TENNISTOERNOOI TC ZEVENHUIZEN "ONS CLUBHUIS WAS EEN BUNGALOWTENT" P'« pp§ MUZIEK OP SCHOOT EN MUZIEK MET PEUTERS 7 -• at snaHKS .ZEVENHUIZhN-MOERKAPEL^^^ Tennisclub Zevenhuizen viert 40-jarig bestaan -iBBwe Mil BH SSS Ifiêf v.:_ mmmmmWMmmm&ssi TENNIS COLLECTE KWF KANKERBESTRIJDING BUURTFEEST VIERKAP ONDERLINGE WEDSTRIJD RV&PC MOERVEEN FOTOGRAFIE BIJ DE ZEVEN MUZEN DRONKEN ACHTER HET STUUR pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 augustus 2008 Door Joke Heikens Zevenhuizen - Tennisclub Zevenhuizen bestaat in september 40 jaar. Le den en oprichters van het eerste uur Agaath Oosterling (75) en Jos Mag- delijns (69) halen graag herinneringen op: "Ons eerste clubhuis was een bungalowtent. We hadden een primusbrander om koffie op te zetten." In 1968 werd 'Tennisclub Zevenhui zen' opgericht. "We hadden hier in de buurt niets", vertelt Oosterling. "Je kon kiezen uit de gymnastiek vereniging of de zangvereniging. Als je wilde tennissen moest je naar Gouda toe." "Met ongeveer tien man richtten we toen de tennisclub op. Maar ja, we hadden niets, geen baan, geen ruimte. Het eerste jaar zijn we al leen maar bezig geweest met het werven van leden. We moesten geld hebben om een club te kun nen beginnen. Met subsidie van de gemeente konden we toen één baan aanleggen. Ons clubhuis was een bungalowtent. Koffie zetten moest op een primusje,en een wc hadden we niet." Magdelijns zit vol met herinneringen. "Het ging en gaat hier vooral om de gezel ligheid. We hebben nooit een kakvereniging willen oprichten, ie dereen was en is hier welkom. Wel gaan mensen uit Zevenhuizen voor. We zijn vooral een buurtclub. In Zevenhuizen leeft het verenigings leven, we hebben dan ook nooit moeite met het vinden van hulp. De bardienst is altijd ingevuld, be halve nu want het is vakantie." De doelstelling van de club sloeg aan, er kwamen al snel meer le den bij. "We groeiden hard", ver telt Oosterling. "De bungalowtent werd ingeruild voor een bouwkeet op wielen, die weer ingeruild werd voor een bouwkeet zonder wie len, maar met wc. Roeland van Thiel was toen voorzitter, hij leeft nu niet meer. Van Thiel heeft veel voor de vereniging gedaan. Hij heeft voor die tweede bouwkeet gezorgd. En in die tijd maakten we nog zelf de gordijntjes enzo, het was toen wel gezellig hè? Tien jaar lang vouwden we bij mij thuis de verenigingsblaadjes. Dan moest je een rondje lopen en van elke stapel een vel pakken en die dan samen binden tot ons huisblad. Die gaven we dan in stapels aan de kinderen die ze moesten bezorgen." Na vijf jaar werd het clubhuis ge bouwd en had de tennisclub de faciliteiten om in de competitie te mogen spelen. "We hadden geluk kig een tennisleraar, want er waren veel leden die nog nooit een ten nisracket hadden vastgehouden. Ook ouderen." vertelt Magdelijns. "We hebben hier hele generaties op zien groeien, hun kleinkinderen zijn nu lid, die van ons trouwens ook. Ik had een box neergezet en daar gingen de baby's in. Eén van ons bleef als oppas en de rest ging tennissen. Hele zondagen brach ten we hier op de club door, soms ging dat tot in de avond door." Oosterling en Magdelijns speelden zelf in de competitie. "Daar moet je je niet te veel van voorstellen, hoor. Dat was meer op amateur niveau. We ontmoetten de ande re clubs twee keer per jaar, bij de uit- en thuisduels. Dat is nu nog maar één keer per jaar een duel. T' fewS.. -.Tl Leden van het eerste uur Agaath Oosterling en Jos Magdelijns. wat erg jammer is, want het was altijd erg gezellig. Zo leerde je el kaar een beetje