Lustruni editie Vrbav\ 0pcv\ www.stvdentinhetrood.nl HELPT STUDENTEN MET SCHULDEN (i)ai Ia a/tic dosmin JtojoM £nd7 ALLEGE AVOND MET MARIANNE PEELEN PEPTALK September spirituele maand bij Vedj i Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 september 2008 pagina 21 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugd werk Nieuwerkerk organiseert voor zaterdag 6 september de lustrum- editie van Urban Open Air. Een spectaculair urban event waarbij ska ten, hiphop, graffiti en rap centraal staan met demonstraties, clinics en battles. Een feest voor alle bewoners van Nieuwerkerk waar de jonge ren laten zien dat ze meer doen dan 'hangen' alleen! De dansvloer in het Essepark wordt om 12.00 uur geopend met een spectaculaire breakdance showcase. Met de stand-up dance battle kan ie dereen de dansvloer op om elkaar uit te dagen, alle dansstijlen zijn toegestaan. De leiding van deze battle is in handen van Fabia, van het Ta- verna Dance Team/Fabulous Dance. De skatebattle wordt georganiseerd in samen werking met Stichting Skateland Rotterdam en Left. Demoteams van Skateland Left verzor gen een wervelende demo. Een deskundige jury bepaalt wie de beste tricks doet en wie met een prijs naar huis gaat. Er zijn twee leeftijdscatego rieën (onder 14 jaar en 14 jaar en ouder), ieder- een die het leuk vindt kan meedoen aan deze battle voor skateboarders en inliners. Ook graffiti hoort bij de urban style. Op het ter rein van Urban Open Air wordt een aantal bor den geplaatst waarop jongeren vanaf 16 jaar zich kunnen uitleven. (Wel zelf verf meenemen.) Speciaal voor kids Nieuw dit jaar zijn een aantal onderdelen speci aal voor de kids. Zo wordt er een pannakooi ge plaatst, waar gevoetbald kan worden en er komt een schildershoek. Opgeven voor één of meerdere onderdelen kan op: 0180-315381, 06-48976117 of via marije@ta- verna.demon.nl. Afterparty Aansluitend aan deze sportieve dag is er een afterparty in Taverna, waarbij het publiek ver maakt zal worden met een rap-battle. ledereen mag het podium op. De afterparty begint om 18.00 uur met een chill out. Vanaf 20.00 tot 0.30 uur kan er gefeest worden op de 's Gravenweg 95. Nieuwerkerk aan den IJssel - Marianne van Pee- len is woensdag 3 september van 20.00 tot circa 22.30 uur uur te gast bij Stichting Vedj. Zij zal be langstellenden deze avond aan het werk zetten met haar 'watten'. De avond vindt plaats in ge bouw Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. Zaal open om 19.30 uur. Belangstellenden dienen minimaal 14 jaar oud te zijn en de toegang bedraagt 5,- euro. Meditatiecursus 'Meditatie is een fijne manier om de rust in je zelf te vinden of terug te vinden.' Vooraf worden er ontspanningsoefeningen gedaan en wordt gewerkt aan het bewust worden van chakra's, waarbij wordt uitgelegd waarom het nodig is dat deze in balans zijn. Het thema van de meditatie is elke keer weer an ders. Na afloop kunnen ervaringen uitgewisseld worden. De cursus vindt plaats op woensdag 10 september, 8 oktober en 12 november van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 22,50 euro; zelf matje, kussen en plaid meenemen. Meedoen kan vanaf 16 jaar. Paranormale avond Frangoise Wesselius Op woensdag 24 september komt Fran^oise Wes selius van 20.00 tot circa 22.30 uur naar Con Mu sica. Zij zal deze keer een speciale avond verzor gen met als thema 'overleden huisdieren'. Neem een foto mee van jouw dierbaarste overleden huisdier. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. ledereen vanaf 14 jaar is welkom. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht); info.vedj@gmail.com of via 06-38787180. Rotterdam - Rondkomen van een studiebeurs en een bijbaantje is niet altijd even mak kelijk. Een student met schulden is dan ook geen ongebruikelijk verschijnsel. De website www.studentinhetrood.nl, een initiatief van Hogeschool INHolland Rotterdam, helpt. De website is donderdag 28 augustus online ge gaan. Ruim een jaar geleden is binnen Hogeschool INHolland een onderzoek uitgevoerd naar fi nanciële problemen bij studenten. Uit het re sultaat bleek dat veel studenten moeite heb ben om hun financiën goed te regelen. De moeilijkheden bleken in een aantal gevallen zo ernstig te zijn, dat de studie er negatieve gevolgen van ondervond. Afke Theunissen van de School of Law: "Hoge school INHolland wil schooluitval uiteraard zo veel mogelijk voorkomen. Toen bleek dat geld problemen bij studenten een rol speelden bij de uitval, wilden we hier iets aan doen." Stu denten hebben vaak vragen over geldzaken. Daarom heeft een projectgroep van de School of Law en de School of Social Work van Hoge school INHolland een website opgezet die stu denten informeert over omgaan met geld. "En het mooie is: het is een project door en voor studenten", aldus Afke. "In het informatieve gedeelte wordt veel nadruk gelegd op pre ventie. Dus hoe voorkom je dat je financieel in de problemen raakt. Bijvoorbeeld door slim te Reeuwijk - In Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 staan de komende periode een aantal activiteiten op het pro gramma. Op donderdag 4 en 11 september is er van 19.00 tot 21.30 uur een inloopavond; op vrijdagmiddag 5 en 12 september van 15.00 tot 17.00 uur is er Soos voor jongeren tot 16 jaar; vrijdag 5 september is ervan 20.00 tot 01.00 uur een alternatieve rockavond voor jongeren vanaf 12 jaar en op zaterdag 6 september kunnen jongeren meedoen aan Panna Voetbal van 18.00 tot 23.30 uur. Voor meer informatie: www.loose-end.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vedj or ganiseert voor elke woensdag vanaf 17 september (met uitzondering van de schoolvakanties) Bollywoodles in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. De lessen worden van 16.30 tot 17.30 uur gegeven door focente Amberien Latif en zijn bestemd jvoor kinderen en jongeren vanaf zes jaar. De kosten voor vier weken bedra gen 12,50 euro. Bollywood is de bijnaam van de Hindi filmindustrie in Mumbaim, het vroege re genaamd Bombay. Bollywood is het Hollywood van India. De meeste Bol- lywoodfilms vertellen over de liefde, onrust, familieverbanden, armen versus rijken, cultuur, geloof enz. Een belang rijk element in de Bollywoodfilm is de muziek en de dans. Door de jaren heen en door invloed uit het 'westen' heeft er een verschuiving plaatsgevonden, maar het typische Indiase karakter is nooit verloren gegaan. Voor meer informatie: www.vedj.info, arie.vedj@gmail.com of 06-52576153.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 21