NATUUREXCURSIES TIJDENS WERELDHAVENDAGEN NACHTELIJKE FIETSTOCHT NIEUWS VAN LANGS BOUWPLAATSEN JEUGDWERK NIEUWERKERK BURGEMEESTER OPSTELTEN OPENT VEERHAVENCONCERT 0PSTAP- CURSUS VOOR HARDLOPERS IN IEDERE ROKER ZIT EEN STOPPER roeten out. REGIO www.hartvanholland-online.nl pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 augustus 2008 Rotterdam - Tijdens de Wereldhaven dagen is het mogelijk op zaterdag 6 september en zondag 7 september ex cursies te maken naar enkele natuur gebieden van de Stichting Het Zuid Hollands Landschap in en rond het Rot terdamse Havengebied. Zowel op zater dag als op zondag kunnen bezoekers deelnemen aan een drie uur durende boot/wandelexcursie naar het Eiland van Brienenoord. Vanaf de Wilhelmin- apier bij Hotel New York vaart de Ge- mini naar de groene oase in het hart van Rotterdam. Ter plekke maakt men onder leiding van een ervaren gids een bijzondere wandeling over dit eiland. Ook zijn er in het weekend verschillen de busexcursies naar het Groene Strand en de Slikken van Voorne. Deze excursies vertrekken vanaf de kop van de Wilhelminapier (zowel te voet te bereiken als met de speciale pendel service van Ford vanaf metro-uitgang Wilhelminaplein). Kaarten kosten 5,50 euro en reserveren kan via 010-4125353 op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur of via www.wereldhavendagen.nl/ex- cursies. Rotterdam - Domineert overdag het lawaai van het heien en de dreun van de sloopkogel, 's nachts is het stil op de bouwplaats. Akelig stil. En donker bovendien. Wanneer je er lang blijft ronddolen, gaatje fantasie vanzelf met je op de loop. En daarom organiseert Parfum de BoemBoem voor zaterdag 30 augustus een nachtelijke fietstocht langs bouwplaat sen en sloopgebieden in Rotterdam. Deze fietstocht start op om 22.00 uur bij Rotterdam ByCycle (Groot handelsgebouw, naast Centraal Station). De eerste stop is de foyer van auditorium Kriterion, op de zevende etage van Engels. Hier nemen deelnemers een duik in het verleden, met filmbeelden van historisch Rotterdam, afkomstig uit het Gemeentearchief Rotter dam. Die plek biedt een fenome naal uitzicht over de intrigerende bouwplaats van het Centraal Sta tion. Daarna fietst men de don kere nacht in. Via het Centraal Station, langs de hekken van de bouwplaats, waar de Rotterdamse banjospeler Harm Goslink Kuiper staat. Rond middernacht arriveert men in Rotterdam-Zuid, waar de anders zo luidruchtige bouwplaat sen nu verdacht roerloos zijn... Voor meer informatie: www.rot- terdambycycle.nl. Reserveren wordt aanbevolen via info@rot- terdambycycle.nl o.v.v. Parfum de BoemBoem. Telefonisch reserveren kan via 010-4652228 (alleen tijdens kantooruren). Parfum de BoemBoem is een cul tureel project dat wordt gecoördi neerd door Rotterdam Festivals, in opdracht van Bureau Binnenstad. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel krijgt een nieuwe web site. Officieel wordt de site, www. jeugdwerknwk.nl, gelanceerd op woensdagavond 3 september. Deze avond is gelijk de eerste avond van het nieuwe seizoen en dat wordt feestelijk gevierd met de lancering en een borrel. Deur open vanaf 19.00 uur. Activiteiten nieuwe seizoen Vanaf woensdag 3 september is er elke woensdagavond kroegavond in Taverna. Op zaterdag 6 septem ber wordt de afterparty van Urban Open Air in Taverna gevierd met een live act, een rapbattle en di verse DJ's. Een week later wordt er op vrijdag 12 september een gezellige kin derdisco georganiseerd voor alle kleintjes, uiteraard alcoholvrij. Za terdag 13 september staat er een editie van 'No Label' op de agenda wat garant staat voor groot feest. In september gaan ook de lessen van het Taverna Dance Team weer van start, dit geldt ook voor de mu ziekworkshops en bandcoaching. Voor meer informatie: 0180- 315381. Bevangen door de schoonheid van de grotten van Lascaux, de Taj Mahal of Schiermonnikoog wilt u nog maar een ding: dit moois met iedereen delen. Maar om nu een paar honderd ansichtkaarten te schrijven, of erger nog, een paar honderd postzegels te likken is u vast al te gortig. Dat