"DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE PARTIJ VOOR DE DIEREN: OPVANG GEWONDE DIEREN TAAK PROVINCIE SP BEZORGD OVER FUSIEPLANNEN PROVINCIE www.mastersteaandcoffee.nl deHaij van derVVende advocaten MASTER S WEBSITE ONLINE: Thuis in de regio. REGIO, Ff fUIIDGETGOLFBAAN IN VAKANTIE GOED BEZOCHT Veiligheid voor alles! Dé mobiele fietsenmaker TEA COFFEE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 augustus 2008 pagina 5 De foto van deze week is van rela tief recente datum: 1963. Het gaat hier om klas 5 en 6 van de christe lijke lagere school te Moerkapelle. Op de voorste rij van links naar rechts: Piet Molenaar, Nelly Lie- vaart en Jan Cammeraat. Op de tweede rij van links naar rechts: Piet Voorwinden, Alie Paul, Leen Weerheim en Piet Verweij. Op de derde rij van links naar rechts: Ina Hoogeveen, Wout Oudijk, Pia van Velde, Alie Noordam en staand te gen de muur Kees IJzerman. Op de vierde rij van links naar rechts: Ton vd. Linden, Hans van Berkel, Jan- nie vd. Spek, Willie Zwarteveld en staand tegen de muur: Kees Weer heim. Op de vijfde rij van links naar rechts: Nelly den Hertog, Piet Han- se, Rien? Boone, Marijke Paul en tegen de muur Enny Huisman en Piet Houweling. Op de zesde rij van links naar rechts: Dirk Jan Breedijk, Masje Bremmer, Lenie Linthout en tegen de muur Tonnie Schipper en Arie de Wilde. Helemaal achterin de klas van links naar rechts: Nelly Boevée, Martien Bac, Jan de Jong en meester K.J. vd. Heuvel. Wie op het bovenstaande correc ties of aanvullingen heeft, wordt man, Pauline van Leeuwen, Rens Luijtjes (iets naar boven), Gon Bak ker, Anna Hofman, Ploon van Hel den, vier onbekenden, Mijntje van Helden (met vlag), Ant Immerzeel, onbekend, Gré Versloot, Arie Bak ker (de schipper) en de vader van meester Mastenbroek (met daar tussen een jongen die niet bij de groep hoort). Op de tweede rij van links naar rechts: vier onbekenden, Hubrien vd. Berge, drie onbekenden, Grad- die Verschoor of Jozien de Bil?, Anna Hertog, Jannie Ruitenburg? (met hoedje), drie onbekenden, Thijs van Erk, onbekend en mees ter Mastenbroek. vriendelijk verzocht contact op te nemen met Pim van der Zalm. De klassenfoto van de vorige keer betrof een foto van een schoolreis je van de openbare lagere school van Moerkapelle tussen 1920 en 1925. Helaas zijn geen nieuwe na men van personen gevonden; als u deze nog wel heeft, neemt u dan a.u.b. contact op. Hier volgen de bekende namen nog een keer. Op de bovenste rij van links naar rechts: onbekend, Liesbeth Huis- Op de derde rij, zittend op de knieën, van links naar rechts: on bekend, Teuntje van Marle, tien onbekenden, Katrien Bakker, Tina Zijderhand, twee onbekenden, Herman de Bor, Siem van Leeuwen en een onbekende. Op de onderste rij van links naar rechts: Ab Hertog(nauwelijks zichtbaar), Siem Versloot, Barend Tamerus, onbekend, Jan Luijtjes, drie onbekenden, Jan Boevé, Freek Boevé, twee onbekenden, Cor Boevé en een onbekende. Van iedere gepubliceerde klassen- foto kan men een kopie foto be stellen tegen de kostprijs vermeer derd met 2 euro. Deze bijdrage komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen-Moerkapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van vóór 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zij ner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tussen 20.00u en 22.00u, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: famvd- zalm@hetnet.nl. Boskoop - In deze laatste week van de zomervakantie is de midget- golfbaan van de Trekvogels aan de Azalealaan nog te bezoeken op de extra openingstijden op woens dag-, donderdag- en vrijdagmid dag van 13.30 tot 18.00. Wanneer volgende week de scholen weer gaan beginnen, kunnen Corrie Vermeulen en Irene Blanken terug kijken op een plezierige en drukke tijd. Deze twee dames, die al weer ruim 35 jaar bij het midgetgolf in Boskoop zijn betrokken, hebben zes weken lang op de doorde weekse openingstijden de recre anten ontvangen. Gedurende de eerste vier weken kwamen er zo'n 25 a 30 belang stellenden per dag. Ook voor Arie Blanken sr was het geen onplezie rige tijd, bijna elke dag was hij op de baan om wat te klussen of te zorgen dat de "tuin" er mooi bij lag. Er is op en rond de baan altijd wel iets te repareren, te snoeien of onkruid te verwijderen. De compli menten van de bezoekers over de mooie onderhouden locatie zijn dan ook niet van de lucht. Vanaf komend weekend is de baan al leen weer op zaterdag- en zondag middag open van 13.30 tot 18.00. Regio - De provincie heeft een taak bij het bieden van opvang van gewonde in het wild levende dieren in Zuid-Holland. Ook zou de provincie maatregelen moeten nemen om aanrijdingen met deze dieren zo veel mogelijk te voorko men. Dat vindt de Zuid-Hollandse Statenfractie van de Partij voor de Dieren. De partij heeft daarover vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten. Als