BUURTFEEST IN DE WINGERD GEMEENTE PAKT 'VERROMMELDE LITIE BERICHTEN HENEGOUWERWEG AAN TOOS START MET SPORTSEIZOEN OPEN JEUGDT0ERN00I VERGOEDING GEHANDICAPTEN- VERVOER OP DE SCHOP BINGO IN BOOG JONGERENKOOR VOX JUBILANS WAAR GAAT DE BIJBEL NU EIGENLIJK OVER? WADDINXVFFfT^ pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 september 2008 Waddinxveen - Tientallen buurtbewoners genoten dinsdag 26 augustus op het Wingerdveld van het buurtfeest Meat Eat. Alle buurtbewo ners waren persoonlijk huis-aan-huis uitgenodigd. Diverse vrijwilligers hadden een gerecht klaargemaakt om dit buurtfeest te realiseren. De reacties waren zeer positief. Men hoopt volgend jaar op een vervolg. Verdachte van insluiping aangehouden Wadinxveen - De politie heeft donderdagmorgen 28 augustus een 29 jarige man uit Gouda aangehouden op verdenking van insluiping in een woning aan de Bosboom Toussaintsingel. De bewoonster hoorde de ach terdeur opengaan en schrok toen ze plotseling een onbe kende man in haar keuken zag staan. Deze is er gelijk vandoor gegaan. Surveillerende agenten reden over de Herman Heijer- manslaan toen zij in een steeg een man zag fietsen met het opgegeven signalement. De Gouwenaar werd hierop aange houden. De politie doet verder onderzoek. Gewapende overval op supermarkt Waddinxveen - 29 Augustus vond een gewapende overval plaats op supermarkt Aldi aan de Kerk- weg-Oost. Drie gemaskerde man nen drongen rond 07.10 uur de supermarkt binnen, bedreigden het aanwezige personeel met een vuurwapen en eisten geld. Rond 07.30 uur vertrokken de mannen met een geldbedrag en reden weg in een grijze auto. De politie heeft direct na de melding uitgekeken naar de auto en de daders, maar heeft hen niet meer aangetroffen. De politie onderzoekt de zaak en doet buurtonderzoek. Getuigen die nog niet met de politie hebben gesproken wordt verzocht zich te melden via 0900-8844. Totaal wordt er per week ruim 100 uur sport bij TOOS aangeboden in 80 verschillende lessen. Zo iservoor elke leeftijd, van 1 tot en met circa 70 jaar, wel wat bij. Bij TOOS kan men terecht voor turnen en gym nastiek voor jongens/meisjes/da mes en heren; Trimfit voor dames en heren; Aerobic/Total Workout /Pilates voor dames en heren; Jazz- en Streetdance voor meisjes, dames en ook heren. Maar ook Acrogym voor de acrobaten in spé. Voor de allerkleinsten is er Ouder- en Peu- tergym, Jazztiek, Baltiek, Kleuter dans en Kleutergymnastiek. Naast de vele bestaande docenten is er dit seizoen ook een nieuwe do cent in de persoon van Evelien de Loomé voor de Freestyle Jazzdance en Streetdance. In het nieuwe sei zoen wordt een nieuw lesrooster aangehouden. Kinderlessen wor den gegeven in De Duikelaar in de Zuidpias en alle andere lessen in het Plaza aan de Staringlaan. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-640277, 0182-613839 of www.tooswaddinxveen.nl. Nieuwe leden mogen in ieder geval twee keer gratis op proef mee doen. De gemeente onderzoekt op dit moment welke andere maatrege len genomen kunnen worden. Zo wordt er gekeken naar oneigen lijk gebruik van de regeling en kijkt men naar maatregelen om de inkomensgrens aan te passen. Indien dit onderzoek geen resul taat oplevert wil de gemeente de afschaffing van de forfaitaire ver goeding ter discussie stellen. Dit is een vergoeding voor mensen met een inkomen tot 150 procent van het sociaal minimum inkomen. De WMO-raad is fel gekant tegen deze maatregel. De gemeente ziet dit scenario als een reële optie, omdat hiermee jaarlijks een be drag van 150.000 euro bespaard kan worden Waddinxveen - De gemeente gaat de komende jaren het verrommelde gebied langs de Henegouwerweg aanpakken. De kassen en sierteelt moeten plaatsmaken voor meer openheid en natuurwaarde. De ge meente probeert hiervoor gebruik te maken van een aantal voorstellen die door particulieren zijn ingediend. Door Niels Raas De gemeente heeft vorig jaar al besloten dat het gebied meer open moet worden en dat de na tuurwaarde verhoogd moet wor den door de bouw van woningen met daaromheen veel groen. Op 17 januari 2008 is een verzoek in gediend door Stibos om in het ge bied aan de Henegouwerweg 102 de kassen en bedrijven te saneren en te vervangen door woningen. "Het plan houdt in dat er in totaal zesduizend vierkante meter ge bied gesaneerd wordt: vijfduizend vierkante meter kas en duizend vierkante meter aan bedrijven. Hier zullen dan in totaal zeven wo ningen voor in de plaats komen. Per saldo zal er minder gebied in beslag worden genomen door de woningen. De overige oppervlak te kan dan gebruikt worden voor groen," legt wethouder Dijkster- huis uit. Probleem is dat het plan in strijd