hoeft ook niet. Stuur uw mooiste, grappigste, ontroerendste of vreemdste vakantiekiekjes naar online@hart-van-holland.nl en de hele Zuidpias geniet online mee van uw zonsondergang, de moedige zwempogingen van uw jongste, of het bord met 'cervelles de veau', waarvoor uw Wat-en-hoe-Frans-gidsje u niet heeft gewaar schuwd. En als u toch in het internetcafé bent, kijk dan ook even wat uw dorpsgenoten meemaken. Rotterdam - Het klassieke open luchtconcert 'het Veerhavencon cert' zal op zaterdagavond 30 en zondag 31 augustus plaatsvinden. De opening wordt verricht door burgemeester Opstelten. Dit jaar is gekozen voor een programma met het Rotterdams Philharmonisch Orkest en de solisten Paul Vincent en Agnesa Totova. Nieuw dit jaar is ook de bijdrage van het Neder lands Concertkoor dat met zestig personen de beroemdste koorwer ken zal vertolken. De vijftienjarige Elvira van Groningen is soliste op viool. Van 19.45 tot 21.15 uur kan iedereen vanaf de kade of vanuit een eigen bootje, genieten van het exclusief voor deze avond samen gestelde programma. De toegang is vrij. Het Veerhaven juniorconcert vindt op zondagmiddag 31 augustus van 14.00 tot 15.15 uur voor de derde keer plaats. Het is een klassiek openluchtconcert voor en door kinderen met medewerking van het Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest, de SKVR en War Child. Chris en Vivienne, bekend van tv, presenteren het concert. De mooi ste klassieke orkestwerken worden afgewisseld door solistische op tredens van prijswinnaars van het Prinses Christina Concours. Zo zijn er optredens van de dertienjarige Meriam Dercksen op klarinet en de vijftienjarige Dana Zemtsov op altviool. Verder kan men genie ten van dans en kunnen bezoekers meedoen met de muziekworkshop. Ook hier is de toegang vrij. Bleiswijk - Beginnende lopers kunnen van 6 september tot en met 14 december een op- stapcursus volgen, waarin zij in groepsverband van nul naar vijf kilometer worden gebracht. De cursus wordt gegeven op zater dagmorgen van 08.30 tot 10.00 uur en duurt vijftien weken. De start is meestal op de parkeer plaats bij Restaurant 't Zeeltje' te Bleiswijk. Gelopen wordt in het prachtige natuurgebied van de Rottezoom. De cursus wordt verzorgd door KNAU-erkende trainers. Doel van de cursus is om een af stand van vijf kilometer aan één stuk hardlopend te kunnen af leggen, maar bovenal is het de bedoeling plezier te krijgen in het bewegen en het met elkaar lopen. De kosten bedragen 30,- euro waarvoor veertien trainin gen en een finale prestatieloop worden aangeboden. Voor meer informatie: ademun- nik@planet.nl of 010-5218276. Regio-De landelijke stopcam pagne 'In iedere roker zit een stopper' van Stichting Volksge zondheid en Roken (STIVORO) wordt dit jaar ook in de regio Hollands Midden vervolgd. Naast de horeca worden ook de sport en kunst en cultuur sectoren rookvrij. Flyeraars van de GGD Hollands Midden on dersteunen de stopcampagne door rokers die erover denken om te stoppen en hun omge ving te wijzen op de hulpmid delen die er zijn om te stoppen met roken. De GGD Hollands Midden te Gouda ondersteunt deze cam pagne door vanaf zaterdag 30 augustus op verschillende plaatsen en bij evenementen in de regio flyers uit te delen. De flyers hebben tot doel om rokers tussen de 20 en 50 jaar en hun omgeving te attende ren op de website van STIVORO www.stivoro.nl. Op deze site kan men zich opgeven voor het nieuwste hulpmiddel 'de StopSMS'. Daarnaast kunnen rokers op de website hun ei gen 'Stopstory' kwijt en kun nen ze via de zogenoemde 'Stopknop' anderen motiveren om ook te stoppen. Voor diegenen die nog niet weten hoe ze moeten stoppen bestaat de mogelijkheid een kort testje in te vullen; men kan ondersteuning op maat aangeboden krijgen via de hulpmiddelenwijzer. Dit kan uiteenlopen van 'StopSMS' tot de 'training Pakje Kans'. In de maanden augustus en septem ber zijn de flyermedewerkers actief in Reeuwijk, Zevenhui- zen-Moerkapelle, Bodegraven, Boskoop, Vlist en Nieuwerkerk aan den IJssel. MS».-

Hart van Holland | 2008 | | pagina 28