mensen een gewond dier te genkomen, zijn zij op grond van de Gezondheids- en Welzijnswet voor Dieren verplicht dit dier te hel pen. In de regel doen zij dit door de dierenambulance te bellen of het dier naar het dichtstbijzijnde dierenopvangcentrum te bren gen. Een dergelijk opvangcentrum heeft meestal een regionale func tie, omdat niet elke gemeente over zo'n centrum beschikt. Juist omdat het niet de specifieke taak is van één gemeente, zou de provincie vanuit haar (boven)regionale ver antwoordelijkheid nadrukkelijker haar verantwoordelijkheid moe ten nemen voor het vervoer en de opvang van gewonde in het wild levende dieren, stelt de Partij voor de Dieren (PvdD) in Zuid-Holland. Voor vogels en andere in het wild levende dieren dreigt er veel ge vaar in Zuid-Holland, aldus de PvdD. Het aantal slachtoffers on der deze dieren neemt nog steeds toe, vooral door de toenemende woningbouw, aanleg van bedrij venterreinen en het uitbreidende wegennet. Allemaal zaken waar de provincie een speciale verant woordelijkheid in heeft. Daarnaast komen er veel ondervoede dieren bij de opvangcentra binnen om dat hun van leefgebieden steeds kleiner worden. Alleen al in de Nederlandse vogelasielen worden jaarlijks ruim 100.000 gewonde en zieke vogels opgenomen. Ook komt het voor dat mensen gewon de in het wild levende dieren thuis verzorgen, omdat er onvoldoende gekwalificeerde opvangmogelijk heden zijn. De PvdD vindt dit een onwenselijke situatie. Voor zover de PvdD weet, neemt de provincie al maatregelen om het aantal slachtoffers onder met name vogels en andere in het wild levende dieren zo veel mogelijk te beperken. Maar dat kan niet voorkomen dat er dieren gewond raken. Op grond van de Flora- en Faunawet heeft elke provincie een zorgplicht tegenover in het wild levende dieren. De provincie Zuid- Holland heeft volgens de PvdD daarom een taak bij het bieden van vervoer en goede opvangmogelijk heden van gewonde in het wild le vende dieren in haar provincie. De PvdD wil daarom van Gedepu teerde Staten weten wat de pro vincie doet of gaat doen om aan rijdingen met in het wild levende dieren in de provincie Zuid-Holland zo veel mogelijk te voorkomen. Ook vraagt de partij welke taak Gede puteerde Staten voor de provincie ziet weggelegd als het gaat om het vervoer en de opvang van in het wild levende gewonde dieren. De scholen beginnen weer. Laat daarom de fiets van uw schoolgaande kind(eren) eens goed nakijken op mankementen. Veiligheidscheck 27,50 (excl. eventuele onderdelen). In combinatie met deze actie rekenen wij géén voorrijkosten Actie geldig van 25 augustus t/m 5 september 2008 Het juiste adres voor: Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB en Race Verkoop nieuwe fietsen - volwassen en kinder In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 www. fietsfcfaar.nl Regio - De SP statenfractie ont vangt steeds meer signalen dat de provincie Zuid-Holland aan stuurt op fusies tussen organi saties voor jeugdzorg, integratie en andere sociale vraagstukken. Veel instanties zien een samen gaan echter helemaal niet zitten. SP statenlid Eva de Bakker heeft Gedeputeerde Staten om ophel dering gevraagd. "Het is helemaal geen uitge maakte zaak dat fusies een meerwaarde opleveren voor de maatschappij en de werk nemers", zegt De Bakker. "Het groter maken van organisaties, betekent vaak meer en andere managers, wat lang niet altijd de doelen van een organisatie ten goede komt." Verder zitten de organisaties, die al een resultaat zijn van samenvoegingen uit de afgelopen jaren, niet op wéér een fusie te wachten, zo meent de SP. Momenteel is er in de provincie een discussie gaande over de ta ken van de provincie. De Bakker: "Tijdens de verschillende debat ten over dit onderwerp is door het provinciebestuur niet aan gegeven dat men aanstuurde op fusies tussen organisaties. Het is niet goed als de volksvertegen woordiging dit via verontruste medewerkers moet vernemen." Het provinciebestuur heeft de opdracht gekregen om trans parant, betrouwbaar en uitvoe- ringsgericht te zijn. Bovendien moet het ruimte en vertrouwen geven aan andere partijen om hun taken riaar eigen inzicht op de beste wijze vorm te geven. De Bakker zegt hierover: "Ik zie niet in hoe de fusieplannen zich ver houden tot die opdracht. Zoals het nu gaat is het juist ontrans parant." De SP wil weten waarom de or ganisaties, maar ook Provinciale Staten niet eerder op de hoogte gesteld zijn van deze plannen. Onlangs stelden Provinciale Sta ten de taken van de provincie vast. "De fusieplannen hadden in het begin van die besluitvorming al bekend moeten worden en niet na afloop, aldus De Bakker. "Ach teraf repareren is meestal lasti ger dan vooraf voorkomen." Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «fax 010-2204499

Hart van Holland | 2008 | | pagina 5