GESLAAGD OUDER- KINDT0ERN00I LOVE '70 ZEVENHUIZENSE WINT MILITAIRE PRESTATIETOCHT TE PAARD DONDERDAGAVOND IS MANNENAVOND BIJ SHANTYKOOR "HET KRAAIENNEST" ^VENHÜÏZEN-MOERKAPELLE EXPOSITIE KERAMISCHE WERKSTUKKEN VAN CLAUDIA JANSEN pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 september 2008 In Hart van Holland van 27 augus tus is een fout geslopen. In het artikel over het veertigjarig be staan van de Tennisclub Zevenhui zen wordt Roeland van Thiel ge noemd als de oprichter/voorzitter van de vereniging. Verschillende leden van TC Zevenhuizen wezen de redactie erop dat dit Arie van Rijs moet zijn. Volgens het artikel zou de heer Van Thiel zijn overle den. Ook hier wordt de heer Van Rijs bedoeld. Moerkapelle - Op de banen van de Moerkapelse tennisvereniging Love '70 werd afgelopen zaterdag het jaarlijkse ouder-kindtoernooi gehouden. Niet alleen deden ou ders met hun kind mee, ook oma's en kleindochters en kleine broers met grote broers hadden zich aan gemeld. Vanwege de goede opkomst wa ren alle banen bezet en werd er enthousiast getennist door jong en oud, ervaren en onervaren. Dankzij sponsoring van een loka le bank waren er leuke prijzen te winnen, was er wat te eten voor iedere deelnemer en kleurden de banen vrolijk oranje door de be schikbaar gestelde petjes en tas jes. Winnaars waren in de oudste categorie vader en dochter Jeroen en Rona Dijkema, in de middenca tegorie vader en dochter Henny en Jessie Both en in de jongste cate gorie vader en zoon Teun en Niels Biemond. Deborah Burgersdijk temidden van haar teamgenoten. Zevenhuizen - De 22-jarige Zevenhuizense Deborah Burgersdijk van de politie Haaglanden is met haar team eerste geworden bij de militaire prestatietocht te paard in het Gelderse 't Harde. Zij moesten een pit tige veldtocht van achttien kilometer rijden en een aantal hindernissen nemen. Deze tocht is zowel voor militaire en burgermedewerkers van politie en defensie, in wel of niet actieve dienst, als voor hun relaties en vrienden. 84 Ruiters en amazones uit verschillende eenheden van le ger, politie en marechaussee deden mee aan dit jaarlijks terugkerende evenement. "Voor de start werden onze paar den eerst uitgebreid gekeurd", ver telt Burgersdijk. "De hartslag en de hoeven werden gecontroleerd. De tocht door de Gelderse natuur was echt prachtig. Tijdens de lunchpau ze konden we extra punten verdie nen door een hindernisparcours af te leggen. We moesten een aantal sprongen nemen, over een bos met takken heen, over een zeil, langs containers en door de hangende brandweerslangen heen lopen. Veel paarden vonden dat heel eng, maar die van ons niet. Dat is wel bijzonder, omdat veel deelnemers op speciaal getrainde dienstpaar den reden en wij met onze eigen paarden." Na de rit met hindernissen moes ten de deelnemers boogschieten, kaliber schieten en ringsteken. Dit laatste uiteraard te paard. "Bij de prijsuitreiking rekenden we nergens op", vertelt Burgersdijk, "maar we bleken zowaar eerste te zijn geworden met de hoogst mo gelijke score." Burgersdijk en haar team kijken al uit naar het volgend jaar wanneer zij hun titel zullen verdedigen. Voor meer informatie: www.keruniek.nl of www.bibli otheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen - De meeste mensen uit Zevenhuizen en omstreken hebben wel eens van ze gehoord. En met een beetje geluk hebben die mensen ze ook wel eens letterlijk gehoord. We hebben het over de mannen van Shan- tykoor 'Het Kraaiennest'. Na een verkwikkende vakantie zijn de repetities weer van start gegaan, zettende heren alle zeilen bij voor hun optreden tijdens het Oogstefeest, komend weekend. Zevenhuizen - In de plaatse lijke vestiging van bibliotheek De Groene Venen kunnen be langstellenden in de maand september keramische werk stukken bezichtigen van Clau dia Jansen. De tentoongestelde werkstukken zijn een combina tie van examenwerk, urnen en beelden. Hierdoor is een geva rieerd aantal technieken bij el kaar gebracht, zoals de in-gla- zuur techniek, het zogenaamde 'majolica'; werken met onder- glazuurdecoraties en raku, de Japanse stooktechniek die het bekende maar altijd verras sende craquelé-effect aan een werkstuk geeft. De expositie is te bezichtigen tijdens openings uren van de bibliotheek. De bemanning