is met het huidige bestemmings plan. Het is wel mogelijk om hier vanaf te wijken door middel van een projectbesluit dan wel door vaststelling van een nieuw be stemmingsplan voor de percelen. "Het plan heeft de sympathie van het college van B en W. Willen we het plan doorzetten heeft de ge meente echter de medewerking van de provincie nodig. Het ge bied ligt namelijk precies in het sierteeltconcentratiegebied. Het plan van Stibos past echter pre cies in de visie van de gemeente. Daarom wil de gemeente steun bij de provincie zoeken," aldus Dijk- sterhuis. Net buiten het sierteeltconcentra tiegebied is een verzoek ingediend door de heer G.T. Uitbeijerse voor de ontwikkeling van een land goed in de Polder Bloemendaal. Ook dit verzoek is in strijd met het bestemmingsplan. Planologisch gezien is het echt mogelijk om van de voorwaarden van het be stemmingsplan af te wijken. Ook ten aanzien van dit plan staat het college van B en W positief. Dijk- sterhuis: "Het is een aantrekkelijk idee. Het helpt mee sierteelt te voorkomen en geeft het gebied een wat meer landelijk karakter. Het past ook binnen de provinciale visie. Uiteraard moet de provincie het idee nog toetsen." Het college wil actief de verrom meling in het gebied bestrijden. Verzoeken tot meer kassen- of bedrijfsbouw worden daarom door het college van B en W ge weigerd. Waddinxveen - Bij de Waddinxveense Jazzdans- en Turnvereniging TOOS gaan deze, en volgende week de vele Gymnastiek-, Jazz-, Aerobic, Turn-, Spring-, Acro- en Trimlessen van start gegaan. Afgelopen maan dag konden de volwassenen al weer aan de slag en vanaf maandag 8 september starten alle kinderlessen. Waddinxveen - Tennisvereniging Waddinxveen organiseerde voor de laatste week van de schoolvakantie een Open Jeugdtoernooi. Met een record aantal van 160 deelnemers van 20 verenigingen uit de hele re gio werden 270 partijen gespeeld. De finales vonden op zaterdag 30 augustus plaats. Cock van den Ho ven deelde namens het bestuur aan de gelukkige winnaars de prijzen uit. Uitslagen: ME10: Julia Vermorken, JE10: Rob Roy de Goede, JD10: Bram Hamelynck en Diederik Wijkamp, ME12: Caitlin Verbakei, JE12: Hugo Eising, JD12: Tim van de Hul en Sven Taal, GD12: Caitlin Verbakei en Mat- tieu Vermorken, ME14: Sumatera de Gelder Pels, JE14A: Mare Hoen- Alle winnaars bij elkaar. derop, JE14B: Dominique Montuiet, MD14: Joyce van Fulpen en Karlijn v/d Veer, JD14: James Thomas en Winston Verbakei, GD14:Maaike de Graaff en Sam v/d Burg, ME17: Cin dy den Heijer, JE17A: Rens de Jong, JE17B: Marc Hogerbrug, MD17: Laura Spee en Anne Zijleman, JD17 Rens de Jong en Dave Tol, GD17 Nienke Knol en Sebas Hersmis. Waddinxveen - Door hoge kostenstijgingen van het vervoer gehandi capten is het mogelijk dat de gemeente de forfaitaire vergoeding voor het gehandicapten vervoer moet afschaffen. Zo ver is het echter nog niet. Eerst wordt bekeken welke andere maatregelen er nog mogelijk zijn om de kostenstijgingen te stabiliseren. Waddinxveen - In buurcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2 wordt voor vrijdag 5 september om 20.00 uur een bingoavond georga niseerd. Zaal open om 19.00 uur. Waddinxveen - Jongeren vanaf 16 jaar die graag willen zingen kun nen eens een kijkje gaan nemen bij jongerenkoor Vox Jubilans. De eerste repetitieavond vindt plaats op donderdag 11 september om 19.30 uur in De Morgenster aan de Sterrenlaan 1 onder leiding van in terim dirigent Marco den Toom. In de weken daarna vinden de repetities plaats op de woensdagavond van 19.30 tot 21.00 uur. Waddinxveen - Al weer bijna 5 jaar geleden is de bijbel uit gegeven in hedendaags Neder lands. Voor velen een gelegen heid om dit bekende boek aan te schaffen. Maar erin lezen? Zomaar voorin beginnen kan voor sommigen al na enige hoofdstukken stranden op het geslachtsregister van Adam of wellicht later bij de telling van de stammen van Israël. Voor hen die enkel de grote lijnen van dit boek willen leren ken nen is de cursus 'Rondreis door de Bijbel' bestemd. Er komen vragen aan bod als: 'Hoe is de bijbel ontstaan?', 'Wat is de globale inhoud van de bij belboeken?', 'Wat zijn de his torische achtergronden?' en dergelijke. Alle bijbelboeken van het Oude en Nieuwe Tes tament komen hierbij aan bod. De leiding is in handen van een HBO-student van de tweejarige HBO-opleiding Bijbelse theolo gie. De cursus omvat 10 sessies en vindt plaats op elke tweede zondagmorgen van 11.00 tot 12.30 uur van de maand aan de Onderweg 87. Belangstel lenden kunnen een proefles volgen. Voor meer informatie en aan melden: 0182-611015 of jeur- sen@zonnet.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 16