorming (AMV) bij de muziekschool, solliciteerde vijf jaar geleden naar de tijdelijke functie van waarnemend direc teur aan de muziekschool. Spoedig daarna kwam van het bestuur het verzoek deze activiteit voort te blij ven zetten.. Naast het lesgeven AMV, de orga- Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de zomervakantie start Astrid Vonk op de woensdagmiddag een teken- en schildercursus in kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16 voor kinderen uit de groepen 3 tot en met 8. De cursus, die begint op woensdag 17 sep- nisatorische betrokkenheid bij de Vereniging het Nederlandse Pijpers gilde en het bamboefluitles geven aan huis, werd De Klepper offici eel directeur van de muziekschool. Tijdens deze periode zijn door de muziekschool veel activiteiten ont wikkeld. Bijvoorbeeld de voorspeel avonden, instrumentenparade voor leerlingen van de oriëntatieklas tember, wordt afgesloten met een expositie tijdens de laatste les. De kosten bedragen 60,- euro, inclu sief consumptie. Voor meer informatie en aanmel den: info@kunstgevoel.nl, 06- 51906186 of www.kunstgevoel.nl. en nog vele andere evenementen. Wegens gezondheidsredenen is De Klepper nu genoodzaakt om haar activiteiten terug te brengen. Daarom heeft zij besloten ontslag te nemen als directeur van de mu ziekschool, maar wel aan te blijven als lerares AMV. Per 1 augustus is daarom Bastienne Prins-van den Boomgaard benoemd tot directeur van de Muziekschool. Prins was viooldocente en coördina tor van de afdeling muziek bij het centrum voor de kunsten in Delft en zal daar nog een dag in de week les blijven geven. Voor Prins is teambuilding heel belangrijk. Zij is ook van plan om de door De Klepper ingezette lijn voorlopig voort te zetten. Zij ziet het ook als een belangrijke uitda ging voor de muziekschool om in de komende fusiegemeente (Nieuwer kerk, Zevenhuizen-Moerkapelle en Moordrecht) eenzelfde podium te houden als dat tot nog toe in Nieu werkerk het geval was. De Klepper zegt blij te zijn met de nieuwe situatie. Als afscheid van haar directeursfunctie komt er nog een barbecue met de collega's en daarna is haar betrokkenheid bij de muziekschool weer teruggebracht tot het lesgeven. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Mannenkoor Nieuwerkerk start onder leiding van Gerard Lange op vrijdag 29 augustus met de najaars repetities Synagogezang. Deze vormen de aanloop naar de 'Avond in joodse stijl' op donderdag 2 ok tober, waarmee het koor het derde lustrum zal vieren. De oefenavon den worden gehouden in De Bron aan de Ringvaartlaan 16. Voor meer informatie: 0180- 313329. Joke Heikens Nieuwerkerk aan den IJssel - Anderhalfjaar geleden begon coach Mo hammed Akmal bij hockeyclub 'De IJssel'. Na zijn eerste volle seizoen, promoveerden de dames naar de eerste klasse. "Het is mijn plan om ze daar te houden", zegt Akmal. In het begin van het afgelopen seizoen leek De IJssel makkelijk kampioen te worden. "Het ging heel goed tot aan de winterstop", vertelt Akmal."Maar toen vertrok ken enkele speelsters op stage en het ging bergafwaarts met het spel. Gelukkig kwamen de dames in april weer terug en dat was nog net op tijd om te kunnen promove ren. Ik ga in het komende seizoen meer met de speelster afzonderlijk bezig. Naast een betere conditie, wil ik ze ook mentaal sterker ma ken. Zelfvertrouwen is heel be langrijk in de eerste klasse, daar telt iedere wedstrijd. Het geloof datje goed genoeg bent om in die klasse te mogen spelen, scheelt al heel wat." "Voor de club is het goed als Da mes 1 eerste klas blijft spelen, dan zullen minder speelsters vertrek ken naar andere clubs. Het is wel een overgang van de tweede naar de eerste klasse, maar ik heb alle vertrouwen in het team wat ik nu heb. We willen wel graag de ta lenten uit de jeugd vasthouden en met een eerste team dat zo hoog speelt, kun je ze vasthouden. Het komende seizoen zal de selec tie niet veel wijzigen. Een aantal speelsters is vertrokken in verband met studie, maar er komen ook een paar speelsters weer terug. Onze keepster is vertrokken naar Canada, maar de keepster uit het tweede heeft beloofd fitter en sterker te worden in de vakantie en daar houd ik haar aan! Voor de meisjes A is de overgang direct naar het eerste team te groot, dat is een te groot niveauverschil." Pakistan is in de hockey een groot land. Meerdere keren werd het land wereld- en Olympisch kampi oen. De Pakistaanse Akmal speel de in Jong Pakistan en later in de hoofdklasse. Na een meniscusbles sure werd hij trainer/coach. Hij was Unicef-ambassadrice Monique van de Ven. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de golfbaan van Golfclub Van Rij- ckevorsel aan de Blaardorpseweg 1 vindt op zondag 31 augustus een van de voorrondes van het lande lijke ABN AMRO Ouder&Kind golf toernooi plaats. Ouders en kin deren spelen die dag samen voor Unicef, waarbij alle inschrijfgelden volledig bestemd zijn voor de VN- Kinderrechtenorganisatie. Het lan delijke Ouder&Kind Golftoernooi wordt dit jaar voor de negende maal gehouden. Tot medio okober vinden door het hele land de voor rondes plaats. De finale wordt op 19 oktober gespeeld op het Efte- ling Golfpark. Het winnende kop pel krijgt van De Bank een plaats in de Celeb-Am van het KLM Open 2009. In 2007 golfden de deelnemers samen een totaalbedrag van ruim 57.500,- euro bijeen. Dit jaar heb ben al 110 clubs zich aangemeld. Koppels die geen lid zijn van een golfclub in Nederland kunnen zich op zondag 14 september op De Scherpenbergh nog kwalificeren voor een plaats in één van de twee halve finales. Unicef-ambassadeur Monique van de Ven ondersteunt het initiatief van harte: "Kinderen zijn de toe komst. Als wij goed voor kinderen zorgen, zorgen we misschien voor een betere wereld. Ik voel me daar verantwoordelijk voor en vind dat ik daaraan mijn deel moet bijdra gen." Kinderen in conflictgebieden De opbrengst van het toernooi gaat naar de Unicef campagne 'Nooit meer Bang'. Elk jaar veroor zaken landmijnen en clusterbom- men wereldwijd 15 tot 20 duizend doden en gewonden onder de bur gerbevolking van voormalige con flictgebieden. Een kwart tot een derde van alle slachtoffers is kind. Voor meer informatie: www.golf- partner.nl, www.unicef.nl of www. abnamro.nl. assistent-coach van Jong Pakistan en met die groep kwam hij in Ne derland terecht op een Europese tour. "Hockey leeft hier in Neder land, het is een echt hockeyland en dat trok me aan. Het meeleven van de bevolking en dat ze trots zijn op 'hun' ploeg, dat wil ik ook. Dat is de reden dat ik naar Nederland ben gekomen. Daarnaast was ik als kleine jongen gek op de kleur Oranje en ja, dan kom je al snel bij Nederland terecht!" lacht hij. Der by was zijn eerste club in Neder land, die hij vanuit de derde klasse liet promoveren. Met zijn volgen de club Rijswijk werd hij ook kam pioen, ook die promoveerden naar de derde klasse. Ommoord traint hij ook, naast de IJssel en ook die ploeg is vorig seizoen gepromo veerd naar de tweede klasse. Akmal zegt zelf een 'aparte coach' te zijn. "Op de training is het alleen hockey, we praten, denken, drin ken en eten hockey. Wat ze buiten de training doen mogen ze zelf weten, maar op de training zijn er geen vriendinnen. Daar doen we niet aan vriendjespolitiek". Het leven van de coach bestaat overigens bijna uitsluitend uit hoc key. Buiten zijn trainerschap heeft Akmal samen met zijn vrouw een bedrijf in hockeyattributen en sportkleding die zij uit Pakistan importeren. In zijn leven is nog een vrouw belangrijk; zijn doch ter Simal van bijna anderhalf. "Ik droom ervan dat zij ooit in Oranje zal hockeyen, maar dat mag ik na tuurlijk niet zeggen! Ik zou dat wel heel graag willen, maar het is haar keuze." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het zal voor de vaste 'knutselkinde- ren' misschien even wennen zijn, want de Kidz Knutsel Club start met twee nieuwe dames, te weten Pamela Vriens en Barbera Stam, ter vervanging van Micky, Jung en Ro- wana, die weer naar school of aan het werk gaan. De eerste knutselmiddag staat gepland voor woensdag 10 sep- Barbera Stam en Pamela Vriens. tember met als thema 'Pimp een tas'. Kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar zijn van 14.00 tot 16.00 uur welkom in gebouw Con Mu- sica, tweede gebouw op de voet balvelden van vv Nieuwerkerk. De toegang bedraagt 2,50 euro; dit is inclusief een consumptie. Voor meer informatie: 06-30527233 of barbera.vedj@gmail.com. Denkwijzer start het nieuwe sei zoen met een open Info-avond op dinsdag 9 september van 19.00 tot 21.00 uur in de locatie aan het Raadhuisplein 31. In een ongedwongen sfeer kan men dan kennismaken met docenten en het cursusaanbod. Ook andere cursusaanbieders uit Nieuwer kerk zijn bij Denkwijzer vertegen woordigd. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www. denkwijzer.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23