4 ECHTPAAR VAN HERK 61 JAAR GETROUWD SCOOTMOBIELERS GENIETEN VAN HITLANDFESTIVAL JEUGDVAKANTIEWEEK: VOLOP LOL EN SPELPLEZIER N N N mifhwerkerk I f Aflevering vierenveertig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Jeroen en Martin KERKDIENSTEN ZONDAG 7 SEPTEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 september 2008 pagina 23 Nieuwerkerk aan den IJssel - Als de burgemeester op je zestigste trouw dag niet langs kan komen, is dat voor burgemeester Bonthuis geen re den om dat op de 61e trouwdag niet alsnog te doen. Het echtpaar Van Herk vierde op 27 augustus hun 61e trouwdag. Het was daarbij ook nog eens dubbel feest. Meneer van Herk is namelijk jarig op zijn trouwdag en vierde zijn 88e verjaardag. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf De Batavier vertrokken afgelopen zaterdag ruim 50 deelnemers aan de jaarlijkse tandem- en scootmobiel- tocht, georganiseerd door de Adviesraad Gehandicaptenbeleid Nieuwerkerk(AGN)insamenwerking met Stichting Evenement. Door Wil Waterreus Bij monde van de voorzitter van de AGN, Els Stortenbeker, is deze tocht niet meer weg te denken uit Nieuwerkerk. De AGN ziet deze activiteit als heel belangrijk voor de integratie; zo bestaat het deelnemersveld uit mensen met, maar ook zonder een beperking. Voorbeeld hiervan is de 12-jarige Lujza Stortenbeker, die het leuk vindt om met haar ouders mee te fietsen, die op een tandem meerijden. Tijdens de tocht werden de deelnemers uitgenodigd bij het Hitland festival, waar koffie met appeltaart werd aangeboden en waar de groep kon genieten van een optreden van De Two Pets, twee in 'Elvis-look' gehulde zangkomieken. Omstreeks 13.30 uur waren de deelnemers terug in de Batavier, waar de lunch geserveerd werd. Nog een tip voor mensen die gebruik (gaan) maken van een scootmobiel: de heer Piet Molenaar (0180-316000 of scootmobiel@vvn-nieuwerkerk. nl) geeft les in het gebruik van de scootmobiel en is bereid om een ieder over een eventuele drempel heen te helpen. File in het Hitlandbos. (Foto: Paul van der Kruijt) Burgemeester Bonthuis viert de 61ste huwelijksdag met het echtpaar Van Fierk. Door Niels Raas Meneervan Herkisveertigjaarlang werkzaam geweest bij de plant soenendienst in Rotterdam. Hij was daar onder andere sectiechef. Het gezin woonde van 1963 tot 1998 in een huis aan de Tochtweg. Van Herk beoefende daar ook zijn grote hobby door in de riante tuin bezig te zijn in zijn groente- en bloementuin. Zowel meneer als mevrouw van Herk kampen met ernstige gezondheidsproblemen. Dit leidde ertoe dat burgemeester Bonthuis het echtpaar niet kon bezoeken op hun zestigste huweli jksdag. De burgemeester was dit jaar echter van de partij en bood het echtpaar een boek aan over de geschiedenis van Nieuwerkerk. Meneer van Herk vierde ook zijn 88e verjaardag. "Hij is expres op zijn verjaardag getrouwd, dan vergeet hij zijn trouwdag niet," grapte zijn zoon. Het gezin telt in totaal drie kin deren, twee zoons en een dochter. Vanaf 1998 woont het echtpaar in Bejaardenwooncentrum Dianthus en sinds een maand in verzorging stehuis Chrysantemum. Ondanks dat dit complex op dit moment uit noodwoningen bestaat is, het echtpaar uiterst tevreden over de verzorging en de ruimte in het complex. "Het is gewoon gewel dig dat je op deze leeftijd nog als man en vrouw met elkaar in één woning samen kunt wonen," zegt mevrouw van Herk met een tevre den glimlach. Meneer van Herk kan door zijn gezondheidsproble men niet veel meer doen, maar van sport op tv kan hij altijd genieten: "Tijdens de Olympische Spelen heb ik naar bijna iedere sport gekeken. Het leuke van sport vind ik dat de sterkste wint. Vroeger ging ik na het werken op zaterdag altijd nog even voetballen." Mevrouw van Herk kampt al meer dan 35 jaar met gezondheidsprob lemen. Desondanks is ze blij dat ze al 61 jaar met meneer van Herk getrouwd is. "Het is het iedere dag waard geweest en ik geniet er elke dag van." Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk organiseerde voor de afgelopen week, de laatste week van de zo mervakantie, voor de kinderen tal van activiteiten. Nog één week konden kinderen heerlijk spelen, voordat ze de schoolbanken weer in gaan. Dagelijks deden tussen de 100 en 200 kinderen mee aan activiteiten als opblaasbotenrace, kunst maken op het Raadhuisplein, waterspelletjes met de brandweer, een behendigheidspelenwedstrijd met de eigen hond en en als spette rende afsluiter de zwemdisco. Aan de jeugdvakantieweek werd mee- dewerking verleend door onder meer de zeeverkenners, IJsselhage, bibliotheek, brandweer, speeltuin vereniging IJsselkids, Stichting Wel zijn Buitenlanders, Hondenschool Nickita, Stichting Dreamworks en vele actieve vrijwilligers. Feest bij IJsselhage. Voor meer foto's van de Jeugdvakantieweek zie www.hartvanholland-online.nl. Kunst maken op het Raadhuisplein. Zo loop je te dromen op een stukje grond in Nieuwerkerk... hier een tent... daar een terras... nog een tent... daar... uitzicht op het weiland met koeien... optredens... muziek... je helpt het regelen., het gebeurt echt... en zo sta je na afloop van een geweldig festival met een paar klapstoeltjes in je handen ongeschoren gelukkig te zijn... Honden en hun baasjes. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur en 18.45 uur ds. G. Lustig. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur en 17.00 uurds. H.C. Marchand. Prot.Gem. 9.30 uur mw. Ds. M. Verschoor in Ontmoetingscentrum en 10.00 uur ds.G.J. Robbemond in De Bron (doopdienst). Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@ stichtingkwadraad.nl en www. stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantorendringendhulpnodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23