kennen. Daar zor gen we binnen de vereniging ook voor, dat iedereen elkaar kent. De ouderen helpen de kinderen om te oefenen. Kinderen zullen niet snel tegen elkaar zeggen 'Zullen we morgenmiddag afspreken op de tennisclub?' Daarom moeten ze bij ons verplicht een uur nabli jven om met hulp te oefenen. Wij geven dan de ballen aan enzo. Zo kunnen ze toch oefenen, buiten de Zevenhuizen - Het weer zat weer niet mee voor de spelers cab tennis club Zevenhuizen. Daarom werd het grootste deel van het Zevenhui- zense toernooi gespeeld in Sport 8i Recreatiecentrum Rottemeren in Bleiswijk. Het was een waterspektakel op de gravelbanen, zodat sets moesten worden ingehaald in de tennishal, wat betekende dat er geen vol ledige derde sets konden worden gespeeld. Toch was er dit jaar aan fanatisme en talent geen gebrek. Sommige kinderen kwamen amper boven het net uit, maar gaven toch rake klappen. In de hogere categorieën was het ook een sterk toernooi, zo wel bij de dames als bij de heren. De winnaars van dit jaar zijn ge worden: JE t/m 8: 1. Arthur van der Kooij 2. Mischa Noordam; ME t/m 8: 1. Bo Fleur 2. Jet London; JE t/m 10: 1. Bo Kroezen 2. Sam Dolle; ME t/m 10: 1. Madeion Merbis 2. Anneloes Ke- ijzer; JE t/m 12: 1. Olaf Akkersdijk 2. Hugo Eising; ME t/m 12: 1. Loui se Meijer 2. Linda Kaiser; JD t/m 12: 1 Tim van der Hul Bas van Vliet 2.Floris Dautzenberg Bo Kroe zen; JE t/m 14: 1. Bob van den Berg 2. Adriano Janssen; ME t/m 14: 1. Esther Stolze 2. Febe Kaiser; JD t/m 14: 1. Bob van den Berg Duco Hoogeveen 2. Kevin; Berg hout Wouter Schalkwijk; JE t/m 17: 1. Coen Hoogeveen 2. Sebas Hersmis; ME t/m 17: 1. Anneline Bolomey 2. Dorien van Iwaarden; JD t/m 17: 1. Coen Hoogeveen Bas Molenaar 2. Marcel Oorschot Marc van Vliet. De gelukkige winnaars. Het veertigjarig bestaan van de club is het hele seizoen als gevierd. Magdelijns: "We hebben hier een feestcommissie, die hebben alle feestdagen zoals Pasen en Pink steren groots gevierd. Op 14 sep tember houden we een vetera- nentoernooi. Veel oud-leden zijn aangeschreven om te komen spe len en er is veel respons gekomen. Op 20 september hebben we een officiële receptie met de burge meester. We hebben altijd prima contact met de gemeente gehad." Moerkapelle - De collecte van het KWF kankerbestrijding zal gehou den worden van maandag 1 tot en met zaterdag 6 september. In de bijna zestig jaar dat KWF Kan kerbestrijding zich inzet voor de financiering van wetenschappelijk onderzoek en de voorlichting en patiëntenondersteuning is veel bereikt; kanker is niet altijd meer het doodvonnis. De overlevings kansen zijn gestegen tot meer dan 50%, Maar de strijd is nog niet gestreden. KWF kankerbestrijding roept iedereen op om ook dit jaar weer gul te geven voor een betere kwaliteit van leven voor het nog groeiende aantal patiënten in de toekomst. Oud-Verlaat - Bij de Vierkap wordt voor zaterdag 30 augustus een buurtfeest. Naast een rom melmarkt zijn er verschillende kramen met allerhande andere zaken. Voor de kinderen is er een springkussen en een grote glij baan. Voor jong en oud wordt er 's middags een zeskamp georga niseerd. Moerkapelle - Rijvereniging Ponyclub Moerveen organiseert voor zaterdag 30 augustus de laatste onderlinge wedstrijd van het seizoen. Al eerder op 26 april en 7 juni hebben heel wat ruiters dressuurproeven gereden. Zater dag wordt van start gegaan met dressuur. In tegenstelling tot alle voorgaande jaren is het middag programma veranderd. De altijd spectaculaire cross wordt voor het eerst, na overleg met de leden, niet