van Shantykoor het Kraaiennest repeteert voor het Oogstfeest. de mannen af. De repetitie vervolgt met een medley van Nederlandsta lige zeemansliederen, waaronder het bekende "Kleine Café aan de Haven". "Eigenlijk zingen we geen zeemans liederen." zegt voorzitter en gitarist Ed Nigg. "Shanties zijn werkliede ren. Op de maat van het lied werd het werk gedaan. Daarnaast zingen we ballade-achtige liedjes die vaak gaan over vrouwen of heimwee, de zogenaamde forbitters. Het groot ste gedeelte van ons repertoire is Engels of Iers." Cor: "Er sluipen af en toe wel wat feestnummers in. Dat is onvermij delijk als je op feesten speelt. En in Rotterdam is Ketelbinkie een ver plicht nummer." De mannen zingen onvermoeibaar en met veel plezier verder, slechts onderbroken door een korte kof fiepauze. Ondanks de gezelligheid wordt de kwaliteit van de optredens erg serieus genomen, sommige lie deren worden nog eens doorge sproken en hier en daar wordt de begeleiding aangepast. Veront schuldigend zegt de dirigent na een discussie met de muzikanten over de toegepaste akkoorden: "Sorry, man nen, wij hadden dit nog niet eerder gespeeld." Waarop een van de zan gers antwoordt: "Nou, wij hadden het nog niet eerder gezongen." De algemene conclusie: "Dan klonk het dus toch best goed." Het lied wordt herhaald en klinkt nu beter. De stemming onder de man nen is vriendschappelijk en positief. Het is dan ook meer dan zomaar een koor. "Donderdagavond is onze man- nenavond. We zijn allemaal lid van de bemanning, ledereen hier heeft een taak aan boord. We hebben de scheepstimmerman, destuurman, de schipper, de koksmaat, enzovoort. Als mensen bij ons koor komen, worden ze ook echt geïnstalleerd en ze krijgen een monsterboekje. Dat staat vol grappige onzin, maar daarin wordt ook de scheepsnaam bekend gemaakt. We hebben nooit gevaren, maar we doen wel fijn alsof." Voor nieuwe leden is altijd ruimte. "We hebben vooral een tekort aan bassen en tenoren. Ook muzikanten kunnen we nog gebruiken." Geïnteresseerden mogen vrijblij vend komen kijken op de repetities (donderdagavond 20 uur tot 22 uur, dorpshuis Swanla), eerst bellen met Cor Kok mag ook: 0172-230773 of 06-53210645. Wie het koor eerst eens een keer goed horen, kan tij dens het Oogstfeest komen luiste ren; de mannen zullen daar optre den op een van de podia. door Geertrude Verweij "Voor de vakantie hebben we net ons twaalf-en-een-halfjarig bestaan gevierd." vertelt vice-voorzitter van het koor Cor Kok trots. "Het idee is indertijd eigenlijk aan de bar gebo ren. Een paar jongens die een beetje wilden zingen en muziek maken. We zijn begonnen met een klein clubje, een man of acht, negen. We zoch ten er een accordeonist bij en dat is eigenlijk de basis geworden van het huidige koor." Inmiddels is het koor uitgegroeid tot een groep van 34 leden, die regelmatig optredens in het hele land verzorgen. "Het ging alleen maar om het ple zier, we hadden helemaal niet de intentie om op te gaan treden. Dat kwam pas later. We vonden het ge woon steeds leuker en het ging ook steeds beter klinken. Dan wordt je vanzelf wel eens ergens gevraagd. Ik herinner me dat ons eerste optreden was op een feest van een van onze eigen zangers. Sinds een jaar of zes treden we ook op tijdens de echte grote manifestaties, we zingen op de Havendagen in Rotterdam, Sail Amsterdam en de vlaggetjes dagen in Scheveningen. Bovendien doen we mee aan Shantyfestivals. Dat zijn de echte leuke dingen." Toch draait het niet alleen om de optredens. Gezelligheid en plezier in het zingen blijven belangrijk. Wie op donderdagavond een repetitie bijwoont, merkt dat direct. Een groep van ongeveer twintig man verzamelt zich op donderdag 28 augustus in een zaal in Dorps huis Swanla voor de eerste repetitie na de vakantie. Er moet direct ste vig geoefend worden, want voor zaterdag is er alweer een optreden gepland. Na wat inzingen wordt er begonnen met het nummer "My Baby". Dirigent Willem Vink: "Eens kijken of de swing er nog in zit." Die zit er wel degelijk in. Luisteraars krijgen een nauwelijks bedwing- bare neiging om mee te swingen. Het plezier in het zingen straalt van Het koor kan altijd nieuwe bassen en tenoren en muzikanten gebruiken.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 10