georganiseerd, omdat het aantal aanmeldingen hiervoor de laatste jaren nogal terugliep. Be sloten werd daarom een crosstrai ning onder leiding van een profes sionele instructeur te organiseren. Deze crosstraining heeft inmiddels plaatsgevonden op zaterdag 19 juli. De deelnemers waren enthou siast en de vereniging zal proberen volgend jaar de training te herha len. De cross wordt nu vervangen door de 'Kür op Muziek' die door de leuke muziek en verkleedpar tijen minstens zo leuk is om naar te kijken. Een aantal dressuuroefe- ningen moet verplicht aan de jury worden getoond. Verder mogen de ruiters zelf de proefindeling en de muziekkeuze maken en daar is de laatste weken hard voor geoe fend. Voorafgaand aan de Kür op Muziek zal Marjolein Bac haar Kür rijden welke zij rijdt op officiële wedstrijden. De dag wordt afge sloten met een parade en de be kendmaking van de club- en dag kampioen. Het wedstrijdterrein is gelegen aan de Rottedijk 24. Voor meer informatie: www.moerveen.nl. Zevenhuizen - Bij De Zeven Mu zen worden dit seizoen verschil lende cursussen fotografie gege ven in Dorpshuis Swanla. In de workshop fotografie van 5 avonden kunnen cursisten eigen opnames meenemen die bespro ken worden. Daarnaast gaat men zelf aan de slag met het fotogra feren van zowel stillevens, table- top, portretten als een buitenac tiviteit. Zowel analoge als digitale camera's zijn welkom. Het verbeteren van vakantiefo to's met Photoshop komt aan de orde bij de cusrus digitale fotobewerking: uitvergroten, horizon rechtzetten, onthoeken, verbeteren van kleurhelderheid contrast en scherpte. Cursisten dienen het bezit te zijn van een lap-top of notebook. De meer ervaren fotograaf kan tijdens de cursus fotografie voor gevorderden zijn eigen inbreng hebben. Er zal aandacht besteed worden aan nieuwe technieken en er zullen mogelijkheden wor den besproken en gedemon streerd. Regionale uitwisselin gen en onderlinge wedstrijden op basis van een vrij of verplicht onderwerp behoren tot de mo gelijkheden. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl Zevenhuizen - De Zeven Muzen organiseert voor het komende seizoen de cursussen 'Muziek op schoot' en 'Muziek met peuters' onder leiding van docente Mar- gé van Gestel. Kinderen vinden het heerlijk om samen met papa, mama, opa of oma met muziek en bewegingsspelletjes bezig te zijn. Alle activiteiten in de les zijn af gestemd op de leeftijd en de inte resse van de kinderen. Peuters vin den het al heel leuk om zelf mee te zingen en samen lekker swingen met mama geeft heel veel plezier. Leuk om te weten: wetenschappe lijk onderzoek heeft aangetoond dat muziek slim maakt. Na een les van drie kwartier wordt gezamen lijk koffie gedronken. Na afloop krijgen de (groot)ouders de liedjes mee naar huis. De cursussen star ten dinsdagochtend 23 september. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 53,- euro, inclu sief consumptie en liedmateriaal. Voor meer informatie en/of aan melden: 0180-632829 of www. voorschoolsemuziekeducatie.nl Zevenhuizen - In Zevenhuizen raak te vrijdag 22 augustus rond 16.00 uur een 47-jarige automobiliste uit Zevenhuizen haar voorganger, die stilstond voor het rode licht bij de kruising Swanlaweg met de Opril Er was nagenoeg geen schade. Wel bleek de vrouw onder invloed van alcohol te zijn. Zij werd aangehou den en er volgde een ademana lyse. De uitslag hiervan was 750 ug/l. Ook in 2007 was de vrouw betrokken bij een aanrijding en werd tegen haar proces-verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 8